Építsd meg az épületed

• Sziasztok!

Én egy nagyon egyszerű, de még is a Római nép számára legfontosabb egyediséget szeretném megvalósítani. A Travian jól látható, hogy igyekszik törekedni a népek egyediségére a történelmi tudást kiaknázva minél izgalmasabbá téve így a játékot. Ennek köszönhetően jutottam el erre a gondolatra:

- Mint tudjuk a Róma esetében az állam keletkezése egyenlő a jog keletkezésével is és minden Római életében a legfontosabb jogi aktus az öröklés volt. Maga a pater familias(családfő) jogosult volt kiskorú hátramaradottairól, azok gyámságáról rendelkezni, valamint egyes vagyontárgyakat halál esetére hagyományozni. A játékban ezt úgy tudom elképzelni, hogy az elesett katonák a harcban örökség gyanánt fa, anyag, vasérc, búza lenne amit hátrahagynának.

Épület neve: Örökösök háza

1. szinten az adott egység kiképzési árának 25%-t adná vissza

10. szinten már az adott egység kiképzésének 50%-t

20. szinten pedig az adott egység kiképzésének a 75%-t

Az épület előfeltétele kaszárnya szint 3 és akadémia 5 szintet gondoltam.

A költségeket illetően 1-10-ig a Palota építési költségét venném alapul 10. szint felett pedig egészen 20-ig a kincstárat (értelemszerűen 10. szintű kincstár ártól kezdődve) a kulturális pontot illetve az építkezési időt is ennek a mintájára képzelném el.

• Én arra gondoltam legyen Bordély.

ugye a katonáknak is szükségük van a kielégülésre.

Tehát 20 as szintre lehessen építeni és minél magasabb annál nagyobb bonuszt adjon a seregnek.

A Legveszélyesebb ember az aki:
    Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• A druida tavernája

A gall druidák mindig is birtokában voltak a csodatevő varázsfőzet receptjének, aminek összetevői az ősi időkből maradtak rájuk, s generációkról generációkra öröklődtek a druida rend tagjai között. E főzet jellegzetessége, hogy megnöveli az egy felhasználótól származó gall seregek összességének támadó és védő bónuszait [a hős támadó és védő bónuszainak elvén működik, de itt nem kell, hogy a sereg mellett legyen a hős].

1. szint: +2%

2. szint: +4%

3. szint: +8%

... és így tovább, 20-as szinten: +40%.

(Vagy 1-20%-ig, ahogy arányosabb a játék szempontjából)

Költségek: megegyezik a nagy kaszárnya építési költségeivel

Kultúrpont: a nagy kaszárnya 1,5-szerese, szintenként

Építési idő: a nagy kaszárnya 1,5-szerese, szintenként

Építési feltétel: kaszárnya szint 20, kovácsműhely szint 10

Kizárólag a főfaluban építhető, hatása az egész felhasználón érvényesül.

Post was edited 2 times, last by eszeminusz: még jutnak eszembe kiegészítések :) ().

• Én arra gondoltam legyen Bordély.

ugye a katonáknak is szükségük van a kielégülésre.

Tehát 20 as szintre lehessen építeni és minél magasabb annál nagyobb bonuszt adjon a seregnek.

Tessék mondani a katonanőknek, mit nyitsz? :D

" Az élet nagyon drága, de az árban benne van

évente egy Nap körüli utazás. "

• Kedves Játékosok!

Nagyon sok szuper ötlet érkezett, hihetetlenül pazar a kreativitásotok!

Köszönöm mindenkinek a részvételt!

Próbáltam várni utolsó pillanatig, hátha jön egy kis információ morzsa arról, hogy lesz-e magyar ötlet megvalósítva az Annual Special-ben, de sajnos még nincs hír.

Azokat, akik teljesítették a kiírt feladatot és megfeleltek a követelményeknek, természetesen megilleti az 50 arany. :)

Az alábbi játékosokat kérném, hogy játékon belül egy üzenetet intézve az adminnak nyissanak egy jegyet, hogy elküldhessem a kupont.

Furrier
    Palczer
    Bolder
    Lambofan
    brutalcombo
    Gaius Crassus
    Hadak Ura
    Dano
    Mohan_vilaga_HU
    Denisk
    Mind1

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a kidolgozott ötleteket!

Büszke vagyok Rátok!

• Kedves Játékosok!

Mint emlékeztek, február 20-án kezdeményeztük az Építsd meg az épületed kihívást, ahol arra kértünk beneteket, gondoljatok ki egy olyan népspecifikus épületet, amely megfelelne a játéknak, és amelyet a jövőben esetleg megvalósíthatnak.

A verseny nagy figyelmet kapott a közösség részéről, és szeretnénk köszönetet mondani minden résztvevőnek, akik idejüket és erőfeszítéseiket az új épületötletek kidolgozásába fektették. Összesen 293 ötlet érkezett hozzánk, amelyek megfeleltek a verseny követelményeinek!

Sajnos még 2020 februárjában nem tudtuk, mennyire zavarja majd a valós élethelyzet az új épületek játékba való beépítésének tervét. Mindannyiunknak alkalmazkodnunk kellett a világ változó körülményeihez, és nagyon sajnáljuk, hogy nem tudtuk befejezni ezt a versenyt az eredetileg tervezett módon, és meghatározni a végső győztest.

Ennek ellenére szeretnénk ezt a versenyt a megfelelő módon teljesíteni, és díjakat átadni az öt (egy helyett) ötletnek - népenént egy új épületötletnek.

Alapos megfontolás és a Game Design-aal folytatott konzultáció után 5 ötletet határoztunk meg végső nyertesként. Kérjük, ne feledjétek, hogy a játékosok időnként hasonló ötleteket hoztak, minimális különbségekkel. Ebben az esetben a győztest véletlenszerűen választották ki azok közül a játékosok közül.

És most a végső nyertesekről:

Tribe Building Concept Player Community

Roman_Icon_T4.png

Colosseum (only capital)

Gives Culture bonus to Great and Small Celebrations.

Klayer17

Anglosphere

Gaul_Icon_T4.png

Potion boiler (only capital)

Gaul alternative of the brewer. Increases the defense bonus of Gaul troops. The effect lasts for 72 hours. During this time, the Trapper and the Cranny can be selected as a target and chieftains are less persuasive.

Furrier

Hungary

Teuton_Icon_T4.png

Steel factory (any village)

Reduces training time for rams at 1% per level.

welho

Nordics

Huns_Icon_T4.png

Attila's Camp (only capital)

Requirement: Academy 20

Effect: Decreases training time in Barrack and Stable

HanToTo

Vietnam

Egypts_Icon_T4.png

Pyramid (only capital)

Gives additional bonus when attacking with Nomarchs.

безумный кот

Russia

Külön öröm, hogy egy magyar nyertesünk is lett. Gratulálok! A nyereményedet privát üzenetben kapod meg.

Üdvözlettel:

• potion bojler eladó! ^^

Egyébként lehet valamit tudni arról, mikor kerülnek játékba?

Csak arra vigyázz,
    nehogy az élet a travian rovására menjen!

• A speciális szerverek már elindultak, a járványhelyzet miatt sajnos nem tudtuk beépíteni ezeket az ötleteket. Egyelőre nincs információnk arról, hogy hol milyen szerveren lesznek ezek az épületek elérhetőek.