Poradnik dla nowych graczy. Prywatne farmy w Travianie.

• No tak ktoś kto chce delegalizacji PF i karania za multy teraz chce by cofnąć zakaz przesyłu surowców i wojska poza koalicją lub sojuszem

A to akurat miało na celu ograniczenie działalności PF i multi kont

I znów multy i PF czy mało aktywne konta farmy będą obstawione deffem właśnie przez tych co tak grają ;(

Prosty przykład konto A ma trzy multy B, C i D i aby nikt mu sury nie wynosił obstawia je własnym wojem

Na czas grabienia tychże multów swoim wojskiem wycofuje deff a potem podstawia ponownie

Mult zabezpieczony a w razie ataku na multa dodatkowo łapie pkt deff

I jeszcze jedno wtedy nawet bez grabienia wyśle sobie surowce z tych trzech multów panie "yntelygentny inaczej"

Zanim napiszesz kolejny bzdet pomyśl pomyśl pomyśl i nie pisz

A insynuacje odnośnie kto co komu robi i za co to chyba piszesz z własnego doświadczenia ;(;(;(

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

• Aureusie odpisze Ci po raz ostatni .Napisałem do Glaciera kilka wiadomosci a które zawierają propozycje zmian w Travian idące w kierunku ukrócenia nadużyć w tej grze a jak to nie jest możliwe to, aby otwarto tą gra na multikonta. Jak dla mnie zakręcenie kurka jak i całkowite jego poluzowanie jest dużo lepsze aniżeli tkwienie w tym obecnym patologicznym układzie, jaki istnieje. Ja potrafię grać na ograniczeniach jak i na serwerze bez ograniczeń. Ty twierdzisz, że jesteś super gracz to, jako taki nie powinieneś się sprzeciwiać zmianą gdyż bardzo dobry gracz poradzi sobie w każdych warunkach. Prawda ? Tak, więc powinieneś poprzeć zakręcenie kurka albo zalegalizowanie multikont. Grałbyś na takiej ilości kont, na jakiej chciałbyś i byłbyś ode mnie zawsze lepszy i na każdym serwerze wjeżdżałabyś na moje konto i zabijał moje wojska. Prawda? Czego się obawiasz Aureusie ? Otwórz się na zmiany. Pokaż innym, że jesteś gracz wszechstronny. Wszystkie znaki zapytania postawiłem ot tak. Nie oczekuje odpowiedzi na ten wpis.

• Gdzie napisałem że jestem super gracz ?? Przytocz choć jeden cytat w którym piszę o czymś takim??

Jestem graczem który nie korzysta i PF a tym bardziej z multów nawet mało kiedy inwestuję w tę grę monety . Na rzymku i croopem 9c można i bez monet pograć całkiem przyjemnie oczywiście nie jest się topowym kontem wtedy ale nie narzekam gdy inni z tego korzystają Gra musi na siebie zarabiać inaczej nie istnieje Monety przydają się bardziej gdy gra się innymi nacjami choć dla każdej są dużym udogodnieniem

Gram dla zabawy ale jeśli gram to gram dla sojuszu nie dla siebie a jak mnie zjadą ( czasem tak bywa ) nie lecę z płaczem na FG że multy i PF mnie pokonały . Nie przeżywam porażki jak żaba okres :P

I z powodu porażki nie wymyślam idiotycznych zmian bo za takowe uważam twoje propozycje niestety

Miotasz się z tymi propozycjami grzmisz na multy i PF a na koniec piszesz by je zalegalizować dość pokrętna logika jak dla mnie

Byłem i jestem ich przeciwnikiem ale obecnie cały świat travianowy tak gra a PF-y zalegalizowano własnie dzięki większości graczy z całego świata i nie mam zamiaru wody w Wiśle kijem zawracać

Co do pomysłów które przedstawiasz to zabiłyby tę grę całkowicie gramy w grę wojenną a nie bawimy się w budowanie domków

A te ograniczenia do tego ją sprowadzają. I to moim zdaniem kończy nasza dyskusję

ps.

Zapewne Twoje pomysły Glacier przekaże do centrali a tam będą mieli podobny ubaw z nich jak większość graczy tutaj

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Jest taki jeden dziadek, co się udzielaw Travian. Jaki to on jest jeździec. Wskakuje na swojego rumaka i jedzie pomapie nie oglądając się na to, kogo atakuje. Słyszałem, że ostatnio wpadł naloda do budki z kebabami obsługiwanej przez jakiegoś dzika. Nie wiem czy zaloda zapłacił mu w gotówce, przelewem czy w inny sposób. Jak to przeczyta tomoże sam napisze jak to było

nie wiem o kim mówisz, ale za loda zapłacił przelewem. potwierdzone info

• Nadchodzę.

N4Vdez.jpg

dzik Turek

Lordy Turki

LORD Turek

dzika Turka

(...)
    dzik Turek

dzika Turka
    (...)
    dzik Turek
    (...)
    dzik Turek

dzik Turek

(...)

dzika Turka

Miło, że mnie wspominasz, ale ja przez ostatnie 2 lata nie zagrałem nigdzie, a na serwerze PL to już ponad 3 i to z powodu zupełnie odwrotnego niż ten nad którym tutaj płaczesz, a mianowicie, że ludzie nawet mając multy, pfy, boty, ciocie, wujki i wszystko inne nadal nie potrafią się zbliżyć do mojej gry, a nie tak jak Ty, że nie potrafisz wbić topki na polskim serwerze i myślisz, że to jest spowodowane oszukiwaniem przez innych (oczywiście pomijam osobny powód mojego niegrania, że TG przez 15 lat istnienia nie nauczyło się zrobić mś bez bugów, zrobili nowe nacje w tym jedną wręcz zmuszającą do korzystanie z niej jako pf, ale za to nadal nie usunęli toporów).

W zasadzie dodając do tego fakt, że nie znasz podstawowych zasad ortografii i interpunkcji na tym mógłbym zakończyć oranie Ciebie niczym Korwin lewaków, ale jak Ty mnie tyle razy wspomniałeś to też się odniosę do paru Twoich bzdurnych wywodów.

Jest dla mnie rzeczą niepojętą jak TG mogło się zgodzić na wykreślenie z zasad gry zapisu, że konto nie może działać na swoją niekorzyść. Tak sobie umyśle, że to musiało zostać przeforsowane przez takich grajków jak lo_dzik Turek i jemu podobni. On ponoć jeździł na jakieś zjazdy i tam brał udział w naradach czy jak oni to tam nazywają.

Dlatego na takim zjeździe byłem ja, a nie np. Ty, bo nie pojmujesz takich prostych rzeczy. Zapis ten był beznadziejny z powodu tego, że dało się go obejść w minutę, do tego pozostawiał tak wiele do interpretacji MH, że nawet gracz nie robiący nic złego mógł dostać bana.

No to jak grasz na koncie z innymi graczami to też oszukujesz, bo konto jest obsługiwane przez 3 osoby a nie przez jedną.

Takie coś nie jest oszukiwaniem. W regulaminie nie ma zapisu, że konto musi prowadzić tylko jedna osoba, a nawet gdyby był to jest to niemożliwe do kontrolowania, chyba że Travian zatrudniłby specjalnych MH do śledzenia wszystkich graczy na serwerze w normalnym życiu aby sprawdzali czy to oni się logują na konto, czy ktoś inny.

Abyś był w top10 rabunku grając na jednym koncie musiałbyś gracz cały czas. Ile tak wytrzymasz 1 , 2 góra 3 tygodnie a później padniesz z przemęczenia. Aby być w top10 musiałbyś mieć kompa włączonego 24/h i grać na botach lub skryptach.

Obecnie na większości plów jest tak niski poziom, że można być w top 10 grabki farmiąc jak totalny nub ze słabymi lg i z nieregularnym ich wysyłaniem, ale Ty nawet tego nie potrafisz. Do tego nawet jak nie masz współgraczy to możesz mieć 2 sitterów, czyli min. 2 dodatkowe legalne osoby niebędące botami, które mogą słać grabke za Ciebie.

Jak na początku nie zaatakujesz OAZ i nie dotankujesz Germana to [EDIT: nic] później ugrasz jak grasz na jednym koncie. Inaczej pograsz, ale później w konfrontacji z graczami tankowanymi z PF i tymi, co maja deff z 2-3 kont defowych nie będziesz miał żadnych szans.

Mianowicie gdyby nie dało się przeforsować zmian, o których pisałem poprzednio jak i zalegalizować gry na multikontach to być może dałoby się cofnąć zmiany, jakie TG wprowadziło jakiś czas temu. Chodzi o możliwość przesyłania surowców poza sojuszem (pomiędzy graczami) jak było poprzednio i możliwość przesyłania wojska poza sojuszem i koalicjantami. TG wprowadzając zmiany polegające na tym, że surowce i wojska można przesyłać tylko w sojuszu i pomiędzy koalicjantami spowodował to, że osoby lubiące grać samodzielnie lub z innymi, ale bez zakładania sojuszu zostały pokrzywdzone tymi zmianami gdyż nie mogą wysyłać surowców do innych graczy i nie mogą otrzymywać od nich pomocy w obronie. Skoro taka możliwość jest dostępna dla osób grających w sojuszu to powinna być dostępna również dla tych, co grają poza sojuszami, czyli indywidualnie. Travian nie zabronił gry poza sojuszami a wprowadzając w/w zmiany spowodował znaczne ograniczenie dla takich graczy. To w pewnym sensie jest dyskryminacja ich w tej grze a wprowadzona pod wpływem krzykaczy z niesympatycznego towarzystwa, które siedzi w zarządach sojuszy a które maja multikonta w odłamach sojuszy i korzystają z PFów surowcowych jak i PFów deffowych.

Travian to nie jest gra 1v1, a Ty wychodzisz z dziwnego założenia, że 1 konto gra tylko przeciw jednemu, a koalicje nie powinny istnieć, bo Ty z nimi nie masz szans wygrać.
    I to chcesz całkowicie spowodować aby nie opłacało się być w sojuszach wprowadzając bzdurne zmiany:

może dałoby się cofnąć zmiany, jakie TG wprowadziło jakiś czas temu. Chodzi o możliwość przesyłania surowców poza sojuszem (pomiędzy graczami) jak było poprzednio i możliwość przesyłania wojska poza sojuszem i koalicjantami.

A jednocześnie chcesz tego zakazać/ograniczyć wewnątrz koalicji

ważne jest, aby zablokować przesyłanie surowców pomiędzy koalicjantami

Jak poprzednio pisałem TG powinno wprowadzić też ograniczenia w udzielaniu pomocy sojusznikom i koalicjantom przez jednego gracza a ograniczenie to powinno wynosić 15-20% jego własnych jednostek defensywnych.

I co jeszcze ciekawsze wykazujesz się kompletnym brakiem logicznego myślenia, przecząc samemu sobie i wykazując IQ mniejsze od kamienia polnego pisząc:

Zrobili to po to, aby ograniczyć znacznie pole dla osób, które lubiły przez bardzo długi czas grać samotnie np. Germanami siejąc popłoch wśród okolicznych grajków nie będę podawał ników, bo nie o to chodzi.

Przecież jak ktoś gra samotnie, to zmiany z wysyłaniem surowców czy wojska tylko do koalicjantów go kompletnie nie dotyczą, bo gra sam, czyli nie będzie nikogo wspierał, ani nikt nie będzie wspierał jego, bo gdyby tak było to już by nie grał samotnie.

Ja nie jestem przeciwnikiem push w sojuszu, ale chce, aby było transparentnie i tankujemy cieśle określone osoby na konkretny cel. Jak widzę MM gdzie jeden generał pisze, aby push wysyłać do gracza na koordynatach 250/290 to ręce mi opadają. Ten [EDIT: ucieka] tam, bo nie potrafi grać na krótki dystans i jak dostanie push na armie to i tak nie ma jak pomóc w czyszczeniu środka, bo ma długi czas dojścia to ręce opadają.

Ja znam o wiele prostsze rozwiązanie Twojego problemu. Zamiast zmieniać mechanikę całego traviana tylko dlatego, że w Twoim sojuszu push dostają osoby, którego Twoim zdaniem na niego nie zasługują to wystarczy, żebyś zmienił sojusz i problem marnowania Twoich surowców od razu zniknie.

Byli tak przerażeni takimi graczami(graczami, co w starówce jak ja potrafili naklepać 27 tysięcy pałkarzy i kilkaset maszyn)

Ja sobie kiedyś naklepałem w startówce 670 tysięcy pałkarzy i kilkadziesiąt tysięcy maszyn, ale nie ma to żadnego związku z tym o czym piszesz. A bać Ciebie to się może ktoś jak te hieny imienia Mufasa

Transparentność w push top 40 rabusiów pozwoli /spowoduje, że Ci, co chcą mieć surowce zaczną grać aktywniej tak jak było dawniej a nie jak jest obecnie, czyli PF i OAZY.

tak było, ale zlikwidowali to. gdyby wprowadzono ponownie ten zapis i zastosowano transparentność w stosunku do top 40 rabusiów to szybko dałoby się wyłapać tych, co korzystają z PF. No, ale PF to jeden z problemów, które powodują, że nowi gracze odchodzą od tej gry. Wyżej dość chaotycznie, bo z marszu, ale zrozumiale opisałem, o co chodzi. gdyby była transparentność to Ci, co rabują PF sami by tego zaprzestali z obawy, że każdy widzi w profilu ich statystyki a one pokazują, co i jak.

Część osób już Ci to tłumaczyła, ale dodam kilka prostych działań na poziomie szkoły podstawowej to może zrozumiesz, że Twój pomysł jest bzdurny.
    Wyobraź sobie, że mocno średnie konto ma 2 listy grabieży po 100 celów, a że jest średnie to wysyła je co 15 minut, co daje 2x100x(60/15)=800 raportów na godzinę, czyli 19200 raportów na dzień. To jest ilość, której normalny człowiek nie będzie przeglądał i nie ma żadnego sensu podawanie jej np. w profilu, bo po 1 dniu nikt tego nie ogarnie, a co dopiero po tygodniu. A teraz sobie pomyśl, że ktoś posiada większą ilość lg i śle je np. co 5 minut, wtedy ilość raportów będzie przekraczała granice Twojej travianowej wyobraźni farmienia.

Ci, którzy krytykują propozycje zmian łapią za słówka. Ja np. pisze o stosunku 5:1 a przecież to nie oznacza tegoż TG jak chciałby wprowadzić taka zmianę to w stosunku, do 5:1 bo w centrali mogą uznać ze zmiana jest ciekaw, ale np. w stosunku 8:1. To samo z ograniczeniem w udzielaniu pomocy. Jak ktoś obecnie ma 2 konta deff i one dają mu np. 1000 jednostek to po zmianach będzie miał tylko 150 jednostek obronnych. To spore ograniczenie i aby uzupełnić deff do 1000 szt.

Zasady powinny być równe dla wszystkich, więc jak wprowadzą limity deffa dla offowców, to powinni również wprowadzić limity offa dla deffowców, którzy w tej sytuacji nie będą mieli ani offa, ani deffa, bo ich nie będzie stać. Offowiec szybciej się na początku rozwinie, bo będzie farmić, więc nawet pomimo jakiejś beznadziejnej zasady o posiadaniu jakiegoś deffa, żeby budowac off to nadal ten off będzie mieć, a deffowiec deffa nie zbuduje, żeby go zatrzymać, bo będzie miał mniej surki, a od sojuszników też nie dostanie deffa w odpowiedniej ilości, bo będzie limit, więc i tak wyjdzie na to, że offowiec go rozjedzie, a do tego wszystkich innych, bo nikt deffa nie postawi.

Ograniczenie push do 2 godzinnej produkcji /24 godziny (likwidacja przesyłania surowców z jednego konta na drugie z nadwyżką 7 dniową – to jest totalna porażka, że TG jeszcze tego nie ukrócił) jak i ograniczenia w udzielaniu pomocy członkowi sojusz do 15% zasobów własnych jednostek deff oraz zmuszenie wszystkich do budowy jednostek obronnych i w/w transparentność w sojuszach spowoduje ucywilizowanie tej gry i spore ograniczenie patologii, która tu się wytworzyła i która niszczy tą grę.

Poza tym, co złego jest w gruzowaniu innych. Wg mnie maszyny powinny być dostępne w grze od samego początku i powinny być tańsze. Nikt nie czułby się bezpiecznie i musiałby aktywniej działać na swoim koncie, aby jakaś farma go nie zgruzowała w nocy he he

Ktoś, kto chce grać deff i tylko się bronić mógłby, co 6 jednostkę budować off, ale to zależałoby od niego albo od tego czy TG tak zadecyduje. Ja tyko podałem możliwość a nie, że tak musi być.

Osobiście uważam, że maszyny powinny być tańsze o 50% i dostępne w grze wcześniej np. Akademia poziom 5 i warsztat poziom 1. Dodatkowo skróciłbym szkolenie wojska na każdym serwerze o 50% to pozwoliłoby szybciej uzyskać większą ilość żołnierzy. Byłoby więcej ataków i więcej raportów.

Ty już chyba sam nie wiesz co chcesz osiągnąć to na wszelki wypadek piszesz wszystkie swoje pomysły, nawet jak kompletnie nie mają związku z tematem.

Moim zdaniem większość graczy gra tu dla zabawy. Większość graczy chce atakować i prowadzić większe lub mniejsza wojny z poszczególnymi graczami niż budować armie, którą wyśle na jeden atak na CUD świata. Aby chcieć grać w sojuszu i wspólnie sobie pomagać (w dążeniu do celu np. tego CUDU) to musi być zaufanie i partycypowanie w kosztach. Niestety obecnie tak nie jest, bo cześć graczy w sojuszy wykorzystuje innych w zamian nic nie dając a nadto zastrasza sojuszników usunięciem ich z sojuszu jak nie będą push ować graczy. Gdyby była transparentność w sojuszu w zakresie transferu surowców oraz wojsk obronnych to byłaby inna gra. Niema tego to jest jak jest.

Wszyscy w to grają dla zabawy, bo to jest tylko gra, a nie obóz pracy, więc nikt nie jest do tego zmuszany. A Tobie ta gra się nie podoba i chcesz ją zmienić, zamiast np. pograć w bierki wodne, tam nikt nikogo nie wykorzystuje.

Reasumując GLACIERZE jak nie da się wprowadzić zmian, które ja opisałem i inni to działaj w centrali, aby zalegalizowano posiadanie MULTIKONT. Legalizacja multikont spowoduje to, że szanse w grze zostaną realnie zrównane bez względu na to czy ktoś gra z pomocą babci, wujka, psa czy kota. Jak będzie można grać na multikontach (legalnie) to, jako pierwszy odwiedzę stolice lo_dzika Turka i jego wirtualną eDEFF rodzinę. Legalizacja multikont spowoduje, że każdy będzie dobrze się bawił bez obawy, że mu operator gry zablokuje konto główne i inne wspomagające konta. Każdy będzie mógł budować off jak i deff taki, jaki potrafi. Każdy będzie wtedy mógł PF owac jak i przesyłać surowce bez ograniczeń. To będzie zabawa na 100%.

Jeżeli nie potrafisz wyklikać nawet jednego porządnego konta, to 2 albo więcej nie zrobisz tym bardziej, więc legalizacja multikont dla Ciebie nic nie zmieni.

Gdyby lo_dzik Turek nie grała na monetach i nie mógł otrzymywać wsparcia w deff od innych gracz i grał tylko na 1 koncie to w konfrontacji ze mną , laleczką lub innym graczem, który zna mechanikę gry miałby bardzo ograniczone pole manewru. Lo_dzik Turek istnieje w tej grze, bo zna mechanikę gry , kupuje bardzo dużo złotych monet, jego crop15 jest obstawiony PF pod deff i na dodatek jest w zarządzie sojuszu i może dość szybko dostać deff od sojuszników. Tylko i wyłącznie, dlatego ten gracz jest nie do ruszenie przez osoby grające na jednym koncie na serwerze.

Napisałbym, że dla Ciebie najlepsze by było gdybym grał i nie mógł nic budować na koncie, ale nawet to by Ci nie pomogło, bo skoro teraz nigdzie nie gram, a Ty mimo tego i tak nic nie osiągasz to niestety nie ma dla Ciebie nadziei.

Szkoda, że TG nic nie pisze o uruchomieniu przynajmniej 1 raz w roku wersji 3,6. Chętnie zagrałbym na takim serwerze aż do samego końca i wtedy mógłbym kupować monetki. T3,6 był fajny z tym białym tłem i bez tych udziwnień, które teraz są. Niekiedy wchodzę na YouTube, aby zobaczyć jak to dawniej wyglądało. Było cudownie a teraz to jedno wielkie zoo, targ z przedmiotami i kolorowa tęcza.

Dodam dla Ciebie za darmo ciekawostkę, że ok. 2014 r. na comie był classic w wersji 3,6, na który wybrało się mnóstwo Polaków, a już wtedy jeszcze z Korolem zrobiliśmy konto, które wyprzedzało inne polskie poziomem o jakieś 100 lat świetlnych, mimo tego, że nie posiadałem jeszcze wtedy nawet w połowie takiej wiedzy i umiejętności grania w traviana jak teraz. Więc zmiana wersji gry też by Ci nie pomogła.

Oczywiście mógłbym się jeszcze odnieść do paru kwestii, ale albo ktoś już to zrobił, albo są jeszcze głupsze niż te, o których wspomniałem, więc pozwolę sobie podsumować te lamenty screenem z innego powiązanego wątku z ankiety anonimka, który świetnie pokazuje brak logiki w tym co piszecie.

pm8vVZ.jpg

Dla Was problemem nie są prywatne farmy, multy czy cokolwiek innego, a to, że ktoś ma lepsze konta od Was. Gdyby problemem było to zjawisko samo w sobie to nie wspominalibyście o rankingach albo o skali tego zjawiska, bo co za różnica jaka to jest skala i kto ma tą skalę ustalać.

Z takim ograniczonym myśleniem nic w travianie nie osiągnięcie i nigdy nie nauczycie się grać. Byliście, jesteście i pozostaniecie miernotami.
    A to hasło powinniście sobie ustawić w podpisie jako podsumowanie Waszej twórczości:

• lo_dzik Turek Ty jesteś taki szczery chłopak. Grasz czy nie grasz na taki czy innym koncie. Ty i Tobie podobni jesteś wypaczeniem tej gry. Moderator patrzy to musze uważać na to, co pisze. To, co o Tobie i tobie podobnych myślę już napisałem. Możesz wklejać filmiki, zdjęcia itp… możesz drwić. Niech zalegalizują multi konta to pogramy. W Twoim „Boskim” mniemaniu nikt poza Tobą i ferajną od PF i multi nie umie grać i nic nie osiągnie w tej grze. Ja wiem Ty jesteś najlepszy, ale Rosjanie i Araby chyba są odmiennego zdania. Oni chyba potrafią jeszcze lepiej działać niż Ty, co nie? Bez odbioru.

• Dopisze jeszcze tak. Lo_dziku Turku nawet nie przeczytałem całości tego, co tam piszesz, bo szkoda na to mojego czasu. Robisz to samo, co inni, którzy zabierali głos a były wśród nich dziadki i inne osobniki, które bez push, PF i multi nic nie zrobią. Nic o mnie nie wiesz. Wesz tylko tyle, że na 2 osadę biorę 6c i gram bez monet. Nie wiesz, jakie miałem i jakie mogę mieć wyniki w grze, ale nie o to tu chodzi tylko o zmiany w grze a to zupełnie, co innego. Tak, więc zmiany są potrzebne i to zostało wykazane w ankiecie gracza Anonimka. Widać ile osób dostrzega obecną patologie. Mam nadziej, że TG w porę zareaguje a jak tego nie zrobią to sami przyczynią się do tego, że TG się skończy.

• Rosjanie i Araby chyba są odmiennego zdania. Oni chyba potrafią jeszcze lepiej działać niż Ty, co nie?

Bardzo ciekawa kwestia, pewnie dlatego moje konto było w topce na mś, a Araby do tej pory się nie mogą nadziwić jak mogliśmy zrobić tyle offów i deffa w 30 kont, nie wspominając, że mogli się ode mnie sporo nauczyć o mechanice tej gry będąc ze mną w koalicji. Nie rozróżniasz jakości od ilości.

Dopisze jeszcze tak. Lo_dziku Turku nawet nie przeczytałem całości tego, co tam piszesz, bo

Czytać nie potrafisz, a w szczególności ze zrozumieniem, więc mnie to nie dziwi, że całości nie dałeś rady, bo wystąpiły tam zdania złożone.

Nie wiesz, jakie miałem i jakie mogę mieć wyniki w grze

Wiem, że nigdy nie miałeś wybitnych albo chociaż dobrych wyników w tej grze, więc używając sztuki logicznego myślenia mogę śmiało stwierdzić, że były one słabe.

Tak, więc zmiany są potrzebne i to zostało wykazane w ankiecie gracza Anonimka.

Ankieta wykazała, że 25 z 34 odpowiadających uważa, że

prywatne farmy na dużą skalę to oszustwo i nieuczciwa gra.

Po 1 nie ma tam nic o zmianach, po 2 34 głosujące osoby to nie jest nawet 1% ludzi grających w Polsce w traviana, a po 3 stwierdzenie "na dużą skalę" dyskwalifikuje tą ankietę jako miarodajną, bo co za różnica jaka skala.

A zmiany nawet jeśli są potrzebne to na pewno nie takie jak proponujesz co już Ci wszyscy łącznie ze mną udowodnili.

• Bardzo ciekawa kwestia, pewnie dlatego moje konto było w topce na mś, a Araby do tej pory się nie mogą nadziwić jak mogliśmy zrobić tyle offów i deffa w 30 kont, nie wspominając, że mogli się ode mnie sporo nauczyć o mechanice tej gry będąc ze mną w koalicji. Nie rozróżniasz jakości od ilości.

Czytać nie potrafisz, a w szczególności ze zrozumieniem, więc mnie to nie dziwi, że całości nie dałeś rady, bo wystąpiły tam zdania złożone.

Wiem, że nigdy nie miałeś wybitnych albo chociaż dobrych wyników w tej grze, więc używając sztuki logicznego myślenia mogę śmiało stwierdzić, że były one słabe.

Ankieta wykazała, że 25 z 34 odpowiadających uważa, że

prywatne farmy na dużą skalę to oszustwo i nieuczciwa gra.

Po 1 nie ma tam nic o zmianach, po 2 34 głosujące osoby to nie jest nawet 1% ludzi grających w Polsce w traviana, a po 3 stwierdzenie "na dużą skalę" dyskwalifikuje tą ankietę jako miarodajną, bo co za różnica jaka skala.

A zmiany nawet jeśli są potrzebne to na pewno nie takie jak proponujesz co już Ci wszyscy łącznie ze mną udowodnili.

Lo_dziku Turku skup się na zmianach a nie na mnie. Skupiliście się na mnie oby zacząć atakować za każdy wpis, za każdą kropkę i przecinek postawiony w innym miejscu. Robicie to, aby zdyskredytować i obrzucić błotem i odciagnac uwagę od głownego watku. Jesteście jak stado, które atakuje jeden upatrzony cel. Dla mnie jesteś jeleniem i nim zostaniesz. Kiedyś (kilka lat temu) myślałem, ze jesteś ok graczem, ale dzisiaj już tak o tobie nie myśle a już tym bardziej po tym, co tu piszesz. Popierasz patologie, do której legalizacji się przyczyniłeś jak prawda jest to, że miałeś wpływ na zmiany w tym zmiany w zapisach zasad gry. 1% piszesz, ale nie wziąłeś pod uwagę tego, że spora cześć graczy wg nie wchodzi na to forum. Gdyby ludzie widzieli ankietę anonimka to byłoby więcej głosów. Multikonta (ich legalizacja) to mały pikuś przy szkodliwości tego, co robią obecnie sojusze (gracze na PF i multach) w dużych koalicjach. Ja jeszcze gram, ale i na mnie w końcu przyjdzie pora, bo wszystko ma swoje granice. Ja grając inwestuje tylko swój czas, ale np. tacy gracze jak Anonimek mogą się zagotować widząc to, co się dzieje a gdzie on np. kupuje monety za powiedzmy 2 lub 4 tysiące PLN na miesiąc, aby pograć i mieć dobrą zabawę a tu Gal z PF robi takie wały, że głowa mała i nikt nie reaguje. Na tym wpisie kończę i na kolejne nie odpisuje.

• Anonimekmogą się zagotować widząc to, co się dzieje a gdzie on np. kupuje monety zapowiedzmy 2 lub 4 tysiące PLN na miesiąc, aby pograć i mieć dobrą zabawę a tuGal z PF robi takie wały, że głowa mała i nikt nie reaguje. Na tym wpisie kończęi na kolejne nie odpisuje.

teraz to cię chyba gumka od majtek w szyję za mocno ciśnie . 2-4k zł na miesiąc.... wmawiaj sobie te bzdury

• Lo_dziku Turku skup się na zmianach a nie na mnie. Skupiliście się na mnie oby zacząć atakować za każdy wpis, za każdą kropkę i przecinek postawiony w innym miejscu.

Właśnie w tym problem, że skupiliśmy się na zmianach, a nie na Tobie. Jakby poprawiać wszystkie Twoje błędy to post musiałby być min. 10 razy dłuższy. Masz link do słownika i sobie sprawdź, gdzie je popełniłeś https://sjp.pwn.pl/.

Popierasz patologie, do której legalizacji się przyczyniłeś jak prawda jest to, że miałeś wpływ na zmiany w tym zmiany w zapisach zasad gry.

Nigdzie nie napisałem, że popieram patologię. Nie popieram Twoich bzdurnych pomysłów i nie popierałem zapisu w regulaminie, który był totalnie niejasny i powodował bany za nic tylko ze względu na interpretację MH.

1% piszesz, ale nie wziąłeś pod uwagę tego, że spora cześć graczy wg nie wchodzi na to forum.

Dokładnie to wziąłem pod uwagę. Gdyby wszyscy albo chociaż większa część graczy na to forum wchodziła i zagłosowała to wtedy można by wyciągać jakieś wnioski z ankiety pod warunkiem, że byłaby dobrze skonstruowana, a nie bez sensu tak jak ta anonimka.

Robert nie ma sensu pisać do tego kogoś bo to dno i 5 metrów mułu. Argumenty nie trafiają .

Jak to do mnie (bo nie wiem skąd wiesz jak mam na imię) to oczywiście wiem, że do niego (jak i do masy innych użytkowników tego forum) i tak nic nie dotrze, ale jeśli moderacja z Glacierem na czele pozwala pisać takie bzdury publicznie i tego nie kasuje to niestety trzeba takie rzeczy prostować, bo jak przyjdzie ktoś nowy nieznający się na grze to pomyśli, że taki Legiatus pisze prawdę.

Na tym wpisie kończę i na kolejne nie odpisuje.

comment_os40yCCaaCyEjPuzRgpXmWLUXs9C9kjf.jpg

• Skupiliściesię na mnie oby zacząć atakować za każdy wpis, za każdą kropkę i przecinekpostawiony w innym miejscu. Robicie to, aby zdyskredytować i obrzucić błotem iodciagnac uwagę od głownego watku.

Jesteś pewien że atakujemy cie za każdy post aby obrzucić błotem za literówki ? czy może jest tak, że ja turek i yadviga podaliśmy ci argumenty przeciw twoim zmianom, a ty po prostu je odrzuciłeś i powiedziałeś NIE BO JESTEŚCIE PFIARZAMI I MULTAMI. a więc kto próbuje tu kogo obrzucić błotem ? poniżej zacytowałem post mój, turka i yadvigi, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie, przemyśl i podaj rozwiązania problemu które faktycznie by coś zmieniły, i nie prowadźmy tego wątku w taki sposób, że my ci podajemy argumenty a ty mówisz NIE. w taki sposób nie prowadzi się dyskusji.

• ale jeśli moderacja z Glacierem na czele pozwala pisać takie bzdury publicznie i tego nie kasuje to niestety trzeba takie rzeczy prostować,

bardzo dobrze że nie kasują, bo możemy to naprostować i być może pokażemy nowym, że legatus nie ma racji, nie wiem jak ty ale ja cenzury nie lubię, nawet kiedy druga strona pisze totalne głupoty :)

• Dzień dobry,

Odnośnie tego, że przestaliśmy kasować posty w tym wątku. Kasowanie przynosi słabe efekty jak widać, ponieważ nie jestem w ten sposób dotrzeć do osób, które tutaj się kłócą i problem wraca w większej skali, dlatego postów przestały być kasowane, jeśli faktycznie nie łamały Regulaminu Forum w znaczny sposób. Dodatkowo mieliśmy weekend, raz na tydzień wychodzę z domu i nie zabieram komputera ze sobą ;). Proszę w tym temacie o wyrozumiałość.

Co do samego wątku, istnieją dwa wątki na ten sam temat w gruncie rzeczy i chciałbym, abyśmy wszyscy się tutaj zrozumieli w kwestii naszej dyskusji.

Każdy kolejny post nie na temat, czyli na przykład post zawierający epitety skupiające się wokół osoby (jakiejkolwiek) a nie wokół naszego tematu będą traktowane jako złamanie Regulaminu Forum. Prosiłem wiele razy, posty były edytowane i usuwane były te treści, które łamały Regulamin Forum, a przede wszystkim zasady dobrego smaku i kultury osobistej. To nie przynosiło żadnego efektu. Bardzo mi z tego powodu przykro, ale chyba tak musi być.

Prywatne rozmowy mogą być prowadzone poprzez konserwacje prywatną. Tutaj skupiamy się na problemie, a nie na tym kto ma rację i kto jest lepszy.

Pozdrawiam serdecznie licząc na konstruktywną kontynuację tematu,

Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Ja osobiście uważam że temat w obu wątkach został wyczerpany już niemiłosiernie

Dalsza dyskusja jest bezcelowa gdyż nie wnosi nic nowego a wciąż powielane są te same postulaty i polemika na ich temat jest bardzo jałowa, Jak traktowani są dyskutanci przez założyciela wątku jaskrawo rzuca się w oczy na argumenty graczy są tylko pomówienia i szkalowanie Odpowiadanie na każdy argument zdaniem " bo nie i już jesteście oszustami i manipulatorami w tej grze" to nie jest rozmowa

Tym bardziej że nie ma innych postulatów odnośnie zmian w grze

Czas najwyższy zamknąć te wątki

Niestety pod zbyt wielu z nas w tym wątku dało ponieść się emocjom po oszczerczych wpisach założyciela tegoż tematu

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

• Podsumowując: należy przywrócić zasadę o tym, że konto nie może grać na swoją niekorzyść.

Osoby wypowiadające się w tym wątku są wręcz oburzone moimi zarzutami o nieuczciwość i nadmierne wykorzystywanie luki w regulaminie. Nie powinny mieć więc problemu z powrotem tego zapisu jeżeli temat budzi w nich aż takie emocje i czują się urażeni takimi zarzutami.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg