[Dyskusja] 💬 🆕 Już wkrótce - nowy system zadań!

• Witajcie,

Zachęcam Was do dyskusji i zadawania pytań na temat nowego systemu zadań, który wkrótce pojawi się w grze.

Osobiście uważam, że to pozytywnie wpłynie na rozgrywkę. A wy jakie macie na ten temat zdanie? Dajcie znać!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Glacier

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Pozytywnie to może wpłynąć wtedy na rozgrywkę jeżeli nagrody za te zadania będą w miarę "normalne i sensowne". Bo np. co komuś po tym, że musi wydać 20k surowców jak w nagrodę dostanie 5k każdego innego surowca. Poczekamy, zobaczymy w jakim kierunku idzie zatem "system gry"...

• Pozytywnie to może wpłynąć wtedy na rozgrywkę jeżeli nagrody za te zadania będą w miarę "normalne i sensowne". Bo np. co komuś po tym, że musi wydać 20k surowców jak w nagrodę dostanie 5k każdego innego surowca. Poczekamy, zobaczymy w jakim kierunku idzie zatem "system gry"...

Nagrody będą skalowane przez posiadane przez niego doświadczenie i poziom trudności zadania zatem już to pozwala myśleć, że system będzie faktycznie nagradzał za osiąganie określonych celów.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Cześć wszystkim,

I jak pierwsze wrażenia?

glacier.png

• pamiętam oburzenie, kiedy pojawiła się wersja z itemami. wtedy każdy mówił, że travian jest tylko dla bogatych, że trzeba mieć mnóstwo kasy na złote monety.

gram na testowym serwerze, kupiłem pakiet za dyche. jednak to co obserwujemy w naszej małej grupce znajomych, przechodzi wszelkie pojecie. po 7h gry, 3 graczy ma po 400 popa. to wszystko dlatego, ze budowy idą za monety. system nagród jest tak skonstruowany, ze aż się prosi budować wiochę za monety. przypominam, ze to prędkość x1.

prawdopodobnie jutro rano a może dzisiaj w nocy bedzie "pierwsza" druga osada na serwie.

boh na 19 levie po 7h gry? o co tu chodzi?

to już nie jest gra dla wytrawnych graczy, to gra dla bardzo bogatych graczy.

tyle na poczatek.

ps. jestem zniesmaczony ale nie tym, ze już zdążylem wydać 150 monet.

• nie rozumiem, dlaczego na serwerze testowym trzeba za monety płacić. to tg powinno graczom płacić za to, że chcą testować ten chory system zadań.

• i tak mało napisałem, bo tu trzeba monetki wydawać, tu kumpel jest w trasie, więc prosił o wydawanie monet na jego koncie, do tego jakiś czat na discordzie :D . no dobra. wszedłem, zobaczyłem i wszystko już wiem.

pop 200, bo dopiero po 20. wrzuciłem pakiet monet a i tak nie siedze non stop. grają ze mną ludzie, doświadczeni, którzy weszli po 13. graja bez monet. maja po 50 popa. ja skromnie używam monet, to jak pisałem, mam tylko 200 popa.

oby ta wersja nigdy nie weszła na wszystkie serwy, bo bogaci bedą bogaci a biednych (normalnych) szybko do gry zniechęcą.

• wyłapałem pierwszy błąd w grze. na polu nr 23 wybudowalem kryjówję. niestety był to błąd i zburzyłem ją w GB, bo tam zazwyczaj stawiam młyn. kryjówka została wyburzona, lecz na polu wciąż jest. W GB miejsce 23 jest puste i nie mozna nic z tym zrobić. nie mozna wybudowac na polu nr 23 młyna bo wciąż jest tam kryjówka.

Glacier , jesli nie wierzysz w to co piszę, zapraszam na ts81, nik donnie

• Dzięki za opinię lepszy_PL . Nie jest to pierwszy głos w tej sprawie z podobnym wydźwiękiem, tj. że wszystko po prostu dzieje się bardzo szybko i gracze np. po godzinie gry mają już 19 poziom bohatera co też wiele zmienia. Przekażę oczywiście Wasze opinie wyżej i miejmy nadzieję, że ten system zostanie zbalansowany. Błędy najlepiej zgłaszać przez Support w grze - oczywiście przekażę to zgłoszenie, ale tam po prostu możesz to lepiej opisać. Możesz napisać zgłoszenie po polsku czy też po angielsku - wtedy trafisz do angielskiego supportu. Jak wolisz.

I od kiedy to ma wejść w życie bo to przewróci rozgrywkę o 180stopni

Na ten moment nie ma oficjalnie żadnej daty. Informowałem, że planowane jest wejście nowego systemu od nowego roku i tylko na serwerach, które po tej dacie wystartują, ale nie jest to pewne.

Powinni jeszcze zdjac blok na budowę rezy/pałacu za zm... Po co czekać te godziny na budowę rezy jak moznaby w pół godzinki druga osade robic?

Nie ma opcji :)

nie rozumiem, dlaczego na serwerze testowym trzeba za monety płacić. to tg powinno graczom płacić za to, że chcą testować ten chory system zadań.

To praktycznie zwykły serwer, gdzie od początku informujemy, że wrzucane są aktualizacje jako pierwsze i gracze mogą je w ten sposób je sprawdzić jako pierwsi. Z uwagi na ten fakt, gracze mają możliwość zakupu Złotych monet na preferencyjnych warunkach.

glacier.png

Post was edited 2 times, last by Glacier ().

• Dzięki za opinię lepszy_PL . Nie jest to pierwszy głos w tej sprawie z podobnym wydźwiękiem, tj. że wszystko po prostu dzieje się bardzo szybko i gracze np. po godzinie gry mają już 19 poziom bohatera co też wiele zmienia. Przekażę oczywiście Wasze opinie wyżej i miejmy nadzieję, że ten system zostanie zbalansowany. Błędy najlepiej zgłaszać przez Support w grze - oczywiście przekażę to zgłoszenie, ale tam po prostu możesz to lepiej opisać. Możesz napisać zgłoszenie po polsku czy też po angielsku - wtedy trafisz do angielskiego supportu. Jak wolisz.

Tu nie chodzi o zbalansowanie czegos co nie powinno ujrzec swiatla dziennego....po co naprawiac cos co nie jest popsute?

1.Interfejs zadan rodem z plemion

2.exp dla boha za zbudowanie pola

3.duzo za duzo nagrod i surki ktore ciagna sie chyba az do w pelni rozbudowanej osady.

innymi slowy...wszystko do wyrzucenia.

Juz nie trzeba bedzie isc w offa na starcie i gimnastykowac sie z oazami, bedzie to w pelni nie oplacalne porownujac do wyklikiwania osady za zm caly czas zgarniajac tone sury i doswiadczenia boha totalnie za nicz zadan. Gra straci zatem w poczatkowej fazie resztki urozmaicenia, kazdy bedzie cisnac te zadania olewajac oazy. Boh sam sie expi dajac bonus do eko po 1h tak duzy, ze do OO spokojnie 10lvl beda wbijane. Usuwajac nagrode pkt za 10lvl rezy + jeden sposob rozwijania konta przez wszystkich sprawi, ze doslownie caly serwer bedzie wychodzic osadnikami w tym samym momencie- kwestia odbicia sie od jakiejs lamy klikajacej zadania to minuty.

Zdajesz sobie sprawe ile bedzie multipf i na jaka skale jesli w godzinke za 280 zm mozna na spokojnie wyklikac osade z eko 3,5k/h ?:D

O tyle o ile wisi mi wszelki placz ludzi o to ile ludzie uzywaja zm, jak to jest na fair etc tak tutaj naprawde przesadzacie.

Czy w Monachium nie mieli nic lepszego do roboty w czasie kwarantanny? Moze zamiast tlenu podawali im hel?

• To praktycznie zwykły serwer, gdzie od początku informujemy, że wrzucane są aktualizacje jako pierwsze i gracze mogą je w ten sposób je sprawdzić jako pierwsi. Z uwagi na ten fakt, gracze mają możliwość zakupu Złotych monet na preferencyjnych warunkach

W diablo 3 na ptr drop przedmiotów legendarnych, rate expa oraz golda był mocno zboostowany, a ty mi próbujesz bajeczkę wcisnąć, że monety są do kupna tylko dlatego, że aktualizacje najpierw pojawiają się na ptr XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

• Dzięki za opinię. Przekażę oczywiście gdzie trzeba :)

W diablo 3 na ptr drop przedmiotów legendarnych, rate expa oraz golda był mocno zboostowany, a ty mi próbujesz bajeczkę wcisnąć, że monety są do kupna tylko dlatego, że aktualizacje najpierw pojawiają się na ptr XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

Nic Ci nie próbuję wciskać. Ja mówię jak jest na PTR, bo zdaje się, że nie wiesz. Monety są do kupna, ponieważ to taki sam serwer jak każdy inny - różnica jest taka, że dostajesz ich dwa razy więcej niż na zwykłym serwerze. Przecież nie masz obowiązku tam grać i sprawdzać gry, prawda? Tutaj nawet nie chodzi o sprawdzanie gry, a o możliwość zobaczenia nowych funkcji wcześniej i wyrażenia swojej opinii. Podkreślam, możliwość :)

glacier.png

Post was edited 1 time, last by Glacier ().