Porady dla gracza na temat osad, typów osad

• Cześć Wam,

Piszę ten wątek ponieważ mam w głowie ogromny mętlik jeżeli chodzi o osady w Travianie. Czy moglibyście na poniższe pytania odpowiedzieć?

1. Jakie są typy osad w Travianie? Chodzi o to, że jest cropp, osady do robienia DEF'a, OFF'a, czy są jakieś jeszcze?

2. Jak mają wyglądać te osady od środka (chodzi o budynki), jakie funkcje mają takie osady?

3. Czy zakładanie jako drugiej osady 9c jest dobrym pomysłem? (jeżeli nie gra się ze ZM)

4. Czy w stolicy 9cc robi się wojsko, czy tylko wysyła zboże do pomniejszych osad, by tam rekrutować wojsko?

5. Jaka jest rola stolicy 9c grając pod DEF? Robienie wojska obronnego tak jak w innych wioskach, czy można pokusić się robić tam katapulty dla małych rozrób?

6. Czy jeden cropp 9c wystarczy na całą grę?

7. Czy jak gra się DEF, w każdej osadzie (oprócz stolicy) robi się DEFa? Czy są jakieś osady pod EKO gdzie wysyła się tylko surowce?

8. Czy w każdej osadzie mają być budynki zwiększające produkcję surowców, takie jak tartak, huta itd.?

9. Czy w każdej osadzie ma być młyn i piekarnia?

10. Co robić z jednostkami zwiadowczymi przed wrogim atakiem? Zostawić je, czy wysłać, by uniknęły bójki?

11. Czy warto przy graniu na serwerze kupić Złoty Klub Traviana za złoto z zadań?

12. Czy warto po znalezieniu cropa, resztę osad budować przy stolicy?

13. Jakie budynki oprócz kamieniarza są must have w stolicy? Czy tam też zbudować hutę, tartak itd?

14. Czy oazy są bardzo ważne?

15. Czy pola z surowcami np. 3/4/5/6 i tym podobne mają znaczenie? Czy stawiać wioski nie patrząc na to ile jest jakich kopalni?

Na razie więcej pytań nie przychodzi mi do głowy, ale wiem, że to nie wszystkie.

Bardzo bym Was prosił o odpowiedzi na nie, ponieważ nie daje mi to spokoju i uniemożliwia dobre planowanie gry.

Z góry dziękuję, niech balans zboża niech zawsze będzie po waszej stronie!

• Dziękuję, rzeczywiście duża część informacji pomogła mi odpowiedzieć na moje zagwozdki. Jednak wszystkie informacje, które się znajdują w tym drugim poradniku, są zawarte tak, że tworzą kolejne pojedyncze pytania. Poradnik przedstawił mi granie w Traviana pod trochę innym światłem niż to sobie dotychczas wyobrażałem. Może Ty, albo ktoś inny mógłby mi bardzo proszę poświęcić trochę czasu, by pomóc mi "pozlepiać" mi wszystkie informacje, które przyswoiłem?

• Deakir jeśli masz pytania - pytaj! :) Pomożemy.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Skoro cropowca powinno się najlepiej zakładać jako trzecia osadę i drugą wioskę założę obok cropa to co zrobić, żeby jakie gracz mi tego cropa nie zajął?

• no to zależy od tego czy grasz na monetach czy nie - jeśli nie to nie opłaca się zakładać cropa, ponieważ jego rozbudowa kosztuje, ale jeśli wiesz, że wydasz pesos na monetki, żeby cropa rozbudować to najlepiej założyć go jak najszybciej.

• no to zależy od tego czy grasz na monetach czy nie - jeśli nie to nie opłaca się zakładać cropa, ponieważ jego rozbudowa kosztuje, ale jeśli wiesz, że wydasz pesos na monetki, żeby cropa rozbudować to najlepiej założyć go jak najszybciej.

Generalnie zasada jest taka:

GRASZ FULL NA MONETACH - DRUGA OSADA 15-CROPP,

GRASZ NA MONETACH Z OGRANICZONYMI FUNDUSZAMI - 9-CROPP

GRASZ BEZ MONET - STOLICA NA 7-6 cropie, może być nawet starter

Z tego co zrozumiałem grasz bez monet więc opcja cropa Cie nie interesuje - grając na cropie non stop konieczność robienia NPC - nawet kilkanaście razy dziennie.

"A może by tak jeszcze raz... Jedynie my recydywiści..." :o)
    moriii (QP - ts3), Smerfetka i my (Smerfy - tx10.europe), M&M (ML - finals 2019), qoop (PL++ - eMS), moriii (nTPL D - ts1), Czarne Owce (#REKT TP - ts5), Black Sheeps (TP - finals 2014), Black Sheeps (TP - finals 2013), Czarne Owce (TP - TT2013 Pl), Duditek (TK. - s1); qoop (V.I.P 4 - s5); zamlek (CruseRD - s5); CB600F (LCN4 - s7); moriii (KAT/WI - s8), moriii (PAv - s1 i s4.com)

attachment.php?attachmentid=6466&d=1380185096

• Dziękuję za odpowiedzi, ale mi nie chodzi o OPŁACALNOŚĆ CROP BEZ ZM, tylko jakie są sposoby żeby nikt nie zajął tobie dziewiątki. Poza tym, z 15c się zgadzam, ciężko strasznie ja rozbudować, ale 9c to dobry balans, przecież jak ktoś gra OFF, musi gdzieś budować wojsko, a zboża co chwilę przesyłać nie będzie.

Poza tym po co używać handlarza noc, skoro crop to również zwykła rozbudowa, więc balans surki będzie właściwy, a zawsze można użyć i wymienić się z jakimś graczem

• tylko jakie są sposoby żeby nikt nie zajął tobie dziewiątki

albo wybierasz taką, której nikt nie zajmie czyli gdzieś na końcu mapy albo ze słabym bonusem, albo po prostu zakładasz cropa jako drugą osadę oczywiście wówczas musisz ubiec przeciwnika, który mógł sobie również tego cropa upatrzeć do zajęcia. w okresie ochronnym decyduje szczęście przy ilości zdobytych surowców na wyzwaniach oraz tych, które zgrabiłeś z oaz - im więcej zdobędziesz tym szybciej będziesz w stanie założyć drugą osadę.

9c to dobry balans, przecież jak ktoś gra OFF, musi gdzieś budować wojsko, a zboża co chwilę przesyłać nie będzie.

raczej nie nastawiasz się na szkolenie wojska mając pola na niskim poziomie (13/14lvl) bez odpowiednio wysokiej farmy. jeżeli masz dobry bonus do 9c to o wiele bardziej opłaca się inwestować w pola zboża niż eko (czasem nawet 3lvl wyżej jak eko), także na 9c również można wydać całkiem niezłą ilość monet jeśli chodzi o jego rozbudowę.

• a zawsze można użyć i wymienić się z jakimś graczem

tak, możesz. ale tutaj ograniczy ciebie czas dostawy i ewentualna ilość handlarzy. a jak ci już mówili, to w cropie masz nadwyżkę zboża, które musisz wymienić.

a jak grasz na monetach, to bez znaczenia, jaki rodzaj surowca masz w nadmiarze.

• Na 15c nie opłaca się to, aczkolwiek na 9c jest już to wymagane, możesz sobie wyliczyć co się szybciej zwróci czy pole lvl wyżej czy też eko o jeden lvl wyżej.

• A jak się gra DEF, to w każda z osad powinna być wyspecjalizowana i robić jeden typ jednostek def, czy lepiej w kazdej budowac i np. falangi i Jeźdźców druidzkich jak się gra galami?