Jak fungují BANY na czsk serverech

• Mé jméno je Veni a hraji na serveru czsk3

A teď bych vám rád popsal jak to tedy funguje

Jsem student a díky koronaviru trávím čas doma mám ho poměrně dost tak ho investuji do našeho účtů aby víc prosperoval.

Před 2 měsíci jsem začal aktivně klikat FL každých 6-7 minut.

Mám na mobilu nastavený budík který pípá každých 6 minut takže občas můžou být intervaly stejné ale ne vždy reaguji na budík tak rychle jako před tím.

Na konci března dostal v naší ali BAN hráč INFERNO mnoho lidí ho zná ze spousty serverů vždy byl v top 10 loupežníků a jak se mu vyplatil jeho čas vložený do této hry ?

Dostal BAN

Ale to teamu RET/jejich nefunkčnímu systému nestačilo pak začali Banovat na našem serveru za farmbota lidi kteří ani jednou neklikli FL ani ho dokonce nemají :D:D a když napsali na podporu že ani jednou ten FL neklikli že ho ani nemají protože přišli o offku tak reakce teamu RET byla přece náš systém je funkční tak tomu hráči místo kompenzace změnili BAN za Farmbota na BAN za automatické stavění vesnic :D

Pak čistě náhodou ve stejnou dobu dostal náš účet (Veni) a účet charlie.dani Ban za farm bylo to i ve stejnou hodinu myslím a účtu charlie.dani po opětovném prověření BAN neuznali tak dostal kompenzaci v řádu pár stovek zlatek a ale náš účet Veni který si nechal taky opětovně prověřit jestli je BAN právem dostal odpověď že ANO ban je oprávněný přitom musela být chyba v systému když ve stejnou dobu dva hráči jsou označení jako podvodníci (asi chyba systému) ale UN BAN dostane jen jeden

Nakonec nám nezbývalo než BAN -5% všeho kromě obilných polí přijmout

Hned po té co jsme BAN přijali tak jsem si stáhl program na nahrávání obrazovky a své klikání FL jsem si nahrával

Netrvalo to ani týden a BAN máme zase za farmbota nechal jsem si ověřit jestli je to zase z mojí IP adresy a bylo to z mojí

Tak teď čekám co bude dál ....

Pak tu je pár zajímavostí :

1) Odškodnění - vezměme si účet charlie.dani měli BAN 2 dny a po UNBAN dostali asi 130 zlatek jako odškodné ale to nevynahradí jejich ztrátu která je v milionech surovin (farm + produkce) a pak ztrátu vojáků které v té době nemohli postavit

2) Komunikace z MH - Ano vím dělají tuhle práci dobrovolně ale díky tomu že od nich potažmo od teamu RET přijde zpráva jednou za 24 hodin tak tím účet trpí nejvíc pro příklad (tři dny jsem od MH zjišťoval jestli je BAN oprávněný a z jaké IP je)

tím jsem přišel o nejméně 9k palic a 3k koní a v surovinách za den jsem schopný nafarmit 5 mega takže 15 mega surovin je v pytli

3) Nereálné - mám pocit že ten systém není systém ale jen člověk který si říká co je možné a co ne náš účet je pokrytý 24/den jsme tam dva a obětujeme tomu tuny času a to jim přijde nereálné protože i když duál nemůže klikat dlouho tak prostě budu spát jen 5 hodin abych účet pokryl

Tímto chci jen poukázat jak reálně funguje systém když jste poctiví a něco se snažíte dokázat za pravdu mi jistě dají hráči z aliance Hospoda kteří stejné peklo jako já teď zažili v tomhle nebo předchozím týdnu

A pokud tady někdo napíše že ten systém je bezchybný a já jen brečím že jsem dostal BAN tak mám důkazy ve formě videi které jsou dlouhé minimálně 12h a je tam vše nahrané

A všem kteří si chtějí přilepšit farmem a mají na to čas doporučuji si začít nahrávat obrazovku PC

Vím že videa která mají víc jak 12h můžou být v řádu 10 GB ale pokud snížíte kvalitu na minimum tak každé video bude mít 1 GB

A na videu stačí aby bylo vidět jak ručně/přes myš klikáte a děláte i jiné věci

Veni

• Může být pan C. natolik hodný, že ten účet odbanuje, dokud se věc nevyřeší s RET?

Blokujete nám účet (jasně neprávem, protože vyloženě jsou důkazy o tom, že hrajou bez bota) na kterém máme jediný armádák v alianci :-)

Vím, že kamarádi jsou na druhé straně barikády, ale bylo by fajn být aspoň fér a odbanovat to dokud se vše nevyřeší s RET :-)

• Super, takhle se na ně musí, fakt to nahrávat! Držím palce :thumbup:

• Jak to dál pokračuje ?

Teď si píši se členem RET a ten mi tvrdí že záznam plochy může být zfalšovaný :D:D

Když je tam vidět myš jak se hýbe dělá věci které nelze naprogramovat

Pak mi tvrdí že to mohl udělat DUAL když jsem si od nich nechal přeposlat ze které IP byl bot/script použitý byla to moje IP takže jak by se ke mě duál asi dostal

• To se nemusíš bát ;)

Navíc pokud jim jejich systém vyhodí kdy ten BOT je zapnutý tak si ten úsek jenom zkontrolují a uvidí že to kliká myš a ne BOT / script

Ale ono je to jen o vůli když nemají vůli si přiznat že jim systém nefunguje a nechtějí vidět ani důkazy tak se na mě nezlob ale jak můžou být objektivní když ignorují existující důkazy

• Jak to dál pokračuje ?

Teď si píši se členem RET a ten mi tvrdí že záznam plochy může být zfalšovaný :D:D

Když je tam vidět myš jak se hýbe dělá věci které nelze naprogramovat

Pak mi tvrdí že to mohl udělat DUAL když jsem si od nich nechal přeposlat ze které IP byl bot/script použitý byla to moje IP takže jak by se ke mě duál asi dostal

Tak to pak rozmázni hlavně i na zahraničních doménách, ať získáš podporu, protože tyhle sviňácký praktiky rozčilují už pěknou spoustu lidí. A za další by tohle už měl řešit i Cervantes coby most mezi komunitou a TG.

• Vítej v týmu banů neprávem. Taky jsme s dualem jeden takhle dostali, ale my to měli ještě lepší. Nechtěli a neřekli nám za co ho máme a z jaké IP adresy ho mame, takže jsme prostě dostali ban za úplné nic. A tým RET + tým tady nás se vším poslali doprdele.
    Nejlepší na tom bylo to, že jsme nebyli mezi žádnými top 10 a ani jsme se tam rozhodně neblížili. :D
    Držim palce ať se to u vás vyřeší. Dle mých zkušeností na to tady všichni z "vedení" serou a vykašlou se na vás. Protože oni přeci mají důkazy, ale ty důkazy vám nemůžou ukázat, směšnost.

Přesně proto si od Travianu dáváme ve větší míře pauzu, protože přístup tady vedení je vůči hráčům úplně bez jakéhokoliv respektu.

Nahraj jim to video někam a pošli jim to. A jak říká tady Lloyd's, hoď to i do zahraničí na fóra. ;)

Cervantes předchvílí online, ale stejnak se vyjádří až tak za 2 dny. To už totiž mají ve zvyku všichni i z ticket systému. :D

• Já jim ho poslal ale pan z teamu RET se na to ani nepodíval ani nemá potřebu odpovídat dřív než po jednom dni a očividně mu je jedno že tím můj účet trpí před hodinou se mi automaticky přijal trest

Nechápu jak někdo může soudit aniž by prověřil aliby

• Ahojte,

môžem tu opätovne vysvetliť, ako spôsob riešenia banov funguje, ale to už viete z iných vlákien.

Každý jeden prípad banov diskutujem z RET, avšak proces je nastavený tak, že po duplicitnej kontrole už nie je možnosť z mojej strany do toho zasiahnuť.

Účty, pri ktorých RET vidí možnosť neoprávnenosti banu, sú dočasne na čas prešetrenia, odblokované, pri účtoch, pri ktorých vidia ban ako oprávnený, sa dočasné neodblokovanie nerobí.

Pre uvedené prípady, kedy nesúhlasite s priebehom riešenia banu, vám môžem len zaslať mailovú adresu na odd. compliance, s ktorými sa komunikuje už priamo.

Na ďalšiu komunikáciu daného oddelenia nemám dosah. Viem vám však povedať, že sa prípadom opätovne venujú, ich postupy však nepoznám.

Situácie, ktoré tu a v iných vláknach popisujete, pravidelne reportujem dovnútra TG ako spätnú väzbu komunity.

Fórum nieje priestor na riešenie konkrétnych prípadov, môžem vám len povedať, že vaše konštruktívne pripomienky idú vždy ďalej vrámci TG a sú súčasťou rozhovorov, ktoré by mali hru neustále vylepšovať.

Rozumiem situácii, kedy pocit neoprávnenosti zásahu do hry spôsobuje frustráciu a plne podporujem konštruktívnu debatu na túto tému.

Aj v tomto vlákne sú pripomienky, ktoré budú vrámci TG posúvané ďalej. K príspevkom, ktoré sú len čistý hejt, viď moja veta o konštruktívnej debate.

C.

• Dlouhou dobu jsem si tak trochu myslel, že ty stížnosti jsou jen od hráčů, co byli zvyklí podvádět a teď jim to přestalo procházet. Ale jak se ty stížnosti množí, i od lidí, které znám, tak už věřím tomu, že ten systém je vážně nefunkční.

Ve finále si za to komunita může sama - věřím tomu, že důvod, proč to TT dělá je skutečně to, aby zamezili užívání botů. Jenže boti jsou čím dál chytřejší a umí stále lépe a lépe napodobovat lidské chování, což vede k tomu, že pokud má být takový bot odhalen, existuje holt možnost, že bude osočen i někdo, kdo ho nepoužívá. Je to smutné, ale je to tak. A vinit bychom měli spíš ty, kdo to používají a vyrábí, než TT.

To, že MH často nekomunikují tak, jak by bylo potřeba (odpovědi po 24 hodinách jsou prostě absurdní, obzvlášť na rychlých serverech), je jistě pravda. Možná je to schválně - aby hráči raději přijali trest, než se s někým týdny dohadovali.

Za mě existuje jediné řešení, které zamezí užívání farmlist-botů a zároveň zajistí, že nebude nikdo neprávem zabanován - prostě zrušit farmlisty 8) Jako trpaslíci ve Třech veteránech - Dali jsme vám hráči famlisty, farmlisty jsme vám hráči dali :) Jenže my si farmlistů nevážíme, zneužíváme je, tak se holt vrátíme o pár let zpátky a jedině famlisty budou ty v Greasmonkey, které se snáz objeví a pokud ne, tak ta výhoda podvodníka alespoň nebude tak obrovská - bez oficiálních farmlistů prostě nebude technicky možné poslat 500 útoků každých 5 minut. Hra se tím i trochu vyrovná, protože výhoda multi-accs je proti solo-accs z hlediska intenzity farmení obrovská

• môj jednoduchý pohľad na vec:

- cely travian išiel pred X rokmi do sračiek

- riešil som pred pár dňami to, že ja som reportoval hráča, o ktorom som si myslel že má bota (podľa mňa ho aj má) a videl som ako dlho trvala odozva z podpory ... katastrofa

- podpora si totiž NIKDY neuvedomí že niektorý hráči do toho fakt investovali veľa času a peňazí

- ako programátor môžem povedať, že cely travian je rýchly, avšak samotný kód a funkcionalita stojí za veľké *****

- existuje milion možností ako JEDNODUCHO sa dá na webe odhaliť bota, podvodníka a Vy máte stále problém detekovať botov alebo hráčov, ktorí nemajú bota

• Vies ako to robia? Pustia si na to neuronovku, ktoru si natrenuju na danom servery a pokial sa vymykas medziam tak dostanes ban :) -> pokial farmis co 5 min presne na dakom finalku tak je to OK, lebo tam to vsetci hrotia, pokial farmis takto na dakom slabsom serveri tak pri nahlaseni dostanes ban :)

• Vies ako to robia? Pustia si na to neuronovku, ktoru si natrenuju na danom servery a pokial sa vymykas medziam tak dostanes ban :) -> pokial farmis co 5 min presne na dakom finalku tak je to OK, lebo tam to vsetci hrotia, pokial farmis takto na dakom slabsom serveri tak pri nahlaseni dostanes ban :)

Tomu never ani sekundu, ze by v tehle spolecnosti s jejich radoby programatory nekdo tusil, jak nasadit a natrenovat neuronku ^^

• Tomu never ani sekundu, ze by v tehle spolecnosti s jejich radoby programatory nekdo tusil, jak nasadit a natrenovat neuronku ^^

Vsak prave preto maju tolko false possitive :D Chceli robit daco moderne a neviem ako, ale pri tom stacilo fakt ist nato uplne jednoducho :)

• Nejhorší je že je pokud proběhne “detekce” porušení pravidel dochází ke kompletnímu zablokováni účtu. Je to krok který nejde vrátit zpátky. Proč v případě detekce není omezení jen částečně, znemožnění posíláni útoku, podpor do té doby než se vše vyřeší. Účet by jel alespoň trošku i když v nouzovém režimu ale ztráta v případě neoprávněného banu by nebyla tak markantní, v opačném případě by proběhl trest a jelo by se dál.

Komunikace by měla v těchto případech fungovat on-line alespoň v jasně vymezeny čas (otvírací doba) Nelze čekat 24 hodin a více na nějakou reakci.

Další věc která by měla být samozřejmostí při neoprávněným banu je mít možnost odstranit účet a vrátít veškeré utracené peníze s nějakou kompenzaci.

A poslední věc v případě neshody by měl rozhodovat někdo nezávislý. Hráč předloží důkazy RET předloží důkazy a třetí osoba rozhodne kdo má pravdu. Nyní rozhoduje RET tedy chybí soudce a jeho funkci přebral vyšetřovatel. (a ten si bude hájit svoji pravdu ).

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• Něco takového o "třetí straně" jsem na fóru již četl a někdo navrhoval Blacka, který tou dobou ještě byl na ticketech ale skončil jako CM kvůli nedostatku času co si tak vzpomínám. Ale upadlo to zase v zapomnění.

• Přidám svou trošku do mlýna, jelikož zrovna řeším stejnou situaci.

Nebudu se moc rozepisovat, je to stejné, co se stalo hráčům výše. Chci se ale svou zkušenost přidat, kdyby to náhodou začal někdo řešit.

Mám zablokovaný účet z důvodu používání nepovolených bootu a scriptů, které jsem samosebou nikdy nepoužila.

U mě to došlo až tak daleko, že mi do 24 hodin ani neodpověděli!

Psala jsem rovnou na Compliance.

• Přidám svou trošku do mlýna, jelikož zrovna řeším stejnou situaci.

Nebudu se moc rozepisovat, je to stejné, co se stalo hráčům výše. Chci se ale svou zkušenost přidat, kdyby to náhodou začal někdo řešit.

Mám zablokovaný účet z důvodu používání nepovolených bootu a scriptů, které jsem samosebou nikdy nepoužila.

U mě to došlo až tak daleko, že mi do 24 hodin ani neodpověděli!

Psala jsem rovnou na Compliance.

Teoreticky je 72h na vyřešení banu...Každopádně support ti může odpovědět dříve, ale stejně čeká až jim odpoví RET ( u nás jsme čekali 45h / 48 h na jejich odpověď ) pak o týden dva později se řešení banu posunulo na daných 72h. Dobrý email :thumbup:mohl bych pak dostat jejich odpověď, celkem by mě zajímalo co oni vymyslí za *****.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg