Příběh o AngloX

• Po ukončení hraní na cz/sk jsem začal hrát na nové doméně- Anglosféra ( AngloX ). Momentálně skončilo 6 kolo a v průběhu pátého kola se na serverovém discordu začal objevovat převážně trash talk na jednu alianci-RipTeam. Ten trash talk jsme přehnali a začali si vymýšlet dané věci jako The Light, Ripteam GODS a o tom jak to je nejlepší aliance apod. ( což se rozšířilo i mimo angloX :| ). Tak nás napadlo tomu dát nějaký příběh. Začal jsem psát příběh od samotného začátku Anglosféry. Účelem toho příběhu bylo zesměšnění Ripteam :sleeping: Ale postupem psaní jsem od této myšlenky upustil a snažil se napsat "seriozní příběh" s prvky, které jsem měl k dispozici. Příběh je původně psaný v angličtině a měl celkem pozitivní zpětnou vazbu, která i vedla k tomu ten příběh dokončit. A jelikož mě to psaní celkem bavilo a teď nemám nic moc na práci, tak jsem si řekl, že bych ho mohl začít překládat/přepisovat a sdílet ho i tady :)

V první řadě chci říct, že je to amatérsky napsáno, takže od toho moc nečekejte a vím, že v tom příběhu jsou nějaké nesrovnalosti...:D ani to nikoho nenutím číst, ale pokud to někoho zaujme budu rád :thumbup:( Příběh je rozdělen na kapitoly. Každá kapitola kromě poslední obsahuje dané kolo. ( 1 Kapitola je seznámení s aliancemi, 2-4 je o 1/2/3 kole a poslední 5 kapitola je o 4/5 kole. )

Kapitola první

Začátek před Anglosférou

Před tisíci a tisíci lety existovalo několik světů plné života, každý svět měl svojí alianci a krále, který zde vládl. Jednoho dne starověcí bohové chtěli dobýt každičký svět a tím získat nad nimi nadvládu, ale bez nějaké pomoci to bylo nemožné. Starověcí bohové neměli jinou možnost než použít mocnou temnou magii nazývanou Internet. Magie byla tak silná, že okamžitě zničila všechny světy a vytvořila z nich jeden zcela nový, který obsahoval život, mýty, legendy a proroctví z předchozích světů. Tento svět je svět, který všichni dobře známe jako Travian Svět.

Uběhlo několik let a Travian Svět byl plný nového života. O pár let později se objevila aliance z jednoho zničeného světa, byla to RipTeam aliance. Starověcí bohové si RipTeam oblíbili a rozhodli se jej navštívit. Když poprvé RipTeam pocítili přítomnost starověkých bohů, tak neměli strach ani obavy. Uvnitř sebe věděli, že jim přinesou něco dobrého a mocného. Starověcí bohové jim řekli co se stalo s jejich světem a proč tu jsou. ,, Přijměte The Light a připojte se k nám, pokud tak učiníte někteří z vás se stanou RipTeam bohové a jednoho dne budou vládnout tomuto světu " řekli starověcí bohové. RipTeam souhlasili a 5 členů náhle zmizelo, ale ostatní mohli cítit stále jejich přítomnost. Postupem času RipTeam bohové měli více následovníků a přidávali se k Ripteam. Lidé se začali bouřit proti těmto bohům a mnoho válek následovalo. RipTeam bohové s jejich následovníky na nějakou dobu zmizeli a vrátili se o několik let později.

O 150 let později byl narozen král, který vládl světu nazývaný IDTS. Daný král nemohl být nikdo jiný než známý Wonka. On věděl co se stalo s jeho světem, protože v minulosti moudrý prorok Bernard mu předpověděl budoucnost ohledně sjednocení světů a jeho osudu, který má následovat. Wonka se vydal na cestu světem, aby se dozvěděl o tomhle světu něco více. Jednoho krásného slunečního dne mu cestu zkřížila malá vesnice poblíž řeky. Když přišel o něco blíže k dané vesnici, malé děti ho zahlédli, rozběhli se k němu a začali kolem něj poskakovat radostí. Vesnická dívka pohlédla zpovzdálí na tohoto tajemného muže s úsměvem na tváři a on úsměv opětoval. Wonka uviděl něco více než jen obyčejnou vesnickou dívku. Wonka byl zmatený z náhlých neznámých pocitů, které právě měl, přišel k dívce blíže a požádal jí o její jméno. ,, Duvessa je moje jméno " odpověděla tichým hlasem a také se zeptala ,, a jaké je to tvoje? " ,, Moje jméno je Wonka " odpověděl. Zbytek dne oba trávili spolu a na konci dne se Wonka rozhodl odložit svojí cestu a na chvíli se tu usadit. Postupem času se Wonka a Duvessa do sebe zamilovali, oženili se a když to nemohlo být lepší, tak očekávali dítě. Oba nemohli popsat jak šťastní jsou a jaké mají právě oni štěstí, že na sebe narazili. Čas porodu nastal a Duvessa porodila kluka! Oba se shodli na jméně Jovan. Bohužel občas, když někomu život dáte, tak další ztratíte. Po porodu Duvessa upadla do bezvědomí a umřela. Wonka se modlil a byl ochotný udělat cokoliv, aby jí přivedl zpět k životu. RipTeam bohové uslyšeli jeho modlitby a rozhodli se mu pomoci. Wonka pocítil přítomnost bohů a zeptal se co má udělat. ,, Můžeme jí zachránit, ale musíš přijmout The Light a cenu kterou to obnáší nebo odmítni a tvůj syn v budoucnu bude trpět, ale tvojí ženu přesto přivedeme zpět k životu." řekl jeden z RipTeam bohů. Wonka věděl, že nemůže přijmout The Light, protože on je a bude králem a takhle by ztratil vše co vybudoval. Rozhodl se odmítnout a nechat svého narozeného syna trpět. Duvessa opravdu ožila: ,, Co jsi to udělal?! " řekla a tímhle rozhodnutím Wonka změnil osud celé jeho rodiny. RipTeam bozi měli vlastní plán s jeho rodinou a proto Wonku i Duvessu přivedli do umělého spánku. Jejich syn byl speciální, nebyl to obyčejný člověk, ale polobůh. Když Jovan dosáhl určitého věku, tak byl také uveden do umělého spánku, ale nebyl to jen obyčejný umělý spánek, tenhle spánek smazal během času všem jejich vzpomínky. Několik stovek let uběhlo a lidé postupně zapomněli na Wonku, Duvessu a vlastně i RipTeam bohy, ale z Jovana se stala legenda a mýtus.

Daleko v nížině byl chrám, kde byly narozena dvojčata při západu slunce. Rytíři z chrámu oslavovali tuhle speciální událost celou noc. Brzy ráno moudrý prorok Bernard navštívil tenhle chrám a uviděl dané dvojčata ,, tohle nemůže být pravda " řekl a jeden z rytířů se zeptal ,, co pak? ". ,, Oni byli narození při západu slunce? " znova se zeptal Bernard rytíře ,, ano " odpověděl rytíř. ,, Ti dva jsou legendy jmenující Rob a Brad. Mají do tohoto světa přinést mír, spravedlnost a čest, ale pokud se oni narodili...to znamená,že zapomenutí lidé znovu povstanou a RipTeam bohové se vrátí zpět. Existuje také proroctví o těchto dvou. Někdo kdo je polobůh se stane jejich noční můra, Lemon nedá vítězství dvojčatům zadarmo a od přítele zradu očekávat musí. RipTeam bozi se je pokusí dostat, oba přitom ztratí někoho blízkému jim. Jejich cesta nebude snadná, ale za to bude čestná. Povedou lid známí jako TK " 1 řekl Bernard a pomalu odešel z chrámu.

Čas plynul a rytíři se snažili Brada a Roba naučit vše co umí. Brad byl plný kuráže a odvahy, perfektně ovládal meč a to byla jeho hlavní vlastnost. Rob byl chytrý, milý, přátelský a dobře ovládal komunikaci s ostatníma. Jeden bez druhého by nemohli fungovat. Během cest po všech chrámech si našli přátelé, kteří je následovali všude kam se vydali. Bilbo, Gee, Mortein, Mamy, Athrek, Bullies všichni hlasovali pro Roba a Brada, aby vedli a shromáždili všechny rytíře. Rob a Brad přísahali, že povedou čestně a spravedlivě a tak se stali vůdci rytířů. V lese kudy procházeli slyšeli ze stínů hlasy: ,, Pojďte blíže vůdci TK " hlasy opakovaly. Dvojčata slezli z koně a šli blíže k daným hlasům. ,, Přijměte The Light teď nebo vás přinutíme jej přijmout později! " řekl jeden z RipTeam bohů. Brad tasil meč, napřáhl se se svým mečem a máchl s ním před ním, hlasy utichly. Nikdo nevěděl kdo nebo co to bylo a co mysleli tím The Light. Později daného dne moudrý prorok Bernard se objevil v jejich táboře s důležitou zprávou: ,, Shromážděte své rytíře, vaše cesta právě začíná. Musíte cestovat na severo-západ do krajiny nazývanou Anglosféra. První válka starých světů je blízko. Všichni se pokusí nárokovat korunu a vládnout tomuhle světu. "

1There is also prophecy about them. Someone who is a half of god will haunt them in a nightmare, Rob and Brad will still fight fair. Lemon grow up on the tree, will not give to twins win for free. From friends they should betrayal expect, from others they will get respect. RIPTEAM GOD will try to get them, both will lose someone close to them. Theirs path will not be easy, on end of the each day they will feel sleezy. ( originálně to zní lépe :saint: )

Bernardova další zastávka byla v Hegemony kempu. Hegemony je aliance, která je vlastně původní respektive první aliancí v Travian Světu. Oni jsou ti co tu vládli, od samého začátku. Nikdo kromě RipTeam bohů se jim neodvážil konkurovat aspoň tedy do teď. Jejich historie je plná krveprolití,válek a obětí proti RipTeam bohů. Nakonec se jim je ale podařilo potlačit a zajistit mír pro obyvatelé Travian Světu. Lidé co porazili RipTeam bohy se nazývali The Mighty Hegemony. Bohužel poslední člen této aliance umřel několik let nazpátek a tato aliance zanikla a nová byla zrozena známá jako Hegemony. Bernard vylezl na kopec: ,, Hegemony váš čas nadešel. Jsou tu hrozby, které míří do krajiny nazývanou Anglosféra. Pokusí se vzít vaší korunu, pokud je chcete zastavit musíte cestovat do severo-východní Anglosféry. Nebudete tu sami, Další aliance nazývána WBP tu míří taky a bude stát proti vám. " řekl hlasitým hlasem a odešel.

Mezitím Bernard potom co odešel z Hegemony kempu hledal zapomenutou vesnici blízko řeky. Když konečně našel místo, kde vesnice měla být, tak tu bylo jen prázdné údolí. Bernard stále hledal a snažil se najít Duvessu a Wonky. Šel blíže k řece a uviděl vchod do jeskyně. Bernard přišel blíže ke vchodu do jeskyně, popadl a zapálil pochodeň a vešel dovnitř. V jeskyni byly staré malby na stěnách, které popisovaly příběh Wonky a Duvessy. Během zkoumaní maleb Bernard zaslechl zvuky, které vycházely z hloubi jeskyně. Bernard šel hlouběji do jeskyně a uviděl Wonku a Duvessu naživu. Oba byli zmatení, protože nikdo z nich netušil, kdo jsou ostatní a kdo jsou oni. ,, Já jsem prorok Bernard a ty můj příteli, ty jsi král Wonka z IDTS a tohle je tvoje žena Duvessa. Pojďte se mnou a vše vám ukážu " řekl Bernard a ukázal jim malby na stěnách v jeskyni o jejich životě. Ale příběh nebyl úplný, o jejich synu Jovanovi nebyla ani zmínka. ,, Co tě sem přivádí? " zeptal se Wonka, ,, Válka můj příteli, válka je blízko. Lidé na tebe zapomněli, ale tvojí vlastní lidé nikdy nezapomenou! Dypras, Jules a jeho žena Julie shromáždili pro tebe alianci poblíž jiho-západní krajiny nazývanou Anglosféra, která čeká na vaše rozkazy. Musíš vést svoje lidi do války a přivést pořádek na tomhle světě. Na tvé cestě potkáš speciální osobu. Věřím, že i když si na ni nevzpomínáš, tak budeš vědět o koho se jedná " řekl Bernard.

Gubbi, Lemke, Philip, Jeik a jeho pes s armádou hledali ve světě osobu, která má být mýtus, legenda a polobůh se jménem Jovan. Věřili, že Jovan je pravý král králů a povede jeho lid UGR ke slávě a míru. Armáda cestovala po staré cestě, když náhle začalo zemětřesení a každičký muž a žena upadl na zem. Před nimi se objevila na cestě trhlina, která vedla hluboko do podzemí. Někdo pomalu vycházel z daného podzemí... ,,Tohle musíš být ty! Mýtus, Legenda, polobůh Jovan! " řekl Gubbi ,, Já nevím kdo jsem " odpověděl Jovan. ,, Ale my víme " odpověděli lidé a každý z nich poklekl na koleno, podívali se na Jovana a začali křičet: ,, Král králů!, Král králů! ". Jeikův pes skočil na Jovana, oba spadli na zem a pes začal lízat Jovanův obličej ,, už zase " řekl Jeik a začal se smát. ,, Na tohle nemáme čas " řekl Philip a měl také pravdu. Válka byla čím dál blíže a oni museli být někde jinde. UGR se vydali na cestu do severo-západní krajiny nazývanou Anglosféra.

Wonka a Duvessa se snaží najít správny směr do jiho-západní Anglosféry, ale nedaleko nich zaslechli pochod armády. Pokusili se schovat, ale nebylo nikde blízko místo na schování a také neměli tolik času. UGR zvědi je našli a zajali. Wonka a Duvessa byli přivedeni před Jovana. Duvessa se na něj podívala a připadal jí velice povědomí, jakoby ho znala. Wonka měl podobný pocity jako když poprvé potkal Duvessu a v ten okamžik si to uvědomil. ,, Ty jsi můj syn, můj dědic, moje krev! " řekl Wonka a Duvessa se rozzářila štěstím. ,, Znovu...na tohle nemáme čas " řekl Philip a poté dostal facku od Gubbiho. ,, Má pravdu můj synu, musíme se co nejrychleji dostat na jiho-západ Anglosféry" řekl Wonka. ,, Ale my míříme na severo-západ " řekl Jovan. ,, Pak musí být naše cesta rozdělena. Setkáme se v Anglosféře a budeme spolu bojovat bok po boku jako otec a syn! " řekl Wonka.

Starověcí bohové se setkali na aktivní sopce z které vytéká láva a je obklopena horami přímo uprostřed krajiny Anglosféry. ,, Tohle je ono, První válka začne 12.11 2018. Bude to začátek konce " řekl jeden ze starověkých bohů.

Kapitola druhá

Sláva králi!

Starověcí bohové žijící v malé vesnici pod horami hned vedle sopky uprostřed krajiny Anglosféry, obklopena šedým územím ve tvaru kruhu, dobře známá jako šedá zona. Bohové odsuď slyšeli válečné bubny a pochod armád ze všech stran. TK, UGR a Pro-X dorazili na severo-západ. IDTS na jiho-západ, Nimrod a Upsurge dorazili na jiho-východ a Hegemony s WBP na severo-východ. Všichni založili své první vesnice ,, Tak to začíná " řekl starověký bůh. Stavitelé ve vesnici začali dávat rozkazy ,, dřevorubci běžte do lesa naštípat dříví, horníci jděte do železného dolu, vy čtyři vykopejte hlínu a farmáři běžte pracovat na obilná pole. Vy dva zkuste najít starou knížku s instrukcemi jak založit co nejrychleji druhou vesnici! " řekli stavitelé. Během času populace aliancí začala rozrůstat. Území bylo rozšiřováno a počet armád se zvyšoval. Malé bitvy proběhly, první krev byla prolita, vesnice byly zničené, nic co by ostatní nikdy předtím neviděli.

Ale bylo tu něco...něco mýtického a temného přicházející ze šedé zony. Uvnitř šedé zony lze vidět vesnice, které byly obydlené někým kdo rozhodně nebyli lidé. Lidé se jim rozhodli říkat nataři. Tyhle vesnice jsou zcela jiné od ostatních normálních vesnic. Uprostřed těchto vesnic je starověká budova nazývána Div Světa. Pokud se nějaké alianci podaří obsadit WW vesnici a postavit div světa na 100 úroveň. Starověcí bohové jim předají korunu a vůdce aliance se stane králem Travian Světa. Také tu existuje legenda, která říká: ,, Až nastane pravý čas, nataři začnou stavět vlastní Div Světa. Pokud se jim ho podaří úspěšně dokončit, nemoc natarů se rozšíří a všichni se stanou jedním z nich."

Na severo-východě WBP bojuje proti Hegemony. Jsou zde každodenní bitvy plné selhání a úspěchu. WBP mělo menší počet členů oproti Hegemony. Byl to skvělý příklad kvality nad kvantitou.Jiho-západ a jiho-východ bylo většinu času ticho. Jiho-západ byl pod kontrolou IDTS a brzo tu nebylo proti komu bojovat. Jiho-východ měl na začátku veliká očekávání mezi Upsurge a Nimrod, ale Nimrod zakládal vesnice v pustině daleko od Upsurge, kteří zůstali ve středu jejich sektoru.

Starověcí bohové hlavně pozorovali severo-západ, kde UGR s Pro-x bojovali proti TK. Čas plynul a na obou stranách byly těžké ztráty. Vypadalo to, že brzy UGR s Pro-x zničí TK, ale to vše se mělo změnit. Na hranici mezi západním severem a jihem byla vesnice, kde se uskutečnila schůzka vůdců. Jovan z UGR, Wonka z IDTS a Prorok Bernard z Pro-X. Na tomto setkání se probírala budoucnost války. ,, Vyhrajeme tuhle válku, v každé alianci máme špehy a vypadá to, že ostatní nemají šanci proti nám nehledě na to co se stane. Já si nasadím korunu a stanu se králem tohoto světa! " řekl Wonka a Jovan s ním souhlasil. Bernard zamrmlal, protože mu Wonka zněl úplně jinak než kterého znal. Zněl více arogantněji, myslel si, že může vyhrát, když on vlastně proti ostatním vůbec nebojuje a ukrývá se ve svém sektoru. Všichni vesnici opustili a vraceli se do svých hlavních vesnic. ,, Nemyslím si, že mu můžeme nadále věřit. " řekl Wonka Dyprasovi, který ho následoval na cestě zpět. ,, Možná bychom se ho měli zbavit " odpověděl Dypras.

Bernard navštívil Jovanovu hlavní vesnici a zeptal se ho co si opravdu myslí o jeho otci. ,, Myslím si, že má pravdu a společně budeme vládnout. Co jsi očekával, že řeknu?" řekl Jovan. ,, Něco ohledně toho proč zrovna on by měl mít korunu, když v podstatě zatím neudělal nic čím by si ji zasloužil? Nebo to jak mluvil o tom jak vyhráváme, když v tom způsobu jak vyhráváme není žádná čest " řekl Bernard. ,, Pokud chceš bojovat se ctí, pravděpodobně jsi na špatné straně války " odpověděl Jovan.

O pár dní později Wonka zrušil spojenectví s Pro-X a vyhlásil jim a všem ostatním aliancím válku. Bernard se opět setkal s Jovanem a zeptal se: ,,Co tohle je?! " ,,Je to to, co to je " odpověděl Jovan a dodal ,, S otcem si myslíme , že tě už nepotřebujeme a nejsme si jistí, že ti můžeme nadále věřit. ",, Proč se chováš jako jeho loutka? Byli jsme přátelé, bojovali bok po boku, ale to pro tebe očividně nic neznamená " řekl Bernard a odešel. Během následujících dnů UGR intenzivně bojovali proti Pro-X. Bernard potřeboval nové spojence a proto se rozhodl poslat zprávu Robovi z TK.

Mezitím v TK hlavní vesnici.

Rob obdržel zprávu od Bernarda " Potřebujeme si promluvit co uděláme proti UGR s IDTS. Pokud máš zájem, navštiv opuštěnou oázu na koordinacích -40/38 dalšího rána. Také ve tvé alianci je jeden z IDTS špehů. Pokus se ho najít." ,,Vím kdo je ten špeh " řekl Brad a náhle se otevřeli dveře od paláce jedním ze strážných. ,, Pane, nějaký cizinec před bránou s vámi chce mluvit " řekl strážný. Rob a Brad se vydali k bráně a cizinec začal mluvit: ,, TK bude během následujících dnech zničení. Tohle je vaše poslední šance se přidat k UGR. " Brad vytáhl meč z pochvy a uřízl na jedno máchnutí hlavu jednomu z jeho strážných. Hlavu sebral ze země a hodil jí na cizince před bránou se slovy: ,, tohle je naše odpověď, vem svého přítele domů " Brad se otočil a pomalu kráčel zpátky do paláce ,, Takhle to my neděláme! " řekl mu Rob překvapujícím hlasem, Brad se zastavil a otočil hlavu na Roba se slovy ,, Už nejsme stejní jako kdysi " a pokračoval dále do paláce.

Rob navštívil Bernarda v oáze, kde nebyl jen Bernard, ale také vůdci Hegemony a Nimrod. ,, Ty jsi na mě nepamatuješ, ale byl jsem tam, kde ty a Brad jste byli narozeni. Máte do tohoto světa přinést mír, spravedlnost,čest a já vám chci pomoci toho dosáhnout " řekl Bernard. Pro-X, Hegemony a Nimrod se rozhodli podpořit TK při stavbě Divu Světa a porazit IDTS a UGR. Hegemony a Nimrod vůdci si klekli před Robem a začali křičet: ,,Sláva novému králi! " WBP se rozhodlo přidat a podpořit IDTS Div Světa a Upsurge stavěli sami.

Později jedné noci byla Wonkova WWR2 vesnice pod útokem TK. Wonka byl zrovna v paláci, když katapulty začali na ní pálit a přímo zasáhli palác. Wonka dostal zásah od trosek a byl těžce raněn, stěží a se štěstím opustil palác dřív než z něho zůstala jenom zřícenina. Udělal pár dalších kroků a padl na svá kolena a sledoval jak jeho vesnice je pod plameny. Jules s dvěma dalšíma strážnýma běželi k Wonkovi: ,, Vesnice je ztracena můj králi, musíme ustoupit. Vy dva pomožte mu vstát a doprovoďte jej ke stájím, já připravím koně " řekl Jules a běžel ke stájím připravit koně. Všichni čtyři mířili na koni k druhé bráně, která neměla být obsazena, když zrovna Wonkův kůň byl zasažen kopím a kůň s Wonkem se zakymácel a spadl na zem. Jules seskočil z koně, aby ochránil svého krále: ,, zachraň se Julesi " řekl Wonka ,, já tě neopustím! " řekl Jules a rozběhl se proti nepřátelům, kteří se chystali zabít Wonky. Jeden ze strážných pomohl opět zvednout Wonky na nohy a ten druhý následoval Julese. Jeden z nepřátelů zasáhl Julese kladivem do břicha a Jules padl na zem. Jezdci z IDTS se objevili v pravý čas a zabili nepřátelské pálky v okolí Wonky a Julese, zabezpečili druhou bránu a pomohli jim ustoupit do hlavní vesnice.

2 WWR- na cz tomu říkáte beranovka? offka s beranidly, WWK-Offka s katy.

,, Jezdci se k nám blíží, moje královno " řekl strážný královně Duvesse, která přišla k bráně a dala rozkaz jí otevřít. Wonka a Jules byli vážně ranění a Jules už ztratil hodně krve, Wonka přestal dýchat a ztratil vědomí. ,, Přineste kyblík, rychle! " řekla Duvessa vyděšeným hlasem. Julia zrovna procházela kolem, když uviděla Wonky a jejího manžela, Jules ležel na zemi a kolem něj bylo spousta krve. Duvessa vzala kyblík a vylila vodu z něj na Wonky a on se náhle vrátil zpátky mezi živé. Jules v jeho posledních chvílích pozoroval jeho ženu Julii. Pomalu zavíral jeho oči a v posledním dechu něco naposledy zašeptal. Julia se k němu rozběhla ,, Julesi?! Julesi?! " křičela a začala do jeho hrudi bouchat pěstí, aby ho přivedla zpět k životu. ,, Zůstaň se mnou Julesi prosím. Nejsem připravená tě nechat jít, ještě ne!!! " křičela se slzami v očích. V zoufalství vzala kyblík a vylila vodu na něj se slovy " prosím tě vzbuď se, já tě potřebuji, vzbuď se!! ", ale nic se nestalo. Wonka se v plné síle postavil a dal ruku na rameno Julii ,, Moc se omlouvám, Jules se obětoval, aby mě zachránil. Je to moje chyba, mohl jsem ho zachránit, ale neměl jsem u sebe bandáže. Slibuji ti, že se za něj pomstím těm kdo za tím vším stojí! " řekl smutným hlasem Wonka, shromáždil armádu a vyrazil zpátky dobýt jeho vesnici. Když dorazili, tak vesnice byla zcela opuštěná.

TK, Hegemony, Nimrod a Pro-x vůdci se shromáždili a diskutovali o tom co bude dále. IDTS je blízko k dokončení stavby Divu Světa a stát se tak vládci tohoto světa. ,, Musíme zaútočit na jejich hlavní vesnici ve které je x5 stabilita. Poté co jí získáme, zaútočíme na jejich Div " řekl Bernard a Rob odpověděl: ,, Máme offky, ale s malým počtem beranů. Na prolomení zdi potřebujeme větší. " ,, Upsurge nám poskytne offku s 25k beranů a Decenzo s 15k ho bude následovat. To by mělo zničit zeď " řekl Bernard. TK, Hegemony a Pro-x souhlasili na tomhle plánu, ale Nimrod ne. ,, Nemůžeme jim věřit. V minulosti nás Upsurge zradil, zradí nás znova! ",, Nemáme jinou možnost " odpověděli ostatní vůdci. Nimrod vůdce ze vzteku shodil stůl na zem a opustil místnost.

TK a jejich spojenci vyrazili na IDTS hlavní vesnici. ,, Shromáždětě pretoriány, falangy, kopiníky a jezdce k bráně. Budeme potřebovat každého kdo může bojovat k ochraně vesnice, artefaktu a našeho vítězství" řekla Královna. ,, Kdo na nás útočí? " zeptal se někdo. ,, TK s jejich spojenci, vede je muž jménem Decenzo. Poznávám jeho prapor. Stejný prapor byl viděn, když přebrali v noci Wonkovu offku. On je ten, který chytil doma TidusManlius WWK a teď je tu, aby získal x5 stabilitu. " odpověděla královna. Decenzo s velkou armádou, která ho následovala byla blíže a blíže k vesnici, když náhle z hloubi lesa ne tak daleko od nich slyšeli roh, který patřil UGR. IDTS začali troubit na roh, aby varovali UGR, že jsou pod útokem. ,, Oni si myslí, že mohou volně pobíhat po naší zemi, myslí si, že mohou zaútočit jen tak na jednu z našich vesnic, myslí si, že mohou nám vzít náš artefakt, myslí si, že nás můžou porazit! Ne v téhle válce! Ne proti nám! Následujte mě a ukažme jim, že se pletou! Zatrubte na roh k útoku! " řekl silným a motivačním hlasem Gubbi z UGR. ,, Cože?! Proč ta brána stále stojí? Kde je Upsurge s jejich offkou? Byli jsme zrazeni! A teď jsme ještě k tomu obklíčení bez času k útěku. " řekl Decenzo vyděšeným hlasem. On věděl, že tohle bude pro ně konec. Našel poslední slova, která motivovala ostatní, aby ho následovali na smrt: ,, Tohle je ten den, kdy náš osud byl zpečetěn. Tohle je ten den, kdy budeme bojovat naposledy. Vím, že někteří z vás ztratili odvahu, ale nebojte se smrti. Nebojujte a nezemřete pro mě, nebojujte a nezemřete pro našeho krále. Bojujte a zemřete pro ty, které milujete, pro vaší ženu,manžela a děti. Bylo mi potěšením bojovat a zemřít po vašem boku! Teď začněte troubit na ten po*raný roh a zaútočte na vesnici, zničme bránu, zabijme královnu a seberme to, pro co jsme si přišli!!! " řekl odvážně Decenzo a armáda zaútočila na bránu. Bohužel brána s defem, který vesnice měla na jejich offku byla příliš silná tudíž tu nebyla ani malá šance prorazit. Ve skutečnosti se beranidla nedotkla brány. Mnoho bojovníků padlo pod střelbou lukostřelců a když jejich počet byl rapidně snížen, UGR jezdci obklíčili TK ze všech stran a TK nemělo žádnou šanci. Všechny je do jednoho zmasakrovali.

Pro TK a jejich spojence to byla veliká ztráta a zklamání. Po tomhle selhání se Nimrod rozhodli vzít osud do vlastních rukou a poslali tajnou zprávu Jackspadovi, který byl v TK vesnici s Divem Světa. Jackspade shromáždil Nimrod jednotky z TK WW a poslal je podpořit IDTS Div Světa. Pár jedinců s ním zůstalo se kterýma zabil TK strážné, kteří střežili vchod přímo do budovy Divu Světa. Jackspade s ostatníma jeho lidmi vstoupili do Divu. Ve vesnici začal zvonit zvon, který upozorňoval , že vesnice je pod útokem. TK strážní uvnitř Divu se zeptali Jackspada: ,, co se to děje venku? " ,, byli jste zrazeni " řekl Jackspade ,, kým? " ,, námi! " a Nimrod kopiníci probodli jejich srdce. Jackspade zapálil vnitřek Divu, ale oheň se moc dlouho neudržel, tudíž škody nebyly tak velké. Brad s bojovníky vstoupili dovnitř Divu a zaútočili na Nimrod kopiníky. Brad byl zasažen do ramena. Nimrod kopiníci byli zabiti a Jackspadovi se podařilo útect.

Poslední šance porazit UGR a IDTS byla Upsurge. Upsurge vytáhli na IDTS hlavní vesnici, kde byla stabilita a jejich Div Světa se vším co měli, ale bohužel i s největší armádou světa nebyli schopni je porazit. Obrana a strategie jak IDTS , tak i UGR byla geniální. Div světa byl snížen jen o pár úrovní. IDTS s UGR opětovali útoky jak na Upsurge, tak i TK Div Světa. IDTS dokončili stavbu Divu Světa a starověcí bohové předali právoplatně korunu Wonkovi. Sláva novému králi!!! Lidé mohli slyšet v celé vesnici. Rob, Bernard a ostatní navštívili IDTS vesnici s Divem Světa. Na trůnu seděl Wonka a vedle něj stála jeho žena Duvessa a syn Jovan. Rob, Bernard a ostatní poklekli na kolena a vzdali hold novému králi. Rob a Jovan se na sebe podívali a cítili vzájemnou nenívist mezi sebou, která časem postupně narůstala.

Kapitola třetí

Pád a vzestup aliancí

- překládá se