Skala oszustwa w grze i brak reakcji twórców.

• Ja nikogo nie chce niczego uczyć. Jak wygrała serwer to nie powinna zadawać głupich pytań. Tym bardziej, że to jest forum a nie prywatna korespondencja. Jak nie panujesz nad emocjami to wykup sobie sesje u psychoterapełty albo nie zaczynaj pisać z takimi osobami jak ja. Mnie nie obchodzi, kto buduje cud off czy czarne dziury. Ktoś, kto kieruje sojuszem a nawet koalicja ma nieograniczone zasoby i konkretny cel do osiągniecia. Ja natomiast gram dla fanu a nie dla CUDU. Ja mam inne podejście do gry w Taviana. Ty tego nie zrozumiesz, bo jesteś betonowym klocem w trybie koalicji. Jesteś lokajem swojego właściciela.

Masz rację nie ucz nikogo bo to katastrofa dla każdego Twego ucznia w tej grze ;(

Co do emocjii to raczej sam nad nimi nie panujesz obrażając oponentów w dyskusji i nie tylko oponentów obraziłeś mnie Zborekk , Lord Turek Lady G(zupa )

Ktoś kto kieruje sojuszem nie ma nieograniczonych zasobów pusche dostaje tak samo jak inni gracze

Rolą takiej osoby jest kierowanie sojuszem a nie dojenie sojuszu z surowców i deffa ale jak widac pojęcie Tobie nie znane ;(

Od powstania po dzień dzisiejszy Travian to gra stricte zespołowa i dążenie do wybudowania cudaka przez sojusz (koalicję ) to podstawowy cel tej gry :saint:

Nie chcesz budować cudu nie buduj nie chcesz grać zespołowo nie graj ale nie płacz że skoro Ty tak nie grasz to inni mają robić to samo ;)

Moim zdaniem z takim podejściem do gry po prostu wywalają Cię z każdego soja i pewnie przed artami masz zjechane konto oraz odpaloną kasację ( chyba że siedzisz z osadami na zadupiu i bawisz się w sim-city)

I stąd Twoja frustracja i te śmieszne pomysły z ograniczeniami :D

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• Dzień dobry, ja nie panuje nad emocjami ? Wręcz przeciwnie. Obraziłem kogoś ? No bez przesady. Jak ktoś mnie obraża to chyba mam prawo mu odpisać (trochę ostrzej ) a że poczuł się urażony to świadczy o tym, że jest emocjonalnym stworzeniem. Obraziłbym rozmówców gdybym im napisał, że pomimo wieloletniej gry w Travian nie znają mechaniki gry a ja tak nikomu nie napisałem nawet Tobie tak nie napisałem. Tak, więc wyluzuj Aureusie. Ja potrafię grać w sojusz i niejednokrotnie grałem, ale jestem osobą dość autonomiczną i nie lubię jak ktoś staje mi na stopę bez względu na to, od kiedy gra w Traviana i czy jest w zarządzie jakiegoś sojuszu czy nie. Ktoś, kto gra w Traviana od lat zna mechanikę i nie ma to znaczenie czy jest to zupa, turek, lakeczke itp.. czy ktoś inny.Tu nie chodzi czy ktoś lubi i umie grać w sojuszu tylko chodzi o zmiany w grze, które ja zaproponowałem i których wprowadzenie nadal podtrzymuje gdyż uważam, że przyczynią się do poprawy w zabawie. Być może powinny zostać wprowadzone w łagodniejszej formie niż ja zaproponowałem, ale TG powinno się poważnie nad niemi zastanowić. O wartości gracza weźmy tu lo_dzika Turka, bo on chyba jest najlepiej rozpoznawalną postacią w domenie polskiej. Kim on niby jest ? Jak dla mnie jest to osoba, która gra w Traviana dłużej niż ja. Osoba, która zna bardzo dobrze mechanikę gry i chyba była a może i nadal jest członkiem TG PL. Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Gdyby lo_dzik Turek nie grała na monetach i nie mógł otrzymywać wsparcia w deff od innych gracz i grał tylko na 1 koncie to w konfrontacji ze mną , laleczką lub innym graczem, który zna mechanikę gry miałby bardzo ograniczone pole manewru. Lo_dzik Turek istnieje w tej grze, bo zna mechanikę gry , kupuje bardzo dużo złotych monet, jego crop15 jest obstawiony PF pod deff i na dodatek jest w zarządzie sojuszu i może dość szybko dostać deff od sojuszników. Tylko i wyłącznie, dlatego ten gracz jest nie do ruszenie przez osoby grające na jednym koncie na serwerze. On nie jest żadnym Bogiem tej gry. Mimo to mam świadomość tego, że zna bardzo dobrze mechanikę tej gry.

Frustracją. Nic podobnego. Gdybym był sfrustrowany to pewnie jak kolega Anonimek postanowiłbym zakończyć zabawę w Trawiana a ja tego nie robię tylko gram nadal i to bez monet. O zmianach wg bym nie pisał gdyby Glacier nie zapytał o to. Grałem i gram w Trawian pomimo tego, że co jakiś czas są wprowadzane nowe zmiany, które są na korzyść osób grających od samego początku w sojuszach a utrudniające grę osobą, które wolą przez długi czas jak ja grać samodzielnie. Gram dług sam na początku serwera, bo po pierwsze mam możliwość atakowania, kogo chce a nie, kogo pozwoli mi zaatakować sojusz a po drugie gra solo pozwala na odłożenie w czasie wysłania składek graczom, którzy nie powinni dostawać push. Nie mylić z graczami z środka mapy, którzy grają na mega ilości monet i bardzo szybko stawiają 15c. Taki gracz ma prawa otrzymać push i takiemu zawsze wysyłałem i będę wysyłał jak będę grał z nim w sojuszu. I na koniec przestań pisać o frustracji, bo tak nadużywasz tego słowa, że naprawę można dojść do przekonania, że jesteś bardzo sfrustrowanym osobnikiem w zawansowanym wieku, który panicznie boi się nowych zmian a które zakorkowałyby Twoje lewe machlojki w Travianie. Udanej niedzieli życzę.

• I dalej tylko pomówienia nic więcej :P Brak rzeczowych argumentów to insynuujesz grę na PF-ach multach czy też machlojkami :P

I do Lorda Turka nie masz startu nawet gdyby zagrał bez PF i na konto wchodził dwa razy dziennie pewnie rozjechałby by Twoje konto nawet o tym nie wiedząc ;( albo już to zrobił nie raz stąd Twoja złośliwość wobec niego ;) :saint:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Lo_dzik Turek istnieje w tej grze, bo zna mechanikę gry , kupujebardzo dużo złotych monet, jego crop15 jest obstawiony PF pod deff i na dodatekjest w zarządzie sojuszu i może dość szybko dostać deff od sojuszników.

to się nazywa zgranie sojuszu, gdzie kilka kont gra pod bardzo aktywne konto off. nie myl pojęć, bo już wystarczająco się tutaj pogrążasz.

to w konfrontacji ze mną ,laleczką lub innym graczem, który zna mechanikę gry

ale ty nie znasz mechaniki gry, więc o co chodzi?

ale jestem osobą dośćautonomiczną i nie lubię jak ktoś staje mi na stopę bez względu na to, od kiedygra w Traviana i czy jest w zarządzie jakiegoś sojuszu czy nie

musisz być urodzonym przywódcą

• musisz być urodzonym przywódcą

On wygląda tylko na urodzonego lamusa:D:D

Ale ciekawa dyskusja :D

Raczej śmieszna patrząc jak gość się pogrąża z każdym postem ;(

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Wijas mamy niedziele a więc nie zmuszaj mnie abym się musiał tu logować i odpisywać na Twoje i twoich i… kompanieros wpisy. Wg Ciebie na niczym się nie znam. Ty jesteś za to wybitnym znawca Traviana. Ja znam się na grze i dobrze o tym wiesz, ale mimo to będziesz pisał tu takie bzdury, aby mnie dyskredytować gdyż będziecie robili wszystko, co w waszej mocy, aby Glacier nie przekazał propozycji zmian do centrali, aby nie weszły zmiany w grze a które ograniczą wasze przekręty, jakie robicie w Travian. Zabijacie tą grę i dobrze o tym wiesz a jak nie to tym gorzej dla Ciebie i przede wszystkim dla TG i normalnych graczy, którzy chcieliby grać w tą grę, ale wy ich zniechęcacie poprzez przekręty, jakie robicie. Przykład kolega Anonimek zrezygnował z gry a kupował złote monety. Wijas widziałem jak grasz i jak tankujesz swoje konto. Tak, więc przestań mi tu mędrkować. Na kolejne wpisy nie odpisuje i się nie będę tu logował. Mamy niedziele. Pa.

• Wijas mamy niedziele a więc niezmuszaj mnie abym się musiał tu logować i odpisywać na Twoje i twoich i… kompanieroswpisy

nazwa dnia coś zmienia w życiu? nie wiedziałem.

i dobrze o tym wiesz

wybacz, ale nie znam ciebie i nie wiem

Glacier nie przekazał propozycji zmian do centrali, aby nie weszły zmiany w grze a które ogranicząwasze przekręty, jakie robicie w Travian

ale przecież przekazał. i co centrala zrobiła? wielkie nic. a dlaczego? bo to część tej gry

Wijas widziałem jak grasz i jak tankujesz swoje konto

tak? i co tam ciekawego jeszcze widziałeś? w portfel też mi zaglądałeś?

• Wijas mamy niedziele a więc nie zmuszaj mnie abym się musiał tu logować i odpisywać na Twoje i twoich i… kompanieros wpisy. Wg Ciebie na niczym się nie znam. Ty jesteś za to wybitnym znawca Traviana. Ja znam się na grze i dobrze o tym wiesz, ale mimo to będziesz pisał tu takie bzdury, aby mnie dyskredytować gdyż będziecie robili wszystko, co w waszej mocy, aby Glacier nie przekazał propozycji zmian do centrali, aby nie weszły zmiany w grze a które ograniczą wasze przekręty, jakie robicie w Travian. Zabijacie tą grę i dobrze o tym wiesz a jak nie to tym gorzej dla Ciebie i przede wszystkim dla TG i normalnych graczy, którzy chcieliby grać w tą grę, ale wy ich zniechęcacie poprzez przekręty, jakie robicie. Przykład kolega Anonimek zrezygnował z gry a kupował złote monety. Wijas widziałem jak grasz i jak tankujesz swoje konto. Tak, więc przestań mi tu mędrkować. Na kolejne wpisy nie odpisuje i się nie będę tu logował. Mamy niedziele. Pa.

Gra już jest zabita. Jeżeli grałeś np. 10 lat temu to powinienes zauwazyc roznice w sredniej populacji serwera kiedyś i dzisiaj. Travian ledwo co żyje wlasnie dzięki tym lamusom, z którymi dyskutujesz. To wlasnie tacy jak oni płacą lwią część tego co pozwala administracji traviana ciagle otwierac nowe serwery i kontynuować patologię pay to win ku uciesze tego mikroskopijnego grona permanentnie uzależnionych. Wchodzisz do siedliska patologii i obrażasz patologię myśląć, że cokolwiek osiągniesz, a jedyne co z tego rzeczywiście masz to walenie głową w ścianę - ciebie boli mocniej. Te gnojki pokroju Aureusa, zborkka, decepta czy innego turka tylko czekają na kolejne dramy rozkręcane przez takich jak ty, bo to rowniez utrzymuje ich przy życiu w tej grze - same cyferki juz dawno by sie znudziły bez kłótni. Administracja czy tam Glacier nigdy nie zrobią czegoś co zdemotywowało by powyższe osoby do grania, bo tacy jak oni, na całym świecie stanowią lwią część obecnych dochodów. Siedzą na swoich tronach zbudowanych z gówna i tylko plują na ciebie z wyższością.

• Kolejny netowy kozaczek :D

Pocieszne jest to jak nieudacznicy w grze biorący baty na serwerach nic nie potrafią poza wyzwiskami ;(;(

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

Post was edited 1 time, last by Aureus ().

• Pocieszne jest to jak nieudacznicy w grze biorący baty na serwerach nic nie potrafią poza wyzwiskami

z tym trzeba się zgodzić. najwięcej do zarzucenia mają ci, co zawsze mijają się dobrą grą

• Gra już jest zabita. Jeżeli grałeś np. 10 lat temu to powinienes zauwazyc roznice w sredniej populacji serwera kiedyś i dzisiaj. Travian ledwo co żyje wlasnie dzięki tym lamusom, z którymi dyskutujesz. To wlasnie tacy jak oni płacą lwią część tego co pozwala administracji traviana ciagle otwierac nowe serwery i kontynuować patologię pay to win ku uciesze tego mikroskopijnego grona permanentnie uzależnionych. Wchodzisz do siedliska patologii i obrażasz patologię myśląć, że cokolwiek osiągniesz, a jedyne co z tego rzeczywiście masz to walenie głową w ścianę - ciebie boli mocniej. Te gnojki pokroju Aureusa, zborkka, decepta czy innego turka tylko czekają na kolejne dramy rozkręcane przez takich jak ty, bo to rowniez utrzymuje ich przy życiu w tej grze - same cyferki juz dawno by sie znudziły bez kłótni. Administracja czy tam Glacier nigdy nie zrobią czegoś co zdemotywowało by powyższe osoby do grania, bo tacy jak oni, na całym świecie stanowią lwią część obecnych dochodów. Siedzą na swoich tronach zbudowanych z gówna i tylko plują na ciebie z wyższością.

To, co piszesz to prawda. Natomiast ja jestem być może naiwnym optymistą i myślę, że w końcu Glacier może coś przepchnie do centrali. To, że oni po mnie jadą to nie jest problem. Spływa to po mnie jak woda po teflonie. Od czasu do czasu coś im lekko odpisze, aby znów Glacier mnie nie zablokowała na 24 godziny. Pewien dziadek pisze do mnie, że ja obrażam jego i jego kompanieros a sam mnie on i jego kompanieros obrażają. Mniejsza o to. Oni tak maja i to nie tylko w stosunku do mnie, ale chyba do każdego, kto próbuje poprosić o zmiany w grze. Doświadczony gracz, jakim bez wątpienia jest LalkaVooDoo (chyba taki ma nick) jakiś czas temu słusznie zauważyła w temacie multikont, że one same w sobie nie stanowią szkody dla gry a wręcz przeciwnie spowodują lepszą zabawę to na nią naskoczyli a dobrze dziewczyna a w zasadzie kobieta pisała. Wracając do tych krzykaczy, co krzyczą w temacie, który założyłem to właśnie przez nich PL ma obecnie 500 kont (jak sam piszesz) i ja już tam nie gram.Za rok zostanie 100 kont albo mniej. Pozostały tylko serwery z domeną com. Pozdrawiam i dobrej zabawy Ci życzę na BETA.

• Brawo Ty od opluwania tych co grają na multach do legalizacji tychże no normalnie geniusz z Ciebie :D:D

Podziwiam podziwiam;(;(

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Kolejny netowy kozaczek :D

Pocieszne jest to jak nieudacznicy w grze biorący baty na serwerach nic nie potrafią poza wyzwiskami ;(;(

spokojnie, w realu też bym was opluł, a jak bys dalej pyskował to i liścia byś wyłapał. Co do batów to ostatnio sfarmiono mnie 6-7 lat temu... Nawet slaby gracz moze sobie dzisiaj wejsc do koalicji goscia, ktory go atakuje i ma spokoj - taka filozofia obrony przed batami. Na nic lepszego niz wyzwiska nie zaslugujecie.

• spokojnie, w realu też bym was opluł, a jak bys dalej pyskował to i liścia byś wyłapał. Co do batów to ostatnio sfarmiono mnie 6-7 lat temu... Nawet slaby gracz moze sobie dzisiaj wejsc do koalicji goscia, ktory go atakuje i ma spokoj - taka filozofia obrony przed batami. Na nic lepszego niz wyzwiska nie zaslugujecie.

Weź stoperan na wstrzymanie gnomie :P Biegunka bywa zdradliwa

Jeden taki mnie straszył i święto pierwszego listopada obchodzi

Dla mnie jesteś tylko prostakiem i tyle ;(

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• widzisz juz sam napisales 1 powazny blad ktory spowaklnia cie w rozwoju konta

otoz robisz za duzo wojska w startowej wioske ktora zazwyczaj jest oddaloona od cropa i innych osad

kazdy wie e wiekszosc powtarzam wiekszosc surowcow zgrabionej z osady startowej IDZIE NA ROZWOJ CROPA 15C a tylko czesc idzie w palki do grabienia

grabisz rozwijasz glownie 15c z tego zwieksza sie w gigantycznym tempie produkcja konta i syzbkosc rozwoju

gdy ty zainwestowales np 5mln z graby 4,5mln w palki a tylko 500k w stolice a druga osoba zainwestowala 1mln w palki a 4mln w stolica to wlasnie ta osoba za 2tygodnie cie sporo wyprzedzi w rozwoju konta bo ma rozbudowana stolice i zaczyna grabic z 3 osoady co robi wojo npty wtopisz palki nie masz eko 2 osoba wtopi palki ale od razu odbuduje bo ma juz stolice rozwienieta

• ciagle piszes zo kilku osobach co korzystaja z multi i pf tak sa osoby co korzystaja ale jak sam powinles zauwazyc sa to pojedyncze osoby a nie cale sojusze dlatego nadal 80-90% to sa uczciwi gracze wiec i ty powinles dac sobie rade.

Piszesz ze grajac samemu nie masz szans z tymi co grjaa w sojuszu NIE WIEM ZY WIESZ ALE TO JEST GRA SOJUSZOWA a nie w pojedynke wiec albo powinles jaknaszybciej dolaczyc do sojuszu albo sam zaczac prowadzic sojusz ( zapewne nie chce prowadzic sojusza bo z reguly nowe sojusze musza brac nowe osoby albo te co slabiej ogarniaja i ich gry uczyc a tobie sie zapewne nie chce , ale po 2 serwerach byscie sie zgrali i na nastepnym byscie byli byc moze top sojuszme wiec nic nie stoi na przeszkodzie bys swoj sojusz zalozyl ) ( nada nie zglosiles sie by ci wkleic screny ze da rade ogarnac konto bez pf multi i grajac samemu a chcial ci dac screny z e MS )

• widzisz juz sam napisales 1 powazny blad ktory spowaklnia cie w rozwoju konta

otoz robisz za duzo wojska w startowej wioske ktora zazwyczaj jest oddaloona od cropa i innych osad

kazdy wie e wiekszosc powtarzam wiekszosc surowcow zgrabionej z osady startowej IDZIE NA ROZWOJ CROPA 15C a tylko czesc idzie w palki do grabienia

grabisz rozwijasz glownie 15c z tego zwieksza sie w gigantycznym tempie produkcja konta i syzbkosc rozwoju

gdy ty zainwestowales np 5mln z graby 4,5mln w palki a tylko 500k w stolice a druga osoba zainwestowala 1mln w palki a 4mln w stolica to wlasnie ta osoba za 2tygodnie cie sporo wyprzedzi w rozwoju konta bo ma rozbudowana stolice i zaczyna grabic z 3 osoady co robi wojo npty wtopisz palki nie masz eko 2 osoba wtopi palki ale od razu odbuduje bo ma juz stolice rozwienieta

Nie pisz mi ile mam budować a ile nie wojska w osadzie startowej i kiedy oraz gdzie mam stawiać 15c. To, że Ty grasz tak to nie oznacza, że każdy tak ma grać a budowa większej armii w starówce ma sens przy innej taktyce w grze. Gdybym, jako 2 osadę wziął 15c to dostałbym zadyszki grając bez monet. 15c na drugą osadę bierze gracz, co ma dużo monet a nie taki jak ja, co gra bez. Zastanów się nad tym a przyznasz mi racje. Maszyny w starówce są potrzebne, aby po gruzować trochę okolicznych graczy. Kilkaset wystarczy. Więcej jest nieopłacalne i byłoby bardzo drogie w utrzymaniu w 6c.

Poza tym jak konto gra 24/h a ja mam tak komputer włączony to można grać na dwie armie.

Gra sojuszów itp… należy zakazać przesyłania surowców pomiędzy koalicjantami. Aby gracze nie przeskakiwali pomiędzy sojuszami, aby nie transferować w ten sposób surowców z multikont. Jak ktoś opuści sojusz to przez 7 dni jest bez i dopiero w 8 może dołączyć do nowego lub wrócić do poprzedniego. Przez 7 dni inny sojusz może go zgruzować. To nie mój pomysł, ale gdzieś to wyczytałem w Travian ktoś pisał o karencji chyba 2 dni a ja uważam, że 7 będzie fajniejsze, bo będzie szansa na zgruzowanie takiego cwaniaka. Transparentność w przesyłaniu surowców w sojuszu widoczna dla każdego gracza. Napisanie dobrego algorytmu, który będzie wyłapywał duże rabunki graczy z top 40 i sprawdzał czy nie rabują PFów a jak tak to ban i kara na konto 50% zabudowań i pól z surowcami oraz likwidacja wojska w 50%. No i ograniczenia w udzielaniu pomocy w obronie jak 15% to za mało to niech będzie powiedzmy 30% nie więcej. Ktoś pisał gdzieś jak można w statystykach sprawdzić wśród wielu rabunków, kto ile wyniósł i od kogo. W statystykach byłoby wykazane tylko na 20 kont, z których dany gracz zrabował najwięcej surowców a nie wszystkie konta gdzie dokonał mikrofarmienia. Przejrzystość z 20 największych rabunków w zupełności wystarczy.

Ty chyba nie dostrzegasz, jaka patologia powstała w Travian pod osoby, które kierują sojuszami. Gracze w Travian z dnia na dzień zostali przymuszeni do gry w sojuszach pod dyktando innych a Ci, co zarządzają sojuszami przenieśli swoje multikonta i PFy do sojuszu i z nich korzystaj w najlepsze. Ci, którzy grali solo zostali tego pozbawieni. Mało tego nie mogą grać wspólnie z innymi graczami bez zakładania sojuszu. Nie mogą przesyłać surowców jak i wojsk defensywnych. Nadto tacy gracze jak lo_dzik Turek obkleili się kontami deff a TG i to zalegalizował. Chłopie to jakiś matrix a nie gra dla normalnych ludzi.

Z lo_dzika Turka śmieje się już chyba każdy normalny gracz. Jak dla mnie to oszust nr 1 w Travian pl i na dodatek skurczybyk jeszcze się chwali tym, jakie on kreci wyniki w Travian LOOOL

• Karencja 7 dni po opuszczeniu soja padłem ;(;(

Z takim czymś w grze i twoim podejściem kończysz każdy serwer 10 dni po zejściu OO :D:D

Co do patologii to widzę tylko ciebie i jak na razie twego poplecznika chyba jakiś zielarz bo chce jakieś liście rozdawać ;(;(;(

A i skoro tak uparcie przekręcasz nick Turka co sumie po części jest oznaką braku kultury i chamstwa to jak nazwać ciebie ?? ;)

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa