Vylepšení optimalizace pro smartphony

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta has started!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

➡️ Register Now! ⬅️
  • Ahoj,

jak už jste si možná všimli, při hraní z telefonu si lze při přihlašování zvolit optimalizovanou verzi pro smartphony.

Dostaly se k nám ale informace, že mnoha hráčům chybí informace o produkci a stavu/kapacitě skladů/sýpek ve vesnicích.

Bohužel v této optimalizované verzi není dost místa na to, aby byly tyto informace umístěny tak, jak jste zvyklí. Takže máme jeden návrh: přidat do přehledu vesnic (viz obrázek) další 1-2 stránky s informací o produkci a kapacitě skladů.

To znamená, že informace o produkci a stavu/kapacitě skladů a sýpek nebudou tam, kde jste zvyklí je mít, ale budou jinde.

Co na to říkáte? Je to pro vás vyhovující řešení? Pokud ne, co jiného byste navrhovali?

Díky za reakce!

• Pokud jsem dobře pochopil jedná se o tyto informace:

Tqf-Wskrc-TICIm-Ua-cs-N-4g-1

Způsob který navrhuješ znamená min 3 kliknutí. Myslím že lepší řešení by bylo umístit kapacitu pod grafické znázornění stavu sýpky/skladu a produkci bych řešil podobně jako armádu pouze další ikonou. viz obrázek

Wb-UQOh-Hd-TFWJ6-Mnv-JRNKXg-1

Vše by bylo přístupné na jedno kliknutí.

Ale co mě osobně vadí daleko více že pro zjištění zda jde útok se musím poprat s telefonem. Tahem vytáhnout panel z vesnicemi. Což je velice podobné gesto jako procházet historii tedy jako by jsi klikla na zpět nebo vpřed v klasickém prohlížeči. Informace o tom zda jde na nějakou vesnici útok (s pluskem) je přece jedna ze základních informací které v nouzovém řešení (jako je hraní na telefonu) potřebuji vědět.

Další věc zkoušel někdo v této beta verzi otočit telefon? Landscape mod? nepoužitelné :(

Stále mě uniká smysl tohoto modu. Pokud se vyvíjí verze pro mobilní telefony je dělaná tak aby se nemuselo neustále zoomovat čemu se stejně neubráníte, tedy je výhodnější vypnout a hrát jako na PC a vidím veškeré potřebné informace.

I'm never afraid of the future. He will soon come.

Post was edited 3 times, last by Jchym ().

• Bohužel v této optimalizované verzi není dost místa na to, aby byly tyto informace umístěny tak, jak jste zvyklí. Takže máme jeden návrh: přidat do přehledu vesnic (viz obrázek) další 1-2 stránky s informací o produkci a kapacitě skladů.

No počkat, v "Přehledu vesnic" už snad karty Suroviny a Sklad jsou, co byste tam chtěli přidělávat za stránky?

Jinak ty Sklady a Sýpky hodit do bloku nad stávájící suroviny, buď volatelné swipe gestem (jako jsou vyjížděcí ty bordely zleva a zprava) nebo vedle hero-portrétu dát plovoucí buttonek (něco jako ten na armádu), který vyvolá okénko s časy pro Sklad a Sýpku - je asi jedno, zda to info bude v prostoru (a jeho tam požehnaně) nebo nahoře v bloku spolu s ostatními bary na surky.

• Kapacita skladů/sýpek by podle mě mohla být na vyjet v bublince po kliknutí na počet surovin, tzn. udělat tam takovou "dvojklik" funkci. Kliknu jednou, vyjede bublinka s kapacitou, kliknu po druhé, otevře se klasicky odkaz jako teď.

Co se týče produkce, spíš by se mi líbila ikonka podobná té, co zobrazuje/skrývá počet jednotek, byla by třeba na levé straně a zobrazovala by produkci.

• Jchym tve odkazy nefunguji, cili nevim, cos chtel ukazat.

Jinak co se tyce zoomu, ja jsem ho treba zatim nepouzila ani jednou, bohate mi staci to, jak se to zobrazuje - a pritom bez te optimalizace musim zoomovat furt.

Lloyd's ano, suroviny tam jsou, ale neni tam zobrazena produkce surovin ani velikost skladu, navic tyto informace jsou dostupne jen s Plus uctem, zatimco tohle by snad melo byt pristupne i bez Plus uctu.

Ten navrh s ikonkou jako pro armadu nezni spatne.

Pokud mate jeste nejake dalsi komentare ci navrhy k tomuto tematu, sem s nimi, at to muzu predat dal :-)

• ja by som dala prehľad hrdinu do ľavého dolného rohu ( je nevyužitý) a hornej časti pridala ešte jednu lištu, potom by v prvej liste bolo drevo, hlina, železo veľkosť skladu, v druhej lište :obilie, veľkosť sýpky a info o zlatkách. A po hrdinovi zostane aj miesto na produkciu. Kľudne urobené tak isto ako vojaci v dedine.

Informácia by mala byť viditeľná na prvý kukuč na účet. Hrabanie sa v prehľadoch nie je veľmi operatívne.

• Ten navrh s ikonkou jako pro armadu nezni spatne.

Myslim, ze to ani nemusi byt pop-up, volneho mista je tam fakt kopec, tam muzou byt treba minimalisticky dva kolacky s ikonkou skladu a sypky, u toho jen napsane "<1h" nebo "4h" (at to neni cela rusiva casomira hh:mm:ss) jakoze kolik zbyva a okolo toho kolecka malicky barevny okraj jakoby cast kolacoveho grafu/kruhove vysece, ktera by tu plnost skladu/sypky znazornovala taky (napr. zelene a pri <1h by to bylo cervene), az budu u pc, muzu to nacrtnout.

• Podla mna by sa hodilo zväčšiť checkbox pri odosielani farmlistu (zaskrtnutie vsetkych), často sa mi stáva, ze bez zoomovania trafim buď button odoslať alebo zaskrtnem poslednú farmu... pri x farmistoch to vie dosť zdržať

• 1) Kolik vlastně žerou ta videa? Předpokládám, že když se bavíme o hře na telefonu, člověk nedřepí pořád připojený jen na wifi (neměřil jsem kolik si to bere), když jsme u optimalizace pro smartphony, nechtělo by to pracovat i s tímhle?

2) Proč Travian dává reklamy jenom na vlastní hry, snaží se nás znechutit? :/

• 1. ono dost zalezi i na tom, jake video se zobrazi. Nejspise to ale bude v radu nekolika MB. Nicmene si myslim, ze pokud nekdo potrebuje resit data, tak v pripade pripojeni pres omezena mobilni data se da bez koukani na videa docasne obejit.

2. reklamy na vlastni hry se objevuji v pripade, ze nejsou k dispozici reklamy na jine produkty.

• Ohledně dat je úplně jedno zda hraješ s optimalizací nebo bez. Optimalizace o kterou se zde bavíme je jen trošku jiný kabát a na spotřebu dat to nemá vůbec žádný vliv. Shlédnutí videa je jen tvoje volba kterou nemusíš vůbec používat (ono bude jen otázka času kdy to půjde obejít za zlatky)

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• Ohledně dat je úplně jedno zda hraješ s optimalizací nebo bez. Optimalizace o kterou se zde bavíme je jen trošku jiný kabát a na spotřebu dat to nemá vůbec žádný vliv. Shlédnutí videa je jen tvoje volba kterou nemusíš vůbec používat (ono bude jen otázka času kdy to půjde obejít za zlatky)

To samozrejme chapu, ale na puvodni topic quotu nebylo kde odpovidat, tak jsem se zeptal tady. A chapu i dobrovolnost te funkce ;)

• 1. ono dost zalezi i na tom, jake video se zobrazi. Nejspise to ale bude v radu nekolika MB. Nicmene si myslim, ze pokud nekdo potrebuje resit data, tak v pripade pripojeni pres omezena mobilni data se da bez koukani na videa docasne obejit.

2. reklamy na vlastni hry se objevuji v pripade, ze nejsou k dispozici reklamy na jine produkty.

pokud chce hrát někdo aktivně jako např. Acc AP (Absolute Power předminulý czx) tak potřebuje farmit..

Na zmiňovaném acc farmlist obsahoval farmy o celkové velikosti 1MB při každém načtení - na poslání Fl jich bylo potřeba 10.

Tzn. 10mb co 10minut... v případě že došlo někým k překliknutí - Fl se neposlal tak další načtení.
    za den se Fl posílal 144x * 10mb..

neplánujete udělat “optimalizaci” i pro farmlisty ať to nežere tak za**** moc dat ?

Celkem běžně jsem klikal 8-13hodin denně a jen na to abych byl schopný poslat Fl jsem si musel několikrát za měsíc resetovat data..

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg