🗳️ POLL: New gameworlds set up

🔥 Vote your LOT2020 candidate 🔥
The voting phase ends, Sunday, March 1st at 23:59 GMT+1. ➡️ TO THE SURVEY ⬅️

• Radite sta hocete vise, svakako je ovo sve samo nije travian. Zadnji server da igram, ovo vise nema smisla. Support ne radi nista po prijavi igraca, odgovorite nam na onaj moram reci bot nacin, "provjerit cemo ako se nista ne desi ne znaci da nismo provjerili".

Spori serveri dostigli aktivnost bax-a i nikome nije cudno kako covjek za 7 dana opljacka 120 mil ress-a.

Cak postoji i opcija da se vezu napadi ali moras uplatit 50 gold-a. Uskoro ce biti ako se zelis prijaviti na serveru moras uplatiti 100 golda.

Ubacite nas jos sa strancima da nas oderu goldanjem, da sljem gladijatora kosta 250 KM na pocetku servera.

Vratite nam nase ba, hr, srb itd.. servere gdje smo mogli klikati kao ljudi. Poz

• Jedino što bi se moglo napisati, nakon svega što se vidjelo na B5x, nakon što se djeci u 1. osnovne dalo bojica da ofarbaju "nešto" a da mi to dešifriramo, nakon što je definitivno veoma mali broj igrača zadovoljan sa promjenama (izgledom, stalnim bagovima - recimo statistike, serveri štekaju kao da ih stari ćiro gura, startne zadatke trebaš 4x kliknuti da se preuzmu rasursi, itd itd) je - NO COMMENT.

Evo primjer pameti programera.

http://prntscr.com/r0a35h

I za svaki događaj u savezu trebam kliknuti na unatrag, recimo do broja 135, koliko je trenutno? Jednom riječju, pojma oni nemaju i nikad nisu igru igrali. :mirror:

Btw, kud se prošli Balkan zakačih nakon pauze? :mmm:

:) (pms - aliens - resist - spin - xxx) :hero2: ѕριη® - ѕιη¢є 2010 8)

Post was edited 3 times, last by Kulin ban ().

• Neko gore rece "uskoro ce 100 golda i za registraciju da traze", traze mnogo vise za registraciju vec sada od 100 golda, 100 golda traze samo da pogledas cropove oko sebe, sreca postoje sajtovi koji to rade za dz... Ali svakako zbog farm listi i ostalih "prednosti" koje bi trebale da budu prednosti za sve za dzabe, eventualno se mora kupiti taj gold club... I onda imaju srama da naplate 50 golda za vezane PO SELU ALO po selu! Niste mogli to da ubacite kao jos jednu od "prednosti" gold cluba i da bude aktivno za sva sela na nalogu????

A ako pogledamo + rese i plus nalog za jedan ceo server samo na JEDNOM nalogu kostaju 1000 golda(isto opcije izmisljene samo da bi se igracima izbijao novac iz dzepa, ali su vec toliko dugo u igri da smo navikli da nas pljackaju na nedeljnom nivou samo eto tako reda radi....), znaci u sustini i najgori nalog na serveru MORA da ulozi jedan paket od 1600 golda da bi uopste igrao igricu, bez ikakvih NPCova/instantovanja/spajanja(boze me sacuvaj ko je to smislio treba na giljotinu odma da ode) ili tek aukcije koja da se izbaci danas ne bi niko pitao zasto?

Placate jednog srednjoskolskog programera da "update-uje" igru ali izgleda da paint nema dovoljan spektar boja da se to odradi da bar bude koliko toliko verodostojno... A naplacujete 40e po registraciji igraca na server, ispravka ne igraca nego NALOGA.(nije tajna da u proseku na jednog igraca ide 2-3 naloga, naravno da to vama odgovara i da se to nikad nece sankcionisati jer to znaci manje para za vas..)

E sada jedan predlog kako i vi da se oparite jos vise, s obzirom da samo to gledate, a i mi igraci da dobijemo neku balansiranu igru gde se ne gleda samo ko ima dublji dzep nego ko kako klika!

Zaposlite programera sa iskustvom i visim obrazovanjem od 4 razreda informatike(ocigledno samo jednog mozete da prijustite...) neka odradi update vredan updatea, napravite napokon normalnu verziju za mobilne telefone jer 90% ljudi igra na njima a ne na internet exploreru iz 2004te, novi igraci nemaju strpljenja za vase ispade i naplacivanje osnovnih quality of life stavki u igri, kao sto su PLUS nalog, jel moguce da se to jos uvek naplacuje i to na nedeljnom nivou aloooo???

Imate reklame u igrici svakako ne znam cemu tolika halavost, dovoljne da isplate tog jednog osnovca sto vam pravi slikovnice... Ne gledajte kako da spojite sto vise servera u jedan, nego kako da povecate broj igraca na vec postojecim!!! Tako sto cete smanjiti ulogu novca u igrici a ne tako sto cete povecati ulogu istog svakim novim idiotskim updateom koji nam namecete... Igru nije pregazilo vreme, nego ste je vi pregazili vasim halavim postupcima koji prevazilaze sami sebe iz godine u godinu, tako samo gubite igrace i onda nabijate jos vise opcija sa goldom da bi time nadohnadili "gubitke", a to nije zdrava politika kompanije...

PS. Znam da ovo citaju nasi napaceni multihunteri(ako i oni) i da im tako zvidze jaja sta cu ja ili bilo ko ovde napisati, ali morali su da otvore topic reda radi, verovatno zbog sefova iz nemacke, i da ce oni svakako uvesti svaku promenu koja im donosi vise novca a nasi predlozi ce otici u zaborav kao i svaki put do sada... Ali eto morao sam i ja da dam svoje misljenje o svemu ovome..

It's never just a game when you're winning.

• Според мен ще е доста интересно да се обединят домейните, в момента сървърите се пускат, когато някой свърши и са определена бройка за годината, като всеки сървър си има определени хора, които играят в него и е станало доста еднотипно, познаваш съперника, познаваш и стратегията му.

Ако се обединят, ще се даде шанс за нови коалиции и нови стратегии. Въпреки новата система за конфедерация, в момента отново предимството е в по-големите коалиции, а при наличието на няколко сървъра няма възможност за създаване на нови, защото вече сте "врагове" от много сървъри.

Може би, ако се изменят правилата за конфедерация, да не бъде толкова лесно просто да отидеш в друга конфедерация от която да получиш деф, а се ограничи преминаването от една в друга конфедерация (например 24 часа за х1 сървър, да бъде невъзможно присъединяването към друга конфедерация, било то на 1 човек или на цял клан) ще бъде доста по интересно и ще има нужда от малко повече "стратегия" при играта в голяма мета.

Единствено виждам проблем от комуникативна гледна точка, защото ще трябва да се говори само на един език.

t4.travian.bg - Gabol - :rom03: Roman - ШМАТКИ ООД

tc4.travian.bg - Gabol - :gau01: Gaul - ШМАТКИ ООД

ts1.travian.bg - Stoych0 - :teu02: Teuton - КЕЛЕШИ

ts2.travian.bg - Teutobod - :teu03: Teuton - TRY HARD

groupc.travian.com - TH Stoych0 - :teu01: Teuton - TRY HARD int.

ts3.balkans.travian.com - Stoych0 - :teu06: Teuton - ANIMALS

-------------------------------------------------- -----------------------------

ANimals-travian.jpg

• Аз също гласувах "За". Все пак играта е такава, че трябва да се развиваме и да гледаме напред. С повече хора в сървъра ще е по-интересно, хората могат да научат нови неща, ще се запознават с нови играчи, ще обменят техники и стратегии. Ще има възможност за комуникация и игра с нови алианси, независимо дали ще са врагове или приятели.

Според мен проблем с връзка, между играчите, играещи отдавна няма да има, защото има скайп, фейсбук, места където могат да говорят, да се организират да играят заедно на определен сървър.

Също така много играчи казват, че им е скучно сега, това може да се промени след обединение на домейните, играта ще стане по-динамична и заради разликата във времето, когато едни хора спят, други ще са на линия, ще е доста по-забавно. :)

Харесва ми и идеята за по-често пускане на нови светове, не винаги хората имат възможност да доиграят света в който са започнали поради различни причини, дори просто , че не им харесва този свят. Възможността да пуснат друг, скоро, променя нещата.

Много хора се страхуват от новите неща, но след време свикват с тях, и вече старото не им изглежда така привлекателно като преди, и в Травиан е така, трябва да се гледа напред , а не да се връщаме към старото, просто ще стане скучно :)

Когато четеш една и съща книга, или гледаш един и същи филм, все някога ти става безинтересно и търсиш нови :)

• Po mome ova igra postaje bezvezna, jer nije neka verna slika situacije v realnom životu. Nije mi jasno, kako programer nezna, da u ratu možeš svoju vojsku slati iz svojeg sela A, u obranu svojeg sela B, a onda iz sela B ako treba u svoje selo C. Ali ako sam je slao prijatelju upomoč,da od tamo mogu slati drugome prijatelju, a ne da se prvo mora vratiti kuči. GLUPOSTI. Jedino u Travianu moraš prvo vratiti svoju vojsku u selo A , a tek onda u selo C. Ajde dajte uključite malo više mozga i uradite igru više realističnu.

• Kad pogledamo realno svi mi smo kukali za sto vise igraca na serveru i sa te strane je to skroz super stvar, mozda u toj verziji servera Srbi budu igrali zajedno :D Salu na stranu jedini problem tog servera jeste gold, ne moze se meriti neko iz Srbije sa nekim iz Nemacke, Holandije, Svajcarske... Cak je i ovaj Balkanski server pokazatelj toga mogu reci da je prvi slem kupljen za 150 eura kao i drugi i treci i generalno aukcija je preskupa za 90% igraca iz Srbije a i ne samo aukcija, generalno cela igrica i iz tog razloga ljudi su primorani da igraju sa po 3,4 neki i 5 na jednom acc kako bi se troskovi podelili, osnovni problem traviana je zapravo to, igra je postala preskupa, secam se jednog "probnog" servera (nadam se da je probni) kad ste stavili neki smesni KOTAO koji vrtis za golde i dobijas vojsku/resurse/predmete pa imali ste i onu smesnu verziju gde kofe i umetnicka dela mozes da koristis neograniceno pa su na turnirima i COM ljudi osvojili server herojima a ne znanjem pa ste imali i ono gde spajas vojsku sa goldom...(to su strasne stvari)
    Ako razmisljate o toj verziji a cim je postavljena ova anketa znaci da ce da bude, poradite na kljucnom problemu izbalansirajte igru za sve, nije tesko pogledati i prosecne plate u svim zemljama, napravite da ovo bude dostupno svima, igra treba da bude razonoda i nesto gde ce ljudi da se zabave a ne razmisljaju dal mogu da pocnu server zbog finansija (znam bar 30 ljudi koji nisu poceli jer nisu pri parama u ovom periodu).
    I ne vidim poentu ovih anketa date da se kao iznosi misljenje travian ubaci 1000 botova za glasanje (karikiram) i izglasa se to sto je travian smislio, a zasto to kazem pa zato sto ste isto to rekli za ovu smesnu verziju koju ste napravili sad (igraci su izglasali), ako su za ovu verziju glasali zivi igraci ja cu evo sad da skocim kroz prozor na glavu :D Rekli ste da cete da uzmete u obzir sve sto se pise (naravno uzecete obijicete kucice kod tevtonaca, ako se i to desi za godinu dve) Sve u svemu travian je izgubio smisao date jednu dobru stvar za igrace a sa druge strane im uskratite 5 i to se desava od kad postoji travian, zato je i doslo do perioda kad razmisljate o spajanju servera na ovaj nacin, kroz koju godinu postojace samo jedan server za ceo svet i to je to, vremenom ce i to da spadne na mizeran broj ljudi i to je to ENDE...

Pauza od 4 godine i IDEMO OPET!

Poslednji serveri:

Rs1: Mihajlo Pupin (Streberi), Bonnye&Clyde(rEV)

Rs2: ZgljoC

Rs4: Rampage
    Balkan5: TRSH
    Balkan3: NAOPACKE

• Kad pogledamo realno svi mi smo kukali za sto vise igraca na serveru i sa te strane je to skroz super stvar, mozda u toj verziji servera Srbi budu igrali zajedno :D Salu na stranu jedini problem tog servera jeste gold, ne moze se meriti neko iz Srbije sa nekim iz Nemacke, Holandije, Svajcarske... Cak je i ovaj Balkanski server pokazatelj toga mogu reci da je prvi slem kupljen za 150 eura kao i drugi i treci i generalno aukcija je preskupa za 90% igraca iz Srbije a i ne samo aukcija, generalno cela igrica i iz tog razloga ljudi su primorani da igraju sa po 3,4 neki i 5 na jednom acc kako bi se troskovi podelili, osnovni problem traviana je zapravo to, igra je postala preskupa, secam se jednog "probnog" servera (nadam se da je probni) kad ste stavili neki smesni KOTAO koji vrtis za golde i dobijas vojsku/resurse/predmete pa imali ste i onu smesnu verziju gde kofe i umetnicka dela mozes da koristis neograniceno pa su na turnirima i COM ljudi osvojili server herojima a ne znanjem pa ste imali i ono gde spajas vojsku sa goldom...(to su strasne stvari)
    Ako razmisljate o toj verziji a cim je postavljena ova anketa znaci da ce da bude, poradite na kljucnom problemu izbalansirajte igru za sve, nije tesko pogledati i prosecne plate u svim zemljama, napravite da ovo bude dostupno svima, igra treba da bude razonoda i nesto gde ce ljudi da se zabave a ne razmisljaju dal mogu da pocnu server zbog finansija (znam bar 30 ljudi koji nisu poceli jer nisu pri parama u ovom periodu).
    I ne vidim poentu ovih anketa date da se kao iznosi misljenje travian ubaci 1000 botova za glasanje (karikiram) i izglasa se to sto je travian smislio, a zasto to kazem pa zato sto ste isto to rekli za ovu smesnu verziju koju ste napravili sad (igraci su izglasali), ako su za ovu verziju glasali zivi igraci ja cu evo sad da skocim kroz prozor na glavu :D Rekli ste da cete da uzmete u obzir sve sto se pise (naravno uzecete obijicete kucice kod tevtonaca, ako se i to desi za godinu dve) Sve u svemu travian je izgubio smisao date jednu dobru stvar za igrace a sa druge strane im uskratite 5 i to se desava od kad postoji travian, zato je i doslo do perioda kad razmisljate o spajanju servera na ovaj nacin, kroz koju godinu postojace samo jedan server za ceo svet i to je to, vremenom ce i to da spadne na mizeran broj ljudi i to je to ENDE...

Според мен парите няма да са такъв проблем, навсякъде екипировката в самото начало е доста скъпа, но след седмица всичко е нормално. Напротив, когато играят много хора, играчи , които не могат да си купят много злато, от продажби в аукциона, могат да си спечелят сребро, с което да играят целият сървър. :) Продадени в самото начало, се вззема дстатъчно сребро, след седмица да си закупиш същите неща, на много по-ниска цена :)

А играчите , които следят аукциона, винаги могат да направят добри оферти, като купуват евтино и продават по-скъпо, естесвено като пускат предметите в най-пиковите часове :)

Дори на финалите, играчите които разполагат с много злато, не са много, така че това не е решаващо. Дали ще си купиш каска днес, или след седмица, разликата не е голяма, нито ще реши играта до края на сървъра.

• Na žalost došlo je do greške i nedeljne statistike nisu ažurirane na svim serverima širom sveta. Programeri su otklonili problem i medelje će biti podeljenje na kraju ove nedelje i odnosiće se na prethodne dve. Izvinjavamo se na nastaloj situaciji.

Boli tebe Q za sve, bitno da lova kaplje pomalo. Kaže programeri :D, moja baba bi bolje održavala servere od tih vaših ''programera''

BALKAN3 2019/20 - Przon NG

Hvala bogu Stefane da i ti jednom napises nesto pametno :) Takodje sto se tice novog interfejsa koji izgleda katastrofalno, molio bih vas, ako je moguce, makar boje gradjevina malo da izmenjate jer su bukvalno sve slicne. Iako stavljam skoro sve gradjevine na isto mesto u svim selima imam jako veliki problem da nadjem nesto odredjeno sto mi treba. Verujem da to nije neki poduhvat za programere, samo treba predloziti Nemcima da se stavi pod razmatranje. Verujem da ce se sa ovim predlogom sloziti veliki broj igraca, pogotovu oni koji su kao ja poceli sa igrom pre vise od 10 godina. Znam da nije tema vezana za to, ali je aktuelna i najvise ljudi je cita.

Post was edited 1 time, last by Pkaaa ().

• This change will work, but you will lose a loot of old players so what I sugest to make 1 server that is worldwide and left some regional working(+ mybe turn some servers into older versions*)

Ormi69

*ask another players about that

• This change will work, but you will lose a loot of old players so what I sugest to make 1 server that is worldwide and left some regional working(+ mybe turn some servers into older versions*)

Ormi69

*ask another players about that

Source Code
    1. With this red coloured text you hit the point. Old players would love it.

Balkan15 2019/20 - Dark Knight

Balkan19 2018/19 - B.A.N.

Hr19 2017/18 - Agrokor & co.
    pobjednici 1.hr T4 servera *MAC koalicija X savez
    pobjednici NL 7 classic * MiD ; pobjednici com 3 classic *Valhala
    D-T, LAV-ICE, OF&H,~X~, KEK, Dæmons of Peace, SC, ®, LZN, SC, SS, MiD, Valhala, Exiled, CD, Dark Knights, L.V., Chosen-Borg, reboRn, O2KUCh...
    " i nogom u guzicu je korak naprijed " ;)

• Joj Kulin Ban, pa gdje si ti, odkud tebe :D

• ako je vama jedini problem imat sljem u igri onda nebi trebali igrat ni bosanski server od 200 ljudi, ja sam za da se to uvede pa nek na vrhu budu ljudi koji to zasluzuju (po pravilima traviana) a ne neko ko to nije, sve ce se to izbalansirat, nekima ce bit drago kad budu 100 ti u rangu, i 20 ti napadac zasto ne, trening te cini jacim a to za gold je besmislica svakako imam odredenu cifru do koje bidam.