[DISKUSE] Navrhni svou budovu

• Fakt luxusní návrhy, chci všechny !!! Až na zlatou studnu, to je chujovina pro zlatkaře a těch je až moc :D Ale kdyby jste chtěli ubrat další procenta hráčů, je to ideální volba :D

• Nemám konkrétní nápad, ale souhlasím, že Galové mají asi nejhorší speciální budovu. Na počátku hry maličko pomůže, pak je zbytečná a Galové mají obrovskou nevýhodu (např. v porovnání s Egypťanem).

Doporučuji změnit speciální budovu u Gala!

• 1. množenie zvierat zvýhodní iba zlatkárov ... zabije sa podstata klasického deffu v počiatočnej fáze hry. 2. otrokárska kolónia ma nepresvedčí, aby som pasce staval mimo zakladačky. a kedže sa vačšina hráčov zakladačky zbavuje, upgrade pascí u mňa nemá opodstatnenie.

• Odvrácenou cenou za vylepšení opiáty by bylo , že při každé podpoře by nějaké malé procento vojáků rychlejší pochod nepřežilo ( třeba 1 % ) . Vyšší úroveň budovy by zvyšovalo rychlost a tím by byli i vyšší ztáty na vojákách .

Dobrý nápad, ale tieto straty by som nedával. Egypťani nemajú žiadne negatívne účinky popri bonusoch na oazach pokiaľ viem.

• Muj navrh vychazi ze znacneho nepomeru, ktery v teho hre panuje. A to je rozdil mezi utocenim a branenim. Je to tu nastavene tak, ze obrance je vzdycky ve znacné vyhode, oproti utocníkum. Abych to upresnil, branici aliance je ve znacne vyhode proti utocici alianci. Vysvetlim to jednoduse, pro ty dobre hrace, co maji pomalejsi mysleni. Kdyz brani aliance jako celek, vsechny jednotky se scitaji, ale utocici aliance vlastne neutoci jako celek ale po "malych skupinkach" , takze je to par odvaznych, co jde vetsinou na smrt. Neni mi jasne, proc i utocnici nemuzou jit jako aliance, jako celek, kdyz tahle moznost by mela byt naprosto automaticka. Nepamatuji si nikde v historii, ze by kral vyslal vojsko na tazeni, a to slo rozdelene, podle toho, z jake vesnice jsou vojaci, nebo kteremu panu( zde hraci) patrili :D:D:D:D

Tady si dovolím trochu nesouhlasit. Podle mě rozhodně není na stráně útočníků nějaká zásadní výhoda. Ano, souhlasím, že možnost postavit více def armád proti jedné offce se může zdát jako nepoměr, na druhou stranu ale offaři mají jinou, v reálu naprosto nesmyslnou, výhodu a to je posílání fejků. Šikovný offař je prostě schopný def bránící aliance klidně i rozšestit, pokud chytře a kvalitně pošle fejky. Přitom kdybychom se bavili o nějaké realističnosti, tak je absurdní, že by se armáda o 50 000 jednotek ještě vteřinu před příchodem po všech směrech tvářila stejně, jako 21 vojáků. Pochod takovéhle armády by se prostě rozkřikl. Takže pokud bychom chtěli přidat do hry tenhle realistický prvek (přičemž já nejsem v zásadě proti, už kolikrát jsem si představoval, jak přijdou 4 spojenecké armády na jedno místo a čekají, až dobojuje jedna, než zaútočí druhá, souhlasím, že je to divné), tak za mě jedině za předpokladu, že ze hry odstraníme možnost fejkovat, protože možnost zafejkovat celou alianci + ještě poslat pět offek jako jednu, to už by podle mě byl naopak obrovský nepoměr ve prospěch offařů. A to obzvlášť na klasických serverech, kde není přeposílání jednotek, protože všichni víme, že off armády bývají větší, než def armády. 1) proto, že off většinou hrají kvalitnější hráči a 2) proto, že offaři mají jednotky víc nakumulované v menším množství vesnic, zatímco defaři je mají různě, na různých levelech TH a kolikrát velká spousta defu nestíhá, protože by se musela vrátit z jiného místa domu atd. Nehledě na to, že útočící hráč má mnohem méně práce + je tam moment překvapení - nastaví si budíka na 2 ráno, pošle útok a jde zase spát. A bránící hráč, pokud vůbec stihne útok zaregistrovat, v takové situaci nemá moc co udělat. Většina hráčů spí atd., navíc u toho musí sedět kvůli obilí...

Ta eliminace fejků by podle mě mohla fungovat tak, že obránce uvidí od začátku určité rozmezí, v jakém armáda je. Např. 1 - 100, 5000 - 10000 atd., přičemž čímž déle by armáda šla a čím víc by se blížila k místu určení, tím víc by se odhad zpřesňoval, protože by se rozkříkovali informace. Plus by měl obránce možnost útočící armádu "vyšpehovat" a zjistit klidně i přesný počet, pokud by měl dost špehů a naopak v útočící armádě by nebyl žádný. Dost by to změnilo způsob, jakým se v Travianu útočí. Ale zase by mohl nějaký offař namítnout, že je vlastně nesmysl, aby obránce viděl červené meče okamžitě, hned jak opustí brány, když vlastně nikdo nemůže tušit, kam armáda zamíří. A měl by pravdu :-)

Takže já bych se do těchto změn asi raději nepouštěl. Myslím, že aktuálně je poměr mezi útočící a bránící stranou poměrně slušný a ačkoliv se mi úplně nelíbí, že v Travianu kolikrát víc, než strategie, rozhoduje stabilita internetu, tak těžko to v tuto chvíli nějak spravedlivě eliminovat.

• Tady si dovolím trochu nesouhlasit. Podle mě rozhodně není na stráně útočníků nějaká zásadní výhoda. Ano, souhlasím, že možnost postavit více def armád proti jedné offce se může zdát jako nepoměr, na druhou stranu ale offaři mají jinou, v reálu naprosto nesmyslnou, výhodu a to je posílání fejků. Šikovný offař je prostě schopný def bránící aliance klidně i rozšestit, pokud chytře a kvalitně pošle fejky. Přitom kdybychom se bavili o nějaké realističnosti, tak je absurdní, že by se armáda o 50 000 jednotek ještě vteřinu před příchodem po všech směrech tvářila stejně, jako 21 vojáků. Pochod takovéhle armády by se prostě rozkřikl. Takže pokud bychom chtěli přidat do hry tenhle realistický prvek (přičemž já nejsem v zásadě proti, už kolikrát jsem si představoval, jak přijdou 4 spojenecké armády na jedno místo a čekají, až dobojuje jedna, než zaútočí druhá, souhlasím, že je to divné), tak za mě jedině za předpokladu, že ze hry odstraníme možnost fejkovat, protože možnost zafejkovat celou alianci + ještě poslat pět offek jako jednu, to už by podle mě byl naopak obrovský nepoměr ve prospěch offařů. A to obzvlášť na klasických serverech, kde není přeposílání jednotek, protože všichni víme, že off armády bývají větší, než def armády. 1) proto, že off většinou hrají kvalitnější hráči a 2) proto, že offaři mají jednotky víc nakumulované v menším množství vesnic, zatímco defaři je mají různě, na různých levelech TH a kolikrát velká spousta defu nestíhá, protože by se musela vrátit z jiného místa domu atd. Nehledě na to, že útočící hráč má mnohem méně práce + je tam moment překvapení - nastaví si budíka na 2 ráno, pošle útok a jde zase spát. A bránící hráč, pokud vůbec stihne útok zaregistrovat, v takové situaci nemá moc co udělat. Většina hráčů spí atd., navíc u toho musí sedět kvůli obilí...

Ta eliminace fejků by podle mě mohla fungovat tak, že obránce uvidí od začátku určité rozmezí, v jakém armáda je. Např. 1 - 100, 5000 - 10000 atd., přičemž čímž déle by armáda šla a čím víc by se blížila k místu určení, tím víc by se odhad zpřesňoval, protože by se rozkříkovali informace. Plus by měl obránce možnost útočící armádu "vyšpehovat" a zjistit klidně i přesný počet, pokud by měl dost špehů a naopak v útočící armádě by nebyl žádný. Dost by to změnilo způsob, jakým se v Travianu útočí. Ale zase by mohl nějaký offař namítnout, že je vlastně nesmysl, aby obránce viděl červené meče okamžitě, hned jak opustí brány, když vlastně nikdo nemůže tušit, kam armáda zamíří. A měl by pravdu :-)

Takže já bych se do těchto změn asi raději nepouštěl. Myslím, že aktuálně je poměr mezi útočící a bránící stranou poměrně slušný a ačkoliv se mi úplně nelíbí, že v Travianu kolikrát víc, než strategie, rozhoduje stabilita internetu, tak těžko to v tuto chvíli nějak spravedlivě eliminovat.

Když se bavíme o realističnosti tak nepotřebuji ani katapult abych vesnici rozbil a když ho budu mít jenom + pro mě aale proč by katapult nemohl odstřelovat budovu při obelhání takže k boji ani nedojde nebo proč by tam ten katapult nemohl stát déle a sestřílet všecko + vojaci kteří by vesnice dozapalovali a doničili takže to zavedeme i zničení vesnice po 1 utoku aby to bylo realnější ? :D

• Taky si nemyslím, že by útočníci byli nějak strašně v nevýhodě. Minimálně na speciálu už jsou věci jako nemocnice, slučování armád (na tohle tu byl taky jeden návrh na budovu - podle mě bez šance, když tahle věc už ve hře je a ještě nese tvůrcům prachy :D), start se třemi vesnicemi (hlavně ze startu je celý server plný farem, které ale nemají jednu vesku s popkou do 50 skoro bez produkce, ale klidně tři vesky s popkou někde přes 200 a hlavně všude pole min. lvl 5).. to jsou věci, které offařům už pomáhají dost si myslím.. díky slučování a nemocnici rozstřelí offku a můžou ji mít za chvíli zpátky. A jak se tu píše, mají možnost fakovat. I když jako defař bych možná ten hrad klidně bral, tak jak je psaný.. při možnosti jen jednoho útoku by bylo jasné, kam armáda jede a nemuselo by se nic řešit, zapínat arty v 50 vesnicích a hádat, kam asi jde ostrý. Prostě by se def celé aliance narval do cílové vesnice a smázla by se celá nepřátelská armáda najednou..

Jinak teda doufám, že když chtějí přidávat další budovu, tak že už taky přidají i nějaký ten slot ve vesnici.. už takhle musí člověk bourat kdeco aby bylo místo..

• Když se bavíme o realističnosti tak nepotřebuji ani katapult abych vesnici rozbil a když ho budu mít jenom + pro mě aale proč by katapult nemohl odstřelovat budovu při obelhání takže k boji ani nedojde nebo proč by tam ten katapult nemohl stát déle a sestřílet všecko + vojaci kteří by vesnice dozapalovali a doničili takže to zavedeme i zničení vesnice po 1 utoku aby to bylo realnější ? :D

Kdybychom do toho šli úplně naplno, samozřejmě bychom mohli upravit úplně všechno :-) Od těch velkých věcí, jako je absurdnost rozdělených armád spojeneckých útočníků, fejků, katavln, mezidefů atp., až po menší detaily, jako je nemožnost zavolat obchodníka zpátky, když omylem pošlu do nové vesnice 10k surovin místo 1k surovin nebo to, že si hrdina nemůže obléct předmět, který zrovna nese z výpravy :-)

• Až na zlatou studnu, to je chujovina pro zlatkaře

Nekde jsem cetl, ze az 70 % populace nedokaze rozpoznat z komunikace ironii. Disliky u prispevku a to, ze na to nekdo vubec reaguje, me utvrdilo v tom, ze to muze byt pravda :) Melo to byt takove drobne poukazani, ze TG obcas nekterymi zmenami tu hru smeruje k ziskovosti skrz ruinovani herniho balancu a herniho zazitku ;)