Öngörü Kitabı– Onuncu Bölüm – Ateşe

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
  • book-of-wisdome10-800x400-1.png

Bazen tam olarak gerçek değerinizin ne olduğunu bilen insanları ve bir hiç için gücünüzü boşa harcamamayı tercih edersiniz. Nihayet doğru insanlara kavuştuğunuzda aniden asıl tercih ettiğiniz şeyin bu keyifli umursamazlık olduğunu fark edersiniz.

O anki sahiplerim yapabileceklerimin neler olduğunu tam olarak biliyorlardı. Bir yere kadar bu durum benim yararıma işledi. Tokamı tamir ettiler, kapağımı fırçaladılar, heybelerinde garip eşyalarla birlikte tutmaktan vazgeçtiler ve nihayet bitmeyen açık artırmalarda geçen son birkaç ayım boyunca o ana kadar hiç karşılaşmadığım bir muameleyi bana layık gördüler. Kendimi daha mı iyi hissettim? Tam tersine, ödüm koptu!

O ana kadar benim kaderimin ne olacağına karar vermek yerine tartışacakları daha önemli konular vardı.

"Yaklaşan dövüş şimdiye kadarkilerin en şiddetlisi olacak," dedi yaşlı, gri saçlı Galyalı; hüzünlü ve yorgun görünüyordu. "Kiminle yan yana olduğumuza karar vermemiz gerek. İstediğim son şey, sözümona en iyi arkadaşımız ve müttefikimizin son anda bizi sırtımızdan bıçakladığı ve tüm ordularını bizim Dünya Harikamıza yolladığı geçen yılın hikayesini tekrarlamak olur. Bize sadece zafere mal olmakla kalmadı aynı zamanda ordularımızı neredeyse tamamen yok etti. Taraftarlarımı tekrar bir araya getirmem biraz vakit aldı. Ama bu kez tüm halkımın istediği tek şey intikam."

"Eğer ana hedefimiz sadece intikamsa taraflardan birini seçmemiz gerçekten gerekiyor mu?" Mavi gözlü bir Romalı diğerlerine gözünü dikmiş miskin miskin bakıyor ve umursamaz görünüyordu. "Üssümüzü artık kurabilir, hasımlarımızın bölgesine girebilir ve elimizden gelen en iyi şekilde savaşabiliriz. Zafer kazanma ihtimallerini epey azaltacağından oldukça eminim."

"Katılmıyorum," dedi uzun ve güçlü, 50'lerinin ortasında olmasına karşın halen güzel olan Cermen bir kadın; sandalyesinden kalktı ve şöminenin yanına geldi. "Anladığım kadarıyla hislerin ve isteğin intikam alma yönünde ama bana ve halkıma sadece zafer hedefli bir hareket memnuniyet getirir. Rakiplerimizin sadece kaybetmesini istemem. Bu yeterli olmaz. Bizim kazandığımızı da görmeliler."

"İntikam hoş olabilir ama Dünya Harikası inşa etme işi biz Mısırlılar'ın en iyi yaptığı şeydir" dedi nihayet odadaki dördüncü ve son kişi. "Ve bu fırsatı kaçırmak istemem. Zafer için savaşıyorum. Ama sanırım burada ikiye karşı ikiyiz öyleyse zar atarak mı karar vereceğiz? Bu arada düşmanlarımız, birkaç eski kitaptan, onları yakmaya varan aşırı önlemler alacak kadar neden korkuyorlar? Buraya gelirken her yerde bir dolu ateş yığını gördüm."

Yaşlı Galyalı gülümsedi.

"Bu kitap doğru zamanda kullanıldığında tüm komutanları sonsuza kadar birer köylüye dönüştürebilecek beceriye sahiptir; tek yapmamız gereken şey onu doğru zamanda kullanmak!"

Kapı çalınınca sözü yarım kaldı.

"Kralın emriyle, kapıyı açın!" Ahşap kapının ardından yüksek bir ses açıkça duyuldu. "Yasaklanmış el yazmalarını elinizde bulundurduğunuz için sizi tutuklama ve kitabı yakma emrimiz var!"

"Burada olduğumuzu nereden bildiler? Başka bir ihanet mi?" "Hemen kitaptan kurtulun! Geri kalanını açıklayabiliriz!" Bunlar duyduğum son sözlerdi. Romalı beni raftan aldı, başka bir kirli çantaya koydu ve beni pencereden dışarı fırlattı. Yakılmayı bekleyen bir kitap yığınının yanına düştüm.

Görev:
    Bu bir zar atma eylemidir. Sağdaki görsele ait zarları bulun.

bow10_dice.png

Detaylı Bilgi

Başlangıç 05.10.2020 - 10:00 UTC+2
    Bitiş 12.10.2020 – 10:00 UTC+2
    Ne zaman duyurulur 13.10.2020
    Kazananlar nasıl seçilir We will pick 6 random winners among all the correct answers
    Ödül 50 Gold x 6 winners
    Ne zamana kadar geçerli 30.04.2021

Bu yarışmanın eski gönderilerini görün.

• E ve F Şıkları doğru

• cevap : ( E ) VE ( F ) ŞIKKI

cevap : ( E ) VE ( F ) ŞIKKI