TS3 [19.08.2020...] O wszystkim i o niczym.

• Temat ten przeznaczony jest do rozmów na tematy związane z grą na serwerze ts3.

Kto, gdzie, kiedy i z kim oraz inne pytania, odpowiedzi, polemiki i twórczość literacka graczy.

Krótko mówiąc o wszystkim co ma miejsce na serwerze.

Jak widzicie tematyka rozmów jest dowolna, jednak nadal obowiązuje tutaj Regulamin Forum.

Życzymy miłej gry!

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• gramy. przynajmniej ja i moi ludzie :) jak ktoś chętny to zapraszam do kontaktu
    Discord - bartek_ns#4208
    Skype - live:.cid.e11444374826127b
    albo priv na forum
    :)

• Witajcie,

Z wątku zniknęły niepotrzebne prywatne wycieczki i wzajemne obrażanie plus używanie wulgaryzmów.

Pozdrawiam,
    Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Strasznie malo osob jak narazie zarejestrowanych, spodziewalam sie ze bedzie wieciej....

Ciekawe skąd mieliby się brać. Siedzę na forum, a nie wiedziałam o starcie. Maila z info nie dostałam, pewnie przyjdzie jak zwykle, dwa dni po starcie bo najwyraźniej to najlepszy czas na rejestrację.

Nie żebym się wybierała czy chciała grać, ale jak do mnie info nie dotarło to do wielu innych też nie. To chyba jakaś strategia gwarantujaca coraz mniejsza ilość graczy na serwerach, bo praktycznie nie ma opcji że ktoś zobaczy że serwer się zbliża i pomyśli, zagram. Wpadają tylko ci którzy aktywnie szukają serwera do gry.

• Byl post na forum dwa tygodnie temu juz ze ts3 staruje przeciez. Dzisiaj wystartowal wiec jak cos nie jest za pozno na rejestracje :)

No właśnie dla wielu osób już parę godzin po starcie to "za późno", bo ci którzy wbili równo ze startem mają już przewagę w klikaniu. Post na forum to nadal info tylko dla tych, którzy aktywnie szukają, czekają i są na forum.

Chyba lepiej by to wyglądało, gdyby był newsletter z ankietką do wyboru: czy chcesz dostawać info o starcie wszystkich serwerów, x1, x2, speedów, specjalnych i gdyby dwa tygodnie przed planowanym startem leciał do wszystkich mail: "hej, serwer x2 startuje 19.08.20 + tu jest link do wątku na forum, pogadaj sobie z innymi którzy planują zagrać". Z konkretnym linkiem, a nie jakimś ogólnym byle czym i szukaj se sam, nam nie zależy żeby Tobie było wygodniej.

Problem z mailami rejestracyjnymi, które nie przychodzą chyba dalej nie został rozwiązany. Żadnego info, czy bezpieczniej unikać konkretnych domen, czy klikania w pierwszej minucie czy o co chodzi. Większości idzie gładko, ale 1-2 osoby mają ubaw z oczekiwaniem przez kilka, kilkanaście godzin albo do świętego Dygdy.

Jak na mój gust ryzyko rejestracji i gry na spontanie zostało efektywnie zmarginalizowane.

Załóżmy, że nie ma mnie na forum.

Dostanę dziś czy tam jutro wieczorem maila z info że serwer wystartował.

Zobaczę go jutro albo pojutrze, pomyślę, że w sumie mogłabym zagrać.

Napiszę do paru osób z pytaniem, czy ich tam nie ma albo czy się nie wybierają.

Zanim odpiszą znowu minie trochę czasu.

Jasne, że jak graczowi będzie bardzo zależało to będzie czatował czekając na info, z przygotowanymi numerami telefonów do znajomych, którzy potencjalnie zagrają, ale tu odpadnie kilku potencjalnych chętnych, tam kilku kolejnych...

Tu akurat serwer o tyle niefortunny, że masa ludzi siedzi na ems albo czeka na jesień, bo tam ma gwarancję że ludzie będą. Każdy z tych "odpadających" z gry tutaj przez brak przepływu informacji i jakichś sensownych reklam serwera to strata na jakości rozgrywki dla tych, którzy przyjdą.

To nie powinno tak wyglądać, że inicjatywa z zasady musi leżeć po stronie graczy bo inaczej nie pograją.

• Gdy serwer rusza w oazach jest po 0 surki, czy wypchane do pełna po 1k lub 2k?

I czy 10 września ruszy serwer międzynarodowy z 5 nacjami?

• No właśnie dla wielu osób już parę godzin po starcie to "za późno", bo ci którzy wbili równo ze startem mają już przewagę w klikaniu. Post na forum to nadal info tylko dla tych, którzy aktywnie szukają, czekają i są na forum.

Chyba lepiej by to wyglądało, gdyby był newsletter z ankietką do wyboru: czy chcesz dostawać info o starcie wszystkich serwerów, x1, x2, speedów, specjalnych i gdyby dwa tygodnie przed planowanym startem leciał do wszystkich mail: "hej, serwer x2 startuje 19.08.20 + tu jest link do wątku na forum, pogadaj sobie z innymi którzy planują zagrać". Z konkretnym linkiem, a nie jakimś ogólnym byle czym i szukaj se sam, nam nie zależy żeby Tobie było wygodniej.

Cześć,

Dziękuję za sugestię. Zostanie ona przekazana do przeanalizowania.

Problem z mailami rejestracyjnymi, które nie przychodzą chyba dalej nie został rozwiązany. Żadnego info, czy bezpieczniej unikać konkretnych domen, czy klikania w pierwszej minucie czy o co chodzi. Większości idzie gładko, ale 1-2 osoby mają ubaw z oczekiwaniem przez kilka, kilkanaście godzin albo do świętego Dygdy.

Informacji nie ma, ponieważ nie jest to takie proste jak wydaje się, że może być. Oczywiście, są pewne domeny, do których nasze maile nie docierają częściej, ale to nie znaczy, że wcale. Problem od dłuższego czasu nie występował - nie otrzymałem żadnej prośby o link rejestracyjny czy też wiadomości, że takiego linku ktoś nie otrzymał. Dodatkowo z tym problemem walczę odkąd z Wami jestem, czyli od początku roku zatem jak najbardziej nie jest on pominięty i nikt nie udaje, że on nie istnieje. Zdaje sobie sprawę jednak, że to po prostu trwa, ponieważ sprawa ta musi być procesowana również przez działy techniczne skrzynek pocztowych, o których mówimy. A to z zasady trwa po prostu.

Nie mniej i zawsze to powtarzam, jeśli kiedykolwiek, ktokolwiek będzie czekał na link rejestracyjny czy link GTL to wystarczy napisać na Support gry. Jeśli będzie to w godzinach 9-17 to zwykle czas mojej odpowiedzi nie przekracza godziny od momentu przesłania wiadomości.

Pozdrawiam,
    Glacier

glacier.png

970x250_5Tribes.png