Księga Mądrości ― Część V ― Po co się zmieniać?

• book-of-wisdom5-800x400-1.png

Tylko znowu nie to! Po tylu latach, błogich setkach lat, gdy byłam lekceważona w starej bibliotece, jakiś złodziejaszek nagle uznał, że nie może żyć bez tajemnej wiedzy ukrytej na moich kartach. Dlaczego to mnie zawsze spotyka? Odłóżcie mnie z powrotem!

W całkiem nieuprzejmy sposób zdjęto mnie z odległej półki, gdzie przyjemnie żyłam sobie z kumplami "Zabawne historie", "O wojnie galijskiej" oraz innymi i wsadzono do brudnego worka razem z pudełkami maści, ostrogami, starą mapą, a nawet czymś, co podejrzanie wyglądało jak wiadro pełne wody.

Kilka dni w worku na grzbiecie konia omal pozbawiło mnie klamry. Była to prawdziwa tortura. W końcu dotarliśmy jednak do celu.

W dużym pomieszczeniu, gdzie się znalazłam, światło dostarczało tylko kilka świec. Z mojej pozycji wyglądało, że cały pokój był zagracony różnymi przedmiotami. Broń, zbroje, proporce i zwoje zdawały się piętrzyć na każdym wolnym skrawku przestrzeni. Bezcenne hełmy gladiatorów walały się obok dosyć tanich pudełek maści i tablic praw. Wydawało się, że nikogo tam nie ma, dlatego głos, który doszedł z ciemnego kąta wzbudził ciarki po moim grzbiecie.

― Nareszcie. ― W sposobie mówienia tej osoby było coś strasznego. ― Czekałem na ciebie. Heroldzi ogłosili nowe miejsce spotkania, gdzie będzie omawiane wszystko, co dzieje się na świecie. Ludzie zaczęli się tam gromadzić. Bałem się, że ktoś może rozpoznać cię w tłumie. Czy otwierałeś księgę?

― Jeszcze nie. ― Złodziej wzruszył ramionami, jakby nieporuszony brzmieniem niskiego głosu. ― Faktycznie widziałem sporo przybywających ludzi, ale nikt nie zwrócił na mnie uwagi. Wszystko poszło zgodnie z planem. Znalazłem starą księgę bez tytułu, z zaszyfrowaną klamrą.

― Doskonale. Otwórzmy ją.

― Jesteś pewien? Słyszałem, że te księgi mogą zmienić osobowość osoby, która je czyta, następnie natychmiast znikają. Musi to kosztować tonę srebra.

― Nie przejmuj się. Jeśli to naprawdę ta księga, nie zniknie. ― Głos brzmiał zachęcająco. ― Spróbuj. A nawet, jeśli zniknie, czy nie tego właśnie zawsze chciałeś? Wzmocnisz swoje najsilniejsze cechy i zostaniesz najlepszym złodziejem w historii. To nie taki zły interes.

Złodziej znowu wzruszył ramionami, ale podjął już decyzję.

― Czemu nie? ― Szybko odblokował moją klamrę i otworzył okładkę. ― Hmm, nic tutaj nie widzę. Jest pusta.

― Co? ― Ukryty rozmówca, stary Gal z pokrzywionym nosem i przebiegłym wyrazem twarzy podszedł do światła i krótko zerknął na moją otwartą stronę. ― Jak pusta księga może zmienić czyjąś osobowość?

― Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek zmieniała. ― Złodziej wyglądał na zdziwionego. ― A nawet, gdyby coś zmieniała, jestem całkiem szczęśliwy z tym, co robimy, produkując surowce do rozwoju naszych nowych osad. Po co mielibyśmy cokolwiek zmieniać? Całe życie byłem rolnikiem.

― Zgadzam się. ― Gal podrapał się po głowie. ― Musimy wrócić do naszych gospodarstw. A właściwie to gdzie, jak mówiłeś, znalazłeś tę księgę?

― Nie pamiętam. Ale nie wydaje mi się, że powinniśmy ją czytać. Kosztuje tonę srebra!

Tego samego dnia sprzedano mnie na aukcji.

Zadanie: rozwiąż zagadkę aukcji.

Mp_211_TL_BookofWisdom5_Riddle_v5.png

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Ogólne informacje o konkursie:

Data i godzina rozpoczęcia:

25.05.2020 - 10:00 GMT+2

Data i godzina zakończenia:

01.06.2020 – 10:00 GMT+2

Ogłoszenie zwycięzców dnia:

02.06.2020

Wybór zwycięzców:

6 losowo wybranych uczestników konkursu, który udzielili poprawnej odpowiedzi

Nagrody:

50 Złotych Monet x 6 uczestników

Vouchery do wykorzystania tylko w domenie:

PL

Vouchery ważne do:

30 Kwietnia 2021

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądały poprzednie odsłony tego konkursu, możesz je zobaczyć tutaj:

Wasze odpowiedzi będą niewidoczne do czasu zakończenia konkursu.

Nie zapomnijcie o dodanie nicku oraz świata gry podczas dodawania swojego zgłoszenia.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• wynik to 19

10+10+10=30

5+5+10=20

4+4+5=13

czyli

4+5+10=19

nick Kosmate Yeti pl1

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg