Poradnik dla nowych graczy. Prywatne farmy w Travianie.

🔥 Travian: Shadow Empires 🔥 Open Beta has started!
Check out the new version of the Annual Special before anybody else by registering to the Open Beta Gameworld.

➡️ Register Now! ⬅️
  • Według TG „ Według obecnych Zasad Gry konto nie musi grać na swoją korzyść.”

Oznacza to tylko tyle, że każdy nowy gracz (i nie tylko nowy), który zamierza grać w Traviana powinien posiadać, co najmniej 3 urządzenia np. Komputer, tablet i telefon z 3 adresami IP. Na jednym koncie grasz a z dwóch pozostałych robisz sobie legalne prywatne farmy. Wysyłasz tam wojsko i rabujesz a żeby inni nie rabowali budujesz tam wojsko defensywne, które wysyłasz na spacer jak Twoje jednostki lecą na rabunek tego konta. Jesteś nowym graczem w Travian to zacznij od obchodzenia zasad gry. Wszystko, co nie jest zabronione jest dozwolone. Gra na jednym koncie w Travian to nie gra.

• Witaj,

Namawianie do łamania Zasad Gry jest zabronione przez Regulamin Forum.

Sytuacja, którą opisujesz to najnormalniejsze w świecie posiadanie więcej niż jednego konta w grze. Liczba urządzeń w tym przypadku nie ma znaczenia. Gracz postępujący według Twoich wskazówek zostanie zablokowany zgodnie z obecnymi Zasadami Gry.

Nie czytajcie między słowami proszę.
    Temat wątku zostaje zmieniony, ponieważ wprowadza on w błąd.

Pozdrawiam,

Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Nic nowego nie odkryłeś ten proceder trwa już od lat

Gra jest na dnie przez własnie tego typu granie "wielkich specjalistów"I nie jest to tylko specjalność w polskiej domenie !!! ( Pierwsi metodę PF ponoć zaczęli stosować ruscy )

Ale nie zrobili z tym nic do tej pory ( ba nawet konta PF mogą grać na swoją niekorzyść ) i nie zrobią bo liczą kasę od kasiastych frajerów którzy bez PF-a i multa są w tej grze zerami ;):saint::saint:

Dziś nie liczy się skill tylko kasa kasa kasa ...........:saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

• Panowie,

Proszę w takim razie o pomysły z Waszej strony na rozwiązanie problemu, który zauważyliście. Chętnie je przekażę do centrali gry i podyskutuję na ten temat.

Przed wprowadzeniem zmiany w Zasadach Gry, o której piszecie wiele osób także narzekało, że ich konta są bezpodstawnie blokowane bo oni tylko pomagają innym osobom w grze.

Czy powinniśmy zabraniać tego? Dlaczego tak uważacie?
    Co w sytuacji, gdy sami będziecie grali dla jakiegoś konta przez pewien okres czasu serwera?

Powyższa sprawa nie dotyczy posiadania więcej niż jednego konta w grze bo jak sami piszecie dotyczy ona tzw. prywatnych farm, czyli kont utworzonych i zarządzanych przez osoby trzecie i grających na korzyść konta głównego. Mamy tutaj do czynienia z sytuacją gdzie kilka osób gra pod jedną zatem zasada jednego konta na osobę jest zachowana.

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Nie nazywajmy PF kontami pomocniczymi bo to mija się z prawdą :D:D

Te konta owszem są zakładane przez innych graczy ale są to dojne krowy obsługiwane przez tego pod którego są założone ;);)

Właściciel po za założeniem konta nie robi nic pewnie zaglądnie 2-3 razy na serwer sprawdzić czy konto istnieje ;(;(

Resztę roboty odwala "pan wielki" za pomocą TOR-a VPN czy innego ustrojstwa i tak faktycznie PF jest nadal tylko multem pod inną nazwą

I nie ja muszę mieć pomysł jak to zwalczać taką patologię w tej to chyba jednak leży w gestii zarządu w Monachium ;);):saint::saint:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Ja nie namawiam do zakładania multi kont gdyż jak ktoś ma inne urządzenie z innym IP to operator gry nie traktuje go, jako tą samą osobę tylko, jako osobę trzecia. Ja pokazuje (nowym graczom) jak legalnie można obejść zasady gry i uzyskać pomoc w grze poprzez granie z wspomagaczem typu LEGALNA prywatna farma.

Jak dla mnie każde konto powinno grać na swoja korzyść (nie dotyczy pomocy przy budowie i obranie CUDU). Jak ktoś gra na koncie i rozbudowuje je a jednocześnie pozwala, aby z innego konta rabowano to konto to ewidentnie gra na niekorzyść tego konta. Osoba z konta rabującego jak i osoba z konta pozwalającego na taki rabunek tylko określonej osobie (a zabraniajaca rabunku innych poprzez stawianie deff) powinna zostać ukarana definitywną blokadą konta bez nakładania innych kar. Nie ważne, z jakiego urządzenia się logują i z jakiego adresu IP.

TG powinno zabronić przesyłania surowców pomiędzy koalicjantami a przesyłanie surowców w sojuszu powinno być widoczne dla wszystkich członków sojuszu z opóźnieniem ujawnienia transferu po 2 godzinach. Przesyłanie surowców w sojuszu powinno być możliwe dopiero po przedłużonym OO i przy założeniu, że gracz wysyłający ma, co najmniej 250 POP.

Kolejną kwestią, która należałoby poprawić jest dosyłanie pomocy. Pomoc powinna być udzielana tylko w sojuszu a nie jak jest obecnie wśród koalicjantów. Udzielanie pomocy członkowi sojusz w obranie powinno obejmować max 15 % własnych wojsk obronnych. Pozwoliłoby to wyeliminowanie problemu polegającego na tym, że jedne człowiek sojuszu/koalicji wysyła cały swój deff do obrony innego off-owca.

Wyjątek stanowiłoby tylko słanie wojsk defensywnych na osadę gdzie buduje się CUD tu każdy członek sojuszu i koalicjant powinien mieć możliwość słania surowców i pomocy bez limitu.

Zablokować możliwość atakowania oaz na OO albo raporty z ataków na oazy w OO udostępnić wszystkim zainteresowanym graczom. W ten sposób każdy będzie mógł zobaczyć, kto i czym zaatakował daną oazę na OO – to pozwoli na wyeliminowanie graczy, którzy z innych kont herosami czyszczą oazy dla innych, którzy następnie wchodzą tam na czysto lub prawie na czysto i uzyskują w czasie OO łatwo dodatkowe surowce.

Kolejną kwestią jest, aby możliwość przesyłania surowców w sojuszu była ściśle powiązana z ilością graczy w sojuszu tzn., aby można było przesyłać surowce to w sojuszu powinno być, co najmniej 40 kont. To spowoduje, że osoby, które maja małe sojusze a grają na wielu kontach nie będą mogły przesyłać do swojego konta głównego surowców jak jest obecnie.

I na koniec napisze jeszcze, że osoby z TOP 10 rabunek i atak oraz obrona powinny profilach mieć podane statystyki, kogo zaatakowali w poprzednim tygodniu a co pozwoliło im na dostanie się do top 10 atak jak i kogo rabowali, w jaki ilości wyniesie od danego gracza, aby znaleźć się w TOP 10 rabusiów to samo z obroną TOP10 powinno być podane, kto bronił danego gracza i w jakiej ilości % swoich wojsk obronnych bez podawania ilości sztuk. Te dane powinny być publikowane w profilu gracza z 6 dniowym opóźnieniem. Np. medal dostajemy w poniedziałek o 00:01 a dane powinny się pojawić w profilu np. w sobote o godz. 20:00

• Trochę w złą stronę idziesz kolego takie ograniczenia jak chcesz wprowadzić to niemalże Drakońskie Prawa

A jak wiadomo na prawach Drakona Grecy dobrze nie wyszli i szybko się z nich wycofali ;)

Ograniczenie tylko z pomocą wojskową do sojuszu ?? To chyba chcesz grać w sim-city a nie w grę strategiczną :P

Ograniczenie do 15% wysyłki woja ?? Teraz to jesteś już śmieszny tylko widać że kolejny zwolennik samodefienia czy tam Samoobrony;( Na cudaka i tak wszyscy ślą wojo a jak nie rozumiesz strategicznej obrony kont offowych to rada jest jedna nie graj w Traviana a i tu się nie udzielaj

Jak niby ma być widoczne przesyłanie tej sury?? I dlaczego w sojuszu ma być zlikwidowane ten przesył pomiędzy graczami ??

Pusch jest podstawą stworzenia kilku czy kilkunastu dobrych offów a skoro nie chcesz wysyłać to raz nie nadajesz się do gry zespołowej a dwa olewasz swój sojusz czyli jesteś w takim sojuszu wręcz dywersantem

Albo jesteś sfrustrowanym noobem lamusem mającym małe pojęcie o grze a tym bardziej o grze zespołowej i masz ból że ktoś klepie offa czy cud offa którym coś zrobi a ty ze swoim podejściem nie robisz nic :saint:

Zanim napiszesz kolejny post weź głęboki oddech policz do dziesięciu i najlepiej nie pisz ;(;(

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Jest takie powiedzenie uderz w stół a norzyce same się… Ja tylko napisałem, co bym zmienił a nie, że TG ma to wprowadzić. Gdybyś przeczytał to, co napisałem bez negatywnego nastawienie to doszedłbyś do wniosku, że dobrze pisze, ale Ty piszesz jak wyżej, bo pewnie zabolało Cię to, że pewne propozycje ograniczyłyby Twoje działania, które obecnie praktykujesz w Travianie. Nie musisz się zgadzać z tym, co zaproponowałem w odezwie na to, co napisał Glacier, ale nie musisz mnie tez obrażać a skoro to czynisz to nie najlepiej o Tobie świadczy.

• Jest takie powiedzenie uderz w stuł a norzyce same się… Ja tylko napisałem, co bym zmienił a nie, że TG ma to wprowadzić. Gdybyś przeczytał to, co napisałem bez negatywnego nastawienie to doszedłbyś do wniosku, że dobrze pisze, ale Ty piszesz jak wyżej, bo pewnie zabolało Cię to, że pewne propozycje ograniczyłyby Twoje działania, które obecnie praktykujesz w Travianie. Nie musisz się zgadzać z tym, co zaproponowałem w odezwie na to, co napisał Glacier, ale nie musisz mnie tez obrażać a skoro to czynisz to nie najlepiej o tobie świadczy.

I znowu kolejny błąd bo ja po pierwsze nigdy nie grałem nie gram i nie mam zamiaru grać na PF-ach czy multach

Druga rzecz większość na FG wie że jestem ich totalnym przeciwnikiem ;)

Tak że nie wypowiadaj się na temat mojej gry

A tak jak widać w tej grze jesteś niedouczonym frustratem nieogarniającym jak mechaniki tak strategii i pewnie a nawet na 100% na każdym serwie farmiony niemiłosiernie ;(;(

Obrazić Cię nie obraziłem wyraziłem tylko swoją opinie jako o graczu i tyle w temacie :saint::saint:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Glacier,

bardzo cieszy mnie to, że pytasz graczy o propozycje o rozwiązanie problemu. Jednak my jako gracze nie posiadamy odpowiednich narzędzi do sprawdzania innych. Nasze podejrzenia i oskarżenia wynikają z obserwacji np. ułożenie "prywatnych farm" na mapie, wypowiedzi z forum: cytat gracza Decep1con z dnia 28.07.20 "Jaki problem jest mieć 10 kart sim by zarejestrować 10 kont?". My jako gracze nie widzimy kto komu co i gdzie przesyła.

Czy naprawdę ktokolwiek wierzy, że "prywatne farmy" to znajomi konkretnej grupki osób, którzy zakładają konta żeby tylko "pomagać"? Czy ktokolwiek namówił by ponad 20 zupełnie innych graczy do takiego celu? Jest to prawdopodobne, ale bardziej prawdopodobne jest to, że są to multikonta konkretnych graczy. Bo przecież jaki jest problem zarejestrować 10 kart sim na 10 kont?

• Glacier,

bardzo cieszy mnie to, że pytasz graczy o propozycje o rozwiązanie problemu. Jednak my jako gracze nie posiadamy odpowiednich narzędzi do sprawdzania innych. Nasze podejrzenia i oskarżenia wynikają z obserwacji np. ułożenie "prywatnych farm" na mapie, wypowiedzi z forum: cytat gracza Decep1con z dnia 28.07.20 "Jaki problem jest mieć 10 kart sim by zarejestrować 10 kont?". My jako gracze nie widzimy kto komu co i gdzie przesyła.

Czy naprawdę ktokolwiek wierzy, że "prywatne farmy" to znajomi konkretnej grupki osób, którzy zakładają konta żeby tylko "pomagać"? Czy ktokolwiek namówił by ponad 20 zupełnie innych graczy do takiego celu? Jest to prawdopodobne, ale bardziej prawdopodobne jest to, że są to multikonta konkretnych graczy. Bo przecież jaki jest problem zarejestrować 10 kart sim na 10 kont?

Cześć,

Ujmę moje pytanie zatem inaczej bo najwyraźniej nie jest ono precyzyjne.

Nie oczekuje od Was moi mili, że dacie mi na tacy rozwiązanie wskazanego przez Was problemu. Nie nie nie. Bardziej chodzi mi o to, że mamy tutaj dwie strony medalu.

Wycofany zapis z Zasad Gry o graniu na korzyść konta został przyjęty pozytywnie z tego co pamiętam. Teraz pojawiają się głosy sugerujące, że nie było to dobre posunięcie, choć zostało to zmienione na prośbę społeczności naszej gry także.

Nie musicie wiedzieć jakie mamy narzędzia, nie musicie wiedzieć ile kto do kogo wysyła i ile kto od kogo grabi, ponieważ i bez tego wyciągacie wnioski bliskie pewności, że dane konta to prywatne farmy. To nie o to tutaj chodzi jakimi dysponujemy narzędziami tylko o to co tak naprawdę jest akceptowalne jako ograniczenie przez Was, a co nie (patrzmy chociaż niedawny wątek Aureus'a na temat ograniczeń w rynku do swojego sittera, które zostały określone jako zbyt surowe - już zbyt surowe, a chcemy ograniczać dalej. Tak wynika z wątków takich jak ten).

Skupmy się jednak na poruszanej tutaj kwestii, czyli ograniczeniach, które Waszym zdaniem byłyby akceptowalne i tak jak wspomniał Aureus nie byłyby one drakońskie. To chciałbym od Was usłyszeć, ponieważ propozycja może oczywiście wyjść od nas, ale myślę, że w tej kwestii najlepiej najpierw zebrać głosy od społeczności.

Co dla Was, tj. jakie ograniczenia byłyby akceptowalne? A jakie nie?

Ja, Aureus pytam szczególnie Ciebie o tą kwestię (i to już nie pierwszy raz), ponieważ wydawało mi się i nadal mi się wydaje, że jesteś osobą, której opinii szukam. Dokładniej pisząc, osobą, która chce zmian, ale nie chce ograniczeń totalnych. Pytanie czy jesteś w stanie w tej kwestii, nawet sam przed sobą znaleźć "złoty środek" i go tutaj nam przedstawić? Kwestia do zastanowienia się... dla wszystkich nas.

Mam nadzieję, że wyraziłeś się tym razem już bardzo jasno o co tak naprawdę mi chodzi.

Pamiętajcie cały czas o tym co już wrzucam w każdym z takich wątków - warsztatach, które odbyły się z Wami, czyli społecznością Travian: Legends. Polskiego głosu niestety tam nie było, ponieważ nie było żadnych chętnych do wzięcia w nich udziału. Link do tych warsztatów, zapoznajcie się z nimi proszę i możemy rozmawiać dalej :)

Link: https://wbb.forum.travian.com/…hop-3/&highlight=workshop

Pozdrawiam,

Glacier

PS. A dla tych, którym się nie będzie chciało przejść przez chociażby notatkę z tego warsztatu, skrót:

We have already a rough timeline for the changes. Please, take into account that it's subject to change in function of priorities for the game and the annual special development.

1. Punishment guideline changes - ideally August
    2. Implementation of rule enforcement tools to catch private farms - ideally August/September
    3. Implementation of the raiding limitations to the confederacy - ideally September/October
    4. Addition of the game rule - ideally October

glacier.png

• chyba za mocną kawę wypiłeś dzisiaj i mocno ciebie sponiewierało

• Jaki problem jest mieć 10 kart sim by zarejestrować 10 kont?".

Wyrwany cytat z kontekstu droga Pasjo, był to przykład obejścia propozycji ambasadora Francji na weryfikację telefoniczna kont która zajęła mniej niż minute.

chyba za mocną kawę wypiłeś dzisiaj i mocno ciebie sponiewierało

Ja obstawiam klej.

• I znowu kolejny błąd bo ja po pierwsze nigdy nie grałem nie gram i nie mam zamiaru grać na PF-ach czy multach

Druga rzecz większość na FG wie że jestem ich totalnym przeciwnikiem ;)

Tak że nie wypowiadaj się na temat mojej gry

A tak jak widać w tej grze jesteś niedouczonym frustratem nieogarniającym jak mechaniki tak strategii i pewnie a nawet na 100% na każdym serwie farmiony niemiłosiernie ;(;(

Obrazić Cię nie obraziłem wyraziłem tylko swoją opinie jako o graczu i tyle w temacie :saint::saint:

Frustratem ? Nie znasz mnie nie wiesz, kim jestem a już mnie oceniasz. No tak Ty grasz uczciwie. I to, że tak piszesz to cała społeczność tego forum wie i Ci wierzy. Ja też Ci wierze, że grasz w Traviana kombinując jak tylko potrafisz. Farmiony ? No pewnie ty mnie farmisz w snach. Gdyby każde konto musiał grać na swoją korzyść i były ograniczenia w udzielaniu pomocy do 15% własnych zasobów defensywnych to każdy gracz musiałby myśleć o ofensywie, ale musiałby tez myśleć o defensywie. Nie spinaj się tak, bo pękniesz. Wrzuć na luz i wypij sobie browar. Aha i na początku serwera nie korzystaj z multikont:D Przepraszam Ty grasz uczciwie a słowo multikonto jest Ci obce :D

• Akurat Aureus o tyle o ile zazwyczaj mnie opluwa w postach to tak, nie korzysta z tego typu udogodnień.

Skąd pomysł na 15% tylko? Przecież byle jaki pociąg roznosi to w pył.

• Akurat Aureus o tyle o ile zazwyczaj mnie opluwa w postach to tak, nie korzysta z tego typu udogodnień.

Skąd pomysł na 15% tylko? Przecież byle jaki pociąg roznosi to w pył.

15% to propozycja może być 30%. Zresztą wszystko, co ja wyżej napisałem to tylko luźne propozycje dla Glaciera a nie, że jutro trzeba to wprowadzić. Jak widać Aureus się zagotował, bo w tym, co napisałem pewnie dostrzegł coś, co rozwaliłoby jego sposób gry. Ty mi się podobasz, bo wprost napisałeś o kartach i z tego, co wiedziałem jak grasz ostro musisz z nich korzystać, ale to norma, aby coś pograć w Trave. Aureus musi mieć mulciaki i z nich transferuje surowce. Nie twierdze, że ma ich, 10 jak co poniektórzy, ale 2 lub 3 pewnie ma. Grając Rzymem ciężko byłoby mu go rozbujać na początku, ale mniejsza o to. Ta gra jest coraz dziwniejsza i nie chodzi mi o to, że ktoś ma multi a inny PF, ale TG dokonuje zmian zasad gry pod osoby prowadzące sojusze tak, aby gra na danym serwerze była im w całości podporządkowana. To bardzo wąska grupa ludzi. Jak napisali, że konto może grać na swoją niekorzyść to mogli zalegalizować multikonta i każdy grałby jak potrafi. Wtedy byłoby sprawiedliwie.

• Bo jest mi obce korzystanie z multów od lat na FG jestem przeciwnikiem gry na PF-ach i na multach

Ale skąd Tobie o tym wiedzieć ??

Co do frustracji to Twe posty stricte takie są i nic tego nie zmieni niestety

Nie pisałem że Cię farmię bo obecnie nie gram na domenie pl a na eliminacjach ;)

Ale być może kiedyś i do tego dojdzie ;(

To co wypisujesz to bez urazy stek bzdetów chcesz z gry wojennnej zrobić budowlankę polecam zatem sim-city .To co proponujesz jako ograniczenia akurat do tego sprowadzi tą grę

I nie ja się spinam bo nie zakładam takich tematów swoje zdanie w kwestii multów i PF wypowiedziałem już wiele razy i dawno temu radzę przejrzeć FG poczytać

Browara wypiję bez Twojej porady i bez spinania się ;);)

Ja za to polecam meliskę wycisza i uspokaja

Pozdrawiam

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Zachęcam do powrotu do tematu wątku :)

glacier.png

• Wycofany zapis z Zasad Gry o graniu na korzyść konta został przyjęty pozytywnie z tego co pamiętam. Teraz pojawiają się głosy sugerujące, że nie było to dobre posunięcie, choć zostało to zmienione na prośbę społeczności naszej gry także.

A to przepraszam. Nie miałam pojęcia, że taki zapis kiedyś istniał. Czy ktoś mógłby podać argument co stało za takim posunięciem?

Przecież większość (o ile nie wszyscy) grają po to, aby mieć jak najlepsze osiągnięcia, a pozostałym sojusznikom pomagać, ale nie na zasadzie pozwalania na wykorzystywania zasobów swojego konta.

• Glacier napisał(a):

Wycofany zapis z Zasad Gry o graniu na korzyść konta został przyjęty pozytywnie z tego co pamiętam. Teraz pojawiają się głosy sugerujące, że nie było to dobre posunięcie, choć zostało to zmienione na prośbę społeczności naszej gry także.

===================================================================================================================

Nie wiem, kto był za tym, ale to fatalne posuniecie gdyż to jest tzw. legalizacja multikont typ PF. Gracz off jest obstawiony 2-3 graczami klepiącemi dla niego deff. I to jest zgodne z zasadami gry a posiadanie multikonta nadal jest karcone. Gdyby każde konto grało na swoją korzyść to każdy musiałby posiadać wojsko off jak ma zamiar grac off ale musiałby tez mieć wojsko deff. Teraz jest tak, że są gracze, którzy wg nie szkola jednostek defensywnych a deff maja z PF, które postawili obok swoich stolic. Glacierze może najwyższy czas zwrócić się do centrali, aby wprowadzono zmiany w grze polegajcie na tym, że gracz powinien się opowiedzieć jak chce gracz off czy deff i od tego uzależnić możliwość budowania wojska tzn. jak wybieramy opcje off to, co 5 jednostka powinna być defensywna. Pozwali to ograniczyć cwaniactwo, co poniektórych graczy a i podniesie zdolności obronne każdego gracza. Jak poprzednio pisałem TG powinno wprowadzić też ograniczenia w udzielaniu pomocy sojusznikom i koalicjantom przez jednego gracza a ograniczenie to powinno wynosić 15-20% jego własnych jednostek defensywnych. Można tez pomoc otrzymaną od innych graczy powiązać z posiadaniem własnego wojska deff tak, aby gracz nie był broniony tylko przez jednostki przysłane na pomoc. Jak ktoś nie ma wojska to korzysta z opcji wakacje np. (24 godziny) a w tym czasie klepie wojsko deff. Ma wojsko to może dostać pomoc a czas 24 godzinnych wakacji przeznacza na budowę wojska, ale tylko deff. Lordy Turki i im podobni w końcu zaczęliby grać normalniej. Mniejsze deff większa szansa na gruzowanie, co poniektórych graczy. Gracz powinien myśleć o ataku, ale i o obronie własnymi jednostkami a teraz już tak nie jest. Jak obrona nic nie kosztuje to cwaniakuja. Jeszcze odniosę się do ZOO, które buduja coponiekturzy gracze za zakupione klatki. Jak ktoś inwestuje w grę prawdziwe pieniądze to i dobrze. Cieszy mnie to, bo ja nie musze. No, ale jak ma zwierzaki to powinien za ich utrzymanie płacić ziarnem tak jak płaci za utrzymanie wojska. Teraz zwierzaki nie zjadają ziarna a tak być nie powinno.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg