Travian: Shadow Empires - Dengeleme Değişiklikleri

 • Sevgili oyuncularımız;


  Oyun tasarımındaki ana hedeflerimizden biri, oyunculara tüm oyun boyunca anlamlı seçimler yapmaları için birden fazla seçenek sunmak ve hedeflere ulaşmak için çeşitli yollar oluşturmaktır.


  Yıllık özel senaryomuz Travian: Shadow Empires'ın başlangıcına hazırlandığımız günlerde Açık Beta sunucusunu yakından takip ediyor ve geri bildirimlerinizi çeşitli kanallar aracılığıyla topluyoruz (Forum, Discord, Facebook vb.). Aldığımız bilgilere dayanarak; bölgeler arasında ki boyut farkının (dolayısıyla bölge başına köylerin ortaya çıktığı koordinatların) aynı oyuncu sayısı baz alındığında, bazı hiziplerde oyuncuların 1 ila 3 bölgede yerleşirken diğerlerinde ise 7 ile 8 hatta daha fazla bölgede yerleşmesine sebep olduğunu gözlemledik. Bu da, bazı hizipleri zafere giden yarışta diğerlerinden daha dezavantajlı bir hale getiriyor.


  Kapsamlı bir incelemenin ardından, Eylül ayında başlayacak olan Travian: Shadow Empires'ın tüm yeni oyun dünyalarında bazı düzenlemeler ve birtakım dengeleyici değişiklikler yapmaya karar verdik.


  Neler Değişecek:

  • Büyük (801x801) haritaya sahip oyun dünyalarında köylerin ortaya çıktığı koordinatlar bölge başına en fazla 300 olmak üzere, küçük (401x401) haritaya sahip oyun dünyalarında ise köylerin ortaya çıktığı koordinatlar bölge başına en fazla 100 olmak üzere sınırlandırılmıştır.
  • Bazı hiziplerin başlangıç bölgeleri de beta sürümüne göre biraz değiştirildi. Her hizbin ilk 3 bölgesinde ki değişimi aşağıda ki haritadan inceleyebilirsiniz.

  TSE_CommunityMap_August.jpg


  Görüşleriniz ve aldığımız harika geri bildirimler için tüm beta oyuncularına ve birlik stratejistlerine teşekkür ederiz.


  Travian: Legends Ekibiniz

  Retired Super Moderator

  Martin Luther

  Post was edited 1 time, last by Regnum ().