Play like a Pro! - Usta gibi oyna!

 • Köylerimizin gelişimin çabuklaştırmak için ham madde alanlarını mümkün olduğunca seviyelerini yükseltilmesi gerekecek ve bunun sağlamak için oyun online süreniz yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Unutmayın ilk önce köye ham madde gerekli sonra köyün içi yükseltilmesi gerekiyor.

 • Oyun içerisinde seçmiş olduğunuz ırklara göre ham madde gereksinimlerinizin farklı olduğunu unutmayın.

  Romalı: Demir

  Galyalı: Tuğla

  Cermen: Odun

  Bunun için Kahraman ile ele geçireceğiniz vahaları dikkatli seçin.

 • Eğer cermen ya da roma oynuyorsanız oyun başında kahramanınızla çevredeki temizleyip yağmalamaya çalışın. Sargı bezi kullanmak yerine kahramanınızı öldürebilirsiniz, oyun başında hem daha az hammaddeyle hem de daha kısa sürede yeniden canlanacaktır.

 • Eğer köyünüzde asker kaçırma özelliği yoksa , Gece uyurken askerlerinizi uzak köylere yağmaya atıp sabah uyandığınızda dönecek şekilde ayarlayabilirsiniz.


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • Saldırı alıyorsanız eğer köyünüzün surlarını 20.seviyeye getirirseniz askerlerinizin neredeyse 2 katına kadar fazla savunması olacaktır. Yada siz bir yere saldırıyorsanız eğer koçbaşısız saldırı yaparsanız düşman köyünde kurulu olan surlar canınızı yakacaktır.


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • En iyi savunma saldırıdır , Size saldıranların askerlerini saldırı askerlerinizle kesebilirsiniz öncelikle saldırı gelirken gelen kişinin size hangi asker ile geldiği hesaplanır , sizin köyünüze girdikten sonra kendi köyüne giriş süresi hesaplanır ve 1 saniye sonrasına saldırı girecek şekilde ayarlanıp saldırı atılır bu sayede 500 tokmağı 15 toyton ile kesebilirsiniz. (Asker kaçırma özelliği olsa bile geçerlidir.)


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • Öncelikle oyuna başladığınızda ne tür bir oyun oynayacağınızın stratejisi yapılır , eğer saldırı üzerine oynayacaksanız kesinlikle merkez köyünüzden asker basmayıp , yan köyünüzden asker basıp merkezinizde beslemelisiniz, sebebi ise merkez köylerde büyük kışla ve ahır kurulamamaktadır. Ve bu sayede yan köyünüzde 2 katı fazla asker basıp Wow ları (Dünya harikası) yıkacak eşsiz ordular basabilirsiniz. Şunuda unutmayın büyük kışla ve ahır biraz maliyetlidir.


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • Hızlıca büyüyüp fazla sayıda köyünüzün olması için yapmanız gereken , Tüm köylerinizde Belediye kurup büyük ve küçük festival basmalısınız aksi halde kültür puanı kendi halinde dolmasını beklerseniz çok yavaş kalacaksınız.


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • Sürekli saldırı alıyor ve yağmalanıyorsanız size saldıran kişileri caydırmak çok basit , kahramanınızı bilgelik kitabı ile sıfırlayıp tüm puanlarını saldırıya veriyorsunuz ve köyünüzde 1-2 adet 10 seviye sığınak basıp madde vermeyecek şekilde ayarlıyorsunuz. Bunun yanında 10. seviyeden yüksek bir surla beraber savunma yaptığınızda sizler bile sonucuna inanamayacağınız kadar rakiplerinize zarar vermiş olursunuz ve size gelen kişiler madde alamayıp üstüne asker kaybederse saldırılarına son verecektir. Şimdi karşı saldırı vakti bol şans :)


  Tx10.europe - RoMaN iLo

 • Galya oyuncular yağma listesi oluşturabileceklerse, en kısa zamanda Toytatın Şimşeği askeri birimini geliştirmeliler. Böylece hızlı ve bol yağma yapabilirsiniz.


  Sv2 Medullaspinalis

 • en iyi savunma, haritayı açıp yakın birliklere girip savunmaya gerek kalmayacaktır. Çünkü aynı birlik saldiri yapmaz ve gelişiminizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İkinci aşama hızlıca ikinci köyü kurup stratejiyi ve doğru birliği bulmak olacaktır :)

  Tr1 punisher.

 • Saldırıları yaparken yaya birliğin yanında süvari birliği de yollarsanız, defans ordusunu kesmeniz daha kolay olur. Rakipte yayayı savunan birlik varsa süvarilerizi iyi savunamaz.


  Sv2 Medullaspinalis

 • oyuna ilk başladığında görevleri takip et ki aldığın ödüller ile rakiplerinden daha hızlı gelişme fırsatını yakala


  trs6:baranselbro

 • erken safhada kafesleri doğru kullanmak ölnemlidir; hem güçlü hayvanlar ile düşmanlarına karşı köyünür savunur hammadde kaybetmezsin hem de vahaların savunmasını düşürerek daha az asker kaybı ile hammade yağmalayabilirsin


  trs6:baranselbro

 • doğru halkı seçmek önemlidir,nasıl oynayacağına karar verip kişisel özelliklerine uygun halkı seçerek onların kaderine yön vermelisin


  trs6:baranselbro

 • Asia10x usarname:zamazingo

  Köyü açtıktan sonra sadece çok hammadde ödülü veren görevleri yapmak ve üretimlerin hepsini 6. Seviyeye getirmek ve daha sonra hepsini yükseltmek yerine her türden 1 tane üretimi 10 yapmak ve kereste fabrikası veya tuğla ocagi gibi sk bonus veren binayı kurmak ve açık arttırmadan kafesleri alıp hepsini topladıktan sonra vaha alıp oyuna %50 bonusla başlama imkanı sunar ve koruma sürenizi ekstra birkez daha uzatırsanız yeterince asker basmaya vakit kalacaktır ve herkesten öne geçeceksiniz.