Księga mądrości ― Część III ― Kradzież

 • Książki leżą pod drzwiami, więc jeśli przez nie uciekł złodziej to nie mógł za sobą ich rozrzucić pod drzwiami :P


  Nick z serwera PL 1 - Glaca

 • Ksiazki porozrzucane ale na pulkach dalej sa wyglada ze zostaly specialnie przyniesione I rozrzucone nawet przy DRZWIACH -jesli zlodziej by je otworzyl ksiazki byly by odsuniete od drzwi.

 • nick cwerga

  nr serwera PL1

  Drzwi otwierają się do środka pomieszczenia.

  pod drzwiami leża rozrzucone książki.

  Napastnik nie mógł wybiec przez drzwi, ponieważ wtedy nie były by one zagrodzone przez rozsypane książki.

  dlatego wiadomo, że bibliotekarz kłamał.

 • Drzwi wyraźnie otwierają się do środka. Złodziej nie mógł uciec przez drzwi, bo gdyby, to kto przywalił je książkami od środka ?

  BobCIA PL10

 • Drzwi otwierają się do ,,wewnątrz" biblioteki. Jeśli podczas walki bibliotekarz został ogluszony i ocknal się dopiero chwilę przed tym jak przyszedł do niego Kwintus, to kto rzucił książki pod same drzwi? Musiał to zrobić ktoś kto pozostał wewnątrz biblioteki. Zlodziej zamykajac drzwi, wypchnąłby by ewentualne leżące tuż przed drzwiami książki na korytarz.


  Julia Cezar x-10Pl

 • Yennefer
  Travian PL 3

  Jeżeli złodziej uciekłby przez te drzwi, nie byłyby one "zastawione" książkami - otworzenie ich sprawiłoby, że książki byłyby odsunięte od wyjścia. Jako, że bibliotekarz skłamał wskazując drogę ucieczki, to on upozorował kradzież.

 • W jaki sposób "złodziej" wychodząc przez drzwi otwierane do wewnątrz biblioteki zasypał je książkami? O kierunku otwierania drzwi świadczy układ zawiasów.

  Ktoś musiał dać książkę złodziejowi, zamknąć drzwi i dopiero wtedy narobić bałaganu zagracając drzwi książkami, lub złodziej jest zmyślony i zamieszany w zniknięcie książki jest sam bibliotekarz.

  ts1 słaby wielbłąd

 • TS1 PL

  gregpl


  Drzwi są zamknięte, a książki pod drzwiami nietknięte mimo iż drzwi otwierają się w stronę obserwatora. Gdyby uciekł to drzwi przesunęły by książki znajdujące się pod drzwiami

 • Cześć wszystkim!


  Wow! To się nazywa dopiero frekwencja! Bardzo Wam dziękuję za wspólną zabawę.


  Poprawna odpowiedź tym razem to:

  Drzwi biblioteki otwierają się do środka. Ale jak widać, przed drzwiami wciąż leżą stosy książek. Nikt nie mógłby otworzyć drzwi bez przesunięcia stosów książek. To znaczy, że nikt nie wyszedł przez drzwi tak jak mówiono.  A zwycięzcami tej odsłony Księgi Mądrości zostają:


  Skontaktuje się ze wszystkimi zwycięzcami i przekażę nagrodę poprzez wiadomość prywatną na naszym Forum.


  Nie przegapcie kolejnych części naszej zabawy :)


  Wielkie gratulacje dla zwycięzców!


  Pozdrawiamy,

  Wasz zespół Travian: Legends

  glacier.png


  Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.