๐Ÿ“œ Kuiz Sejarah

โญ Advent Calendar giveaway โญ

December! ๐ŸŽ Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss โžก๏ธ today's surprise! โฌ…๏ธ
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
  • History-Quiz_800x400.png

Suatu masa dahulu kira-kira 390 SM, suku Gaul, sedang berusaha untuk membesarkan wilayah mereka dan mula bergerak ke selatan menuju Itali moden.

Tentera Gaul dipimpin oleh Brennus, seorang pejuang yang hebat dengan impian yang besar. Ketika mereka melintasi Alps, mereka bertempur dengan sengit dan dapat menetap di kampung pertama mereka. Selama beberapa tahun berikutnya, dia mengalihkan tumpuannya untuk membangun dan memperluas kampung mereka tetapi juga tentera mereka.

Beberapa tahun menetap di kampung menjadikannya gelisah dan Brennus semakin kuat dan lebih dahagakan kekuasaan dan wilayah. Turut mengikut jalan yang sama ialah Republik Rom yang juga pesat berkembang

Brennus dan pasukannya yang kuat mula menakluki bandar-bandar yang lebih dekat dengan Rom dan orang Rom tidak begitu menyukai jiran-jiran baru mereka.

Dia mula menyasarkan kota Rom dan mengumpulkan pasukannya untuk bergerak ke arahnya. Ketika Brennus melihat kekuatan besar tentera Rom muncul di hadapannya di sungai Tiber dan Allia, dia memerhatikan tentera yang kelihatan gugup.

Bangsa Romawi membentuk barisan pertahanan yang panjang untuk mengelakkan dari diapit yang menjadikan pusat mereka lemah. Brennus melangkah ke depan menyebabkan orang Rom semakin meregangkan dan dia dapat memecahkan pusat garis yang memisahkan tentera Rom. Gaul kuat dan tidak putus asa dalam pertempuran mereka dan orang Rom mula mundur dengan cepat. Brennus tidak menyangka akan menang dan menyangka ada perangkap yang menunggunya di Rom.

Jawab soalan di bawah ini dan berpeluang memenangi Emas!

1. Pertempuran antara Rom dan Gaul mana yang diceritakan di sini?
    2. Ke dua kota mana pasukan Rom melarikan diri setelah pertempuran?

Maklumat umum peraduan:

Tarikh/waktu mula:

08.06.2020 - 16:00 GMT+8

Tarikh/waktu tamat:

15.06.2020 โ€“ 16:00 GMT+8

Pemenang diumumkan pada:

16.06.2020

Pemenang dipilih:

Kami akan memilih rawak 6 pemain yang menjawab dengan tepat

Hadiah

50 Gold x 6 pemenang

Voucher emas hanya sah di: Asia/MY

Voucher emas sah hingga:

30.04.2021

Untuk menang, anda harus Tulis nama pengguna dan dunia permainan anda dalam mesej yang sama dengan jawapan Anda.

iman_myidjpthchinese.png

Post was edited 1 time, last by Iman ().

jawapan:Pertempuran Allia(Battles of Allia)

1. Ke dua kota mana pasukan Rom melarikan diri setelah pertempuran?

jawapan:Kota Veii

server:asia 3x

id:sya-sya

• ID : R3DHUNTER

SERVER : tx3.asia.travian.com

1)Pertempuran antara Rom dan Gaul mana yang diceritakan di sini?

-PERTEMPUTAN ALLIA

2)Ke dua kota mana pasukan Rom melarikan diri setelah pertempuran?

-ROM

-VEII

• ID : B.Clover

SERVER : tx3.asia.travian.com

Pertempuran yang berlaku adalah Pertempuran Allia yang tercetus kira-kira 390 SM di antara Puak Gaul yang diketuai oleh Brennus dan Republik Rom. Pertempuran ini berlaku di sungai Tiber dan Allia.

2. Ke dua kota mana pasukan Rom melarikan diri setelah pertempuran?

Setelah kekalahan tentera Republik Rom di Pertempuran Allia, tentera sayap kiri Rom telah melarikan diri ke kota Veii, manakala tentera sayap kanan Rom melarikan diri ke kota Rom.

Terima Kasih,

• Tahniah kepada pemenang!

Jawapan untuk Kuiz ini adalah:

Jawapan 1 : Pertempuran Allia atau 'Sack of Rome'

Jawapan 2 : Sayap kiri melarikan diri ke Veii (juga dikenali sebagai Veius atau Veio dalam bahasa Itali), sayap kanan melarikan diri kembali ke Rom.

Kami telah menghantar baucar emas kepada pemenang (Godweed, Akoji, maple1099, cop9802 dan Faiz) melalui mesej forum.

Terima kasih kerana menyertai kuiz kami.