Skala oszustwa w grze i brak reakcji twórców.

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta has started!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

➡️ Register Now! ⬅️
  • Czy uważasz, że prywatne farmy na dużą skalę to oszustwo i nieuczciwa gra? 40

1. Tak (27) 68%
    2. Nie (13) 33%

Słowem wstępu - zrobiłam konto dla zabawy. Gracze byli dla mnie anonimowi, nie wiedziałam kim są i jaką mają przeszłość w grze. Świetnie się bawiłam. Do czasu.

Po miesiącu gry zaczęłam odkrywać coś niepokojącego. To że są gracze znacznie odbiegający w górę, prawie niemożliwi do dogonienia w rankingu. Moja pierwsza myśl – doświadczeni gracze, którzy grają na dużej ilości monet. Ale z czasem zaczęłam poznawać bliżej innych graczy, równie doświadczonych i grających na równie dużej ilości monet. Dlaczego więc gracze będący w „topce” nadal byli nieosiągalni pomimo tego, że na serwerze grają osoby dorównujące im doświadczeniem i umiejętnościami? A no wystarczyło raz odwiedzić forum i wszystko stało się jasne. Top gracze po prostu oszukują. Chociaż ich zdaniem wcale nie oszukują, ponieważ „to co nie jest zabronione jest dozwolone”. Zapytacie jak można oszukiwać w dobie tylu organiczeń, które już Travian nałożył? Można stworzyć sojusz pełny multikont, które służą tylko i wyłącznie jako źródło do grabieży dla owych topowych graczy. „Nie ma żadnych dowodów na to że gramy nieczysto” – tak bronią się podejrzani o nieczystą grę gracze. Trzeba być chyba ślepym żeby nie zauważyć ułożenia na mapie multikont, które służą tylko i wyłącznie za farmy pod tych konkretnych graczy.

Sposób niesamowicie prosty i oczywisty. Jest to również niesamowicie proste i oczywiste oszustwo, które sygnalizowane jest na forum bardzo często. Dlaczego więc tacy gracze nie są oddelegowani na wieczną banicję? Bo bardziej opłaca się trzymać oszustów kupujących od groma monet niż wielu graczy kupujących mniej.

Tym powyższym sposobem dochodzimy do bardzo ważnego aspektu – pieniędzy. To że Travian stał się pay to win wiadomo już od dawna, nie na tym się dzisiaj skupiamy. Ja swoje monety kupowałam świadomie i nie żałuję, że to robiłam. Znam też wielu graczy, którzy pakują w tą grę niemałe pieniądze. Stąd nasze poczucie niesprawiedliwości, bo te pieniądze włożone w monety są pieniędzmi, które tą grę i jej twórców utrzymują. Dlaczego więc uczciwa rozgrywka nie może być nam zapewniona? Wiadomo że najważniejsze są pieniądze. Ale szanujmy się, przecież ta gra jest bez sensu z takimi oszustami.

A co do ekipy oszustów – nie mam pojęcia po co to robią. Niszczy to całą rozgrywkę dla całego serwera. Jak bardzo trzeba bać się porażki żeby oszukiwać na taką skale? To już dawno dla nich przestała być zabawa tylko sposób na podniesienie własnej wartości przez grę. Nie patrzą przez pryzmat zabawy i zdrowej rywalizacji. Niestety niedostatki w życiu realnym odbijają sobie przez wirtualną rzeczywistość, niszcząc rozgrywkę innym.

Niestety nie da się tak grać. Na znak małego protestu usuwam swoje konto. Być może inni też to zrobią i wtedy twórcy gry zwrócą na to uwagę, gdy pieniądz przestanie się zgadzać.

Pozdrawiam, już nie wrócę.

Ankieta dla zabawy.

• No Ty w Plemionach kariery nie zrobisz nie ma tam szans na PF-ki i multy ;(;(

I nie jest to post Laleczki bo widzę że do niej aluzja :saint::saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

• Cześć,

Dziękuję za Twój post.

Mam jednak nieodparte wrażenie, że mylisz trochę pojęcia, choć rozumiem zdenerwowanie sytuacją, którą opisujesz.

Prywatne farmy, czyli innymi słowy konta stworzone po to by grać pod inne konta nie są zabronione - Zasady Gry zostały zmienione jakiś czas temu pod tym kątem, ponieważ istniejący wtedy zapis nie był precyzyjny i można było go różnie interpretować. To fakt.

Nie mniej, mylnym podejściem jest zestawianie pojęcia prywatnej farmy z przykładem całego sojuszu kont założonego przez gracza po to by je farmić. To są multikonta i takowe są zabronione przez Zasady Gry. To należy stanowczo i jasno rozróżnić, a mam wrażenie, że często traktowane są jak to samo. Nie są tym samym.

Wrzucę tutaj jeszcze raz link do warsztatów, które odbyły się niedawno i na których poruszany był również i ten temat - zachęcam do zapoznania się z jego wynikami, argumentacją i innymi, myślę, że interesującymi informacjami.

Link: https://wbb.forum.travian.com/…hop-3/&highlight=workshop

Pozdrawiam,

Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• „to co nie jest zabronione jest dozwolone”.

oczywiście, że tak

„Nie ma żadnych dowodów na to że gramy nieczysto”

oczywiście, że tak

Dlaczego więc tacy gracze nie są oddelegowani na wieczną banicję?

sama sobie odpowiedziałaś cytatem powyżej

Dlaczego więc uczciwa rozgrywka nie może być nam zapewniona?

na to pytanie też sobie odpowiedziałaś ww. cytatem

Naznak małego protestu usuwam swoje konto.

49ggzr.jpg

• Zborekk,

Przytoczone przeze mnie cytaty mają na celu podkreślić bezczelność graczy, którzy tak bronią się przed zarzutem oszustwa.

Cytat "nie ma dowodów, że gramy nieczysto" jest śmianiem się w twarz wszystkim graczom oraz twórcom, ponieważ tak jak napisałam trzeba być ślepym żeby nie zauważyć, że ci gracze oszukują.

"To co nie jest zabronione jest dozwolone" - Tak jak Glacier napisał wyżej, multikonta są zabronione. Czy masz Zborku 18 znajomych, którzy zrobili sobie konta tylko żeby wam pomagać dając się grabić na masakryczne ilości surowców?

Pytanie "dlaczego uczciwa rozgrywka nie może być nam zapewniona" jest skierowane do osób zajmujących się tworzeniem gry. Jest pytaniem które wynika z głębokiego rozczarowania brakiem reakcji na wyraźny problem.

Przykre jest to, że kilku graczy psuje rozgrywkę całemu serwerowi.

• Cytat "nie ma dowodów, że gramy nieczysto" jest śmianiem się w twarz wszystkim graczom oraz twórcom, ponieważ tak jak napisałam trzeba być ślepym żeby nie zauważyć, że ci gracze oszukują.

Ale to nie zmienia faktu, że nie można karać takich graczy jedynie na podstawie domysłów i spekulacji. Bez solidnych dowodów nie można mówić o zbanowaniu i wykluczeniu z gry osób, które korzystają z tego systemu - mam tu na myśli multy, nie pf.

"To co nie jest zabronione jest dozwolone" - Tak jak Glacier napisał wyżej, multikonta są zabronione.

I napisał również, że posiadanie prywatnej farmy, z ang. tech, nie jest zabronione.

Czy masz Zborku 18 znajomych, którzy zrobili sobie konta tylko żeby wam pomagać dając się grabić na masakryczne ilości surowców?

18 nie, ale obecnie kilka osób gra jako pf pod konto, na którym klikam. tak swoją drogą, nie potrzeba zatrudniać aż 18 ludzi, że ogarnęli konkretne pfy.

Jest pytaniem które wynika z głębokiego rozczarowania brakiem reakcji na wyraźny problem.

To nie brak reakcji tylko najwyraźniej nie są w stanie znaleźć odpowiedniego rozwiązania tego problemu.

• Słowem wstępu - zrobiłam konto dla zabawy.

Każde konto jest dla zakładane dla zabawy. Bez względu na to, ile czasu, zm i ambicji się w nie wkłada. Gry istnieją po to, by ludzie się (grając) bawili.

Po miesiącu gry zaczęłam odkrywać coś niepokojącego. To że są gracze znacznie odbiegający w górę, prawie niemożliwi do dogonienia w rankingu. Moja pierwsza myśl – doświadczeni gracze, którzy grają na dużej ilości monet.

Pierwszy miesiąc gry w ogóle?

Moja pierwsza myśl – doświadczeni gracze, którzy grają na dużej ilości monet.

Nigdy nie słyszałaś o istnieniu loko?

Ale z czasem zaczęłam poznawać bliżej innych graczy, równie doświadczonych i grających na równie dużej ilości monet.

Serio?

Bo parę linijek wcześniej napisałaś:

Gracze byli dla mnie anonimowi, nie wiedziałam kim są i jaką mają przeszłość w grze.

W miesiąc poznałaś nie tylko "innych" graczy, ale i tych topkowych? Skąd info o tym, że są równie doświadczeni? Skąd info o tym, ile monet wydano?

Dlaczego więc gracze będący w „topce” nadal byli nieosiągalni pomimo tego, że na serwerze grają osoby dorównujące im doświadczeniem i umiejętnościami?

Na jakiej podstawie stwierdzasz fakt, że gracze X dorównują umiejętnościami i doświadczeniem graczom Y?
    Bo nie doścignęli ich w topce?

A no wystarczyło raz odwiedzić forum i wszystko stało się jasne. Top gracze po prostu oszukują.

Niczego takiego tu nie było.

Chociaż ich zdaniem wcale nie oszukują, ponieważ „to co nie jest zabronione jest dozwolone”.

Coś nie tak w tym stwierdzeniu? Dozwolone rzeczy nie są zabronione. Zabronione nie są dozwolone. Masło maślane masełko masne masiu maś.

Zapytacie jak można oszukiwać w dobie tylu organiczeń, które już Travian nałożył?

Nie sądzę by ktokolwiek miał ochotę zadać takie pytanie.

„Nie ma żadnych dowodów na to że gramy nieczysto” – tak bronią się podejrzani o nieczystą grę gracze.

Nieporównywalnie lepszym pomysłem na uczciwą grę byłoby traktowanie wszystkich podejrzanych jako winnych.
    O, ten jest ode mnie lepszy! To na pewno oszust, bo ja przecież ładuję ZM i mądrzej niż ja to już klikać nie można, zbanować dziada!

Trzeba być chyba ślepym żeby nie zauważyć ułożenia na mapie multikont, które służą tylko i wyłącznie za farmy pod tych konkretnych graczy.

Jakieś konta są na mapie oflagowane jako multi, czy po czym to widać?
    Nie każdy sojusz obiera sobie za punkt honoru mieć graczy porozrzucanych na kilku ćwiartkach.

Sposób niesamowicie prosty i oczywisty. Jest to również niesamowicie proste i oczywiste oszustwo, które sygnalizowane jest na forum bardzo często. Dlaczego więc tacy gracze nie są oddelegowani na wieczną banicję? Bo bardziej opłaca się trzymać oszustów kupujących od groma monet niż wielu graczy kupujących mniej.

Czyli jednak w tę bańkę?

Bazując na wyssanych z palca domysłach o nieznanej ilości ZM wydanej przez graczy o których jacyś inni gracze mówią jako o równych sobie pod względem umiejętności rzucamy tezę, że to kanciarze i lecimy z tym na miasto, żądając natychmiastowej egzekucji na stadionie?

A jak Ty będziesz w topce i ktoś rzuci na Ciebie takie oskarżenia, nie mając dowodów to nie będziesz się bronić? Pokornie je przyjmiesz, bo skoro ktoś doszedł do takiego wniosku, to na pewno ma ku temu solidne podstawy i odkryjesz z zaskoczeniem, że sama jesteś kanciarzem?

Czy Ty przypadkiem nie grasz w sojuszu, w którym jeden z topowych graczy ubolewa w profilu nad tym, że travian promuje nieuczciwą grę... blokując możliwość wysyłania posiłków i surowców dla graczy spoza koalicji?

Jeśli to jeden z tych, deklarujących doświadczenie i umiejętności, to naprawdę pogratulować.
    Fakt, łatwiej było wlecieć w topkę podstawiając boha na farmy, punkciki lały się strumieniami, wyexpiony boh ładnie produkował surkę i nie trzeba było atakować, bronić ani nieuczciwie ładować ZM w zwoje.

To że Travian stał się pay to win wiadomo już od dawna, nie na tym się dzisiaj skupiamy.

Złoty klasyk goszczący w ustach osób, które ładują w konta kupę kasy, ale im nie wychodzi - zakładają więc, że to nie kwestia doświadczenia, umiejętności, strategii, nierzadko i pewnej dozy szczęścia - a tego, że ci, których uważają za lepszych wydali jeszcze więcej.

Farmy s*ające złotem to nadal farmy. Pay2looserów nie brakuje.

Znam też wielu graczy, którzy pakują w tą grę niemałe pieniądze.

A kto nie zna?
    "Niemałe pieniądze" rzecz względna.
    Dla jednego 50zł to sporo, dla drugiego 500 to niewygórowana cena za ubaw, który ma korzystając z nich.

Istnieją też ludzie, którzy grają bez ZM.

Zapomniałaś o nich jak każdy lamentujący nad pay2winem i oszustami, zapodający płomienne przemowy i chwytające za serce argumenty, których esencją niezmiennie okazuje się "gwałtu, rety, płacę i nie mam, to nieuczciwe! kiedy wreszcie ktoś coś z tym zrobi?!".

Stąd nasze poczucie niesprawiedliwości, bo te pieniądze włożone w monety są pieniędzmi, które tą grę i jej twórców utrzymują. Dlaczego więc uczciwa rozgrywka nie może być nam zapewniona? Wiadomo że najważniejsze są pieniądze. Ale szanujmy się, przecież ta gra jest bez sensu z takimi oszustami.

Nie przemawiaj za miliony pisząc z anonima i tworząc własne reguły uczciwej gry, bo to przekracza granice śmieszności.
    Zaślepia Cię przerost własnej ambicji nad treścią, serwując te same banialuki, co wszyscy święcie zgorszeni przed Tobą.

Co właściwie postulujesz?
    Zbanowanie i grupowy lincz na konkretnych graczach z topki, bo akurat ich sobie upodobałaś?
    Banowanie i ostracyzm wobec każdego, na którego zostanie rzucone oskarżenie - biorąc poprawkę na to, że może być rzucone też na Ciebie?

Czy może to odezwa do twórców gry i żądanie zablokowania... czego właściwie?

Używania większej ilości ZM niż "równie doświadczeni gracze, którym gorzej idzie"?
    Używania ich w rozsądniejszy sposób?

Gry strategicznej?
    Czy może gry zespołowej?

To ostatnie może brzmieć jak herezje dla opętanych topkami egoistów, ale na szczęście tworzeniem tych reguł zajął się ktoś kto widzi coś poza własnym nosem i ściganiem topki.

PF sama w sobie nie jest oszustwem, a przynajmniej ja nie widzę powodu by tak ją postrzegać. Jeśli to mult to inna rozmowa, ale jeśli ktoś założył to konto i klika, to w czym problem?
    Idea pushów jest chyba dość stara, prawda? Pushe też uznamy za nieuczciwe, bo gracz klikający tylko na własnym eko nie prześcignie w rankingu dorównującego mu umiejętnościami i zasobami ZM pushowanego offowca, deffowca czy zwiadowcy?
    Uczciwa gra będzie dopiero, jak każdy będzie sobie rzepkę skrobał? - tj. nie zrobimy zrzuty na offa czyszczącego, nie zrobimy pusha na jd dla aktywnego deffowca, nie zrobimy pusha dla zwiadowcy, nie wyślemy surowców na odbudowę dla skatasowanego kolegi, bo to wszystko nieuczciwe, wszak gdyby tej sury nie dostał, to miałby mniejszego offa, mniej jd, mniej zwiadu i odbudowywałby się tygodniami?

Skoro grając zespołowo można wyznaczyć osobę, która:

- będzie klepała cud offa,

- zwiad sojuszowy,

- jd-ki na początku gry,

- czyściocha liniowego,

- przejściówkę/przejściówki pod artki,

- założy osady obok aktywnego offowca i będzie bronić przede wszystkim jego

skoro można w/w osoby pushować, bo:

- cud off może zadecydować o wygranej lub przegranej serwera,

- zwiad pomoże w rozszyfrowywaniu wroga,

- jd-ki pozwolą bronić w momencie, kiedy słabsi gracze nawet nie marzą o pt,

- czyścioch ograniczy straty w offach wchodzących za nim,

- z przejściówki skorzysta cały sojusz (nawet jeśli nie wszyscy będą osobiście korzystać ze znajdującego się tam artefaktu),

- np. stracił mnóstwo wojska na obronie i im szybciej je odbuduje tym szybciej znów będzie mógł bronić

i skoro wszyscy lamentujący nad PF-ami zgodnie nie mają problemu z w/w praktykami, to czemu mają tak dojmujący ból pewnej części ciała o PFki?

Jak 59 osób będzie raz w tygodniu wysyłało dwugodzinną produkcję do gracza X to będzie uczciwe, ale jak jedna osoba będzie klepać eko, żeby gracz X grabił sobie 90% jego produkcji to oszustwo i nieuczciwość, bo co?
    O ile gracz X nie jest artystą poperem, to wojsko, które z tej sury naklepie będzie walczyło dla sojuszu, a pozostali potencjalni pushujący zainwestują surowce we własne konta, a PFka będzie miała swój wkład w sukcesy sojuszu.

Kto na tym cierpi?

Wielbiciele statystyk, którzy muszą mieć namacalny dowód na to, że są w jakimś rankingu wyżej niż inni, bo dobrze prowadzone konto to dla nich żadna uciecha?

Bo nie mają żadnej satysfakcji z tego, że grają dobrze, mają ładne konta, przyzwoitą ilość wojska i wspomagają kolegów?

A co do ekipy oszustów – nie mam pojęcia po co to robią. Niszczy to całą rozgrywkę dla całego serwera.

Pozycje w statystyce po kilku tygodniach gry niszczą rozgrywkę całemu serwerowi. Mocna rzecz.

Jak bardzo trzeba bać się porażki żeby oszukiwać na taką skale?

A skąd ta niezachwiana pewność, że oszukują? Skąd wiedza na jaką skalę to robią?

To już dawno dla nich przestała być zabawa tylko sposób na podniesienie własnej wartości przez grę. Nie patrzą przez pryzmat zabawy i zdrowej rywalizacji. Niestety niedostatki w życiu realnym odbijają sobie przez wirtualną rzeczywistość, niszcząc rozgrywkę innym.

Na początku posta twierdziłaś, że to dla Ciebie zupełnie obcy ludzie, po miesiącu zauważyłaś coś dziwnego w statystykach, bezpośrednio po tym w jakiś sposób odkryłaś ile ZM wydali, a po dwóch tygodniach wiedziałaś już na jakie niedostatki cierpią w życiu realnym? Mocna rzecz.

Niestety nie da się tak grać. Na znak małego protestu usuwam swoje konto.

Odpal Candy Crush.

Albo poczytaj co piszesz.

Dobrze się bawiłaś i byłaś zadowolona ze swojego konta, po czym zafiksowałaś się na cyferkach i uznałaś, że zabawy już nie będzie, sojusznicy są mniej istotni od cudzych topek a konto jest nic nie warte?

Być może inni też to zrobią i wtedy twórcy gry zwrócą na to uwagę, gdy pieniądz przestanie się zgadzać.

Pozdrawiam, już nie wrócę.

Bezrefleksyjnie żądasz festiwalu pay2win dla egoistów i ograniczenia możliwości współpracy między graczami, uznając ją za mniej istotną niż uwalenie topek graby w statystyce, które chciałabyś karać bez dowodów, za to że w niej są.

Cóż za chwalebne ideały.

Proponuję inną ankietkę:

Co Twoim zdaniem jest bardziej toksyczne i nieuczciwe:

a) PFy / multy / opcja korzystania z ZM w grze,

b) wmawianie sobie albo swoim ludziom, że nie mają żadnych szans w starciu z multami i że cudze statystyki są istotniejsze od tego, że sami wkładają w konto maksimum swojego czasu, umiejętności i funduszy (od zera do nieba)

?

Bo jeden już tu lamentował nad nieuczciwą grą przeciwników. Na tym samym serwerze.

Już mniejsza o to, że przy okazji sam obnażył własną nieuczciwość. Na marginesie wspomniał, że prowadzi sojusz i wmawia swoim (początkującym jak mniemam, bo nie mieści mi się w głowie by doświadczony mógł to łyknąć) graczom, że nie mają nawet co marzyć o grze i jakiejkolwiek zabawie, bo cudze (domniemane!) multy są więcej warte od nich.

Oszustwo ewidentne, ale takie żadnego bojownika o "uczciwą grę" nie gorszy - może dlatego, że cierpią na tym jakieś leszcze, które nikogo nie obchodzą, a nie jego własne, bezcenne statystyki. Zresztą połowa tego tałatajstwa pewnie leci 0-200zm/miesiąc i obstawiają drugą setkę statów, więc nawet się nie podepną pod "płacę i wymagam".

To gra wojenna, nie w pełni uczciwa.

Wojny jako takie też uczciwe nie są i generalnie nikt się na nie nie wybiera z przeświadczeniem, że wszyscy mają równe szanse na zwycięstwo i trzeba możliwie mocno dbać o to, by te równe szanse zachować.

Niektóre rzeczy są warte krytyki, inne wymagają napiętnowania, ale czy warto się tak pieklić o cudze staty i wmawiać sobie, że przesądzają o wszystkim?

PS. Kąśliwe uwagi na temat cudzych domniemanych ułomnościach w realu zawsze na propsie. Cymes, dodaje klasy i od razu wiadomo, że warto posłuchać, bo padną mądre słowa.

• konto throwaway

Nigdy nie słyszałaś o istnieniu loko?

loko, loco I [wym. loko] «miejsce dostarczenia i odbioru towaru»
    https://sjp.pwn.pl/sjp/loko;2479171.html

Dobrze się bawiłaś i byłaś zadowolona ze swojego konta, po czym zafiksowałaś się na cyferkach i uznałaś, że zabawy już nie będzie, sojusznicy są mniej istotni od cudzych topek a konto jest nic nie warte?

No tak, kogo obchodzą cyferki, kogo obchodzi czy ktos zdobyl je swoja praca czy botujac/za pomoca techów

Naprawdę nie chce mi sie odnosic do kazdej twojej manipulacji bo wiekszosc argumentow jest kompletnie z **** (np ten)

W miesiąc poznałaś nie tylko "innych" graczy, ale i tych topkowych? Skąd info o tym, że są równie doświadczeni? Skąd info o tym, ile monet wydano?

jezeli w miesiac jedyni twoi znajomi to ci dalecy od topki to współczuję.

ten

Na jakiej podstawie stwierdzasz fakt, że gracze X dorównują umiejętnościami i doświadczeniem graczom Y?
    Bo nie doścignęli ich w topce?

bo bez techów nic ci nie da doświadczenie, tak samo jak bez duali i sitterów nic nie osiągniesz. Mozesz byc najlepszym graczem ale zupelnie sam nie wygrasz, a ocenienie doswiadczenia kogos to akurat zaden problem (chyba ze dla Ciebie, to sorry)

albo ten argument:

"Niemałe pieniądze" rzecz względna.
    Dla jednego 50zł to sporo, dla drugiego 500 to niewygórowana cena za ubaw, który ma korzystając z nich.

ludzie oceniaja wiele twoich postow dobrze, bo odnosisz sie do kazdego zdania. Ale co z tego kiedy sie mylisz? Albo bezczelnie manipulujesz

Więc tak: travian nie jest p2w tak naprawdę, tylko p2p. Istnieje pewien pułap (około 1000 zł miesięcznie przy normalnych serwerach) + pare tysiecy na gladiatora, powyzej ktorego nie osiagniesz wiecej zlotem. Natomiast mozesz osiagnac wiecej multikontami, narzędziami i techami. I to znacznie więcej, ale tez istnieje limit. Widac różnicę między limitem graczy tylko goldowych siedzacych 24/h (z dualami/sitterami) i takich uzywajacych multikont.
    Więc krótko bo nie chce mi sie do tych wszystkich bzdur które napisałaś odnosić
    1. techy to pewien kolejny level, pozwalajac na ich istnieje staje sie to metą, a jest to po prostu bardzo męczące dlatego w interesie graczy byłoby aby było to nielegalne.
    2. często jezeli ktos chce konkurować z super zorganizowanymi sojuszami z techami, moze osiagnac podobny rezultat oszukujac. Pozwalajac na techy pozwalasz na oszukiwanie (tworzenie multi). I to nie jest wcale takie rzadkie, znam przypadek goscia ktorego multi zostaly zbanowane dopiero po tym jak przejal od nich wszystkie wioski. Oczywiscie gosc nie dostal zadnej kary. I nie byl to byle kto, raczej znana postać w Travianie, chociaż nie wiem czy Polskim.
    3. monety nie sa relatywne, to wymog grania w traviana. Travian nie jest darmowy, tzn mozesz grac za darmo ale no nie licz na dobre wyniki
    4. dlatego celem moim i OPki jest to zeby techy i multi nie staly sie tak samo meta, czymś co każdy musi robić aby sie utrzymac, mieć jakiekolwiek szanse na dobre wyniki
    Przyzwalanie na to = wiecej techow = trudniejsza gra. I okej, jezeli uwazasz prywatne farmy za czesc traviana to spoko, ale nie zdziw sie jezeli każdy bedzie mial swoje w pewnym momencie, a ty nie

• konto throwaway

loko, loco I [wym. loko] «miejsce dostarczenia i odbioru towaru»
    https://sjp.pwn.pl/sjp/loko;2479171.html

Nie ma w słowniku, więc oczywistym jest, że nikt z tu obecnych się z tymi terminami nie zetknął i nie wie co znaczą?

miron2 wrote:

No tak, kogo obchodzą cyferki, kogo obchodzi czy ktos zdobyl je swoja praca czy botujac/za pomoca techów

Napisałam:

"Dobrze się bawiłaś i byłaś zadowolona ze swojego konta, po czym zafiksowałaś się na cyferkach i uznałaś, że zabawy już nie będzie, sojusznicy są mniej istotni od cudzych topek a konto jest nic nie warte?"

A nie:

"Nikogo nie powinny obchodzić cyferki ani to, czy ktoś zdobył je swoją pracą, czy botując itd."

miron2 wrote:

Naprawdę nie chce mi sie odnosic do kazdej twojej manipulacji bo wiekszosc argumentow jest kompletnie z **** (np ten)

To niech Ci się zachce i wypunktuj wszystkie, albo o tym nie wspominaj.

miron2 wrote:

jezeli w miesiac jedyni twoi znajomi to ci dalecy od topki to współczuję.

Napisałam:

"W miesiąc poznałaś nie tylko "innych" graczy, ale i tych topkowych? Skąd info o tym, że są równie doświadczeni? Skąd info o tym, ile monet wydano?"

I chodziło o tych topkowych, którzy budzą zgorszenie.

Nieważne kogo poznała, jak dobrze grają i ile ZM wydali. Jeśli nie sprawdziła i nie przekonała się jak dobrze grają i ile ZM wydali ci, którym diagnozuje multasy, to jak może to porównywać?

Może Ci, których poznała grają lepiej, może nie, może wydali więcej, może mniej, może tyle samo - ale bez znajomości punktu odniesienia to tylko przypuszczenia a zostały zaserwowane jako fakty.

miron2 wrote:

bo bez techów nic ci nie da doświadczenie, tak samo jak bez duali i sitterów nic nie osiągniesz.

Nie gram duali, nie mam sitterów, nie jestem najlepszym graczem, nie wydaje mi się, by cokolwiek co napisałam w poprzednim poście mogło ujść za postulowanie dążenia do samotnej wygranej.

miron2 wrote:

Mozesz byc najlepszym graczem ale zupelnie sam nie wygrasz, a ocenienie doswiadczenia kogos to akurat zaden problem (chyba ze dla Ciebie, to sorry)

Przyjmuję przeprosiny.

Nie podjęłabym się oceny czyjegoś doświadczenia na podstawie cyferek w tabelkach.

Nie podjęłabym się oceny doświadczenia i umiejętności nieznanych mi graczy na podstawie próbki wiedzy i umiejętności jaką miałam okazję zaobserwować u znanych mi graczy.

Mogę sobie snuć wysoce prawdopodobne przypuszczenia, ale nie wiedząc i nie widząc dokładnie co i jak może się okazać, że trafiam kulą w płot.

miron2 wrote:

ludzie oceniaja wiele twoich postow dobrze, bo odnosisz sie do kazdego zdania.

Jak mam coś do powiedzenia to piszę, po kolei, zamiast kilkukrotnie informować rozmówcę, że to co napisał jest tak durne, że nie jest godny mojej odpowiedzi - bo takie posty ludzie odbierają dobrze, tylko jeśli ta nieuprzejmość jest wymierzona w kogoś, kogo nie lubią.

miron2 wrote:

Ale co z tego kiedy sie mylisz?

W takim wypadku można łatwo znaleźć odpowiedni fragment w moim poście i się do niego odnieść.

miron2 wrote:

Albo bezczelnie manipulujesz

Mam inne zdanie na ten temat, to nie jest manipulacja.

miron2 wrote:

Więc tak: travian nie jest p2w tak naprawdę, tylko p2p. Istnieje pewien pułap (około 1000 zł miesięcznie przy normalnych serwerach) + pare tysiecy na gladiatora, powyzej ktorego nie osiagniesz wiecej zlotem. Natomiast mozesz osiagnac wiecej multikontami, narzędziami i techami. I to znacznie więcej, ale tez istnieje limit.

Gdybym manipulowała, to korzystając z Twoich metod...

... udałabym, że nie jestem w stanie odgadnąć o cóż chodzi i że nigdy wcześniej o tym nie słyszałam.

Nie słyszałam, ale zgaduję i domniemywam, że chodzi Ci o "pay2pay" - jeśli mylnie, to popraw.

Wydawanie 1000zł na normalnym serwerze jest dla mnie abstrakcją.

Na takim serwerze, jak ten o którym mowa, stówa to aż nadto by być w topkach, jeśli ma się sporo czasu na grę i ew. kogoś do pomocy na koncie.

Jeśli czasu jest mniej, to pójdzie trochę więcej.

Sama góra się na początku (przy zainwestowanej stówie) może się nie udać, ale konto będzie wysoko.

Powyżej dwóch stów to już nie kwestia tego, ile jeszcze wydasz, tylko na ile rozsądnie klikasz. Większość graczy nie miałaby super kont nawet, gdyby travian postanowił zrobić eksperyment i odpalił serwer z nieograniczoną ilością ZM dla wszystkich zarejestrowanych.

Oczywiście, że przy hipotetycznym założeniu, że gracze A i B dysponują takim samym doświadczeniem, mają równie duże pojęcie o grze, podobną sytuację na mapie (czyli np. obaj rozwijają się spokojnie, nie biją z sąsiadem na dystansie dwóch pól), równie wielkie chęci, możliwości czasowe i podobną strategię, to jeśli gracz A kupi 200ZM a gracz B kupi 0ZM to ten pierwszy będzie się rozwijał szybciej i osiągnie więcej.

Tyle że to nigdy tak nie wygląda, zwłaszcza na "zwykłych serwerach".

Czas mija, a rozsądnie klikający pną się w górę, zostawiając w tyle brawurowych moneciarzy.

To o czym mówisz (a przynajmniej wydaje mi się, że o tym mówisz - mogę się myllić jak z "p2p") ma odniesienie do serwerów niezwykłych, gdzie masz 500, tysiąc kont na których siedzi po kilka osób, gotowych wydać każde pieniądze, walczyć o każde źdźbło i wiedzących jak klikać.

Tam właśnie tak będzie, że powyżej pewnego poziomu ZM topowa grupa graczy już wyżej upy nie podskoczy, operując wyłącznie na własnym eko.

Post was edited 1 time, last by Yadviga ().

• Działanie multikont można ograniczyć bardzo skutecznie:

1. Przesyłanie surowców tylko w obrębie sojuszu a nie jak jest teraz, że można przesiać surowce pomiędzy koalicjantami;

2. Przesyłanie surowców widoczne dla każdego członka sojusz;

3. Zakaz przesyłania surowców przez zastępcę konta;

4. Wprowadzić dzienni limit w przesyłaniu surowców do 2 godzinnej produkcji /stolicy konta;

5. Zlikwidować 7 dniową nadwyżkę w przesyle surowców pomiędzy kontami. To po części reguluje pkt. 4;

6. Wprowadzić obowiązek szkolenia wojska defensywnego w stosunku powiedzmy 1:6;

7. Wprowadzić ograniczenie przez udzielnie pomocy przez jednego członka drugiemu w postaci jednostek deff do 15% własnych zasobów;

8. Za korzystanie z PFów nakładać na konta rabujące 50% kary wyburzenie pól i budynków na całym koncie. To powinien robić z automatu dobrze napisany algorytm a nie człowiek;

9. Wprowadzenie nakazania budowy kryjówek z automatu – gracz buduje kilka obiektów a następnie wyskakuje okienko i informuje go, że musi budować kryjówkę. W tym celu wioskę należałoby rozbudować o kilka miejsc pod kryjówki. Jak będzie obowiązek z automatu budowania kryjówek;

10. Wprowadzić transpartnosc rabunku na kontach z top 40 – dane publikować z 6 dniowym opóźnieniem.

11. Przywrócić w zasadach gry zapis, że konto musi działać na własną korzyść a tym samym nie może działać na swoją niekorzyść poprzez grę pod innego gracza. Kara jak w pkt. 8.

Gdyby centrala TG wprowadziłaby takie zmiany to cwaniaki od multikont i PFów oraz kont defowych zaczęliby kwiczeć do nieba jak wilki o północy. W temacie, który ja założyłem (trzy dni temu) a gdzie zaproponowałem w/w zmiany pojawiła się stara gwardia wyjadaczy i zaczęli kwiczeć z przerażania.

Rzucili się na mnie jak szarańcza na Egipt.

Szkoda, że TG tych zmian nie wprowadzi. Jak dla mnie TG to beton, przez który nie da się przebić nowych zmian a szkoda, bo ludzie, którzy kupują monety graliby nadal i przybyłoby nowych graczy, którzy kupiliby kolejne monety. Travian by dzięki temu zarobił.

Informuje, że jak ktoś odpisze na ten wpis (tzw. swoje modrości) to ja nie będę odpisywał na jego wpis. Wszystko, co chciałem napisać w temacie zmian napisałem tutaj jak i w moim temacie złożonym trzy dni temu. Jak zgadzasz się ze mną, co do propozycji zmian to dobrze a jak nie to masz do tego prawo.

• Co do pkt 10 niby jak ma być wprowadzona ta widoczność grabieży 40 top graczy ??

Ujawnienie raportów ?? Niektórzy wysyłają z LG setki takich ataków na tzw "micro grabę " pomnożyć to przez 40 fajna ilość raportów do przeglądania :D:D:D:D:D

Albo pkt 9 dotyczący nakazu budowy kryjówek brawo Ty :D:D

O innych już się wypowiedziałęm w innym wątku tu nie będę komentował tego steku bzdur ;);)

Ps

Zapomniałem zapytać po komu tyle tych kryjówek ???

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• 4a4rf6.jpg

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Działanie multikont można ograniczyć bardzo skutecznie:

1. Przesyłanie surowców tylko w obrębie sojuszu a nie jak jest teraz, że można przesiać surowce pomiędzy koalicjantami;

Tak, zdecydowanie.

2. Przesyłanie surowców widoczne dla każdego członka sojusz;

Właściwie to.... dlaczego nie?

3. Zakaz przesyłania surowców przez zastępcę konta;

Całkowity zakaz może okazać się niepraktyczny.

4. Wprowadzić dzienni limit w przesyłaniu surowców do 2 godzinnej produkcji /stolicy konta;

Nie mam zdania. Chyba trochę zbyt rygorystyczne.

6. Wprowadzić obowiązek szkolenia wojska defensywnego w stosunku powiedzmy 1:6;

W takim przypadku gra straciłaby znacząco swój strategiczny charakter, więc ten pomysł bym odrzuciła.

7. Wprowadzić ograniczenie przez udzielnie pomocy przez jednego członka drugiemu w postaci jednostek deff do 15% własnych zasobów;

75%

8. Za korzystanie z PFów nakładać na konta rabujące 50% kary wyburzenie pól i budynków na całym koncie. To powinien robić z automatu dobrze napisany algorytm a nie człowiek;

A moim zdaniem powinien to robić algorytm, ale do zatwierdzenia przez człowieka. Może trafić na kogoś kto po prostu przez przypadek się w algorytm załapał. A co do kary, tutaj powinny być widełki. Za 1 PF wyburzenie pól o 25%, za 2PF 50%, a np za 22 kasacja.

9. Wprowadzenie nakazania budowy kryjówek z automatu – gracz buduje kilka obiektów a następnie wyskakuje okienko i informuje go, że musi budować kryjówkę. W tym celu wioskę należałoby rozbudować o kilka miejsc

Nie wiem czy spełni to swoją rolę, bo w "PF'ach" magazyny są wywalone do maxa, więc nie dałoby to za dużo.

10. Wprowadzić transpartnosc rabunku na kontach z top 40 – dane publikować z 6 dniowym opóźnieniem.

Czemu nie?

11. Przywrócić w zasadach gry zapis, że konto musi działać na własną korzyść a tym samym nie może działać na swoją niekorzyść poprzez grę pod innego gracza. Kara jak w pkt. 8.

TAK, jak najszybciej.

Moim zdaniem twoje zmiany są bardzo rygorystyczne, ale mulciarze doprowadzili do tego, że okazują się być konieczne. Punkty 3,4 i 6 znacznie wpływają na strategiczny charakter rozgrywki.

Przypominam o ankiecie, która została przeze mnie stworzona. Myślę, że jej wyniki mówią wszystko.

Samo określenie "prywatne farmy" jest komiczne. Powiedzmy sobie szczerze, to nie są "prywatne farmy", tylko multikonta obsługiwane przez kilka osób. Śmieszne jest to oburzenie niektórych użytkowników forum. Nietrudno się domyślić, dlaczego tak głośno kwiczą akurat w tym temacie. Jeżeli nie macie żadnych ciekawych zmian do zaproponowanie to opuście ten wątek żeby Glacier nie musiał znowu usuwać waszych postów, które nic nie wnoszą.

• Śmieszne jest to oburzenie niektórych użytkowników forum. Nietrudno się domyślić, dlaczego tak głośno kwiczą akurat w tym temacie. Jeżeli nie macie żadnych ciekawych zmian do zaproponowanie to opuście ten wątek żeby Glacier nie musiał znowu usuwać waszych postów, które nic nie wnoszą.

Hmm skoro ktoś publikuje posty na FG można je również skomentować i ocenić

Temat PF-ów i multów był wałkowany dość ostro pod koniec ubiegłego roku dlaczego w takim razie oboje nie zabieraliście tam głosu a szczególnie ceniony specjalista od z mian Legatus ??

Gdyby te posty choć w części wnosiły coś na plus pewnie byłbym za ale one prowadzą tylko to całkowitego demontażu i zniszczenia tej gry I polecam przeczytać wątek odnośnie multi i pf

Multikonta - powinny być dozwolone?

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg