Beşinci Gün – Zaman Geldi Çattı

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
 • Beşinci Gün – Zaman Geldi Çattı

  ha__0004_manticore800x800_TEUTON.png.pngMantikor ekibi, geçen yorucu birkaç haftada Akasir Atlıları'nın topraklarına adım adım daha da yaklaştı, kuzeye doğru attıkları her bir adımda şiddetli çarpışmalar yaşadılar. Bazı bölgeler saldırıları karşısında çoktan düşmüştü ve Hanedanlık sancağı Akasir Atlıları'nın topraklarının derinlerinde bile dalgalanmak üzereydi.


  Yine de bir şeyler yolunda gitmiyordu ve ekip bu durumla ilgili her dakika daha fazla endişeleniyordu. Görünen o ki İsyancılar ve Hanedanlık şu anda en güçlü iki kuvvetti, karşı karşıya gelmekten kaçınıyorlardı ve temelde daha zayıf olan rakipleri kılıçtan geçiriyorlardı (Mantikor'un yardımıyla). Bunu yaptıkça ileride yaşanacak göğüs göğüse muharebe için alan açıyorlardı.


  Birlikte hareket ettiklerine, diğer birliklere aynı anda hem batıdan hem de güneyden birlikte saldırdıklarına, gün be gün zayıflayan savunmalarını dağıttıklarına dair bazı söylentiler vardı. İki ana kuvvetin diplomatları soğuk bir sessizlik içinde ilişkilerini sürdürdükleri için kimse kesin olarak bunun tamamen rastlantısal mı yoksa organize bir eylem mi olduğunu söyleyemiyordu.


  Hanedandan oğlan veya "Pisicik" (Pençe'den aldığı takma isim) şaşırtıcı bir biçimde kullanışlıydı. Diğer dördünün seviyesinin yakınından bile geçmiyordu ama aldığı görevden memnundu. Görevi, savunmaya göz kulak olmaktı ve bu sorumluluğu tamamen üstüne almıştı; yeni askerleri eğitiyor ve üzerilerinde en iyi zırhların olduğundan emin oluyordu. Dikkate değer miktarda bir savunma gücünü oraya toplamayı başardılar. Başarısına rağmen yine de gün be gün oğlanın ruh hali daha da kasvetli bir hal aldı ve bunu fark etmemek güçtü.


  Bazen Pençe, geceleri oğlanın yastığına gömülüp nasıl ağladığını duyuyordu ve o anlarda kalbi acıyla doluyordu. Halen ebeveynlerini bulamamışlardı ve kadın, oğlanın üzüntüsünün nedeninin bu olduğuna inanıyordu. Zavallı kayıp ruh…

  Ama gerçek sebep daha basit ve aynı zamanda daha korkunçtu. Mantikor ekibine katılan "Pisicik" her yeni gün, dış dünyada kullandıkları ünlü takma isimlerinin ardındaki gerçek insanları görüyordu. Bu savaştaki tek amacı hayatta kalmak olan her biri bir diğerinden daha yorgun ve daha sadık insanlar. Gün geçtikçe yaptığı şey ve yapış şekli yüzünden daha fazla saygı kazandı ve ünlü ekibe daha da fazla bağlandı. Yine de kaderin dördü için neyi hazırladığını tam anlamıyla farkındaydı. Ve bilinmeyen bir kişiden mesaj aldığı her seferinde onu açmaya çekiniyor, içindeki mesajı görmekten korkuyordu. Günlerini karanlık ve gecelerini zorlu kılan gerçek sebep buydu.


  Beklenmeyen mesajları sadece sabahları açmayı alışkanlık edinmişti; bunlar sadece rastgele bir soru içerdiğinde gerçek bir rahatlama hissediyordu ki insanlar bu dörtlüye sık sık bu tip pusulalar yolluyorlardı. Bu, tasalanmadan bir gün daha hayatta kalabileceği anlamına geliyordu. Ve yine aynı şey oldu. Başka bir isimsiz mesajı açtıktan hemen sonra aniden kralın dolgun el yazısını gördü ve anında sahibini tanıdı. Mesaj kısaydı ama tüm umutlarını kırdı.


  "Zamanı geldi."


  Devam edecek.


  Görev: Alttaki görev, Mantikor ekibinin onların ordularına katılmayı isteyenlere verdiği görevdir. Çözmeyi deneyin.

  Görselde kaç adet Göçebe savaşçı bulunmaktadır?


  Riddle_day5_army_counting.png  İpucu: Askerleri mutlaka saymanız gerekmez. Sanatçı tarafından verilen cevaba en yakın cevabı veren kişiler kazanacak.