🏅Hraj ako Profesionál!

 • Play-like-a-pro_800x400.jpg


  Milí hráči,


  Stať sa najlepším bojovníkom v Travian: Legends vyžaduje vedomosti a strategické myslenie.

  Vyzývame vás, veľkí bojovníci, aby ste nás naučili ako dobyť mapu a stáť na víťaznej strane bitky.Ukážte nám cestu a my budeme nasledovať vaše kroky k veľkoleposti!


  Zdieľajte s nami vaše najlepšie tipy a triky a pomôžte tak novým hráčom zlepšiť ich zručnosti. Každý mesiac vybrané tipy a triky (nie je maximálny limit) získajú odmenu 10 zlatiek.

  Tipy a triky budú použité na sociálnych sieťach a budú obsahovať váš nickname.

  Prosím uvádzajte len 1 tip v 1 poste, pre lepší prehľad.


  Zdieľajte svoju múdrosť!


  Všeobecné informácie o súťaži


  Začiatok:

  18. Marec, 2020: 10:00 GMT+1

  Koniec:

  31. December, 2020: 10:00 GMT+1

  Vyhodnotenie víťazov:

  Na konci každého mesiaca

  Výber víťazov:

  Každý hodnotný tip dostane odmenu

  Cena:

  10 zlatých

  Poznámka: Môžte sa zúčastniť 10 krát, ale odmenené budú iba hodnotné tipy, vyberajte teda múdro!

  Platnosť kupónov:

  TLD

  Platnosť kupónov:

  31. December 2021

  Podmienky súťaže:

  Spolu s tipom uveďte nickname a server, na ktorom hráte. Každý hráč sa súťaže môže zúčastniť iba v 1 komunite.


  Dôležité!

  Odpoveďou v tomto vlákne a účasťou v súťaží dávate súhlas s použitím vami vytvoreného obsahu pre aktivity na všetkých platformách Travian: Legends, vrátane blogu a Facebook stránky.


  Ak máte problémy s prílohami vo fóre, použite jednu z nasledujúcich služieb:

 • pre Rimanov:


  - hrdina dostava viac bojovej sily, ako ostatne narody, na zaciatok je idealne rozdelovat body 2/2 - suriek a BS, po 1-2 leveloch hrdina takmer nedostava dmg z vyprav, teda zvysne body sa daju natrepat do surovin pre extra produkciu...

  - tym, ze hrdina prezije vypravy bez velkych ujem [max 3-5 hp dole] je mozne zbavit sa zaciatocnych itemov, ako napr masticky za dobre $$$ v aukcii - odporucam predavat ich CO NAJSKOR [idealne hned po otvoreni aukcii]

  - 35 masti na zaciatku servera predate za ~14 000 striebornych, co je 70 zlatych, co takmer umozni kupit si zlaty klub pre uhyb a farmlist bez nutnej investicie eur

  - pokial mate viac zlatych, odporucam vyuzivat majstra stavitela v noci a nechat si vystaviat surovinne polia... rano sice nebudete mat extra vela surovin, ale zobudite sa do ovela vacsej produkcie a vyuzijete tak vas osobny downtime


  SEnergy, czsk4

  Post was edited 1 time, last by SEnergy ().

 • Všechny národy: Pokud přebíráš vesnici, tak nikdy neposílej senátory/náčelníky/kmenové vůdce/nomarchy/správce s armádou, pouze s malým doprovodem a katapulty na zničení rezidence/paláce. Je to z toho důvodu, že jednotky, které se účastní posledního přebíracího útoku zůstanou v přebírané vesnici na podpoře. Může se stát, že obránce si záměrně sníží loajalitu a pak pošle načasovaný útok a trefí vám vaše pálky jízdou, což není příjemné. Při hromadných akcích v rámci aliance se pak může stát, že si trefíte armády vzájemně, což bývá velmi smutné.

 • Hrdina.

  Použité predmety by mali mať vplyv na celý účet, a nie iba na dedinu v ktorej sa hrdina nachádza.

  Tak isto bonusy hrdinu, by mali mať vplyv na armádu vo všetkých dedinách patriacich k účtu.

 • Jaká je definice profíka?


  Každý má jiný styl hraní, každý má jiný podmínky ( solo/dual účet, nezlatí, zlatí více/méně, cíl hry apod., ) a můj osobní názor je, že nic jako profík tu není. Už jen z toho , že tato hra není pro jednotlivce dělaná a pokaždé potřebujete někoho k sobě. A hlavně každé kolo je úplně o něčem jiné, takže to že zazáříte pár kol neznamená, že budete daný "profík". Když mezitím může být x neúspěchů.


  Je jedno jestli hrajete dobře nebo ne. Důležitá součástí této hry je si najít stabilní partu lidí s vedením co aspoň trošku ví co dělá. Ta parta bude mít taky svůj styl hry, takže když se přizpůsobíte jim a budete pozorovat co dělá nepřítel, tak od ostatních žádné triky a tipy nepotřebujete, protože jak jsem zmiňoval..každý hraje jinak.


  Tady názorná ukázka:
  - já rozděluji body za římana 1/3 po 10 výprav přepnu na 0/4

  - zlatíme, takže nepotřebujeme dávat věci do aukce a radši je využijeme

  - účet je pokrytý "24/7" , takže mistra stavitele používáme k jiným účelům


  Všechny národy: Pokud přebíráš vesnici, tak nikdy neposílej senátory/náčelníky/kmenové vůdce/nomarchy/správce s armádou, pouze s malým doprovodem a katapulty na zničení rezidence/paláce. Je to z toho důvodu, že jednotky, které se účastní posledního přebíracího útoku zůstanou v přebírané vesnici na podpoře. Může se stát, že obránce si záměrně sníží loajalitu a pak pošle načasovaný útok a trefí vám vaše pálky jízdou, což není příjemné. Při hromadných akcích v rámci aliance se pak může stát, že si trefíte armády vzájemně, což bývá velmi smutné.

  - pokud se jedná o farmu, tak ano velmi malý doprovod. Pokud se jedná o aktivního hráče, tak preferuji poslat kecala s nějakým defem.


  Osobně si nemyslím, že tohle jsou nějaké triky a většinou ten trik je pouhá matematika, ale spíše je tohle daný způsob hry jak hrát, ale i tak jak si ten člověk má vybrat kým se řídit když každý hraje jinak? :/  Nějaký ten "trik" : Ve spawn vesnici postav rezidenci na 10 level, založ druhou vesnici ( hádám, že tu postavíš palác, tak teď záleží na tobě jestli postavíš palác na 15 a nebo na 20 a pak ho zničíš ) znič rezidenci ve spawn vesnici a postav zde palác na 15 lvl a založ odsud další vesnici ( palác zbořit a postavit jinde ). Ze spawn vesnice tedy využiješ oba sloty , které bys použil při postaveni rezidence na 20 lvl a ještě k tomu ušetříš dost surovin na začátku hry.


  Pokud chcete rychle založit druhou vesnici a nefarmíte, tak si vypočítejte z vaší produkce za jak dlouho můžete udělat 3 osadníky. Pokud to je momentálně za 20h a víte, že další level pole stojí tolik surovin a produkce za hodinu daného pole vám vrátí investované suroviny pod 20h, tak ho rozšiřte. Hodně lidí si myslí, že na začátku hry větší produkce = lepší a rychlejší, ale není to tak úplně pravda ;)


  V hlavní vesnici pokud máš 15c nemusíš stavět obchodní kancelář. Uvolníš si tím místo na něco jiného a místo obchodní kanceláře udělej vesnici hned vedle tvého 15c, kde bude daná kancelář. Suroviny z 15c přeposílej do dané vesnice a z té vesnice si to posílej kam potřebuješ. ( + uvolníš si místo, tvoji obchodníci z hlavní vesnice budou vždy po ruce, - ztratíš tak 5 minut max při přeposílání surovin z hlavní do dané vesnice )


  Zjisti si kdy se do hry přidají itemy TIER 2 ( to samé pak pro TIER 3 ). Pak nějaký ten den před přidáním neposílej hrdiny na výpravy a šetři si je. Pokud se poštěstí z daných výprav pak můžeš získat daný TIER 2 item a nemusíš ho kupovat na aukci.


  Při přebírání aktivní vesnice zaměřuj jak palác, tak i rezidenci


  Je toho spousty co napsat...prostě najdi si tu skupinu lidí a hraj s nimi. Vše ostatní získáš časem.

 • Pokud se jedná o aktivního hráče, tak preferuji poslat kecala s nějakým defem.

  Spoluhráč, který do toho defu jednoho dne naletí ti určitě hezky poděkuje. U aktivního hráče tě ta vesnice většinou moc nezajímá, protože se počítá s tím, že si ji stejně vezme zpátky. Jde o to, aby se v ní smazala offka. Ale samozřejmě záleží na konkrét situaci.

  Prosím uvádzajte len 1 tip v 1 poste, pre lepší prehľad.

 • Nepodceňuj užitečnost Zvědů/Slídičů/Legátů - Jen málokdo ti vlítne do vesnice, aniž by věděl, co může očekávat. Taktéž měj dostatek těhle jednotek i ve všech oazách!


  Onlinefriends CZSK2

  Post was edited 1 time, last by kamkul ().