מדריך לבניית פלא עולם

 • "> zrmjkj1nwygu.png">  קהילה יקרה, פורום "מידע ומדריכים" מכיל בתוכו אינספור מדריכים אשר מכילים אסטרטגיות לתחילה המשחק, מה לבנות ובאיזה סדר. רוב המדריכים מתמקדים בחלק הראשון של המשחק, וחלקם מביאים מידע כללי על אלמנט כזה או אחר במשחק. חשבתי להביא כיוון אחר – מהשלב המתקדם במשחק, שבתקווה יעורר מוטיבציה לשחקנים החדשים להגיע לקדמת הבמה ויגרום לשחקנים אשר לא נמצאים בראש הברית שלהם להבין את מצב העניינים בשלב של פלאי העולם, שלעתים נחשפים למידע בשרת על ידי MMs מה שבדר"כ משאיר אותם מחוץ למה שבאמת קורה כיוון שמנהלי ברית רבים מגבילים את מה שהם חושפים בהודעות מחשש למרגלים.

  המדריך הבא, שהרכבתי כשילוב ממקורות מידע שונים כגון מדריך דומה שפורסם בפורום הבינ"ל ונכתב במקור ע"י Lord Bane, ניסיון אישי וחברי קהילה(תודה לשמעון Whiskey Warrior JR על השיתוף מניסיונו ובעיקר על החלק של עיכוב הפלא היריב - אלמנט לא פחות חשוב לניצחון בשרת). כמו כן, מידע "טכני" על ביצוע של דברים נמצא באתר התשובות ומומלץ להיכנס אליו בכל פעם שיש שאלה כללית - יש שם המון מידע שיעזור לכם.

  תודה לנתי על התמונות המוצגות במדריך.


  הנה העובדות הפשוטות:

  · שלב 100 של פלא העולם עולה מיליון עץ, מיליון טיט, מיליון ברזל ו-193,630 יבול. לפיכך תצטרכו שגודל המחסן/אסם שלכם יהיה לפחות בגודל הזה.

  · שלבים 1-100 עולים בסה"כ 34,153,600 עץ, 35,321,675 טיט, 36,863,455 ברזל ו- 6,754,780 יבול. סה"כ מדובר במעל 100 מליון משאבים שתצטרכו לשלוח לכפר הפלא בכדי להשלים את המלאכה.

  · זמן, לא כולל הזמן שלוקח לבנות את כל התשתיות(מחסנים/אסמים גדולים וכו'),ובלי התחשבות ברמות שירדו ע"י ההאמרים של הבריתות האויבות - זמן הבנייה המצטבר של שלבים 1-100 בהנחה והבניין המרכזי בשלב 20 הוא בסביבות ה-25 ימים – בהנחה שאתם בונים 24/7 עם לולאות בניה.

  · התקפות, כפר הפלא שלכם יותקף, והרבה, ככל הנראה ע"י האמרים שמכילים 100,000 אוכלי יבול ולפעמים יותר – עם כמות מתאימה של קאטות. האמרים אלה מכונים "מאפסים", כי אם הם בנויים טוב הם יכולים להרוס לחלוטין פלא עולם שנמצא בשלב גבוה יחסית גם אם ההתקפה עצמה נמרחה. ועוד לא הכללנו את התקיפות של הנטארים, שעליהם נפרט בהמשך. הבניין המרכזי שלכם ייהרס, רמות ירדו בפלא העולם והמחסנים ייפגעו. אם ניקח את כל אלה בחשבון, הזמן הריאלי שבו לוקח לבנות פלא עולם לשלב 100 בהנחה ויש לכם מתחרים הוא בסביבות החודשיים.

  מדובר בהשקעה עצומה, אין סחר NPC בכפר, אין השלמה מידית וחודשיים אינטנסיביים של בנייה והגנה 24/7. מפחיד נכון? בנוסף להכל אתם תצטרכו להיות מסוגלים להאכיל את מליוני הכוחות שככל הנראה יגנו על הכפר כדרך קבע.

  אף שחקן לבדו לא מסוגל לעשות זאת, זה יהיה מאמץ קבוצתי של ברית שלמה ולעתים קונפדרציה שדורש תאום ותשומת לב תמידית של כל חברי הצד שלכם.  הנה מדריך שלב אחר שלב:

  · תמצאו אנשים שאתם סומכים עליהם. בכל שרת איפשהו, מתישהו יש אנשים שבוגדים. הדבר האחרון שאתם רוצים זה שמרגל ייכנס לקבוצה של האחראים על הפלא או במקרה יותר גרוע לחשבון שבונה את הפלא, ויהרוס לכם כי הוא חבר של מישהו מהברית היריבה או שיש לכם סכסוך אישי איתו.

  · תמצאו אנשים שיש להם זמן. אתם לא רוצים שהבנייה תיגמר ב-2:00 בלילה ותצטרכו לחכות שמישהו יתעורר בבוקר כדי לבנות את השלב הבא. מדובר בהפסד של כמה שעות טובות. שרתים תחרותיים וצמודים הוכרעו דווקא על השעות המבוזבזות האלה שהצטברו לכדי הבדל משמעותי.

  · כשאתם מחליטים מי יבנה את הפלא, שימו לב לשבטים. קחו את הזמן לחשוב על הברית היריבה ותנסו להעריך אם יש להם מאפסים. בשרת תחרותי העדיפות הראשונה היא לטאוטונים בעיקר בגלל העמידות של החומה, כך שגם אם נשלח אליכם האמר מלא בנוגחים – הנזק לא יהיה מקסימלי. בשרתים בהם אין לכם תחרות בשלב הזה של המשחק רומאים הם השבט הכי מתאים, כיוון שהחומה מספקת בונוס הגנה גבוה והנטארים לא שולחים הרבה קאטות/נוגחים ביחס לכמות חיל הרגלים/פרשים. ככלל הייתי לוקח גאלי שאתם סומכים עליו מאשר טאוטוני/רומאי שלא.

  · קורש גדול/ייחודי חשוב מאוד!! שיהיה בחשבון שבונה את הפלא, אנחנו רוצים להקטין ככל האפשר את הסיכויים של מי שמחזיק במאפס להרוס מבנים/בסיכויים של הנטארים לפגוע בחומה.

  · תבנו צוות שעוסק בבנייה של הפלא. יש לכם חברים שיכולים לעזור? תביאו אותם לעזור בזמינות. 2 החשבונות הכי גדולים והכי פעילים בברית שלכם שאינם בונים את הפלא צריכים להיות בשמירת חשבון על החשבון של הפלא. תביאו כמה שיותר אנשים כדי שהזמינות בפלא תהיה תמידית, 24/7.

  · על השחקנים לשמור נקודות תרבות ללפחות 2 כפרים נוספים, שאותם הם ייסדו בסמוך לכפר פלא העולם, מה שיוצר "פטרייה" שמאכילה כדרך קבע משאבים ובסופו של דבר גם הגנות לפלא, ומייצר מערך יבול שיעזור להאכיל את הכוחות בזמן קצר יחסית בעתות משבר. כפרים אלה יכילו בתוכם משרד סחר ברמה גבוהה.

  · תכבשו את כפר הפלא ברגע שבו הברית שלכם מוכנה לכך מבחינת התקפית והן מבחינה הגנתית. זה משתנה משרת לשרת בהתאם למבצעים שהיו/כמות שחקנים/מצב הכוחות. תשתדלו שזה לא יהיה קרוב מדי ליום שבו תוכניות הבנייה משתחררות לשרת, ומצד שני זמן סביר אחרי שהאוצרות יצאו לשרת. אין בכפר חומה ומגורים מלכותיים אז אין מה לבזבז על כך קאטות/נוגחים, מה גם שאם תפגעו בטעות במבנה אתם תצטרכו להחזיר אותו וזה בזבוז זמן. לניקוי עדיף שיצאו מספר האמרים קטנים מאשר האמר גדול שאותו יש לשמור כאמצעי פגיעה בפלא של הברית היריבה.

  · ברגע שהכיבוש מתבצע – כל הברית/קונפדרציה צריכה לשלוח הגנות לפלא. בנוסף לכך תבנו נתיבי סחר של יבול מהכפרים שלכם, בעדיפות להרבה משלוחים קטנים שיגיעו בתכיפות גבוהה מאשר משלוחים גדולים שיגיעו לעתים רחוקות יותר. הרעבת כוחות בפלא היא מצב שכיח, אבל עדיף שהחיילים יאכלו את עצמם מאשר שהכפר ייהרס/ייכבש ע"י האויב.
  איך לבנות מרגע הכיבוש:

  · דבר ראשון ולפני הכל – מגורים מלכותיים שלב 1. קאטות לא יגיעו כל כך מהר, אבל כוח עם צ'יפים וכד' לכיבוש דווקא כן יכולים לצבור מהירות באופן תיאורטי.

  · נקודת מפגש שלב 1

  · בניין מרכזי שלב 20

  · חומה שלב 20

  · בזמן השלבים הקודמים תהרסו את הנקיק.

  העדיפות הראשונה היא לסיים את מערך המבנים הבסיסי הנ"ל.

  זהו זמן טוב של החשבון שבונה את הפלא להשתמש בלוחות החוק שנצברו במהלך השרת כדי להעלות את הנאמנות בכפר ל-125%. לאחר שזה התבצע – ולאחר שהגיעו מספיק הגנות לכפר הפלא, תהרסו גם את המגורים, הם כבר מילאו את מטרתם ויפנו את מקומם למבנה אחר.

  מאותו רגע יש לכם 2 משימות: להגיע לקיבולת מחסן של מיליון, ולהגן על הפלא מתקיפות האויבים.

  תזכרו שבשלב זה אין לכם תוכניות בנייה עדיין, אז אתם לא יכולים להתחיל לבנות את הפלא באופן מידי. תוכניות הבניה לא יהיו כאן בזמן הקרוב, אז תשתמשו בזמן הזה כדי לבנות אסמים גדולים ומאוחר יותר מחסנים גדולים. אסמים קודם כיוון שאתם מתחילים להגן על הכפר מהרגע הראשון – וצריך להאכיל את כל הכוחות.

  · אסם גדול 20

  · אסם 20

  · אסם גדול 20

  · אסם 20

  אפשר להוסיף עוד אסם גדול אם המצב באמת קשה, אבל שימו לב שלא משנה באיזה גודל יהיה האסם, היבול הולך לרדת ומהר! כך שלבזבז את הזמן על לבנות עוד אסמים כשגם ככה תצטרכו להכניס יבול כל הזמן זה מיותר ולא מנצל את הזמן נכון. אתם לא צריכים 4 או 5 אסמים גדולים כדי להאכיל את כל הכוחות. אם יש שיתוף פעולה טוב של חברי הברית, אפשר להאכיל את הכוחות בפלא גם אם קיבולת האסם היא 600,000 בלבד!  בניית מחסנים:

  יש 2 דרכים עיקריות משתלמות לבנייה של מחסנים כך שיגיעו לקיבולת של מיליון. האחת לוקחת פחות זמן – אבל מסוכנת יותר ופגיעה יותר, והשנייה יותר בטוחה אבל לוקחת יותר זמן.

  אם אתם בשרת שאינו תחרותי(אתם הברית היחידה שבונה פלא עולם), תבנו לפי השיטה הראשונה.

  אם אתם בשרת תחרותי עם לפחות צד אחד חזק נוסף חוץ מכם, תבנו לפי השיטה השנייה.  שיטה ראשונה:

  · מחסן גדול 20

  · מחסן 20

  · 3 מחסנים גדולים שלב 1 ומחסן שלב 1.

  לאחר שזה קורה, תתחילו לעלות שלב אחד בהדרגה מכל מחסן(כולם לשלב 6, כולם לשלב 7 וכו'). התוצאה הסופית:

  · 3 מחסנים גדולים שלב 20

  · מחסן גדול שלב 18

  · מחסן שלב 20

  · מחסן שלב 16

  זה יוביל אותכם ל1,003,200 בדרך המהירה ביותר, אך בשרתים תחרותיים אתם תיחשפו להרבה קאטות שיהרסו מבנים – ולשחזר מחסן גדול לשלב 20 לוקח יומיים וחצי גם אם הבניין המרכזי בשלב 20.

  אם השרת תחרותי תשתמשו בשיטה הבאה:

  · מחסן גדול 20

  · מחסן 20

  · 5 מחסנים גדולים שלב אחד ולהעלות אותם בהדרגה כמו בשיטה הקודמת.

  התוצאה הסופית:

  · מחסן גדול שלב 20

  · 4 מחסנים גדולים רמה 18

  · מחסן גדול רמה 14

  · מחסן רמה 20

  · מחסן רמה 12

  בשיטה זאת גם אם ייהרס מחסן גדול, אפשר להעמיד במקומו את אחד המחסנים שברמה 18 כבר ואז לבנות מחסן גדול חדש לרמה שצריך כדי להחזיר אתכם למיליון – ותהיו בטוחים שיש סיכוי גבוה שזה יקרה. שיטה זו לוקחת יותר זמן בנייה, ומעלה את הכפר ביותר אוכלוסייה, אז יש אפשרות שתצטרכו לעצור כדי לבנות שדות יבול שיפצו על כך. כמובן שלרומאים לא תהיה בעיה זו עקב יכולתם לבנות שדות משאב ללא הפרעה למבנים.

  בהרבה מקרים תוכניות הבנייה יופיעו בשרת לפני שהספקתם לסיים את כל התשתיות, ולכן תצטרכו לבצע החלטה אם להתחיל לבנות מיד את פלא העולם או לסיים קודם את התשתיות. דרך מומלצת תהיה לשלב בין השניים, לבנות קצת מחסנים – להשלים את הפלא עד שהדרישות עוברות את המחסן – עוד מחסנים וחוזר חלילה.


  עצה נוספת וחשובה – תשתמשו בלולאות בנייה! אם ייהרס לכם מחסן גדול כשהפלא כבר בבנייה לשלב 99 ו-100 זה יתרון משמעותי מאוד שיכול להציל אתכם במאני טיים של השרת!


  תקיפות הנטארים:

  עד עכשיו התעסקנו בעיקר באיך להגן מפני הברית/ות היריבות. אבל מה עם הנטארים?

  בכל 5 רמות של פלא העולם, הנטארים ישלחו 2 גלי תקיפה שינחתו 24 שעות לאחר הבנייה. בגל הראשון ניקוי+פילים(נוגחים), ובגל השני שיגיע 10 שניות לאחר מכן יהיו גם קאטות. כל התקפה חזקה יותר מהקודמת, וזה ממשיך ככה עד שלב 95. בשלב 95 לאחר כל שלב תצא התקפה. לפעמים אפשר להימנע מההתקפה של שלב 99 בגלל שזמן הבנייה מספיק כדי להגיע לשלב 100 לפני שהיא תנחת. הנטארים תמיד יכוונו את הקאטות שלהם על פלא העולם עצמו ולא על מבני תשתית.

  מוצגת כאן אפשרות של הכוחות הנטאריים שיתקפו כשהפלא בשלב 5.
  2nt5jee42zyk.png"> mi2zi20md3y1.png">  פלא נטארי

  לאחר זמן מה שבו אף אחד לא הצליח לבנות פלא לשלב 100 – הנטארים יתחילו לבנות פלא משל עצמם. הפלא עצמו נבנה בצורה איטית אך ברגע שפלא זה מגיע לשלב 100 השרת נגמר ואפשר להגיד שאין מנצחים – וחבל.

  תכונה שחשוב לדעת שכשהנטארים מגיעים לשלב 75 בפלא הם מפסיקים לתקוף את הפלאים של השחקנים, ומשם זו תחרות של זמן מי מגיע לשלב 100 קודם.  עיכוב הפלא היריב

  לעתים ההגנה הכי טובה היא התקפה, וכדי ליצור ייתרון על פני היריבים אפשר לדאוג שלהם יהיה קשה יותר להשלים את המטרה.

  הדרך העיקרית היא לבנות מאפס המכיל כמה שיותר קאטות/נוגחים ע"מ לפגוע כמה שניתן בכפר הפלא של הברית היריבה. כמה נקודות חשובות אם אתם מתכוונים לנסות לעכב את הפלא שלהם:

  1. לא לכוון על הפלא פעמיים! זה מוריד בחצי את היעילות של הקאטות ובעצם מונע מכם לבצע נזק מקסימלי.

  2. אם הכוח לא מספיק חזק, תכוונו את הקאטות למבני תשתית: מחסנים/אסמים גדולים, מבנה מרכזי וכד'. זה יגרום לבונה הפלא לעצור כדי לתקן את התשתיות שנהרסו.

  3. האמר נוגחים: כדאי לתכנן ולבנות בצד שלכם מספר האמרים המבוססים על נוגחים – והרבה. תתזמנו אותם ככה שההאמר נוגחים יהרוס ככל שניתן את החומה, ואחריו יבוא האמר הקאטות שיחדור בצורה יותר טובה עם סיכוי גבוה לגרום נזק רב.


  לסיכום, אני פותח את המדריך לדיון ואתם יותר ממוזמנים לתרום מניסיונכם העשיר ולתת את נקודת המבט שלכם לגבי איך לבנות פלא בצורה יעילה. כדוגמת נושאים כמו האם לכבוש פלא באזור האפור שמכיל פחות הגנות נטאריות אך חשוף יותר לתקיפות מהירות, מה הן יחידות ההגנה היעילות ביותר להגן על הפלא וכמובן הדגש של חיזוק החיילים בנפחייה/בונוס הברית.


  עבדו יחד, תכננו מראש ונצחו את השרת!

  AA_MOD_Sig.png

  קהילה יקרה, במידה ואתם מנסים לפרסם הודעה בפורום, ונדרש מכם אישור מנהל - תרגישו חופשי לפנות לאחד מאנשי הצוות בהודעה פרטית כך שלא תצטרכו לחכות הרבה זמן עד לאישור.

  Post was edited 4 times, last by Wisdom ().

 • בגדול אם רוצים לחסוך בצריכת יבול של הפלא עולם אפשר להכינס מראש בלי גאלים מגנים אלה עם רומאים וטאוטונים לפחות 10 טאטונים מגנים ולפחות 10 רומאים שיכינו הגנות שלא יבוזבזו על הגנת בירות או אוצרות אלה ייהודעו לפלא עולם ואם מצליחים להיכנס עם מספיק הגנתיים רומאים וטאוטנים הכי נכון לעשות בפלא רק לוחמי חנית ופרטורינאים כמגנים ואז יוצרים את ההגנה הכי יעילה אבל אני מניח שאף אחד מעולם לא עשה את זה בשרתים הישראלים כי זאת עבודת אומנות לעשות דבר כזה מתחילת השרת כי צריך איזה 6 מיליון הגנות קבועות על הפלא. אבל השילוב הכי יעיל של צריכת יבול ויכולת הגנה הוא לוחמי חנית ופרטוריאנים. ככה ניתן לשים פחות הגנות ולחסוך יבול.

 • שאפו על המדריך! באמת היה חסר כאן אחד כזה...:)

  · קורש גדול/ייחודי חשוב מאוד!! שיהיה בחשבון שבונה את הפלא, אנחנו רוצים להקטין ככל האפשר את הסיכויים של מי שמחזיק במאפס להרוס מבנים/בסיכויים של הנטארים להוריד שלבים בפלא.

  משהו שהרבה טועים בו.... קורש לא משפיע על הפלא עצמו אלא רק על החומה והתשתיות

  אפשר גם לקחת צפח יחודי ואז צריכת הכוחות יורדת ל25% בלבד (בונוס מהפלא ובונוס אוצר) במיוחד בשרתים שאין צד שני שאז אין צורך בקורש

 • שאפו על המדריך! באמת היה חסר כאן אחד כזה...:)

  משהו שהרבה טועים בו.... קורש לא משפיע על הפלא עצמו אלא רק על החומה והתשתיות

  אפשר גם לקחת צפח יחודי ואז צריכת הכוחות יורדת ל25% בלבד (בונוס מהפלא ובונוס אוצר) במיוחד בשרתים שאין צד שני שאז אין צורך בקורש

  אתה בהחלט צודק החלק הזה לא נוסח בצורה מדויקת. תוקן.

  AA_MOD_Sig.png

  קהילה יקרה, במידה ואתם מנסים לפרסם הודעה בפורום, ונדרש מכם אישור מנהל - תרגישו חופשי לפנות לאחד מאנשי הצוות בהודעה פרטית כך שלא תצטרכו לחכות הרבה זמן עד לאישור.

 • קודם כל תודה על ההשקעה


  אני אתחיל בזה שהמדריך כפי שזה מרגיש - הוא אינו מדריך אלה יותר טיזר של לתת רקע על איך תהליך בניית הפלא מתרחש

  כדי שהמדריך יהיה מותאם לשחקן וברית שפונים לבניית פלא עולם, המדריך צריך להיות הרבה יותר מפורט ברמת דקויות ופרטים ופחות דברים כלליים שאותם אפשר למצוא ב travian answers


  אני מצטט וכותב על הציטוט אחרת זה יהיה בלתי אפשרי לתת תגובה מנומקת שתוכל לעזור לך ולנתי גם לשדרג את המדריך  אם אתם צריכים עזרה אביתר נתי אני יכול לסייע כמובן כדי להפוך את המדריך ליותר ישים לשחקנים שהולכים לבנות פלא


  בנימה אישית - אני חושב שזה מדריך שלא נכון שיהיה קיים, בניית פלא עולם זה האקט של הישורת האחרונה שניתן לבצע באין ספור דרכים

  גם אחד שבונה פלא פעם רביעית חושב כל פעם מחדש ומנסים למצוא דרכים יצירתיות, ליעל לחדש לשכלל את האסטרתגיה של הבנייה

  לא נכון שיהיה מדריך לזה, מדריך זה דבר שמקבע, זה כמו סד"פ שבעיני יוריד מהעצמאות של שחקנים ויהפוך את המשחק ליותר שבלוני (משהו שגם ככה נהיה בגרסאות האחרונות)

  אם הכוונה זה להשאיר את המדריך +- כמו שהוא אז אפשר לשנות את השם לרקע לבניית פלא, או בניית פלא איך עושים את זה מבפנים

  אני בטוח שזה יכול לעניין את מרבית השחקנים בקהילה שעוד לא התנסו בבניית פלא עולם


  בכל אופן שאפו על ההשקעה, לתרגם ולהוסיף ולשנות זה תמיד מייגע, לעומת זאת לתת ביקורת זה פשוט ככה שאין להוריד מהעבודה שלכם  תודה!

  אמיר

 • אמיר, כיף גדול לקבל את דעתך :)

  המדריך עצמו כן מיועד להיות סוג של "טיזר", זה גם מצויין בפתיחה. הרעיון הוא להביא נקודת פתיחה לאנשים שמעולם לא לקחו בזה חלק - ומשם הם יפתחו את שיטת המשחק שלהם.

  תהליך דומה קורה במדריכים של תחילת המשחק, גם שם כל שחקן יפתח את הדרך הייחודית לו בהתאם לניסיון שצבר - ההשראה יכולה להיות מדריך/מורה שייתן את הדרך הבסיסית, אבל כמו שציינת אין 2 שרתים זהים כך שתמיד יהיה צורך בהתאמות.


  אין כוונה "להאכיל בכפית" - הן בתחילת המשחק והן בשלב הפלאים, המדריך הזה בכוונה לא מתעסק ב-"איך" של כל אלמנט בנושא - בוודאי לא בשלב הזה של המשחק שלא תלוי בבן אדם אחד, אלא בתכנון של כלל הברית.

  אין תחליף לניסיון, ולדעת מה לעשות בזמן אמת זה לא דבר ששום מדריך יוכל לכוון אותך בסיטואציה כל כך מורכבת, אני מסכים איתך בהחלט שפירוט יתר זה לא טוב, זו סיבה מרכזית לכך שיש הפנייה לפתוח דיון בסוף הטקסט.

  מי כמוך יכול לשתף מהניסיון שלו ולתרום, תמיד טוב שיש עוד נקודות מבט.


  תודה רבה :)

  AA_MOD_Sig.png

  קהילה יקרה, במידה ואתם מנסים לפרסם הודעה בפורום, ונדרש מכם אישור מנהל - תרגישו חופשי לפנות לאחד מאנשי הצוות בהודעה פרטית כך שלא תצטרכו לחכות הרבה זמן עד לאישור.

  Post was edited 1 time, last by Wisdom ().

 • גמאני אוהב אותך


  מובן לי, מודה שקשה לי טיפה לאכול את כותרת האשכול "מדריך לבניית פלא עולם" כי יש הרבה כיוונים שהמדריך לא נוגע בהם והם חשובים

  אממממ נראלי שכדי שהמדריך יהיה יותר יעיל לשחקנים אפשר שתוסיף חלק מהנקודות שכתבתי לא כפירוט של להאכיל בכפית כי באמת לכתוב מדריך מפורט על פלאי עולם זה לא סביר, יש יותר מידי משתנים

  כן כדאי להוסיף פשוט עוד נקודות

  פשוט להבליט בהתחלה שלא מדובר במדריך סד"פ, ת'אמת פספסתי את החלק שכתוב "שבתקווה יעורר מוטיבציה לשחקנים החדשים להגיע לקדמת הבמה ויגרום לשחקנים אשר לא נמצאים בראש הברית שלהם להבין את מצב העניינים בשלב של פלאי העולם"

  הפסקה הראשונה טיפה מסורבלת לי אני חושב שדילגתי עליה חחחחח


  אני אשתדל להעביר לך בפרטי בצורה מסוגננת כדי שלא תצטרך לשבור תראש על תגובה הקודמת שלי מה לכתוב

 • · אסם גדול 20

  · אסם 20

  · אסם גדול 20

  · אסם 20

  אחרי חישוב זמני הבניה הגעתי למסקנה שאין שום צורך באסמים קטנים, לבנות אסם גדול לרמה 14 (קיבולת 77700 כמעט כמו אסם קטן) לוקח בדיוק אותו זמן שיקח לבנות אסם קטן לרמה 20

 • אחרי חישוב זמני הבניה הגעתי למסקנה שאין שום צורך באסמים קטנים, לבנות אסם גדול לרמה 14 (קיבולת 77700 כמעט כמו אסם קטן) לוקח בדיוק אותו זמן שיקח לבנות אסם קטן לרמה 20

  יש מצב שתרגם מדריך "ישן" טיפה למה בגרסה 3 ו 3.6 היה צריך מחסן/אסם 20 בשביל גדול (כמו שאתה צריך מגורים/אורווה 20 בשביל גדול)

  תודה על העדכון ! זה פרט חשוב