Kniha múdrosti - 10.diel - Do ohňa

• book-of-wisdome10-800x400-1.png

Někdy byste byli raději, kdyby lidé znali vaši skutečnou hodnotu a přestali plýtvat vašimi schopnostmi jen tak pro nic za nic. Ale když skončíte ve správných rukou, najednou zjistíte, že blažená nevědomost vám ve skutečnosti vyhovuje více. Moji současní vlastníci věděli naprosto přesně, čeho jsem schopna. Do určité míry to hraje v můj prospěch. Opravili mou přezku, ometli hřbet, přestali mě strkat do pytlů s divnými věcmi a konečně jsem se dočkala mnohem lepšího zacházení než během předcházejících měsíců, kdy jsem šla z aukce do aukce. Cítila jsem se šťastnější? Právě naopak, příšerně mě to vyděsilo!

Zatím měli naštěstí důležitější témata k diskusi než rozhodování o mém osudu.

„Nadcházející boje budou ještě intenzivnější než dříve,“ prohlásil starý prošedivělý Gal, který vypadal zachmuřeně a unaveně. „Musíme zvážit, na čí stranu se přidáme. Poslední, co chci, je zopakovat loňské události, kdy nás naši údajně nejlepší přátelé a spojenci nakonec bodli do zad a poslali své armády na náš div světa. Jednak nás to stálo vítězství a jednak jsme také skoro úplně přišli o naše armády. Trvalo mi nějakou dobu, než jsem opět shromáždil nějaké spolubojovníky. Tentokrát je vším, co mí lidé chtějí, jednoduše a prostě odveta.“

„Pokud je naším hlavním cílem odveta, musíme se vůbec přidávat na nějakou stranu?“ Modrooký Říman si prohlížel ostatní a vypadal lhostejně. „Můžeme si jednoduše vybudovat nějakou základnu, probojovat se do území soupeřů a bojovat, jak nejlépe umíme. Jsem si docela jistý, že jim tím dost srazíme šance na vítězství.“

„Nesouhlasím,“ řekla vysoká a silná germánská žena, která i po padesátce vypadala krásně, zvedla se ze židle a přešla k ohništi. „I když rozumím tvým pocitům a touze pomstít se, mně a mým lidem přinese uspokojení jen to, že se pokusíme zvítězit. Nechci, aby naši protivníci prohráli. To nestačí. Chci, aby nás viděli zvítězit.“

„Pomsta by byla pěkná, ale stavba divu světa je to, na co se my Egypťané hodíme nejvíce,“ promluvil čtvrtý a poslední člověk v místnosti. „Nechci přijít o tuto příležitost. Jsem pro boj o vítězství. Ale vypadá to, že jsme dva proti dvěma. Hodíme si mincí? Mimochodem, proč jsou naši nepřátelé tak vyděšení z nějaké staré knihy, že se ji tak moc snaží spálit? Cestou sem jsem viděl spoustu ohňů všude kolem.“

Starý Gal se usmál.

„Tahle kniha, pokud ji použijeme ve správný čas, dokáže přeměnit všechny jejich velitele v obyčejné pěšáky. Jen ji opravdu musíme použít ve správnou chvíli!“

Vtom ho přerušilo zaklepání.

„Ve jménu krále, otevřete!“ ozvalo se hlasitě a zřetelně za dřevěnými dveřmi. „Máme příkaz zatknout vás za držení zakázaných knih a spálit tu knihu!“

„Jak ví, že tu jsme? Další zrada?“ „Okamžitě se zbavte té knihy! Ten zbytek vysvětlíme!“ Toto byla poslední slova, která jsem slyšela. Říman mě vzal ze špinavé police, strčil mě do dalšího špinavého pytle a vyhodil mě z okna. Přistála jsem vedle hromady knih připravených ke spálení.

Úkol: Zde vidíte rozloženou kostku. Zjistěte, kterým kostkám napravo tato rozložená kostka odpovídá.

bow10_dice.png

Detailné informácie

Začiatok:

05.10.2020 - 10:00

Koniec:

12.10.2020 – 10:00

Vyhlásenie víťazov:

13.10.2020

Výber víťazov:

Spomedzi správnych odpovedí náhodne vyberieme 6 víťazov

Ceny:

50 zlatiek x 5 víťazov

PLatnosť kupónov:

30.04.2021

• Ak zložíme rozloženú kocku, dostaneme kocku E a F

A - nie, pretože pri zložení rozloženej kocky horná bodky č.2 je pri č. 3 a nie ako pri A, pri č.4

B - nie, pretože pri zložení rozloženej kocky č.6 ak otočíme vodorovne hore bude č. 2 alebo 5 a nie 3, to bude z boku

C - nie, pretože pri zložení rozloženej kocky č. 2 smeruje v opačnej uhlopriečke

D - nie, pretože pri zložení rozloženej kocky č.6 pri uložení 5 dopredu bude uložené vodorovne a nie zvislo

E - ano

F - ano