Navrhni svou budovu!

 • Oltář pro rituály

  Nová germánská budova Oltář pro rituály působí na vesnici a umožňuje udělat rituál sjednocené síly, při kterém vojska na podpoře z ostatních vesnic ze stejného účtu dočasně změní svojí domovskou vesnici. Tento rituál má ovšem vysokou cenu, cena není pouze v surovinách, ale je třeba při něm část vojska z podpory obětovat. Od úrovně 10 lze pořádat rituál sjednocené síly, s každou další úrovní má rituál větší efekt.


  Rituál sjednocené síly

  Cena 5000 5000 5000 5000.

  Oběť je 70% procent jednotek. Doba účinku 12 hodin.

  Každý další level sníží oběť o 2% a přidá dobu účinku (obojí lineárně interpoluje).

  Při úrovní 20 je oběť 50% a doba účinku 48 hodin.


  Budova se hodí na late-game před koncem věku na skládání divovek. Oběť nesmí být pod 50%, protože by to bylo nevybalancované a lepší než artefakt na armádu. Umožní to germánovi vytvořit divovku rychleji, ale ještě to zvýrazní jeho trable s obilím, pokud se rozhodne jít touhle cestou.


  Budova by měla být drahá, protože je to late-game budova a měla by se používat s rozvahou. Přesná cena není podstatná, řekněme třeba milion surovin z 0->20. Cena rituálu v surovinách je symbolická, největší cenu hráč zaplatí obětováním. Budova by mohla dávat KB asi jako akademie, ale KB nebude její účel.


  Stavba budovy vyžaduje shromaždiště lvl 20.


  Příklad: Germán má hlavní offku ve vesnici, kde vytrénoval 100K palic a postavil si tam Oltář pro rituály. Ve dvou dalších vesnicích má po 30K palic. Pošle do hlavní offkové na podporu ostatní off. Bude tam mít tedy 160K palic před spuštěním rituálu. V oltáři budou vidět 2x30K palic připraveno k rituálu a názvy vesnic. Spustí rituál v Oltáři na levelu dvacet a tím obětuje 2x 15K palic z podpor. Díky tomu získá, že 48 hodin budou palice v hlavní offkové sjednoceny, bude moc poslat 130K palic na útok. Po vypršení času se vojska vrátí zpět do domovských vesnic. Pokud utrpěli ztráty v boji, úbytky se počítají rovnoměrně procentuálně, jako při kolektivní obraně. Pokud utrpěli ztráty hladovění, úbytky se počítají jako při hladovění na podporách.


  Zbývá vyřešit rozdílný upgrade vojska, to už bych nechal na Travian týmu.

  Dejmas

 • Ahoj,


  úvodem bych chtěl jen říct, že tady můj navrh nedavam pro nejakych 50 zlatek, ale aby hra trosku ozila, byla dynamictejsi, realistictejjsi. Nepredpokladam, že to projde a je mi jasné, ze se drtive vetsine hracu nebude zamlouvat, jelikoz narusim jejich komfortni zonu. Zvlast tem hracum se to nebude libit, kteri si o sobe mysli, ze jsou strasne dobri. Ale uz dlouho mam tenhle napad v hlave, tak ho tu napisu a bude jen na travian teamu, jestli si z toho neco vemou, a nebo ne.


  Muj navrh vychazi ze znacneho nepomeru, ktery v teho hre panuje. A to je rozdil mezi utocenim a branenim. Je to tu nastavene tak, ze obrance je vzdycky ve znacné vyhode, oproti utocníkum. Abych to upresnil, branici aliance je ve znacne vyhode proti utocici alianci. Vysvetlim to jednoduse, pro ty dobre hrace, co maji pomalejsi mysleni. Kdyz brani aliance jako celek, vsechny jednotky se scitaji, ale utocici aliance vlastne neutoci jako celek ale po "malych skupinkach" , takze je to par odvaznych, co jde vetsinou na smrt. Neni mi jasne, proc i utocnici nemuzou jit jako aliance, jako celek, kdyz tahle moznost by mela byt naprosto automaticka. Nepamatuji si nikde v historii, ze by kral vyslal vojsko na tazeni, a to slo rozdelene, podle toho, z jake vesnice jsou vojaci, nebo kteremu panu( zde hraci) patrili :D:D:D:D


  Nova budova by se jmenovala Hrad.


  Nejednalo by se o klasickou budovu, ktera by byla pristupna kazdemu hraci, ale byla by to aliancni budova, na kterou by se skladala cela aliance a kazda aliance by mohla mit jen jednu takovou budovu, kterou by ovladal jen jeden hrac, velitel. Kazda aliance by se sama rozhodla, kde hrad postavi, a toto by bylo nemenne, pokud by hrad nebyl znicen. Hrad by mel mit vyssi def bonus zdi, nez klasicke hradby ve vesnici, a s kazdym lvlem by rostl jak bonus k defu, tak i dalsi bonusy pro vojaky v hradu. Mohlo by se jednat napriklad o bonus k vyzive, k sile atd atd. Rozhodne tady nebudu vypisovat, kolik surek by stal kazdy lvl nebo jake konkretni vyhody novy lvl prinese, o tom by musela probehnout dlouha debata. Smysl hradu by byl predevsim v sile, kdy se v nem setkava vojsko aliance a velitel ho muze vyslat, jako celek. Kazda vyhoda ma i svou nevyhodu, tudiz vojsko z hradu, ktere jde do utoku, by melo mit urcite spomalenou rychlost a zaroven bych i omezil pocet utoku za urcity cas. napr 1 utok co 3 dny.


  Jak jsem rekl, muselo by se toho kolem tehle budovy jeste hodne prodiskutovat, aby se rucicky vah trochu vyrovnaly ve prospech offaru. Rad bych si tuto hru zase nekdy zahral v plne sile, ale novy design me opravdu nenadchne, a nejak me nebavi nekolik mesicu delat armu, abych ji potom odpalil do betonu. Dalsim nesmyslem teto hry jsou katavlaky, ale to uz je jiny pribeh. Ono mozna by stacilo, kdyby sila katu a pocet znicenych budov byl primo umerny poctu vyslanych katapultu v jednom utoku. Ted jsem si zase trochu rypnul do tech super dobrych hracu, kteri me oznaci za totalni lamu a hnupa, co neumi poslat katavlak :)  Kdo to docetl sem gratuluji, a omlouvam se za diakritiku, nemam na kraviny cas :) Barbar Onan, En Garde a nyni na serveru3 Imperius :)

 • Římani - coloseum / arena


  Jaká kolo vesnice -

  Umožní aktivovat bonusy.

  5, 10, 15 level vice deff /off bonus procentuální - na všechny jednotky (včetně Hera, pokud je to domovská vesnice) bonus se počítá se základnímy staty (bez předmětů) Hera (nenasobi).


  10, 15 procentuální zvětšení produkce kB (10 a 15%) pouze kB daně vesnice, ne celého účtu


  20 lvl - speciální jednotka (třeba Julius Legionarus) která je schopná "prebrat" vesnici. Samozřejmě rezidence/ palác 10/15/ 20 - s volným slotem. Maximalne 15 %loajality

  Musí jít minimálně s 500 jednotkami (Legionáři) .

  Od počtu jednotek doprovodu (min 500) by se počítal bonus.

  Př. Julius + 500 legií - 1 %

  Julius + 5000 legií - 12%

  Julius + 8000 legií 15%

  Jednotka po čase (třeba 5 dní) bude zavražděna

 • Narod Rim

  Nazev budovy "Forum"

  Ozivovani jednotek

  20 lvl budovy, 1-15lvl 1%, 15-20lvl 2-3% oziveni, celkem 20 nebo 25%

  Pro postaveni budovy potrebujete 20 lvl Hlavni budovy a 20 lvl Palac

  1-10lvl 1.lvl 10k, 2lvl 20k, 3lvl 30k, atd

  11-15lvl 10.lvl 150k, 11.lvl 200k, 12.lvl 250k, atd

  16-20lvl 16.lvl 500k, 17.lvl 600k, 18.lvl 700k, .... 20.lvl 1 milion

  Ucinek na 24h na cely ucet, aktivace 30k na jakekoliv urovni budovy, nazev ucinku "Buh Ares"

  Kb jak pivovar


  Narod German

  Nazev budovy "Hostinec"

  Snizeni spotreby ziveni vojaku

  10lvl budovy, kazdy lvl prida 1%, tedy snizi spotrebu obili max 10%, (pripadne od 6lvl 2% a max snizeni o 15%)

  Pro postaveni budovy potrebujete 5 lvl Mlyn a 5lvl Pekarny

  1-5lvl 1.lvl 10k, 2.lvl 20k, 3.lvl 30k, atd

  6-10lvl 6.lvl 100k, 7.lvl 200k, 8.lvl 300k, ..., 10lvl 500k

  Ucinek na vesnici na celou dobu, co budova stoji

  Kb jak Mlyn a Pekarna dohromady


  Narod Galove

  Nazev budovy "Mona (ostrov Mona neboli Anglesey)"

  Zrychleni pohybu jednotek

  20 lvl budovy, kazdy lvl prida 1%, tedy max o 20% rychlejsi

  Pro postaveni potrebujete 20lvl Hlavni budovy a 20 lvl schromazdiste jen v hlavni vesnici

  Cena lvl budov stejny jak Pivovar

  Ucinek na ucet 8h aktivni (funguje stejne jak artefakt na rychlost) pouzit lze jednou za 24h, nazev ucinku "Ogham", cena aktivace na jakekoliv urovni 100k

  Kb jak Pivovar


  - odkazy na historii jednotlivych narodu

  • Název budovy: Krotitel zvěře
  • Funkce / Popis: Díky této budově, kterou lze vybudovat pouze ve vesnici s hrdinským dvorem je možné "ochočit" zvířata přivedené do vesnice. Zvířata lze do vesnice dostat za pomoci klecí. Ochočená zvěř může být následně odeslána společně s hrdinou do útoku (každá jednotka zvěře má již přesně definovanou útočnou a obranou sílu). Zvěř lze také díky této budově posílat jako podporu.
  • Chování na různých úrovních (pokud se liší): Každý lvl budovy by upravoval počet možných ochočených zvířat, např:
   lvl1: 10% ochočené zvěře lvl2: 20%, lvl3: 30%......max lvl 10: 100% ochočené zvěře
  • Národ: Pro všechny národy


 • O dalších budovách pro Travian už jsem přemýšlel delší dobu. Do soutěže lze přihlásit jen jednu budovu, a tak začnu římany.

  Nicméně mám námět pro každý národ. Ty dopíšu a dám do diskusního vlákna (ted jsem to nestihl).


  Na rozdíl od jiných ale nechci za žádný národ zvýhodňovat off/def styl, protože si myslím, že Travian je právě fajn i tím, že každý národ může mít obě taktiky a přidání speciální budovy jen pro jeden styl hraní by tento aspekt potlačilo.


  Divadlo (Římané):

  Funkce/Popis: +2,5% maximální KB ze slavností.

  Max. level: 20

  Požadavky: Hlavní budova 15, Radnice 10.

  Cena: Vysoká (pokročilá budova).

  Produkce KB: Střední (asi jako Tržiště).


  Římané byli známi svou kulturou, a proto je jich nová speciální budova právě divadlo. V Travianu umí římané velice rychle a efektivně stavět (současně vesnici i pole). Tato nová speciální budova jim nyní umožní získávat více kulturních bodů a tím ještě vylepšit jejich budovatelské schopnosti.

  Každý level zvýší maximum možných KB ze slavností. Malé slavnosti tak již nebudou omezeni jen na 500 KB. S divadlem 20 bude maximální produkce KB malých slavností 750 (500+500*0,025*20). Stejná logika lze použít u velkých slavností, kde se maximum KB zvedne až na 3000 KB.


  Důležité ovšem je, že divadlo samo nezvyšuje produkci KB ze slavností!

  Pouze zvyšuje možné maximum! Tím sice umožní římanům více rozvíjet účet/počet vesnic, ale nijak nezmění rovnováhu (nezvyšuje automaticky římskou produkci KB).

  Také vlastní produkce KB samotného divadla není nijak extrémně vysoká (ze začátku vlastně ani nemá cenu stavět - sice produkuje dost, ale cena budovy je vysoká), tedy opět nemění rovnováhu produkce KB před ostatními národy.


  Tím se římané více vyprofilují se svou výhodou.