Röportaj: Roma Saldırı Vuruş Gücü Rekoru

• Merhaba cesur Travian oyuncuları;

Rekorlar kitabı kapsamında; T4.4 1X Sunucuları - Roma - En Fazla Vuruş Gücü - Emperyan - Equties Ceasaris - Mancınık Rekorları sahibi, SİYAH Birlikleri oyuncusu Spectre_TR ile yaptığımız bu güzel röportajı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

1-) Bize kendinizden ve birliğinizden bahsedebilir misiniz?

Merhaba adım Talha, yaşım 23, Denizliliyim. 3x ve pvp serverlerde çok kısa süre oynayıp 1x serverlere başladım. 2017 s2'de biraz oynadıktan sonra ilk rekorum olan 2017-2018 roma rekorlarını kırdığım s4'e başladım. Orada hem wow kurup hem rekor ordu basarak amacıma ulaştıktan sonra kısa süre 1-2 serverde takıldım.Bu server ortağım olan Nestor (Mert) ile çok garip bir şekilde tanıştım, kendisi beni s4e başlayacak olan Siyah Birliğine davet etti. O zamana dek kendi halimde oynuyordum bir birliğe veya ekibe bağlı değildim.

2019 S4'te 4 bölgeyide yıkıp ezici bir galibiyetle wow kurduk. İlk defa Siyah Birliklerinde oynamama rağmen çok kısa bir süre içinde ekibe alıştım.Hem onlar beni çok sevdi hemde ben onları. Aradığım birlik buymuş dedim.Hem muhabbetleri, hem oyun stratejileri ve stilleri bana uygundu. Orada çok güzel bir sinerji yakalayarak bir kaç kişi ile birlikte 2020 S3'e Roma dünya rekorlarını kırmak için geldik ve amacımızı gerçekleştirdik.

2-) Kendinizi nasıl bir oyuncu olarak tanımlarsınız?

Elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışan, yapacağını söylediği tüm şeyleri eksiksiz yapan ve birliği için elinden gelen her şeyi yapan biriyim. Birliğime yanlış yapanları asla affetmem, gereğini hiç tereddütsüz yaparım. Bu yüzden birliğim tarafından çok sevilsem de rakiplerim tarafından hiç sevilmem.

3-) Travian serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

Traviana 2011 senesinde ortaokul bitiminde arkadaşlarımla beraber başladım ama çok kısa süre oynadım. 2015'te liseden mezun olduktan sonra bol vaktimin olması sebebiyle '' Bir zamanlar travian diye bir oyun vardı bakayım ne olmuş ? '' diyerek tekrardan başladım.

4-) Favori ırkınız hangisi ve neden?

Aktif savaşlar için Cermen. Aktif savaşlar için hızlı, ucuz ve güçlüdür. Wow ordusu için kesinlikle Romadır. Cermene göre pahalı ama beslemesi daha kolay, güçlü ve basımı zordur, sabır ister.

5-) Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

Benim için birbirinden ilginç 3 olay var.

- 250 altın kodunu yüklediğimde aynı anda 2 tane 250 altın yüklenmesi

- 2020 S3'te koskoca -/- bölgesinde 1 tane önümüzden saldıracak koç ordusunun basılmaması

- 2020 S3'te hesabımız tüm serverin düşmanıyken gizli kalarak 3 bölgeyi yönetmesi ve roma dünya rekorlarını kırmasıdır. Bu olayın bir benzerinin olduğunu hiç sanmıyorum. Kimse tüm server kendine düşmanken ekipsiz bir servere girip zirvenin en uç noktasına çıkamaz.

6-) S3 sunucusu için kısa bir analiz yapabilir misiniz?

Malesef bizim için hayalkırıklıklarıyla dolu bir server olmuştur. Kalabalık fakat yöneticilik kabiliyetinden uzak yöneticilerin ego savaşları ve yanlış hamleleri yüzünden server çok zora sokuldu. Şuan kazananın kim olacağını söylemek için erken lakin kazananı biz belirleyeceğiz.

7-) Şu anda Travian'ı aktif olarak oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hala aktif olarak oynayan sadece Siyah Birlikleri kaldı. 6 wow ile en çok wow kuran 2. ekibiz. Oyuncu sayılarının ve kalitesinin iyice düşmesinden dolayı bu eksiklikleri gidermek için yöneticiler kendilerini geliştirmek yerine alicengiz oyunlarına başvurmakta lar. Bu da oyuncuları oyundan soğutan bir etkendir.

8-) Rekor ordu basımının zor olan yönleri nelerdir?

Rekor ordu basmak için öncelikle sağlam bir birlikte olmak şart. Sağlamdan kastım hem güçlü hemde aralarındaki problemleri kolaylıkla çözümleyendir.Hesabın hammadde kaynakları ve savunulma gücüde çok önemlidir. Büyük sabır ister. Ayrıca birliğinizin yaptığı her hamle sizin lehinize veya aleyhinize olmaktadır.Bazen ilerisi hesap edilmeyen en basit hamle sizin sonunuz olabilir. Çünkü rakiplerinizin gözünde daima ilk hedef sizsinizdir. Tökezlediğiniz ilk anda sizi yıkmak için harekete geçeceklerdir.

9-) Rekor ordu basabilmek neden bu kadar önemli?

Herkes bu oyunda 3-5 hesabı yıkabilir bir zaman sonra bu durum basit geliyor daha farklı daha etkili bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Rekor ordu basmak benim için bu oyunun zirvesidir ve her oyuncunun bu orduyu basmak istediği aşikardır. Herkesin istediği ama kimsenin yapamadığı şeyler daima insanları cezbetmiştir.

10-) İki kişinin bir hesapta ortak olarak oynamasının avantaj ve dezavantajlarından bahsedebilir misiniz?

İlk defa bir hesapta iki kişi oynuyoruz. Ortağımla hiçbir problem yaşamadım. Avantajı ise görev paylaşımıdır. Ortaklar üstüne düşeni yaptığında ortaya daha güzel ve daha kolay bir başarı çıkıyor. Dezavantajı ise ortaklar anlaşamaz ise hesap etkinliğini yitirebilir ve oyunu sonlandırabilir.

11-) Tecrübeli bir oyuncu olarak, yeni başlayan oyunculara önerileriniz var mı ?

Dahil olacakları birliği güzel seçmeliler. Oyunun zevkini almak için hem bu oyunu iyi derecede bilmek hemde sağlam bir birlikte oynamak gerekiyor.Yoksa oyun bir süre sonra zevk yerine ızdırap verebilir.Ayrıca bu oyun basit bir matematik ve strateji siyaset oyunudur kısa sürede iyi bir öğretici sayesinde rahatlıkla öğrenebilir.

12-) Sizce bir birliğin Dünya Harikası kurma yolunda atması gereken en önemli adımlar nelerdir?

Karaca.S (Emirhan) ve Olebergi (Yasin abiyi) wowda buluşturmak fazlasıyla yeterlidir.

13-) Bir birliğin yapısının korunması nelere bağlıdır?

Kesinlikle rakibe bağlıdır. Rakibin seni diri tutar, hırs yaptırır oyuna bağlar. Aksi takdirde oyuncular birbirine sarmaya başlıyor bu kaçınılmaz.

14-) SİYAH Birliklerini tekrar oyunda görecek miyiz, bu konuda bir planlama var mı?

COF Birliklerinden sonra 6 wow ile en çok wow kuran ekibiz. 7.sini kurmak için mutlaka geri döneceğiz ama tarihini kimse kestiremiyor. Genel Başkanımız Sinan Hoca vakti geldiğinde gerekli açıklamayı yapar.

15-) Forum hakkında ki düşünceleriniz nelerdir, forumu ne sıklıkla takip ediyorsunuz?

Forumu sıklıkla takip ediyorum. Forum tartışmaların ve kavgaların çok fazla olduğu bir yer. Bende bu tartışmalara çok fazla katılmaktayım. Malesef bunda rakiplerimin payı çok büyük.

16-) Röportajımıza son verirken eklemek istediniz bir şey var mı?

Hesaba bakan, savunma basan,yağma hesabı kasan,güvenliği için uğraşan ve altın ihtiyacını karşılayan herkesin emeğine sağlık.Çok teşekkür ederiz. SİYAH Birliğinden Spectre&Nestor ; 248.günün sonunda EŞSİZ ROMA DÜNYA REKORLARININ ilelebet TEK SAHİBİ OLDU !

Tfb5yL.jpg

970x250_5Tribes.png