Tlachárna o CZSK 4

• Ahojte:!:

tu môžete diskutovať o dianí na CZSK 4, ktorý začína 17.3.2020.

Poprosím vás dodrživať pravidlá slušnosti.

Verím, že si hru užijete!

Váš Travian Team:)

• čauky, přemýšlím, s jakou rasou začít na tomto serveru. Preferuji římany, ale přemýšlím i o germánech. Jaká rasa je pro vás nejlepší a za jakou nejraději hrajete? :)

Peace

• S Římanem je klikání daleko jednodušší. Mají nižší spotřebu obilí + mají napajedlo, můžou farmit jen jízdou, takže nemusí mít tolik farem jak Germáni a nemusí čekat tak dlouho než se jim vrátí jednotky z farmu. Výhoda stavění budov a polí je taky podstatná výhoda. Navíc mají levnější osadníky, takže se za ně zakládá rychleji, pokud nefarmíš oázy. Na single klikání určitě doporučuji Římany. Nevýhody mají v pomalejší obnově armády a celkově je trochu slabší.

• římani jsou za mě nejflexibilnější a nezábavnější národ. Každopádně poprvé půjdu za germány a mám v tom celkem zmatek :D nějaké rady a tipy? je lepší začínat hned ze začátku nebo si pár dní počkat? Pokud se začíná hned ze začátku, mají germáni jet spíše na druhou vesku nebo se především soustředit na army - farmení, popřípadě kolik by mělo být u germánu po skončení ochrany pálkařů?

• Pokud s tim startem pres farmeni za germana nemas zkusenosti, tak jed klasicky pres produkci a jdi standartne pro co nejlepsi MC. Videl jsem spousty germanu, co to hroti ze startu pres palky, ale z farmu se dlouhodobe nenajis, a nekdo jim to trefil nebo maji pro dlouhodobejsi gameplay nedostatecne MC. Za dalsi je farmeni ze startu tezke, protoze je mapa plna zabanovanych multiuctu nebo support uctu, ktere ti stejne nic nafarmit nenechaji.

• Pokud s tim startem pres farmeni za germana nemas zkusenosti, tak jed klasicky pres produkci a jdi standartne pro co nejlepsi MC. Videl jsem spousty germanu, co to hroti ze startu pres palky, ale z farmu se dlouhodobe nenajis, a nekdo jim to trefil nebo maji pro dlouhodobejsi gameplay nedostatecne MC. Za dalsi je farmeni ze startu tezke, protoze je mapa plna zabanovanych multiuctu nebo support uctu, ktere ti stejne nic nafarmit nenechaji.

kdy bych teda podle tebe měla začít stavět army, jakožto germán, pokud začnu hned ze startu? :)

• Až budeš mít dostatečnou produkci a taky podle toho jak moc plánuješ farmit. Když chceš farmit, tak můžeš dřív než bez farmu. Taky to záleží na hrozbách v okolí apod. Když začneš moc brzo, tak si zabiješ produkci a hrozně zastavíš vývoj účtu, takže ve výsledku tě předběhne někdo kdo ty jednotky začne dělat později s více surovinami. Ale je to vždy individuální, pokrytí účtu, zlatky, situace na serveru atd. v tom hrajou velkou roli a nedá se asi poradit jedna ultimátně nejlepší rada, která bude fungovat vždy. A jak psal Lloyd's farmení první týdny není moc sranda, protože na začátku serveru není moc neaktivních účtů s nějakou lepší produkcí a většina hráčů prodlužuje ochrany, navíc nemáš k dispozici TH a na začátku farmí každej jouda, takže konkurence je daleko větší než v pozdější fázi serveru.

• čauky, přemýšlím, s jakou rasou začít na tomto serveru. Preferuji římany, ale přemýšlím i o germánech. Jaká rasa je pro vás nejlepší a za jakou nejraději hrajete? :)

Peace

Já bych se hlavně vyhýbal tomu slovu "rasa" :D Chápu, že se to hodně používá v různých RPG, ale Říman nebo Germán fakt není pojmenování rasy :D Jinak na tohle odpověď neexistuje, vždy záleží na tvém stylu hry. Já jsem si v poslední době, jako defař, oblíbil germány, po letech odehraných za Galy, příp. Egypťany :)

• Ahoj, máte taky ikony dole jako já? Já vůbec nevidím produkci a vůbec tam nemám ty bonusy!!!!!! Je to nějaký divný.

To je mobilní verze :) Při přihlášení si ji můžeš vypnout

• Zkusím to ale hraju na mobilu a takové rozložení jsem ještě nikdy neviděl. Je to hrozný!

Je to poměrně nová věc :) A podle mě je to teda na mobilu mnohem použitelnější, než klasická verze :D

• Tak byla to opravdu ta beta verze pro mobily. Dík za radu, už jsem na to normální rozvržení zvyklý. Ale musím říct že byl problém se dostat na czsk4 když nejste gal tak mě to asi 40x vracelo zpátky na přihlášení a stejně když nejdete na doporučenou stranu.

• Funguje vůbec ten hrdina když ho pošlu na oázy? Při simulaci útoku se mi ukážou stejné ztráty jak s hrdinou, tak bez něj.

Ahoj,

pri simulátore je bug, ktorý sa rieši, bude odstránený v dohľadnej dobe.

Cervantes

• chci se jenom zeptat, jde vám normálně nastavit zástup? Mně to totiž nejde, neuloží se změny...

Ahoj, nepokúšaš sa nastaviť zástup niekomu, kto nie je s tebou v aliancii alebo konfederácii? Lebo toto nie je možné.

• Ahoj,

pokouším, takže problém bude tam, díky za odpověď. Nicméně tato odpověď vyvolává další otázky:

1. Nehraju každý server, kdy došlo k takové změně?

2. Proč není o důležitých změnách někde informace? Nebo je a já ji přehlédl? V oknu s restartem nikde nic nevidím? Chci říct, zkušenosti s travianem mám, ale i kdybych neměl, jsem si jist, že sám přijdu na to, jak obchodovat, což je popsáno na asi 8 otravných oknech "nápovědy", ale rozhodně nepřijdu sám na to, že nemůžu nastavit zástup nikomu mimo alianci.

Na tomto odkazu: [17.03.2020] - Štart CZSK 4 je pouze informace o aktuální verzi, na kterou nelze kliknout, takže nevím, co daná verze obnáší. Změnilo se něco dalšího zásadního?

3. Proč se systém při snaze nastavit zástup mimo alianci chová, jako by nebyl schopen uložit změny? Proč nevyhodí chybovou hlášku jako "pokoušíš se nastavit zástup někomu mimo alianci - toto není možné"? Místo toho se chvíli neděje nic a pak se skutečně nic nestane - stránka se pouze obnoví.

Mé 3 otázky prosím berte s rezervou, je jen možné (vysoce pravděpodobné :D ), že jsem informace hledal špatně, ale částečně to může posloužit jako jistý feedback :)