Travian: Shadow Empires - Kérdések

• Elnézve a játékosok mennyiséget, mi lesz a változás azon kívül, hogy a legerősebb klánoknak lesz egy csoportosulás nevük?

Egy klánban csak egy csoportbeliek lehetnek? Szövetséget/MNT-t csak azonos csoportok klánjai köthetnek?

• Kár, hogy kevés játékos van ahhoz, hogy ez élvezetes legyen, pedig jó szervernek tűnik az infók alapján. 🤕🤕🤕

ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

„Engem nem érdekel a sulitok, a nevem rég tananyag!”

• Ha jól értelmezem, akkor a regisztrációkor a játékos kiválaszt egy népet, majd égtáj helyett egy frakciót, és ez utóbbi alapján kerül a térképre.

Kérdés: véletlenszerűen a három régió valamelyikébe, vagy egy helyi középpont körül kör alakban terjeszkedve? Esetleg mindkettő: a régiók belakása után (érthetőbben: ha már nem lehet több játékosi kezdő falvat beléjük szuszakolni), kör alakban terjeszkedve?

Egy bizonyos pontig, egy korábbi vágyam teljesül. Nevezetesen az, hogy a baráti klánok is be tudnak segíteni egy régió elfoglalásába. Kár, hogy ezek a baráti klánok továbbra sem kapnak esélyt az ősi erők használatára. És az is érdekes, hogy azok a baráti klánok nem is feltétlenül vannak egy szövetségben, akár potenciális ellenségek is lehetnek.

• Nem feltétlenül csak a magyar játékosokkal kell számolni. :)

Lehet én értettem félre, de nem olvastam infót arról, hogy ez egy nemzetközi szerver lesz...

ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

„Engem nem érdekel a sulitok, a nevem rég tananyag!”

• Egy bizonyos pontig, egy korábbi vágyam teljesül. Nevezetesen az, hogy a baráti klánok is be tudnak segíteni egy régió elfoglalásába. Kár, hogy ezek a baráti klánok továbbra sem kapnak esélyt az ősi erők használatára. És az is érdekes, hogy azok a baráti klánok nem is feltétlenül vannak egy szövetségben, akár potenciális ellenségek is lehetnek.

Szerintem nem gond hogy nem kap meg mindenki minden ősi erőt, elvégre ha mindenki megkapná, minden klánnak hamar meglenne minden, ami gyakorlatilag értelmetlenné tenné a régiókat.
    Én úgy látom, az egy szövetségben lévők barátok, mert gyözelmi pontokat együt gyüjtik a kép alapján. Szóval kelleni fog egy magasabb össz szövetségi koordináció.
    Üdvözlöm ezt a játékmódot, ha itt is 6 telepessel lesz a kezdés, jobban megéri kezdőket fel karolni, rendes klánba tenni, mint azonnal szét listázni.

A confusion tipusú ereklye az melyik? A diéta gondolom a búza felezőset jelenti :D

Ó csodálatos időnk van!

Kék az ég,

tele a tár.

Post was edited 2 times, last by Lambofan ().

• Azt én se úgy gondoltam, hogy mindenki mindent megkapjon, valamilyen korlát mégis csak kell. Csak jelen helyzetben, a szövetségen belül van egy fő klán, amit lehet, a régiókat ő szerzi be. A szövetség többi tagja csak segít neki, de az általuk begyűjtött régióknak, a fő klán, és így a szövetség szempontjából nem igazán tételek. Max annyiban, hogy akkor nem más szövetség nyeri el az ősi erőt - de ebből a szempontból, a segítő klánoknak pont nem kéne megszerezniük a régiókat, sokkal jobb, ha csak nem engedi át azokat.

Ezt a magasabb szintet én frakcióknak nevezném. Alapvetően ezek gyűjtik a győzelmi pontokat, és az egyik frakciót hozzák ki győztesnek. De az egyes klánok is, vajon ez számít valahol?

A confusion a nagyobb rejtekhely + véletlen cél. (Nekem első blikkre a bolond ereklye ugrott be, de ilyen nincs ezen a térképen. Helyettük van a csak győzelmi pontokat adó régiók.)

• Lehet én értettem félre, de nem olvastam infót arról, hogy ez egy nemzetközi szerver lesz...

Még egyelőre nem minden infó ment ki a kezdésről. Hamarosan egy újabb csokrot osztunk meg veletek, többek között az induló szerverekkel kapcsolatban is. Több szerver lesz, de régiós felosztásban, nem országonként.

• A Shadow Empire Beta szerverről érdeklődnék. Írjátok, hogy arany áthozható nemzetközi szerverről. A TT nemzetközi szervernek tekinthető? Pontosabban: az amerikai csoport? Innen át lehet vinni a kedden induló szerverre?

• Elnézve a játékosok mennyiséget, mi lesz a változás azon kívül, hogy a legerősebb klánoknak lesz egy csoportosulás nevük?

Egy klánban csak egy csoportbeliek lehetnek? Szövetséget/MNT-t csak azonos csoportok klánjai köthetnek?

Egy klánban több frakcióból/csoportosulásból is lehetnek játékosok, viszont arra érdemes figyelni, hogy a távolság nagyobb lehet, mint egy normál szerver esetében.

• Ha jól értelmezem, akkor a regisztrációkor a játékos kiválaszt egy népet, majd égtáj helyett egy frakciót, és ez utóbbi alapján kerül a térképre.

Kérdés: véletlenszerűen a három régió valamelyikébe, vagy egy helyi középpont körül kör alakban terjeszkedve? Esetleg mindkettő: a régiók belakása után (érthetőbben: ha már nem lehet több játékosi kezdő falvat beléjük szuszakolni), kör alakban terjeszkedve?

Egy bizonyos pontig, egy korábbi vágyam teljesül. Nevezetesen az, hogy a baráti klánok is be tudnak segíteni egy régió elfoglalásába. Kár, hogy ezek a baráti klánok továbbra sem kapnak esélyt az ősi erők használatára. És az is érdekes, hogy azok a baráti klánok nem is feltétlenül vannak egy szövetségben, akár potenciális ellenségek is lehetnek.

Egy frakción belül több régió lesz, melyek kiindulópontokként is szolgálnak, ahogy a térképeken is látszik. A terjeszkedés arányosan fog működni.

• hová regisztráljunk? 9

1. Dinasztia - Délkeleten (5) 56%
    2. Lázadók- Északnyugaton (2) 22%
    3. Birodalom- Középen (1) 11%
    4. Utálom a többi magyart, németekkel,oroszokkal, amcsikkal megyek inkább (1) 11%
    5. Horda - Keleten (0) 0%
    6. Martalócok- Északon (0) 0%

Mivel a szálamat nem hagyta jóvá mary ide írom:

,,Regisztrálhatnánk egy helyre, persze tudom mindenki utál mindenkit, szóval csapjunk egy laza szavazást azt javaslom.
    Én erősen javaslom a Dynastyt, ahhoz 3 small boots tipusú terület is egészen közel van, márpedi a kulcs az lesz ezen a szerveren!"

Ó csodálatos időnk van!

Kék az ég,

tele a tár.

• Ó, és megvan a hiányzó két kis cipő, amit korábban nem találtam!

A Dinasztia cipői:

Tarsus: szomszéd, harc nélkül pipa;

Olisipo: 2 lépésnyire van (poén: Tarsuson keresztül), akár csak a Lázadóktól, és

Rusadir: 3 lépésre, csak a Martalócoktól is.

• Hát ez csodálatos. Úgy tűnik, a klánok bármely frakcióból vehetnek fel tagokat - azt hittem, ez azért korlátozva van.

Tehát nem korlátozták le, hogy egy játékos mely frakció tagja, ez utólag is változtatható. Ez érthető, de akkor min múlik, hogy egy klán mely frakcióhoz tartozik?

• Hát ez csodálatos. Úgy tűnik, a klánok bármely frakcióból vehetnek fel tagokat - azt hittem, ez azért korlátozva van.

Tehát nem korlátozták le, hogy egy játékos mely frakció tagja, ez utólag is változtatható. Ez érthető, de akkor min múlik, hogy egy klán mely frakcióhoz tartozik?

Ránézésre oda tartozik, ahova az alapító regisztrált. Ráadásul bármelyik törzsbeli klánnal köthető szövetség.. így szerintem eléggé minimálisok a változások a Codexhez képest.