שבט חדש- יוונים

• שלום, אני tookiyosi. החלטתי ביחד עם השחקן הדוד משה לחשוב על רעיון לשבט חדש. לדעתי האישית צריכים להיות במשחק יותר שבטים ממה שיש עכשיו, כי זה יהפוך את המשחק למגוון וכיפי יותר. נשמח לשמוע מה דעתכם על השבט:

יוונים

היוונים הם אחד העמים הכי מתקדמים מבחינה טכנולוגית ותרבותית בעת העתיקה. לכן זמני המחקר וזמני שיפור הכוחות שלהם מהירים. יש להם יתרון מבחינת ייצור נקודות התרבות שלהם על פני שבטים אחרים בזכות המבנה הייחודי שלהם, וביחד עם המתיישבים הזולים יחסית, הם שבט שמתפתח ומייסד כפרים חדשים במהירות. אבל, ליוונים יש רק 2 חיילי התקפה בניגוד לשאר השבטים עם 3 ומעלה (חוץ מהמצרים), ואין להם יכולת לבזוז טוב בתחילת המשחק.

תכונות, יתרונות וחסרונות:

• חומה עמידה עם בונוס הגנה נמוך
    • סוחרים במהירות 16 שדות לשעה וסוחבים 500 משאבים.
    • משאב עיקרי לכוחות- ברזל
    • מחקר באקדמיה ושיפור כוחות מהירים
    • כלי מצור ושופטים יקרים
    • מתיישבים זולים
    • מבנה ייחודי לשבט שמעלה את ייצור נקודות התרבות ליום של הכפרים
    • התפתחות איטית

טבלת החיילים

שם

התקפה

הגנה נגד חיילים

הגנה נגד פרשים

מהירות

(שדות

לשעה)

יכולת נשיאה

עלות עץ

עלות טיט

עלות ברזל

עלות יבול

עלות משאבים כוללת

צריכת יבול

לשעה

זמן אימון

דרישות למחקר ואימון

זמן מחקר

קלע

20

50

35

6

30

100

50

120

25

295

1

0:18:10

מגורי חיילים 1

---------

פלטסט

65

30

15

7

50

170

130

150

30

480

1

0:23:00

אקדמיה 3

נפחייה 1

מגורי חיילים 3

1:10:00

הופליט

30

50

70

5

35

160

170

175

45

550

1

0:24:30

אקדמיה 5

נפחייה 1

מגורי חיילים 3

1:20:00

גשש

0

20

10

8

0

80

120

100

50

350

1

0:18:30

אקדמיה 5

אורווה 1

1:30:00

הטיירוי

70

90

35

11

110

290

270

360

80

1000

2

0:45:30

אקדמיה 5

אורווה 3

1:50:00

מרכבה

165

65

140

10

75

670

550

610

150

1980

4

0:54:00

אקדמיה 15

אורווה 10

2:30:00

איל ניגוח

60

35

70

4

0

600

500

750

100

1950

3

1:22:30

אקדמיה 10

בית מלאכה 1

3:00:00

קטפולטה

70

60

15

3

0

900

1200

1000

200

3300

6

2:45:00

אקדמיה 15

בית מלאכה 10

4:30:00

מתיישב

0

80

80

5

3000

4500

4100

5600

4300

18500

1

7:02:00

מגורים מלכותיים/ ארמון 10/ 15/ 20

---------

שופט (שמתי את זה פה כי לא הסתדר בטבלה)- התקפה 40, הגנה נגד רגלים 30, הגנה נגד פרשים 30, מהירות 4, יכולת נשיאה 0. עלות: עץ 30,000, טיט 30,000, ברזל 45,000, יבול 40,000 (עלות סה"כ 145,000). צורך 5 יבול לשעה, זמן אימון 27:50:00, דרישות למחקר ואימון: מגורים מלכותיים/ ארמון 10/ 15/ 20, נק' מפגש 10, אקדמיה 20, זמן מחקר 6:30:00. מוריד 20 - 25 נאמנות

תיאורי חיילים

קלע: חייל ההגנה הבסיסי של היוונים. טוב נגד רגלים ויש לו גם הגנה לא רעה נגד פרשים, אולם הכוח ההתקפי שלו נמוך.

פלטסט: חייל התקפה חמוש בחרב. יקר יותר מהקלע. בנוסף להתקפה הגבוהה שלו הוא גם מהיר ויכולת הנשיאה שלו סבירה.

הופליט: החייל הרגלי היקר ביותר של היוונים. החנית הארוכה שלו יכולה להפיל פרשים והיא גם טובה נגד רגלים, אולם הוא איטי בגלל השריון הכבד שלו ולא טוב בהתקפה.

גשש: יחידת הסיור והריגול של היוונים. יכול לחדור מבעד להגנות האויב ולדווח על הכוחות והמשאבים שיש להם. אם אין מרגלים בכפר המסויר, האויב לא ידע על הסיור.

הטיירוי: הפרש הבסיסי של היוונים. חזק מאוד נגד רגלים, לא רע בהתקפה ומתקשה בהגנה נגד פרשים. יכול להיות גם בוזז טוב בזכות יכולת הנשיאה והמהירות שלו.

מרכבה: פרש ההתקפה של היוונים ובנוסף מגן טוב נגד פרשים. אולם ההתקפה וההגנה הגבוהות שלו דורשות יבול, וזה מתבטא בצריכת היבול הגבוהה של יחידה זו.

איל ניגוח: יחידה שהורסת את חומות האויב ובכך נותנת יתרון בהתקפה

קטפולטה: כלי חזק שהורס מבנים ושדות משאבים של האויב.

מתיישב: מתיישב הוא יחידה שמייסדת כפר חדש. 3 מתיישבים ביחד יוכלו לייסד בשבילך כפר חדש, אם יש לך מספיק נקודות תרבות וגם 750 משאבים מכל סוג.

שופט: מוריד את נאמנות התושבים של כפרי האויב. ברגע שהנאמנות תרד ל0, תהיה מסוגל לכבוש את הכפר ולצרף אותו אליך.

מבנה ייחודי לשבט- תיאטרון

התיאטרון הוא מבנה ייחודי ליוונים והוא מעלה את ייצור נקודות התרבות של כל הכפרים ליום (נקודות תרבות מחגיגות לא נחשבות)כל שלב מעלה את הייצור של כל הכפרים ב1%.

יהיה אפשר לבנות את התיאטרון רק בבירה. זה מבנה חזק מאוד ולכן זמני הבניה יהיו גבוהים וגם עלויות הבניה. דרישות: בניין מרכזי שלב 10, אקדמייה שלב 10, ושהכפר יהיה בירה.

זהו זה!

נשמח לתגובות

tookiyosi ודוד משה

• הטיירוי חייל הגנה?:/

אשכולות מתים?
    אין דבר כזה!
    משקה אנרגיה... והנה הם קמים!

הלינקייה של בלוב01
    wzzymtniw4en.png
    IL19 - הדוב האכזרית, ILX32 - גולדה מאיר

~16/7/2017 סגירת הפורום, הוכרז כיום אבל וכמסמר האחרון בארון המתים של פורום טרוויאן ישראל~

• לחייל הזה היה רומח ארוך שהיה טוב נגד רגלים לכן עשיתי אותו ככה. וגם, הוא בוזז טוב מאוד אז אפשר ללכת איתו לכיוונים שונים ולא בהכרח להגנה. חוץ מזה ההערה שלך גרמה לי לחשוב קצת והעליתי את ההתקפה שלו, כי בכל זאת זה היה חייל די התקפי

• קראתי בערך 80 אחוז ממה שכתבת וזה הרבה בדרך כלל אני קורא פחות ויש לי רק הערה אחת.....

היוונים היו קצת לפני הרומאים ויש כבר שבט רומאי שהרומאים מושטטים על הטכנולוגיה שהטרוינים והיוונים התחילו לפתח. לפי היסטוריונים האימפריה הרומית הייתה האימפריה הכי חזקה בכל הזמנים בעולם יותר מארצות הברית ברית המועצות או סין או ביטיניה או גינגס חאן הגדול או כל דבר בקיצר, אני חושב שהעבודה שלך על השבט מעוררת התפלאות וכל הכבוד על ההשקעה אבל הייתי ממליץ על שבט מאזור אחר בעולם כמו שכבר עשו עם ההונים והמצרים. לתת שבט יווני שכבר נתנו רומאי שהרומאים הם המשך של הספרטנים היוונים והטרוינים זה נראה לי קצת לא מחובר לרעיון של טרוויאן לתת שבטים מאזורים שונים בעולם ולא לתת שבט מאותו אזור בתקופה אחת אחרי השניה. שים לב שרוב השבט שלך דומה מאוד לרומאים. הייתי ממליץ לך לנסות לחשוב על שבט למשל " יהודים" על ממלכת יהודה שהייתה בארץ ישראל ולתת דברים לשבט שמתאימים למה שידעו לנו על התנך ועל ההיסטוריה של היהודים או בגדול שבט שלא דורס שבט אחר. ובכל מקרה לדעתי השבט המצרי והשבט ההוני הם שבטים לא מספיק טובים כמו 3 השבטים המקוריים ועדיף לבטל אותם ולהכין מחדש את המצרים לפחות יש להם ייתרון על החסרונות שלהם אבל ההונים לפי מה שהבנתי השבט הכי גרוע שיש .....אולי אפשר להכניס שבט יהודי שאתה תכין במקום השבט ההוני. אבל אני מאממין שצריך להשאיר עם 3 שבטים כמו שיש היום.

• קודם כל תודה רבה

לגמרי מסכים איתך שהמצרים וההונים הם לא טובים כמו השבטים המקוריים ודווקא בגלל זה הכנתי את היוונים כסוג של אלטרנטיבה. לא בחרתי יוונים בגלל איזו סיבה מסוימת, פשוט הייתה להם השפעה גדולה על כל העולם הרבה יותר מטאוטנים למשל וחשבתי שיהיה נחמד לעשות שבט שלהם

• קודם כל תודה רבה

לגמרי מסכים איתך שהמצרים וההונים הם לא טובים כמו השבטים המקוריים ודווקא בגלל זה הכנתי את היוונים כסוג של אלטרנטיבה. לא בחרתי יוונים בגלל איזו סיבה מסוימת, פשוט הייתה להם השפעה גדולה על כל העולם הרבה יותר מטאוטנים למשל וחשבתי שיהיה נחמד לעשות שבט שלהם

טאוטונים זה ספרטקוס אחי ......תלמד מה ספרטקוס עשה לרומאים הטאוטונים כמאט הפילו את האמיפריה הכי גדולה בהיסטוריה האנושית למרות שתכלס ספרטקוס היה לפני הקמת האימפירה אבל היא כבר הייתה ממש חזקה וקמה בגללו אפשר לומר. ספרטקוס היה טאוטוני אם אני לא טועה.

• רעיון יפה, אני גם חושב שיכול להיות טוב יותר עם עוד שבט או שניים בטראוין לאו דווקא בגרסאות המיוחדות.

רואים שהשקעתם :thumbup:

Amir Productions INC
    You Will Learn The Name

• טאוטונים זה ספרטקוס אחי ......תלמד מה ספרטקוס עשה לרומאים הטאוטונים כמאט הפילו את האמיפריה הכי גדולה בהיסטוריה האנושית למרות שתכלס ספרטקוס היה לפני הקמת האימפירה אבל היא כבר הייתה ממש חזקה וקמה בגללו אפשר לומר. ספרטקוס היה טאוטוני אם אני לא טועה.

לא חושב שהוא היה טאוטני. הוא היה עבד או גלדיאטור וגרם למרד רציני אבל זה היה הרבה לפני ההתמוטטות של רומא (כמה מאות שנים לפני). הטאוטנים היו פשוט שבט אחד מבין עשרות או מאות השבטים שתקפו את הרומאים. לא חושב שאפשר להשוות את זה ליוון העתיקה שהיא תרבות של אלף שנה.

• לחייל הזה היה רומח ארוך שהיה טוב נגד רגלים לכן עשיתי אותו ככה. וגם, הוא בוזז טוב מאוד אז אפשר ללכת איתו לכיוונים שונים ולא בהכרח להגנה. חוץ מזה ההערה שלך גרמה לי לחשוב קצת והעליתי את ההתקפה שלו, כי בכל זאת זה היה חייל די התקפי

במציאות אני מניח שניתן לומר שהם היו בוזזים די גרועים. חיל פרשים כבד. אבל טרוויאן משחק שמבוסס בצורה מאוד רופפת על המציאות כמובן, אז זה לא באמת כזה משנה. זה לא ששבטים גאלים השתמשו במערך של פלנקס, למשל, ובכל זאת מדובר ביחידה הבסיסית שלהם במשחק. במציאות גם לא הייתה חיה כזאת פרשים הגנתיים.

אשכולות מתים?
    אין דבר כזה!

הלינקייה של בלוב01
    wzzymtniw4en.png

~16/7/2017 סגירת הפורום, הוכרז כיום אבל וכמסמר האחרון בארון המתים של פורום טרוויאן ישראל~

• לא חושב שהוא היה טאוטני. הוא היה עבד או גלדיאטור וגרם למרד רציני אבל זה היה הרבה לפני ההתמוטטות של רומא (כמה מאות שנים לפני). הטאוטנים היו פשוט שבט אחד מבין עשרות או מאות השבטים שתקפו את הרומאים. לא חושב שאפשר להשוות את זה ליוון העתיקה שהיא תרבות של אלף שנה.

ספרטקוס היה לוחם בצבא של שבט טאוטוני שנלחם לצד רומה במלחמה ורומה נשטה אותם ודרשה מהם להילחם עבור מלחמה אחרת אז ספרטקוס הרג מפקד רומאי ולכן נהפך לאבד ואז הוביל מרד עבדים גדול מאוד. אבל במקום ספרטקוס היה טאוטוני. משם הגיע הרעיון לשבט אטוטוני בטרוויאן בשל היכולות שלהם בקרב.

• האמת אולי הייתי שם את הויזיגותים בתור שבט ברברי ואגרסיבי כמו הטאוטנים, כי הם כבשו את רומא והפילו למעשה את רומא המערבית, וגם כבשו שטחים בצרפת וספרד. אבל גם טאוטנים זה סבבה, למרות שהיו יכולים לשים עמים הרבה יותר משפיעים כמו יוון או פרס

• האמת אולי הייתי שם את הויזיגותים בתור שבט ברברי ואגרסיבי כמו הטאוטנים, כי הם כבשו את רומא והפילו למעשה את רומא המערבית, וגם כבשו שטחים בצרפת וספרד. אבל גם טאוטנים זה סבבה, למרות שהיו יכולים לשים עמים הרבה יותר משפיעים כמו יוון או פרס

פרס זה רעיון טוב. אפשר לעשות שבט כזה שבט הפרסים ....... עושים אחלה אורז עם תפוחי אדמה בפנים זה יהיה הנשק הסודי שלהם .....ובמקום בליסטרות יהיה נשק גרעיני.

• וואלה שאפו על ההשקעה

נשמע באמת מעניין:)

• טאוטונים זה ספרטקוס אחי ......תלמד מה ספרטקוס עשה לרומאים הטאוטונים כמאט הפילו את האמיפריה הכי גדולה בהיסטוריה האנושית למרות שתכלס ספרטקוס היה לפני הקמת האימפירה אבל היא כבר הייתה ממש חזקה וקמה בגללו אפשר לומר. ספרטקוס היה טאוטוני אם אני לא טועה.

ספרטקוס לא היה טאוטוני, ספרטקוס בא משם ספרטה, ספרטה זאת עיר יוונית, הטאוטונים היו מקבץ של שבטים צפון אירופאים שחלקם באו מגרמניה.

שלבסוף הטאוטונים נבלמו על ידי הרומאים ולדעתי לא התקרבו לגרימת נזק משמעותי לעם הרומאי דאז.

ובנוסף, "היהודים" - יהדות זאת דת בטוח לא שבט, כמו שלרומאים לא קרו "שבט הנוצרים" צריך לייחס את שם השבט לשם מולדתם, נראה לי יתאים יותר.

אולי "שבט ישראל" או יהודה יתאים יותר.

דרך אגב העם שלנו הוא העם העתיק ביותר בעולם(אולי יחד עם המצרים למרות שמצרים של היום שונה מאוד ממצרים של פעם), היחיד ששמר על מסורתיו, סמליו, שפה ועוד'... אך נראה לי שברגע שיעשו שבט כזה, יהיו לא מעט החרמות ויגרום להרבה בעיות כי בוא נגיד, אנחנו לא העם הכי אהוב

בעולם.

• ספרטקוס כנראה היה תארקי. הרומאים גם מעולם לא נלחמו בספרטה, היא הייתה בעלת ברית של הרומאים לאורך כל הדרך (לא שהיא הייתה בעלת ברית חשובה או משהו, ימי התהילה שלה נגמרו הרבה קודם).

טאוטוני בטוח הוא לא היה כמובן.

אשכולות מתים?
    אין דבר כזה!

הלינקייה של בלוב01
    wzzymtniw4en.png

• ספרטקוס כנראה היה תארקי. הרומאים גם מעולם לא נלחמו בספרטה, היא הייתה בעלת ברית של הרומאים לאורך כל הדרך (לא שהיא הייתה בעלת ברית חשובה או משהו, ימי התהילה שלה נגמרו הרבה קודם).

טאוטוני בטוח הוא לא היה כמובן.

תהרקיה זה טאוטונים. יושבים באזור הבלקאן מעל איטלהי באזור של רומניה אוסטריה ובולגריה של היום.