[Discuții] Travian: Shadow Empires

• probabil o sa introduceti cat de curand inca o rasa in joc:egiptenii.

Salut!

Egiptenii există deja în Travian, în versiunea specială Codex Victoria, alături de Huni. :) În următoarele ore vom posta un nou teaser în topicul inițial. Sper să îți placă.

De asemenea, sper să le placă tuturor jucătorilor noștri. :hero2::rom03:

• Si cand va incepe severul special din acest an?

Bună! Momentan, nu am această informație. Vom posta un anunț pe forum, în fiecare comunitate, atunci când vom avea detaliile necesare. :)

• Salut, acest server va fi la fel ca cel dinainte aici ma refer la start cu 3 sate sau va fi doar un sat la inceput?

Viteza serverului va fi 1x?

Multumesc pentru raspunsuri.

• Faina ideea, incurajeaza jocul cu wing-uri cat si mai multe forte in joc (nu doar 2 cum ne-am "prea" obisnuit).

Intentionam la o pauza, dar chiar sunt super curios cum o sa functioneze treaba cu factiunile, deschide putin mai mult colaborarea intre aliante (in confederatie / factiune).

Va incepe dupa ce se termina Codexul?

(p.s. ce se mai aude de s5?)

• Salut, acest server va fi la fel ca cel dinainte aici ma refer la start cu 3 sate sau va fi doar un sat la inceput?

Viteza serverului va fi 1x?

Multumesc pentru raspunsuri.

Bună! Nu va exista start-avansat. Va fi ca oricare server normal, la viteza 1x. :)

Faina ideea, incurajeaza jocul cu wing-uri cat si mai multe forte in joc (nu doar 2 cum ne-am "prea" obisnuit).

Intentionam la o pauza, dar chiar sunt super curios cum o sa functioneze treaba cu factiunile, deschide putin mai mult colaborarea intre aliante (in confederatie / factiune).

Va incepe dupa ce se termina Codexul?

(p.s. ce se mai aude de s5?)

Salut!

Mă bucur că îți place ideea! Suntem și noi curioși să vedem cum se va desfășura jocul și cu ce planuri / strategii vin jucătorii.

Nu am o dată de începere momentan, însă voi anunța atunci când primesc informațiile necesare.

La fel și pentru ro5. :)

• A inceptul de azi pe EUROPA 1X

Facem o alianta romaneasca acolo la centru, pe FACTIUNEA IMPERIUL

de acolo vom vedea unde migram cu satele urmatoare :)

• Bună! Există 4 tipuri de servere pentru versiunea anuală specială Travian: Shadow Empires:

• Viteza 1x cu 3 triburi
    • Viteza 1x cu 5 triburi
    • Viteza 3x cu 3 triburi
    • Viteza 3x cu 5 triburi

Pentru fiecare tip de server există servere continentale: un server numit „Europa”, unul „Asia”, unul „Arabics”, unul „America” și unul „International”.

Am postat anunțurile la secțiunea Informații servere.

A inceptul de azi pe EUROPA 1X

Facem o alianta romaneasca acolo la centru, pe FACTIUNEA IMPERIUL

de acolo vom vedea unde migram cu satele urmatoare :)

Succes! :) :hero2::rom03:

• Deci nu vom mai avea servere cu regiuni pe domeniul ro? vor fi continentale?

Inseamna ca atunci pe domeniul ro vom avea doar normalele + speed-ul, mi se pare ca se restrange drastic numarul de servere.

• Deci nu vom mai avea servere cu regiuni pe domeniul ro? vor fi continentale?

Inseamna ca atunci pe domeniul ro vom avea doar normalele + speed-ul, mi se pare ca se restrange drastic numarul de servere.

Nu știu cum va fi în viitor, întrucât nu s-a comunicat nimic în această privință. Decizia curentă este doar pentru serverele aniversare din acest an. :)

Însă, sediul central consideră și desființarea domeniilor naționale și înlocuirea serverelor locale cu cele regionale (continentale) - încă nu s-a luat nicio decizie. Îți ofer link-ul anunțului și sondajului care a avut loc în comunitatea RO pentru a citi toate detaliile: 🗳️ Sondaj: O nouă configurație pentru serverele de joc

970x250_5Tribes.png