Kniha múdrosti - 8.diel - Tiene hustnú

• book-of-wisdome8-800x400-1.png

Konečně! Quintus Maximus nedokázal přiznat ani sám sobě, že zpráva o tom, že někdo doopravdy viděl tu knihu a pamatoval si ji, ho navýsost potěšila.

Vůbec poprvé našel skutečnou stopu místo sledování neurčitých historek a drbů.

Kovář pro něj byl hodnotnou studnicí informací, i když si to sám nemyslel a byl zmatený ze všech těch otázek, které mu strážný pokládal.

„Ano, ano, pamatuju si tu objednávku, byla neobvyklá,“ zamumlal kovář a kroutil hlavou. „Šlo o opravu přezky na velmi staré knize. Vysloveně mi řekli, ať ji ani nezkouším otevřít, protože bych přišel o všechny své schopnosti.“

Kovář se uchechtl a pak pokračoval:

„Popravdě, kdyby mi bylo 26 let, znamenalo by to pro mě jediné – tu knihu otevřít. Ale...“ podíval se na své silné ruce a rozhlédl se po své kovárně. „Teď je mi naštěstí skoro dvakrát tolik. Celý život jsem tvrdě pracoval na tom, co mi jde nejlépe, takže i jen sebemenší šance, že bych ztratil své schopnosti, by... no, prostě jsem tu knihu neotevřel. Opravil jsem přezku a donesl knihu zpátky Galovi a Egypťanovi, kteří si tu opravu u mě objednali. Dávali si také hodně záležet na tom, aby tu knihu neotevřeli. Když jsem jim přišel vrátit knihu, byli zabraní do konverzace, ale jak jsem se objevil, zmlkli. Ale mám pocit, že jsem zaslechl něco o plánech dát tu knihu do nějakého hrdinova inventáře. Myslím, že říkali něco o jednom z Hunů. To je všechno, co vím. Omlouvám se, vím, že to není mnoho.“

„I tohle je pro mě obrovská pomoc,“ řekl upřímně starý voják. Informace, které získal, byly drahocenné. Vypadalo to, že kniha skončila u lidí, kteří si byli přesně vědomi jejích schopností. Sledovat knihu na aukci už teď nemělo příliš smysl. „Pamatuješ si něco, co by mi pomohlo zjistit, kam šli potom?“

„Hmm, těžko říct. Mluvili o plánech pro různé frakce a myslím, že vím, za kterou frakci bojují. Nebo teda minimálně proti které frakci bojují. Proti všem kromě rebelů. Takže bych řekl, že pochází z území rebelů. Ale co mě překvapilo, bylo, že si spolu s tou přezkou objednali ještě brnění s různými emblémy. Koně, jeleni, skarabové a zlatí orli. Proč?“

Zmatený kovář znovu pokrčil rameny. Quintus Maximus už ale znal odpověď. Nedávné události ukázaly, že ačkoli příslušnost k frakci je daná už od narození, lidé si mohli svobodně vybrat, kterou frakci podpoří. Momentálně o vítězství bojovala jen jedna země v rámci příprav na začátek skutečné války. Ale události nabíraly rychlý spád. Za méně než měsíc bude mnoho zemí válčit proti sobě navzájem, aby uchvátily vítězství pro svou frakci. Nebo... vítězství pro nějakou jinou frakci.

Obvyklé pořadí událostí se také otočilo vzhůru nohama díky tomu, že regionální síly se také daly do pohybu. Teď už všechny ty staré strategie a přístupy neplatí. A právě to byl důvod, proč všichni stratégové sledovali, jak pokračuje válka na osamělém území. Chtěli zjistit, jaká bude ta nejlepší cesta k vítězství – a že se ty cesty velmi lišily. Boj za určitou frakci, zatímco vaše osady jsou hluboko na území jiné frakce, byla jen jedna ze stovek diskutovaných taktik. Zvažovalo se i mnoho dalších plánů. A jen čas ukáže, který z nich bude ten nejlepší.

Úkol: Quintus Maximus dostal od kováře nápovědu ohledně toho, kde Gal a Egypťan vzali knihu. Už se stmívalo a Quintus Maximus tak viděl jen siluety vojáků hlídajících cesty do vnitrozemí jednotlivých frakcí. Pojmenuj přesné typy vojáků hlídajících tyto cesty.

MP_291_TL_BookofWisdom8_Riddle_V5.png

Detailné informácie

Začiatok:

24.08.2020 - 10:00

Koniec:

31.08.2020 – 10:00

Oznámenie víťazov:

01.09.2020

Výber víťazov:

Spomedzi správnych odpovedí náhodne vyberieme 6 víťazov

Ceny:

50 zlatiek x 6 víťazov

Platnosť kupónov:

30.04.2021

Váš tím Travian: Legends

• odpověď: Oštěpař(Spearman), Falanga(Phalanx), Pretorián(Praetorian), Žoldnéř(Mercenary), Domobrana Otroků(Slave Militia)

jméno: Mak&Rud

server: Shadows Empires-Open Beta

• Zleva:

1. Nějakej německej vylízanej autor soutěže si zřejmě myslel, že je super nápad využít kreslené stíny postaviček, které takto nejsou ani zobrazené ve hře ani ve FAQ. Takže budiž to třeba Pálkař.

2. Asi Falang?

3. Asi Legionář?

4. Asi Žoldnéř?

5. Asi Otrok?

• 1 oštěpař- germán
    2 falang- gál
    3 legionář- řím
    4 žoldnéř hůn
    5 otrok egypt

jedná se o 5 základních jednotek v novém vyobrazení včetně 2 nových národů
    neter szsk3

970x250_5Tribes.png