🏆 Graj jak zawodowiec!

• Play-like-a-pro_800x400.jpg

Drodzy gracze,

By stać się najlepszym wojownikiem Travian: Legends niezbędna jest do tego wiedza oraz odpowiednia strategia - to one są kluczem do sukcesu.
    Mówimy do Was, wielcy wojownicy, nauczcie nas jak przejąć mapę oraz jak być po zwycięskiej stronie bitwy. Pokażcie nam drogę, a będziemy Was naśladować i podążać ku wspaniałości!

Podzielcie się z nami najlepszymi poradami dla nowych graczy by ulepszyć ich umiejętności. Każdego miesiąca zostanie wybrana porada (nie ma maksymalnego limitu wybranych porad), która otrzyma nagrodę w postaci 10 Złotych Monet.

Wasze porady zostaną użyte do stworzenia contentu na naszych kanałach social media i będą podpisywane Waszym nickiem!

Bardzo prosimy, aby umieszczać 1 poradę w 1 poście, aby było łatwo je zrozumieć i znaleźć.

Prosimy o porady, powinny być krótkie i zwięzłe oraz nawiązywać jedynie do jednego tematu w jednym poście.

Podzielcie się swoim doświadczeniem!

Ogólne informacje o konkursie:

Data i godzina rozpoczęcia:

18.03.2020, 10:00 GMT+1

Data i godzina zakończenia:

31.12.2020, 10:00 GMT+1

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni:

Na końcu każdego miesiąca

Wybór zwycięzców:

Każda wartościowa porada zostanie nagrodzona

Nagroda:

10 Złotych Monet

Uwaga: Możesz uczestniczyć 10 razy,
    ale tylko wartościowe porady zostaną nagrodzone, więc dodawaj je rozsądnie!

Vouchery ważne w domenie:

PL

Vouchery ważne do:

30.04.2021

By móc wygrać, musisz:

Napisać swój nick oraz numer serwera, na którym grasz.

Każdy użytkownik może wziąć udział tylko w jednej społeczności.

Ważne!

Odpowiadając w tym wątku i biorąc udział w tym konkursie, pozwalasz nam wykorzystywać stworzone przez siebie treści do działań na wszystkich platformach Travian: Legends, w tym na blogu i stronie na Facebooku.

W przypadku problemów z załącznikami na forum skorzystaj z jednej z następujących usług przesyłania obrazów i dodaj link do swojej odpowiedzi:

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 5 times, last by Glacier ().

• Dzień dobry, myślę, że najważniejszą rzeczą - przynajmniej na początku gry, jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa w razie grabieży aby nie stać się dla kogoś farmą

• Ja wybiegnę trochę w przyszłość i sprzedam swój przepis na sprawną listę grabieży (nie twierdzę, że jest idealna, ale zawsze zapewnia mi dobre wyniki na Rzymie):

1. Jednym z najważniejszych źródeł surowców w travianie są grabieże, więc im wcześniej zaczniemy je planować tym większą da nam to przewagę.

2. Niestety grabienie "z ręki" jest niesamowicie nieskuteczne w porównaniu z dobrze przygotowanymi listami grabieży. Skoro już wiemy, że lista się przyda to może warto powiedzieć, jak ją przygotować?

3. Zacznij od dużej ilości małych ataków (5 piechoty/ 2 koniki). Nie atakuj wiosek, w których możliwe jest, że stoi obrona (to jeszcze nie ten moment). Takich wiosek szukamy poprzez monitorowanie przyrostu popa - gracz nieaktywny jest naszym potencjalnym celem. Strata nawet jednej jednostki piechoty na liście grabieży dla mnie oznacza konieczność poprawek.

4. Kluczowa jest częstotliwość i ilość ataków, staraj się mieć zawsze całą swoją armię w obrotach (nikt się nie leni!). Jeśli widzisz, że zostaje ci za dużo jednostek w osadzie masz dwa wyjścia: I Jeśli nie masz dużo czasu, na częstsze klikanie - zwiększ liczbę celów. II - Jeśli masz czas na częstsze klikanie - zwiększ częstotliwość (nigdy nie częściej niż co 10min, bo wszystko będzie już wyniesione).

5. Jeśli widzisz na liście czerwony lub żółty mieczyk ZAWSZE sprawdź raport i przeanalizuj dlaczego straciłeś jednostki. Jeśli gracz się obudził i zaczał robić pułapki/ stawiać def - odpuść, usuń go z listy grabieży, ale monitoruj czy zaraz znowu nie będzie można atakować. Jeśli twoje jednostki giną grabiąc puste osady - zwiększ ich wytrzymałość, czyli np. zamień piechotę na koniki. Jeśli wciąż tracisz jednostki, znaczy to, że pora odpuścić (są metody na takie sytuacje, ale staram się zachować ten poradnik możliwie krótkim).

6. W tym momencie wiemy już jak utrzymać armię w obrotach i jak nie ponosić strat, to dobry początek, ale nie całość. Osady, które grabimy posiadają różną "wydajność" i trzeba brać to zawsze pod uwagę. Moja metoda: Kiedy widzę, że wyniosłem "pełny worek" zwiększam dla danej pozycji dwukrotnie ilość jednostek grabiących.

Pamiętając o tych zasadach wasze grabieże będą owocne, a armia będzie rozrastać się w mgnieniu oka. Szybko dojdziecie do listy posiadającej setki celów i różnorodne ilości jednostek grabiących dostosowane do sytuacji na mapie. Jeśli chodzi o to, kiedy lepiej używać koni, a kiedy piechoty to szkoły są różne, a ja usłyszałem kiedyś, że należę do tej "niewłaściwej", czyli wysyłam piechotę na blisko a konie na daleko. Do grabienia natarów też używam tylko i wyłącznie koni, ponieważ mają tendencję to rozbudowywania wiosek i często zdarza się, że nagle zginęło nam kilka sztuk piechoty na liście.

• Nie ma to jak życzliwy sąsiad8o:D

A było to w czasach kiedy Kara Mustafa, Wielki
    Mistrz Krzyżaków, z wojskiem eskimoskim wyruszył na Kraków...

• Nick: misiek1420

Server: PL 10 x1

Starajcie się zaglądać często na konto. Ustawcie autmatyczne wyminięcie ataku jeśli was nie ma. Nie pozwólcie się farmić w ten sposób bo będzie ciężko

• mój nick : druh

serwer : ts1

Rozważniej jest unikać walki gdy wróg ma przewagę . Lepiej zbierz wojsko ,broń się wtedy gdy wysyła małe odziały , znajdź sojuszników , prowadźcie walkę partyzancką z wrogiem , gdy będzie odpowiedni czas i zbierzecie dość wojska , zaatakujcie wspólnymi siłami.

• jank2,

misiek1420,

gosc,

Kronikarz,

Ot ja,

marioci,

przypominam o poniższej zasadzie:

"Napisać swój nick oraz numer serwera, na którym grasz.

Każdy użytkownik może wziąć udział tylko w jednej społeczności."

Jeśli tego nie będzie, zgłoszenie nie zostanie uznane za prawidłowo dodane. Edytujcie swoje zgłoszenia proszę.

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Unikanie farmienia osad w przypadku ataku i gdy masz jedna kryjówkę na maxa to wpłaty na bonusy sojuszowe

pl1 serwer nick: Kosmate Yeti

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• Zacznij od rozwijania pól surowców, nie patrz na populację ;)

A jeśli ktoś nie chce ujawniać serwera i nick'u?

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• Jako że nie wielu graczy gra w taki sposób, zauważyłem to poprzez ostatnie 3 serwery ( 2 lata )
    Tak więc,
    Myśle że każdy gracz, wie już zapewne że Travian wymaga dużej aktywności.
    - 20h / 24h - konto top na odpowiednim poziomie. Aktywna gra.
    - 15h / 24h - konto w granicach top 50 off/deff
    - 10h / 24h - konto które jedynie może wspomagać sojusz...
    Takie są niestety realia...
    - Co za tym idzie mnóstwo czasu trzeba poświęcać.
    - Bez minimalnego nakładu złotych monet nie ma szans na wysokie miejsca.

To krótkie wprowadzenie.
    Nie będę tutaj opisywał całej polityki gry.
    Każdy szanujący się gracz, chce mieć czas na grę, rodzinę, prace, moment na wydawanie kasiurki.

Podstawa przed samym startem serwera określić po co przychodzimy grać na owy serwer.
    Zakładając że być w top 5 off. plus w promieniu 25 kratek w momencie artefaktów nie ma być wrogów.
    Zakładając że gramy sami na koncie plus dobry sitt...
    Nacja bez znaczenia...
    Chodź Dla nowych bym polecał, german lub rzymek. Gal jest za trudny.

Pierwsze 15 dni, nie robimy ani grama jednostki !
    Ewentualnie to co z zadania wpadnie.
    mamy 15 dni na rozbudowę aby zostać w grze.
    ( domyślam się że nowicjuszowi to troche dłużej zajmnie)
    - stawiaj tylko pola surowców.
    - nie klikaj popa i nie potrzebnych budynków.

jeżeli dobrze pokalkulujesz i zdobędziesz crop jako druga osada min 125% to 3 tygodnie od startu serwera bd wyprzedzał top1 grab surką w okolicach 3mln surowców.
    Potem przy wysokich polach i dobrze rozwiniętych oasadach ... rozpoczynasz budowe off - deff.... to tak w skrócie.
    Za jakiś czas pojawi sie dokładny opis jak rozwijać konta od startu, po budowe wojsk.

Troche sie rozpisałem, niestety ograniczony limit tutaj miałem.
    W sumie nie mogłem sie zdecydować co dokładnie opowiedzieć.

Obecnie nie gram,
    podaje nazwe konto żony, obserwacyjne
    Nick : Anet
    https://ts1.travian.pl/

• Cześć,

W tym miesiącu postanowiłem nagrodzić następujące osoby (podaję nick, a obok liczbę Voucherów na Złote Monety - każdy po 10 Złotych Monet):

Wkrótce prześlę do Was Vouchery wiadomością prywatną na Forum.

Bardzo proszę na przyszłość pamiętać, że byłoby świetnie gdyby rady były krótkie. To mają być w zamyśle proste, szybkie tricki lub krótkie porady dla nowych graczy dotyczącego danego aspektu/funkcji gry.

Z góry bardzo dziękuję za Wasze rady!

Pozdrawiam,

Glacier

glacier.png

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Uczestnicz w zbiórkach swojego sojuszu. Pozwoli to Twojemu sojusznikowi zyskać przewagę nad Waszymi wspólnymi wrogami.

Sylwix, ts10