Tlachárna o Codex Victoria x2 Speed (17.4.2020)

 • Ahojte:!:


  tu môžete diskutovať o dianí na Codex Victoria x2 Speed, ktorý začína 17.4.2020.

  Poprosím vás dodrživať pravidlá slušnosti.


  Verím, že si hru užijete!

  Váš Travian Team

 • Zdravím všichni,


  budu si zakládat účet buď na českém nebo evropském serveru a rád bych se přidal k nějaké kvalitní alianci. Hraji několik let a na účtu budeme tři. Pokud tam půjdete neváhejte se mi ozvat...


  Giginek

 • Jak je to tady s přebíráním spojeneckých vesnic? Vím, že se nějakou dobu mluvilo o tom, že by mělo být povolené přátelské přebírání vesnic, v reakci na to, aby si spojenci mohli "předávat" vesnice jiných národů, jak je to tady definitivně řešené?

 • Musí si hráč sundat loajalitu na 0 a pak to přebereš. Pravidly to nezakazují. Aby to šlo přebrat bez sundání na 0, tak nesmíte být dva dny ve stejné alianci/konfederaci - systém zakazuje snížení loajality členovi stejné aliance/konfederace, ale přebrání ne.

 • Tento server je krásná ukázka toho, že povolení supportů není úplně dobrým krokem.


  Dřívě měli hráči support, aby dříve založili.


  Na zrychleném startu se ovšem ukázaly nové možnosti použití supportů.


  Například hráč Independence to ovšem dostal nevídaných rozměrů. (Vzhledem k tomu, že tam kliká beast to ovšem není nečekané :D)

  1. Support (y) pro měnění surovin přes tržiště v poměru 1:2 pro rychlé rozjetí armády na farmení oáz.
  2. Support (y) pro vybíjení oáz
  3. Support pro založení egyptského MC (běžná věc na Pandoře)
   • Support (y) pro dotování zakládacího supportu, aby založil co nejrychleji
  4. Support pro snížení loyality v MC založeném 3. supportem
   • Pravděpodobně i support (y) pro dotace tohoto účtu, aby zvládl postavit v tomto čase kecala.
  5. Supporty na farmení
  6. Snad jsem na nějaké nezapomněl :D

  Jestli tohle je travian v podobě jaké si ho Němci představují, tak nás čeká krásná budoucnost :D

 • Jestli tohle je travian v podobě jaké si ho Němci představují, tak nás čeká krásná budoucnost :D

  Myslím, že ani Němci z toho nejsou nadšení, tohle je výhradně chyba komunity. TG se snažil proti tomu něco dělat, ale po všech stránkách to nefungovalo - od nepřehledné definice toho, co je support a kde je hranice mezi support acc a přátelskou výpomocí, až po MH, kteří to (ne)trestali tak nějak podle toho, jak se zrovna vyspali. Tak to prostě vzdali. Primární problém je ale stejně v tom, že mají lidi vůbec tu potřebu používat takovouhle nemorální taktiku pro to, aby si něco dokazovali. Výhry na posledních serverech, alespoň těch českých, jsou naprosto bezvýznamné, těch hráčů si kvůli tomu nikdo víc neváží, nic.


  Můžeme vyčítat TT, že nedělá víc, ale primární problém jsou ve finále stejně hráči. Dokud budou hráči chtít podvádět, bude se podvádět, i kdyby se podařilo vymýtit supporty, najde se něco jiného. Komunita musí sebrat odvahu a začít doopravdy tyhle hráče vyhazovat z aliancí a ne před tím zavírat oči, nebo si říkat, že když to dělají ostatní, tak my můžeme taky - chceš změnu, buď tou změnou.

 • Myslím, že ani Němci z toho nejsou nadšení, tohle je výhradně chyba komunity. TG se snažil proti tomu něco dělat, ale po všech stránkách to nefungovalo - od nepřehledné definice toho, co je support a kde je hranice mezi support acc a přátelskou výpomocí, až po MH, kteří to (ne)trestali tak nějak podle toho, jak se zrovna vyspali. Tak to prostě vzdali. Primární problém je ale stejně v tom, že mají lidi vůbec tu potřebu používat takovouhle nemorální taktiku pro to, aby si něco dokazovali. Výhry na posledních serverech, alespoň těch českých, jsou naprosto bezvýznamné, těch hráčů si kvůli tomu nikdo víc neváží, nic.


  Můžeme vyčítat TT, že nedělá víc, ale primární problém jsou ve finále stejně hráči. Dokud budou hráči chtít podvádět, bude se podvádět, i kdyby se podařilo vymýtit supporty, najde se něco jiného. Komunita musí sebrat odvahu a začít doopravdy tyhle hráče vyhazovat z aliancí a ne před tím zavírat oči, nebo si říkat, že když to dělají ostatní, tak my můžeme taky - chceš změnu, buď tou změnou.

  Tady je pak ale otazka, co k tomu ty lidi vede. Logicky kazdy chce co nejlepsi crop, coz je dulezite po celou dobu serveru. Jenze lidi pak stoji pred dilema, zda to zahrat 100% poctive a utratit 150-200 euro za klece a masti, anebo si zalozi support a nic je to stat nebude - mozna nejaky trest, kdyz budou podvadet okate - proste ekonomicky zisk prevazi osobni moralku. Samozrejme se tu muzeme bavit i o taktice vybijeni a klecovani a dotaci z aliance, ale ani to se plne nevyrovna supportu(m) nebo total zlatkarskemu uctu.

  Ja osobne nevidim za stavu jaky je zadne schudne reseni, proste start je o cashi nebo o ojebech, nikoliv bohuzel o taktice (trochu ano, ale ne dostatecne) nebo sikovnosti.

 • Tady je pak ale otazka, co k tomu ty lidi vede. Logicky kazdy chce co nejlepsi crop, coz je dulezite po celou dobu serveru. Jenze lidi pak stoji pred dilema, zda to zahrat 100% poctive a utratit 150-200 euro za klece a masti, anebo si zalozi support a nic je to stat nebude - mozna nejaky trest, kdyz budou podvadet okate - proste ekonomicky zisk prevazi osobni moralku. Samozrejme se tu muzeme bavit i o taktice vybijeni a klecovani a dotaci z aliance, ale ani to se plne nevyrovna supportu(m) nebo total zlatkarskemu uctu.

  Ja osobne nevidim za stavu jaky je zadne schudne reseni, proste start je o cashi nebo o ojebech, nikoliv bohuzel o taktice (trochu ano, ale ne dostatecne) nebo sikovnosti.

  Souhlasím, že tím, že Travian je dneska hodně pay-to-win, tak se tím někdo může snažit mazat rozdíly, nicméně mám ale takovou zkušenost, že největších podvodů se dopouští právě ti, co nejvíc zlatí - přesně proto, že tolik zlatí a nechtějí investovat tisíce a prohrát. Kdo nezlatí, tomu je mnohem víc jedno, jestli ho smažou, nebo ne :) Navíc právě největší zlatiči potom někdy zlatí i ty samotné supp účty, což je ještě o to horší.

 • Vyhazovat hráče aliance.. Sám víš, že se to nikdy nestane. Já znám Independence z x2 Pandory (zhruba rok zpět). Tam dostal za scripty -10%. Beast je také podvodník, co čekat. Jejich aliance si za nimi bude stát.

 • Jo a jeste jsem zapomnel na alianci supportu, kvuli otevreni regionu :D Pardon.


  Kazdopadne souhlas, ze jak beast, tak Lukas (Independence) jsou presne tim problemem v hracske komunite. Dokud takovy hraci budou hrat, tak bude hracu nadale ubyvat.


  PS: Nejaky sazky, kdy se MH odhodla jim dat prvni ban a za co bude? :D