Išminties Knyga #10 - Į ugnį

• book-of-wisdome10-800x400-1.png

Kartais norėtum, kad žmonės žinotų tikrąją tavo kainą ir nustotų švaistyti tavo galias dėl nieko. Tačiau kai atsiduri tinkamose rankose, staiga supranti, kad palaimingas aplaidumas yra tai, kam iš tiesų skirtum pirmenybę.

Dabartiniai mano savininkai puikiai žino, ką aš galiu. Tam tikrais aspektais, tai buvo man naudinga. Jie sutaisė mano sagtį, nuvalė viršelį, nustojo laikyti mane inventoriuje su keistais daiktais ir galiausiai su manimi elgėsi daug geriau negu per pastaruosius mėnesius nesibaigiančiuose aukcionuose. Ar aš jaučiausi laimingesnė? Priešingai – tai mane mirtinai gąsdino!

Tačiau iki šiol jie turėjo skubesnių temų nei sprendimas dėl mano likimo.

„Artėjanti kova bus intensyvesnė negu bet kada anksčiau“, – sakė senas žilaplaukis galas, atrodantis niūrus ir pavargęs. „Mes turime apsvarstyti, su kuo susivienysime. Tikrai nenorėčiau pakartoti praėjusių metų istorijos, kai mūsų laikyti geriausi draugai ir sąjungininkai nudūrė mus peiliu į nugarą ir paleido visas savo armijas į mūsų Pasaulio stebuklą. Tai ne tik kainavo mums pergalę, bet ir visiškai sunaikino mūsų armijas. Man prireikė laiko susigrąžinti savo sekėjus. Tačiau šį kartą visi mano žmonės paprasčiausiai nori keršto.“

„Jeigu mūsų pirminis tikslas yra kerštas, ar mums tikrai reikia su kuo nors vienytis?“ Mėlynakis romėnas tingiai žvelgė į kitus ir atrodė abejingas. „Mes galime tiesiog įkurti savo bazę, stumtis į varžovų žemes ir kovoti kaip galime geriausiai. Esu gan tikras, kad tai sumažintų jų pergalės galimybes.“

„Nesutinku“, – nuo kėdės atsistojo ir prie židinio priėjo aukšta ir stipri germanė, dar vis graži, nors buvo jau daugiau nei 50-ies. „Nors ir suprantu jūsų jausmus ir keršto troškimą, tačiau tik pergalės siekis gali atnešti pasitenkinimą man ir mano žmonėms. Aš nenoriu, kad mūsų varžovai pralaimėtų. To negana. Aš noriu, kad jie pamatytų, kaip mes laimime.“

„Kerštas būtų gerai, tačiau Pasaulio stebuklo statymas yra tai, ką mes, egiptiečiai, sugebame geriausiai“, – prakalbo ketvirtasis, paskutinis, žmogus kambaryje. „Aš nenoriu prarasti tos galimybės. Aš esu už kovojimą dėl pergalės. Tačiau mes čia esame du prieš du, todėl mums turbūt reikėtų ridenti kauliuką? Beje, dėl ko mūsų priešai taip bijo kažkokios senos knygos, kad net ėmėsi tokių kraštutinių priemonių, kad užtikrintų, jog ji būtų sudeginta? Mačiau daugybę ugnies visur, kol keliavau čia.“

Senasis galas nusišypsojo.

„Ši knyga, panaudota tinkamu metu, gali amžiams paversti visus jų vadus valstiečiais, mums tik reikia ją panaudoti tinkamu laiku!“

Jį nutraukė beldimas.

„Karaliaus įsakymu, atidarykite!“ Garsus balsas aiškiai girdėjosi už medinių durų. „Mes turime įsakymą suimti jus dėl uždraustų rankraščių laikymo ir sudeginti knygą!“

„Kaip jie žino, kad mes čia? Dar viena išdavystė?“ „Kuo greičiau atsikratyk knygos! Mes galime paaiškinti visa kita!“ Tai buvo paskutiniai žodžiai, kuriuos girdėjau. Romėnas išėmė mane iš lentynos, įdėjo mane į kitą purviną krepšį ir išmetė mane pro langą. Aš nusileidau prie knygų krūvos, kurios laukė būti sudegintos.

Užduotis: Čia yra kauliuko piešinys. Suraskite, kuriems iš kauliukų dešinėje jis tinka.

bow10_dice.png

Detali informacija:

Pradžios data/laikas:

2020-10-05 - 11:00 UTC+3

Pabaigos data/laikas:

2020-10-12 – 11:00 UTC+2

Nugalėtojai skelbiami:

2020-10-13

Nugalėtojai išrenkami:

Mes atsitiktinai išrinksime 6 teisingai atsakiusius dalyvius

Prizai

50 auksinių x 6 nugalėtojai