מדריך לרומאים

• מדריך לרומאים

שלום לכולם, החלטתי לעשות מדריך לרומאים לאחר שראיתי שכמעט כל המדריכים שקיימים לרומאים הם או ישנים ומתאימים לגרסאות קודמות או לא רלוונטיים. מדריך זה ילווה אתכם עד לכפר השני בדרך אפקטיבית וטובה, ומדריך זה כבר נוסה בשרתים בינלאומיים ושחקנים שפעלו לפי המדריך הזה הגיעו רחוק. אסטרטגית הפעולה של המדריך היא להתמקד דווקא בפיתוח משאבים בכפר הראשון, ופחות לאמן חיילים. זה משום שלבזוז עם לגיונרים, החיילים הבסיסיים של הרומאים הרבה פחות אפקטיבי בתחילת המשחק מלבזוז עם מניפי האלה הטאוטנים. נוסף על כך, לרומאים יש יתרון בפיתוח הכפר- הם יכולים לבנות מבנה ולשפר משאב בו זמנית, וכדאי לנצל את היתרון הזה. המדריך מחולק ל-3 חלקים. החלק ראשון הוא השלמת המשימות בצורה הכי אפקטיבית ושיפור משאבים. החלק השני הוא העלאת נקודות התרבות ושיפור מסיבי יותר של המשאבים. החלק השלישי הוא ההכנה לייסוד כפר שני. אני רוצה לציין שהמדריך הזה עוזר, ואפילו מכוון דווקא לשחקנים שמשחקים ללא הרבה זהב, שרוצים להשתפר ולשחק בצורה טובה יותר. אם תפעלו לפי המדריך הזה, יהיו לכם שדות בשלב 6 לפחות עוד לפני שתייסדו את הכפר השני שלכם בימים 8 - 9, כך שתוכלו לפתח מהר מאוד את הכפר השני וליצור בו צבא רציני במהירות. הערות- בזכות היכולת של הרומאים לשפר שני דברים במקביל, תוכלו לבצע שני שלבים באותו זמן למשל שיפור שדה טיט ובניין מרכזי בו זמנית. אם אתם לא קונים זהב, הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות עם הזהב שיש לכם זה בונוס משאבים, וnpc. השלמות בנייה יכולות לעזור אבל הן לא הכרחיות. את הגיבור יש לשפר כל פעם נקודה אחת על כוח לחימה, ו-3 על משאבים. ככה לא ירדו לגיבור הרבה חיים מהרפתקאות ותקיפות, אבל הוא עדיין ייצר הרבה משאבים וזה יאפשר פיתוח מהיר יותר של הכפר.

חלק 1- משאבים ומשימות בסיסיות

1.כל המשאבים ל-1

2.אסם 1

3.מחסן 1

4.אחד מכל משאב ל-2

5.בניין מרכזי 3

6.שוק

7.הכול ל2

8.מחסן 3

9.אסם 3

10.שגרירות

11.מבנה מרכזי 5

12.נקיק

13.כל המשאבים ל4

14.מחסן7

15.אסם 6

16.יבול אחד ל-5 ותחנת דגן

חלק 2- שיפור מסיבי של משאבים ונקודות תרבות

17.כל הטיט ל5

18.כל העץ ל5

19.בניין מרכזי 8

19.כל הברזל והיבול ל5

20.שוק ל7

21.כל הטיט והעץ ל6, חצי מהברזל והיבול ל6

22. שגרירות 3

23. מגורי חיילים 3

24. אקדמיה 5

25.כל הברזל והיבול ל6

26.נקיק אחד שלב 10 ושמונה נקיקים שלב 3(על מנת שלא יהיה ניתן לגנוב מכם משאבים וגם הנקיקים מייצרים נקודות תרבות)

28.חומה

חלק 3- כפר שני

31. מגורים מלכותיים 10

33. 3 מתיישבים

זהו זה! יש לכם כפר שני וייצור מטורף של משאבים תוך 9-8 ימים.

מקווה שעזרתי, בהצלחה לכולם!

אשמח להערות

tookiyosi

• בדיוק השיטה שלי שהדרך היחידה לעבוד כרומאי בשיטה הרגילה היא להיות השחקן עם הכי הרבה זהב ב7 ימים הראשונים של השרת ובבין לאומי זה כמאט בלתי אפשרי. אני אוהב להרים שדות ל8 אבל אז אני מתפשר על בירה ולכן אולי עדיף להרים רק ל7 ולייסד מוקדם יותר. אני מרים שדות ל8 ומעריך הגנת מתחיל ומייסד קצת באיחור אבל אני יכול להרים מהר מאוד שדות בבירה כי יש לי פידר כמאט מוכן בזמן שלכולם יש ייצור נמוך מאוד. ואז אתה יכול להגיע לשדות 18 בין הראשונים בשרת אבל ככל הנראה יהיה לך קרופור 125 ולא 150 אלה אם כן זה שרת מאוד חלש ואז כבר לא שווה לשחק.

נ.ב יבול אתה מרים ראשון וברזל ארחון. לא כתבת בסדר הנכון את הדברים. בשיטה הזו כל יחידת משאב קריטית כי זאת שיטה של גידול בייצור המשאבים בסדרה הנדסית ואתה נלחם נגד הזמן.

• זו בדיוק המטרה של הרומאים להעלות דווקא משאבים ולא לבזוז עם לגיונרים

להעלות שדות ל7 או ל8 זו באמת דילמה, ואני חושב שזה תלוי באיזה שרת אתה משחק ובהתקדמות של השחקנים אחרים

• הייתי מוותרת על הנקיקים ומשנה ל- התחברות לברית ובניית סיירים ככה מסתמנים כשחקן מרשים יותר מאשר בזבוז זמן ומשאבים על החבאת המשאבים.

• הייתי מוותרת על הנקיקים ומשנה ל- התחברות לברית ובניית סיירים ככה מסתמנים כשחקן מרשים יותר מאשר בזבוז זמן ומשאבים על החבאת המשאבים.

בעיקרון בניית הנקיקים היא גם לנקודות תרבות, אבל זו גם אופציה, צודקת לא חשבתי על זה.

• עושים נקיק אחד לשלב 10 ועוד 8 נקיקים שלב 3

אני בדרך כלל עושה שלושה נקיקים לשלב 10 אבל לא חישבתי איזו שיטה הכי אפקטיבית.

• אני בדרך כלל עושה שלושה נקיקים לשלב 10 אבל לא חישבתי איזו שיטה הכי אפקטיבית.

נקיקים ל3 הרבה יותר משתלם

בדוק

• נקיקים ל3 הרבה יותר משתלם

בדוק

סבבה, אם זה יותר אפקטיבי אני אשנה

• חחח מדריך סוג ג' במקרה הטוב

לכל שחקני הזהב, פלד כבר ניסה את הטכניקה של שדות 7, זה לא עובד, ובטח שלא שדות 8.... שחקני זהב להרים שדות יבול לשלב 6, שאר השדות 3 (אחרון לתרבות), ורק נקיקים, ייסוד ב6 ימים מובטח לשחקני זהב.

טיפ, הקטע של המשימות מאוד חשוב, הסדר לא נכון, פשוט משלימים משימה אחר משימה, מי שמשחק טאוטאני ורוצה לבזוז נאות מדבר ברמה גבוהה יותר ממוזמן לדבר איתי, (בתנאי שיש מינימום 250 זהב בחשבון).

• זו בדיוק המטרה של הרומאים להעלות דווקא משאבים ולא לבזוז עם לגיונרים

להעלות שדות ל7 או ל8 זו באמת דילמה, ואני חושב שזה תלוי באיזה שרת אתה משחק ובהתקדמות של השחקנים אחרים

שים לב

והמדריך לא ברמה גבוהה יותר מדי אני לא סתם אומר את זה.

ואם אתה משחק ללא זהב זה בעיה אחרת, שחק בשרת 5 תמכור 5 כלובים השגת כבר 100 זהב, זה לא שחסר.

• חחח מדריך סוג ג' במקרה הטוב

לכל שחקני הזהב, פלד כבר ניסה את הטכניקה של שדות 7, זה לא עובד, ובטח שלא שדות 8.... שחקני זהב להרים שדות יבול לשלב 6, שאר השדות 3 (אחרון לתרבות), ורק נקיקים, ייסוד ב6 ימים מובטח לשחקני זהב.

טיפ, הקטע של המשימות מאוד חשוב, הסדר לא נכון, פשוט משלימים משימה אחר משימה, מי שמשחק טאוטאני ורוצה לבזוז נאות מדבר ברמה גבוהה יותר ממוזמן לדבר איתי, (בתנאי שיש מינימום 250 זהב בחשבון).

כתר עניתי לך בפרטי. הייתי לא זמין והיו לי מחסנים אדומים מאה פעם. אם הייתי מסיים שדות8 ולא עוצר ב7 זה בדיוק השלב שבו כל התכנית הופכת ליעילה. ואז אתה מייצר כל כך מהר משאבים שאתה יכול לייסד רק בדילאי של 48 שעות עד 72 שעות מהמייסדים הראשונים. בשרת חזק כמו שרת 5 זה לא אפשרי כי יתפסו לך את כל הקרופרים השווים אבל בשרת ישראלי סטנדרטי אם אתה עובד עם שותפים על שדות 8 וייסוד של קרופר עד 35 משבצות מהסטרטר שלך אתה מפתח את הקרופר יותר מהר כי הסוחרים של הסטרטר מגיעים מהר יותר לקרופר ואז אתה יכול להיגע לשדות 18 יותר מהר ולהתחיל עם האמר גדולים קטנים יותר מוקדם. הבעיה היחידה פה שזה לא משתלם אם אתה מייסד קרופר רחוק ואם אין לך קרופר 125% לפחות 25 משצבות מהסטרטר שלך אז אתה גם לא תגיע מהר לשדות 18 כי כל הפאר שפתחת יסגר תוך שלושה שבועות. אבל בגדול אני מסכים איתך אם אתה אולך על שדות משאב ולא על בזיזות המדריך שכתבו פה לא טוב בכלל ובלי שדות 8 על זמינות 24 7 עד שמסיימים שדות 8 עדיף כבר לבזוז. העניין שככל שהשרת יותר חזק יש יותר בוזזים ואז הבזיזות פחות משתלמות ואם אתה עובד לפי השיטה של השדות 8 אתה בתחרות עם עצמך ולא עם שחקנים אחרים והסיכוי לנצח יותר גדול.

• כתר עניתי לך בפרטי. הייתי לא זמין והיו לי מחסנים אדומים מאה פעם. אם הייתי מסיים שדות8 ולא עוצר ב7 זה בדיוק השלב שבו כל התכנית הופכת ליעילה. ואז אתה מייצר כל כך מהר משאבים שאתה יכול לייסד רק בדילאי של 48 שעות עד 72 שעות מהמייסדים הראשונים. בשרת חזק כמו שרת 5 זה לא אפשרי כי יתפסו לך את כל הקרופרים השווים אבל בשרת ישראלי סטנדרטי אם אתה עובד עם שותפים על שדות 8 וייסוד של קרופר עד 35 משבצות מהסטרטר שלך אתה מפתח את הקרופר יותר מהר כי הסוחרים של הסטרטר מגיעים מהר יותר לקרופר ואז אתה יכול להיגע לשדות 18 יותר מהר ולהתחיל עם האמר גדולים קטנים יותר מוקדם. הבעיה היחידה פה שזה לא משתלם אם אתה מייסד קרופר רחוק ואם אין לך קרופר 125% לפחות 25 משצבות מהסטרטר שלך אז אתה גם לא תגיע מהר לשדות 18 כי כל הפאר שפתחת יסגר תוך שלושה שבועות. אבל בגדול אני מסכים איתך אם אתה אולך על שדות משאב ולא על בזיזות המדריך שכתבו פה לא טוב בכלל ובלי שדות 8 על זמינות 24 7 עד שמסיימים שדות 8 עדיף כבר לבזוז. העניין שככל שהשרת יותר חזק יש יותר בוזזים ואז הבזיזות פחות משתלמות ואם אתה עובד לפי השיטה של השדות 8 אתה בתחרות עם עצמך ולא עם שחקנים אחרים והסיכוי לנצח יותר גדול.

מה שדות 8 לפני כפר שני עשיתי כפר שני עם שדות 3 ו12 מניף