Ask Travian #29 - A rómaiak

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta has started!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

➡️ Register Now! ⬅️
  • Melyik népet válasszam? Azért vagyunk itt, hogy segítsünk! Ez a mini-sorozat második epizódja, amelyet teljes egészében szeretett népeinknek szentelünk. Most pedig következzenek: a Rómaiak!

A felirat magyarul is elérhető.

• A szokásos mellélövések, pedig a római nép esetén nem könnyű mellé lőni.

Erősségként említve: jó támadó-, és védő sereg építő, de az építkezésekben is jó - ez igaz.

Toborozz sok ezer Legatit, ha nincs jobb ötleted a klán támogatására - hát, a kémkedést se rossz ötlet erre a népre bízni, de ha nincs jobb ötleted, akkor légy védő, és ne kémlelő egységekre gyúrj!

Nehezen indul, de az infrastruktúra kiépítése után a legjobb - az Travian 1.4 előtt ez igaz is volt, azóta viszont egyáltalán nem egy nehezen induló fajta.

A Cézár, mint hatásos ló elleni védő - még ha van lóitató, akkor is csak 35-ös a ló elleni védelme. Emellett piszok drága védő egységnek, hány légiós jön ki belőle? 5, és még marad is, ami 250 ló elleni védelmet jelent (és még négy is 200-at).

Kereskedőként a leggyengébb, de kiépülve a legjobb - kezdésként tényleg, és a gallok kivételével tényleg mindenkit le is tud körözni ezen a téren.

Nehezebben kezelhető, mint a gall - a Travian 1.4 előtt ezzel egyetértettem, 1.4 után már nem annyira. Ez persze amiatt van, mert én elég kevés aranyat használok, emiatt alig haladok a főfaluval, ha nem rómaival vagyok. Emiatt mondom: a rómaiak kettős építés előnye nem a római nép előnye, hanem a többi hátránya, hogy nekik ez nincs meg.

Szerkesztés:

Drága egységek, magas fenntartási költség - nos, az egységek drágaságáról a gallok, és az egyiptomiak is sokat mesélhetnek, a fenntartási költségüket meg még lóitató nélkül sincs sehol a germánokhoz, meg a hunokhoz képest. Igaz, csak támadó sereg építésekor számít a lóitató.

• Na igen, sokan úgy vannak a rómaival, hogy mivel tripla építés van, ezért a legjobb választás egy kevés arannyal (stb.) játszónak. Sajnos nem olvasnak tovább, pedig 3x akkora teljesítmény kell, hogy legyen belőle érdemi eredmény, főképp a drága egységek miatt, amiknek még lassú a gyártási ideje is...

• Ha már tripla építés van, akkor azért sok arany is akad. És ekkor az összehasonlítási alap a dupla, vagyis másfélszeres - de valójában, ekkor is kétszeres, hisz így is kettő halad egyszerre.

A római egységek költsége, és lovas egységeinek képzési ideje (erejükhöz képest) egyáltalán nem drága, és nem is lassú. Csak a gyalogos egységek képzési ideje az, ami lassítva van. Az 1.4 bevezetése óta, átszoktam gallról rómaira. És azóta, ahányszor csak gallal indulok, mindig megbánom. Vagy másfélszer annyit kell beletenni, hogy kijöjjön valami olyasmihez hasonló, amit rómaiként teszek le. (Ezt aranyra váltva kell érteni, mert mi másból tudnék többet betolni: idő, és tudás annyi, amennyi, nincs több egyikből se.) És akkor az még mindig nem annyi...

• Mohan_vilaga_HU konkretan mennyi aranyrol beszelsz? Most veget ert huxon C4po acc szinte arany nelkul huzott top 1 vedot gallkent.. nagysagrendekkel megelozve mindenkit, mert vegig aktivak voltak..
    Romaival legjobb esetben utozni erdemes, ritka aki kitermel milla feletti kovacsolt testort, de ahhoz mar arany is kell es meg mindig csak a kaszarnyakban gyartasz..

A római egységek költsége, és lovas egységeinek képzési ideje (erejükhöz képest) egyáltalán nem drága, és nem is lassú.

de nincs is lovas vedo

• Konkrétan pár százról. A legnagyobb aranyhasználatom: 1300/szerver (gall védőként). A második legnagyobb a 600, és ekkor kitoltam egy 240k-s csodarombolót (rómaiként).

Rómaiként, ha rá tudok szánni 100 aranyat, kijön egy nettó 130k körüli sereg (plusz a lóitató által megspórolt tízen-valahány ezer). Gallként, egy 123k-hoz kellett további 170 (270?) arany.

Ezek persze mind egyszeres sebességű szerveren voltak.

Rómainak tényleg nincs lovas védője. Hányszor mondtam már én is ezt... De egyébként ritka, aki összesen egy millió bf sereget le tud rakni. Akár rabszolga milicistákból is.

• Ha már tripla építés van, akkor azért sok arany is akad. És ekkor az összehasonlítási alap a dupla, vagyis másfélszeres - de valójában, ekkor is kétszeres, hisz így is kettő halad egyszerre.

A római egységek költsége, és lovas egységeinek képzési ideje (erejükhöz képest) egyáltalán nem drága, és nem is lassú. Csak a gyalogos egységek képzési ideje az, ami lassítva van. Az 1.4 bevezetése óta, átszoktam gallról rómaira. És azóta, ahányszor csak gallal indulok, mindig megbánom. Vagy másfélszer annyit kell beletenni, hogy kijöjjön valami olyasmihez hasonló, amit rómaiként teszek le. (Ezt aranyra váltva kell érteni, mert mi másból tudnék többet betolni: idő, és tudás annyi, amennyi, nincs több egyikből se.) És akkor az még mindig nem annyi...

Rosszul írtam az első hozzászólásomba, a dupla építés miatt választják a kevésbé aktívabb játékosok, akik nyilván kevesebb aranyat is használnak fel.... és pont ezért "csalóka". Még azt sem mondanám, hogy kezdeti előnyük lenne belőle, maximum az egyenrangú játékosokkal szemben, akik más néppel regisztráltak.

A római egységek pont a legdrágábban az összes nép közül, a lóitató pedig nem kompenzálja, hogy 2x akkora infrával kell helytállni, aminek az idejét is jól kell becélozni, hogy ne maradj le. Harcolhatsz a számokkal, de a valóságban az van, hogy sokan római védőt játszanak, gondolván, hogy ez a legegyszerűbb, miközben a legnagyobb gyász, főleg egy lassabban haladó, kevesebb arannyal játszó játékosnak. Ugyanez támadóként már tényleg szóra sem érdemes az említett játékosoknak. Sokszor még a tapasztaltabb játékosoknak is problémát okoz/hat a teljesítmény hozása...

B2siKv2.jpg

ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

hu1: Hammerman, Jeti, AMG GT Coupé

hu2: kubu

hu4: Apo

hu5: Strycy, Bone Brigade

hu7: 3 Big Pigs

hux: roller, THUNDER, HellsToyMaster, Yugen, YourMomSaidKiss, TEJE5K4VEK, Tyrant, Rikoltó, Ras Ibn-La Ahad, Pirosszka, DeadlyWarPlayer, Pequeña Muerte, BMF (day32.)

frx: MiD0RiStAr

ukx: Waaar

nlx: Mr. Madness

dex: Winnie the Pooh

comx: F4M0US_D3X, SiCARiO, Mesrine

TT: xiSNABEROx, xTyraeL, TEJE5K4VEK, El Alacran
    finals: NotFound

Post was edited 2 times, last by Baddy - ().

• A római valójában semmilyen szempontból nem a legjobb. Esetleg popra , kémesnek és katás csodaütőnek használható. Védőként adott idő alatt és nyersanyag mennyiségből is több védőerőt tudsz letolni egy gallal. Támadóban ugyan ez egy germán. Esetleg az etetés miatt érheti meg, de amilyen számokat mondasz ott még nem kellene ezzel gondod legyen.

Nemrég számoltuk ki, hogy egy római vedő egy értelmes főfaluval egyszerűen nem tudja elkölteni a nyersanyagot, ha 15 faluban gyárt sem, és kb muszáj cézárt is táraznia, ami ugye pazarlás ha a nyersanyag/védőérték arányát nézed más védő egységekhez képest. Tehát itt is kijön, hogy nem jó védőnek. Arról már nem is beszélve, hogy a testőr mennyire lassú, és kb csak alapvédelemre jó.

Mindemellett 2-3 faluval (10-es mezőkkel számolva, tehát főfalu nagyobb termelése nélkül) letolható tervekig majdnem 100k bf 1 faluban, arany nélkül...

CsupaszCsiga az az 1,5 pedig inkabb 2.8)

Post was edited 1 time, last by Kabaj ().

• Ha a nyersanyagot kihuzzuk az egyenletbol (mondjuk szerencses fofalu es jol kivalasztott tapokkal), a romai lovassag tamado ereje nem alabecsulendo. Ketsegtelen, hogy a gyakorlott german es rablo gallokat altalaban a szerver kozepe fele tudom csak behozni romaival, de amikor a cezaros sereget kuldod tamadni, az egy kulon eleterzes, ezt valamennyi romai jatekos tudja. Aki meg nem, az probalja ki. ;)

Bar a vedelmi ertekuk nem alacsony, de vedelemre szimplan van jobb alternativa, ezert egy romai jatekos tamadokent tud leginkabb ervenyesulni. A vegjatekban, csodat vedeni ismet hasznos a testor, de egy gyakorlott klan ezt a romai tamadokkal meg tudja oldani.

Osszessegeben ha a cel a profi jatek, akkor a romait kezdonek nem ajanlanam, viszont gyakorlott kezben valoban a legerosebb nep lehet.

𝖁𝖊𝖗𝖚𝖒, 𝖘𝖎𝖓𝖊 𝖒𝖊𝖓𝖉𝖆𝖙𝖎𝖔, 𝖈𝖊𝖗𝖙𝖚𝖒 𝖊𝖙 𝖛𝖊𝖗𝖎𝖘𝖘𝖎𝖒𝖚𝖒

𝕲𝕺𝕷𝕯 𝕵𝖚𝖌𝖌𝖊𝖗𝖓𝖆𝖚𝖙 𝕮𝖔.

• Arany nélkül játszoknak azért a legjobb mert a bf/té aránya legjobb. Meguszható NPC nélkül.

A római erőssége korai szakaszban szerintem, hogy haza kísérni nagyobb kockázat mint nyereség. A késői előnye pedig már fentebb említve lett.

Viszont a hunok megjelenésével a lovassága már nem kiemelkedő.

Ó csodálatos időnk van!

Kék az ég,

tele a tár.

• Az arany nélkül játszó rómaiakat, farmaccnak hívjuk.. 😂😂😂 Nem igazán tudom elképzelni, hogy a bf/té aránya megéri 0 arany használattal, rómaiként, bár ha a vergődés a cél, akkor oké.. 🤤👏

• Rosszul írtam az első hozzászólásomba, a dupla építés miatt választják a kevésbé aktívabb játékosok, akik nyilván kevesebb aranyat is használnak fel.... és pont ezért "csalóka". Még azt sem mondanám, hogy kezdeti előnyük lenne belőle, maximum az egyenrangú játékosokkal szemben, akik más néppel regisztráltak.

A római egységek pont a legdrágábban az összes nép közül, a lóitató pedig nem kompenzálja, hogy 2x akkora infrával kell helytállni, aminek az idejét is jól kell becélozni, hogy ne maradj le. Harcolhatsz a számokkal, de a valóságban az van, hogy sokan római védőt játszanak, gondolván, hogy ez a legegyszerűbb, miközben a legnagyobb gyász, főleg egy lassabban haladó, kevesebb arannyal játszó játékosnak. Ugyanez támadóként már tényleg szóra sem érdemes az említett játékosoknak. Sokszor még a tapasztaltabb játékosoknak is problémát okoz/hat a teljesítmény hozása...

És pont ezt mondom: az egyenrangú játékosokkal, még konkrétabban saját magával, de más néppel játszóval szemben ad előnyt ez a kettős építés.

A lóitatónak meg nem kell kompenzálnia 2*-es infrát. Mert ugyan tényleg nem olcsó, de csak olyan faluba érdemes lerakni, ahol az az infra már amúgy is rendelkezésre áll. (Infra alatt én a szállító-, és a raktár kapacitásokat értem.) Megjegyzem, védő gyártó faluban értelmetlen, támadó faluban viszont kötelező, mert nélküle a gallnál is gyengébb.

Amúgy rómaival még nem nagyon játszottam védőt. Kettőre emlékszem, de ebből az egyik alkalommal kétszer is át kellett költöztetni az accot, a másik pedig azon a szerveren volt, amin ellőttem a legnagyobb seregem, és utána, a maradék időben.

• Reges reg megszunt arany nelkul jatszani.. lehet.. vannak paran akik tudnak, de nem jellemzo,hogy kikeruljon barki is arany nelkul top 10be..

top10 esélytelen persze. top30 támadóba szoktam lenni ha nem csodára csapom el. A pop nyilván jóval gyengébb, de az kit érdekel? :D

Ó csodálatos időnk van!

Kék az ég,

tele a tár.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg