Komunita, jej rozvojové miesta a silné stránky

• Ahojte:!:

nakoľko zdravie komunít je jednou z priorít TG, chceli by sme vás poprosiť o spätnú väzbu k CZSK komunite.

Vrámci tejto spätnej väzby sú 4 otázky, ku ktorým vás chcem poprosiť o konštruktívne odpovede, resp. návrhy, ktoré by prospeli rastu a zdraviu komunity.

1. Čo si vo všeobecnosti myslíte o CZSK komunite?

2. Čo máte radi na tejto komunite?

3. Čo vám v tejto komunite chýba?

4. Čo by ste na fungovaní komunity zmenili, ak by ste mali možnosť?

Poprosím vás, naozaj toto využime ako možnosť konštruktívnej spätnej väzby a možnosť, ktorá nám všetkým môže pomôcť spríjemniť si hru.

Zároveň vás poprosím držať sa otázok, aby bola táto spätná väzba vyhodnotiteľná.

Po ukončení spätnej väzby získa 5 náhodne vybratých z vás vouchery na 10 zlatiek ako poďakovanie za účasť.

Ďakujem:)

Cervantes

• 1) ceska komunita je velice ruznoroda, od uplnych zacatecniku co klikaji jednou za den az po poloprofiky co to berou velice vazne. nicmene komunita je velice toxická

2) miluju ty flejmy s nepritelem, kdy mne posila do prdele až po to vygradování o sexu s přibuznýma

3) chybí osobnost která by usměrnovala a vedla komunitu, komunikovala s ní a predavala jeji postrehy dál. nekdo aktivni koho by to bavilo a ne jako nyni, ze sem napise zastupce hry jednou za xx dní.

4) kdybych mela moznosti neco zmenit, tak bych sem dosadila cloveka ktery ma cas, chut a zapaleni pro to, aby neco pro komunitu delal

• 1. mne sa celkom nepáči tá nevyváženosť hrdinských dobrodružstiev.

nie je to normálne ked hrdina s 10 ciest donesie 10x suroviny

a po dalšie , oživil by som to daľšími rasami.

Pridali ste Hunov a Egypťanov, ja by som to doplnil ešte na Grekov a Japoncov

- oba národy sú to staré a v dobe Rímanov už fungovali.

a aby som nevybočil o tématu, je to celkom rôznorodé spoločenstvo.

našiel som si tu veľa priatelov. Ale ludí , čo baví hrať je stále menej a menej.

• 1) Že je hodně nepřátelská. Ale obávám se, že to úplně není v silách nikoho změnit, tahle komunita je toxická naprosto všude. Navíc nemám úplně radost, bez urážky, z toho spojení se Slováky. Od doby, co jsem se vrátil k nějakému aktivnímu hraní, dva roky cca, tak VŽDYCKY, když byl nějaký problém v alianci, že někdo vyvolával konflikty, problémy, demonstrativně odcházel z aliance, byl to Slovák. Fakt vždycky. Nechci to globalizovat, netvrdím, že je to 100 a 0, ale když porovnám procentuální zastoupení magorů mezi Slováky, které jsem poznal, a mezi Čechy, tak mezi Slováky jich bylo prostě mnohem víc. Myslím tím hráče, kteří jsou egoističtí, netýmoví, nepřizpůsobiví, když se něco nepovede, tak místo řešení jenom nekonstruktivně nadávají na všechny okolo...navíc i těch pár situací, kdy jsem se setkal s prokazatelným prováděním praktik jako byli špehové v alianci atd., tak pokaždé v tom měl prsty Slovák. Neříkám, že za to, že tahle komunita šla do hajzlu, mohou jenom Slováci, těch vlivů je hromada, ale myslím, že tohle spojení prostě nedělá dobrotu. Na naši obhajobu, přijde mi, že to mísení komunit nedělá dobrotu nikde.

Pamatuji doby, před 7, 8 lety, kdy se dohrál server a první, co se udělalo, tak porážení gratulovali vítězům, dneska už se hodinu po startu serveru objevují první nadávky v profilech a na konci serveru se řeší akorát to, kdo víc podváděl atd. Asi to bude i tím, že postupně hodně skončila s hraním generace, která hrála původní Travian, který vytvořil jinou komunitu, než ten současný.

Nejsem z principu žádný nostalgik, který by jen přemýšlel o "starých dobrých časech", ale bývala to prostě hra a lidi to jako hru brali, dneska se to hrotí, tryhardí a pak ty vztahy okolo té hry tak vypadají.

3) Ze strany komunity jakožto hráčů, mi chybí respekt a pokora, ať už vůči ostatním hráčům, tak vůči CM, MH a dalším členům TT. Ze strany komunity jakožto členů TT mi zase chybí víc komunikace, já chápu, že máte třeba určitá nařízení "shora", ale faktem je, že tady jsou dlouhodobé stížnosti, které se prostě jenom tak zakopávají pod koberec a nikam nevedou, což nás, jako hráče, opravdu frustruje. Nemůžete nám ve všem vyjít vstříc, já to chápu, ale alespoň se prostě postavit a říct - ok, tohle se Vám nelíbí, ale prostě bylo rozhodnuto, bude to takhle. Tečka. Jsou tady desítky otázek, na které se prostě nereaguje, nebo se zametou do ztracena a to je blbě podle mě. I negativní odpověď je odpověď a my budeme vědět, na čem jsme. To samé s MH, se kterými se nedá prakticky nic řešit, je to funkce k ničemu, odpovídá jednou denně a jsme rádi, v podstatě neřeknou, co jsme provedli a de facto nás nečinností donutí jenom přijmout trest a držet pusu. Taky mi chybí jednoznačné stanovisko k support účtům - je to teda oficiálně povolené, nebo jak?

4) Viz bod 3

• 1.)Myslím že spoločná komunita Slovákov a Čechov je lepšia,aspoň na sieti sme spolu.Hlavne sa zvíšil počet hráčov,rôznorodosť hráčov na servery a navyše jazyk nie je prekážkou.

2.)Čechov - je s nimi sranda

3.)Chýba my tu viac Slovenských hráčov.

4.)Možno by som skúsil V4

• Jestli je pro vás důležité "zdraví" komunity, bylo by vhodnější si položit úplně jiné otázky a hlavně brát v potaz konstruktivní zpětnou vazbu, ne jen tuto zbytečnou anketu, která je v podstatě nic neříkající. Vím, že Češi a Slováci jsou všeobecně věčně reptající národy a že nemůžete splnit každý výmysl, co si kdo usmyslí, ale jak říkám, jsou tu mnohem podstatnější věci k debatě a k předání k případné změně.

Jinak sloučení komunit vítám, hlavně z hlediska počtu hráčů.

Chybí mi tu jak psali někteří výše - člověka nebo třeba i více lidí - kteří se mohou aktivně o komunitu starat a "bojovat za jejich požadavky, připomínky,..". Taky by to chtělo zrychlit, aktualizovat a zefektivnit Answers a jakékoli řešení potíží s MH, protože doba, kterou hráči čekají je sama o sobě trest. Například pár dní zpět jsem psal na Answers a odpověď přišla po 4 dnech. Takhle si úplně nepředstavuji servis "platících zákazníků".

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg