[Dyskusja] 💬 🆕 Już wkrótce - nowy system zadań!

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
  • Decept1con To jeszcze dopytam.

Czemu uważasz, że wszystko jest do wyrzucenia?
    Nie wystarczy po prostu zbalansować nagród za te zadania?

Może boost do bohatera jest po prostu za duży lub zbędny a surowce powinny zostać tylko mniej?

Obecny system zadań też nie jest pozytywnie oceniany i też przy użyciu Złotych monet można zdecydowanie przyspieszyć swój rozwój. Kwestia jest taka tylko, że obecne zadania się kończą kiedyś, a nowe nie.

Wiesz, teraz jest narzekanie na to, że hero dostaje za dużo XP-a, ale do tej pory było narzekanie, że ludzie tworzą mulciaki tylko po to by czyścić oazy - przecież doskonale znasz ten temat bo nieraz mówili tak o Tobie z tego co pamiętam. W każdej grze F2P jest czynnik zakupu waluty premium i zawsze, ale to zawsze daje on coś ekstra (nie licząc tych, w których do kupienia są skiny przykładowo). W tym przypadku połączenie waluty premium daje duży skok i tutaj się zgodzę prywatnie i mam nadzieję, że za sprawą Waszych komentarzy jak i głosów z innych krajów uda się wypośrodkować ten temat.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Czemu uważasz, że wszystko jest do wyrzucenia?
    Nie wystarczy po prostu zbalansować nagród za te zadania?

Może boost do bohatera jest po prostu za duży lub zbędny a surowce powinny zostać tylko mniej?

Moim zdaniem expienie bohatera za wybudowanie pola zboza/muru + skalowanie tego expa zaleznie od lvl boha to duzo za duzo- mysle, ze to powinno byc calkowicie usuniete by zostawic temat tak jak jest.

Co do ilosci surowcow, nie wiem czy sam zrobiles konto na tym PTR by sie o tym przekonac, na spokojnie idac zadaniami, zbierajac sure, budujac kolejne budynki zgodnie z zadaniami, w godzinke mozna postawic osade na 400 popa,boha na 20 lvl, eko na 7lvl+ po1 na 10 lvl...oczywiscie wszystko za zm. Tak jak mowie, o tyle o ile mi takie cos nie przeszkadza bo sam czasem cos zm uzyje,tak wiekszosc osob ktore nie sa teraz swiadome zmian ktore maja zajsc jeszcze bardziej sie zniecheca.

Moze ankieta pt "Czy chcesz wiecej opcji p2w w travianie?" bo chba malo kto jest swiadomy propozycji "zmiany".

Obecny system zadań też nie jest pozytywnie oceniany i też przy użyciu Złotych monet można zdecydowanie przyspieszyć swój rozwój. Kwestia jest taka tylko, że obecne zadania się kończą kiedyś, a nowe nie.

Z tym, ze obecny system zadan daje boosta tym osobom z zm tylko do 110-120 popa i 300-400/h tak nowy system zadan da go do 400 popa i 3k/h- roznica w rozwoju diametralna.

Wiesz, teraz jest narzekanie na to, że hero dostaje za dużo XP-a, ale do tej pory było narzekanie, że ludzie tworzą mulciaki tylko po to by czyścić oazy.

Zawsze ludzie beda narzekac, tylko teraz narzekaja na ludzi ktorzy zamiast grac w deluxeskyjumper na informatyce uczyli sie, tak teraz bedzie jeszcze wiekszy hejt na TG/p2w/moneciarzy.

przecież doskonale znasz ten temat bo nieraz mówili tak o Tobie z tego co pamiętam.

Dziwie sie, ze z twych ust padaja takie slowa pomowienia :D

Czesc Polakow mowi, ze PiS daje ludziom pieniadze...to, ze czesc tak mowi, nie znaczy, ze tak jest8o

• ale żebyś więcej kupił zm to jeszcze zabrali wszystkie monety które dostawales z zadań + bonusy do surowców i konto plus system fajny ale za mocno nastawiony na zm Ale plusem jest to że szybciej zacznie się rozgrywka szkoda że kosztem wydania sporej ilości zm

"Nawet jeśli wszyscy już
    w Ciebie zwatpili,
    pokaż, że się mylili"

65752-najmilsza-jpg

65750-naj-kompetentna-osoba-jpg

65751-naj-uzytkownik-jpg

Post was edited 1 time, last by Temet_nosce_PL ().

• Moim zdaniem expienie bohatera za wybudowanie pola zboza/muru + skalowanie tego expa zaleznie od lvl boha to duzo za duzo- mysle, ze to powinno byc calkowicie usuniete by zostawic temat tak jak jest.

Ok.

Co do ilosci surowcow, nie wiem czy sam zrobiles konto na tym PTR by sie o tym przekonac, na spokojnie idac zadaniami, zbierajac sure, budujac kolejne budynki zgodnie z zadaniami, w godzinke mozna postawic osade na 400 popa,boha na 20 lvl, eko na 7lvl+ po1 na 10 lvl...oczywiscie wszystko za zm. Tak jak mowie, o tyle o ile mi takie cos nie przeszkadza bo sam czasem cos zm uzyje,tak wiekszosc osob ktore nie sa teraz swiadome zmian ktore maja zajsc jeszcze bardziej sie zniecheca.

Zrobiłem, zrobiły też inne osoby takie jak ja i same widzą, że jest to naprawdę zbyt szybki rozwój. Konto z 400 popa w 1 godzinę to fakt i wszyscy je chyba widzieliśmy. Ba, pamiętajmy, że ten serwer to serwer o prędkości 1x.

Moze ankieta pt "Czy chcesz wiecej opcji p2w w travianie?" bo chba malo kto jest swiadomy propozycji "zmiany".

Hmmm, raczej nie, a na pewno nie z sugerującym odpowiedź pytaniem ;) Mniej stronniczości proszę! :)

Z tym, ze obecny system zadan daje boosta tym osobom z zm tylko do 110-120 popa i 300-400/h tak nowy system zadan da go do 400 popa i 3k/h- roznica w rozwoju diametralna.

No to jest dokładnie to co napisałem wcześniej - tak mi się wydaje przynajmniej lub to chciałem napisać. Natomiast nie wiem czy do 400 popa bo według mnie znacznie dalej.

Zawsze ludzie beda narzekac, tylko teraz narzekaja na ludzi ktorzy zamiast grac w deluxeskyjumper na informatyce uczyli sie, tak teraz bedzie jeszcze wiekszy hejt na TG/p2w/moneciarzy.

Nie chodziło mi o to sam fakt narzekania czy mówienia, że jest to do niczego. Chodzi mi bardziej o wskazanie gdzie jest problem Waszym zdaniem, a nie mówienie, że wszystko jest źle bo obecnie też jest źle, więc zostawienie obecnego systemu zadań nie jest wyjściem.

Dziwie sie, ze z twych ust padaja takie slowa pomowienia :D

Hej hej! Nic nie powiedziałem przecież. Mówię co czytam, a nie wchodzę w kwestię czy to prawda czy nie, chodziło mi o pokazanie zależności :)

ale żebyś więcej kupił zm to jeszcze zabrali wszystkie monety które dostawales z zadań + bonusy do surowców i konto plus system fajny ale za mocno nastawiony na zm Ale plusem jest to że szybciej zacznie się rozgrywka szkoda że kosztem wydania sporej ilości zm

Innymi słowy Temet_nosce_PL - zadania są zbyt monotonne w porównaniu do poprzedniego systemu zadań, dobrze rozumiem?

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• to taki sam serwer jak każdy inny

Tutaj nawet nie chodzi o sprawdzanie gry, a o możliwość zobaczenia nowych funkcji wcześniej i wyrażenia swojej opinii.

To po co to się nazywa SERWER TESTOWY XD

Obecny system zadań też nie jest pozytywnie oceniany i też przy użyciu Złotych monet można zdecydowanie przyspieszyć swój rozwój.

Jest giga lepszy od tego na ptr. Dwa razy dostaje się bonus do produkcji surowców, dodatkowe 20 monet no i pewnie też w nowym nie dostaje się konta plus na 48 za założenie nowej osady, także to jest dosyć mocny nerf na osoby, które grają bez monet, teraz przepaść między moneciarzami a szarakami jest jeszcze większa.

Chodzi mi bardziej o wskazanie gdzie jest problem Waszym zdaniem

Całe TG jest problemem dla tej gry.

Innymi słowy Temet_nosce_PL - zadania są zbyt monotonne w porównaniu do poprzedniego systemu zadań, dobrze rozumiem?

Źle rozumiesz. To jest to czego brakuje o czym napisałem dwa cytaty wyżej.

ale do tej pory było narzekanie, że ludzie tworzą mulciaki tylko po to by czyścić oazy

i dalej będą tworzyć skoro za 200 monet mogą na mulciaku mieć hirka na 20lvl, który z palcem w nosie będzie czyścił oazki - każdy to bierze w ciemno. jeżeli celem było ograniczenie multów do farmienia oaz to spartoliliście tę sprawę jeszcze bardziej XD

• Jest giga lepszy od tego na ptr. Dwa razy dostaje się bonus do produkcji surowców, dodatkowe 20 monet no i pewnie też w nowym nie dostaje się konta plus na 48 za założenie nowej osady, także to jest dosyć mocny nerf na osoby, które grają bez monet, teraz przepaść między moneciarzami a szarakami jest jeszcze większa.

Źle rozumiesz. To jest to czego brakuje o czym napisałem dwa cytaty wyżej.

Czyli dobrze rozumiem ;) Bo nie pisałem o tym czego brakuje, a o tym czym te dwa systemy się w aspekcie nagród różnią + nie chcę niczego obiecywać w tym aspekcie bo nie mam w nim decydującego głosu, a może oprócz nagród w postaci premium bonusów będą możliwe inne, lepsze. Jakie? Tego na ten moment nie wiem. Wiem jedno, nie należy zamykać się na to co znane i warto pomyśleć o wszelakich możliwościach nagród.

glacier.png

• Expienie bohatera budowaniem pól to wg mnie przeginka. Dopiero dostał boosta że po wbiciu lvlu resetuje się jego życie, co jest w porządku, a tu dostaje kolejnego strzała i jego rozwój będzie zdecydowanie zbyt szybki. Wg mnie ta opcja nie powinna być w ogóle wprowadzona.

Jeśli chodzi o sam intrfejs, ja osobiście wolałbym widzieć tak jak dotąd przynajmniej część zadań na głównym widoku bez wchodzenia w całą listę. Nowi gracze, którzy nie będą mieli pojęcia o zmianach, a będzie ich na pewno bardzo dużo, nawet nie zwrócą uwagi na taką zmianę i zanim ktoś ich uświadomi to będzie już późno.

Kolejna rzecz, skoro na serwerze x1 rozwój jest tak szybki to co będzie na x3? druga osada w ciągu 3h? Wyklucza to możliwość sensownej gry dla osób które zaczną grę choćby w 3 dniu serwera, bo innie będą już tak rozwinięci, że od razu po ochronie każdy nowy gracz będzie farmą bo nie będzie w stanie się wybronić.

Zaczynam odnosić wrażenie, że chcecie sobie złą frekwencje na travianie wynagrodzić portfelami bogatszych osób, których nie boli wydanie kilkuset złotych miesięcznie na traviana... Nie pozwoli to normalnie pograć dla zabawy przy użyciu powiedzmy 200-400ZM miesięcznie tylko trzeba się będzie wykosztować aby mieć szansę normalnie pograć... Dla mnie to jakaś pomyłka i to że zniechęci to wiele osób do traviana to jest pewniak.

Jak to nie będą się kończyć? Przy każdej nowej osadzie od nowa będziemy dostawali zadania? Za każdym razem będą większe nagrody?

Wg mnie zadania powinny być ewentualnie nieco zmienione ale nie tak diametralnie. Jeśli miałbym wybierać między nowym a starym systemem, to ten stary jest lepszy i raczej będzie miał więcej zwolenników niż ten nowy. Ludzie doceniają co mają dopiero po stracie tego ;)

Powinniście się zająć poprawą dziennych zadań, chociażby jeśli chodzi o nagrody za 100pkt kiedy to rośnie ilość surowców które trzeba przekazać na bonus sojuszu a nagroda nawet nie pokrywa przekazanych surowców...

Ale co tam po naszych opiniach i tak zrobią tak aby jak najwięcej zarobić, wszystko inne nie jest tak istotne o ile w ogóle się jeszcze dla kogoś liczy ;)

• Zadania fajne nagrody też tylko że to powinno być jakoś rozłożone w czasie może No bo jednak wywalenie konta mega mocno dzięki zm to przesada trochę

"Nawet jeśli wszyscy już
    w Ciebie zwatpili,
    pokaż, że się mylili"

65752-najmilsza-jpg

65751-naj-uzytkownik-jpg

• Jak to nie będą się kończyć? Przy każdej nowej osadzie od nowa będziemy dostawali zadania? Za każdym razem będą większe nagrody?

W sumie to co napisałem mogło Cię wprowadzić w błąd bo faktem jest, że w praktyce kiedyś się skończą bo zostanie osiągnięty np. maksymalny poziom danego budynku czy też nie będzie się dało wytworzyć więcej populacji, nie mniej nawet obecnie najlepsi gracze na PTR mają do zrobienia kolejne zadania, coraz to trudniejsze oczywiście, ale jednak, więc chociaż napisałem to co napisałem to faktycznie kiedyś zadania się skończą, ale znacznie i to znacznie później niż w obecnym systemie (dla danej wioski oczywiście).

Zgodnie z tym co ogłosiłem tutaj 🆕 Już wkrótce - nowy system zadań! każda wioska będzie miała swoje zadania, a oprócz tego są też zadania ogólne, dla całego konta.

Powinniście się zająć poprawą dziennych zadań, chociażby jeśli chodzi o nagrody za 100pkt kiedy to rośnie ilość surowców które trzeba przekazać na bonus sojuszu a nagroda nawet nie pokrywa przekazanych surowców...

Ale co tam po naszych opiniach i tak zrobią tak aby jak najwięcej zarobić, wszystko inne nie jest tak istotne o ile w ogóle się jeszcze dla kogoś liczy ;)

Zadania codzienne to inny temat, ale i ten temat będzie poruszany :)

glacier.png

• nowy system fajny ponieważ daje możliwość fajnego rozwoju ale na pewno powinno zostać to jakoś opóźnione bądź coś w tym stylu

"Nawet jeśli wszyscy już
    w Ciebie zwatpili,
    pokaż, że się mylili"

65752-najmilsza-jpg

65751-naj-uzytkownik-jpg

• czy nie lepiej jest wprowadzić np 200 zm w przeliczeniu, lub 300, lub 500! nie wazne ile, ale wprowadzic opłatę i zrobić tak, żeby wyniki były zależne od umiejętnosci, poświęconego czasu a nie od tego ile kto w tą grę właduje? gram w małym polskim sojuszu. jest nas 11. 4 graczy leci na monetach, w tym ja, pozostali nie. róznica jest tak kolosalna, jakbyśmy zaczeli 3 tygodnie wczesniej.

tylko przywiązanie do tej gry trzyma starszych stażem zawodników. nikt nowy, widząc jak to działa nie zdecyduje się utopić kilka stówek miesięcznie, żeby i tak miec konto zjechane przez cwanszego monetkowca

• Każdy wie że Travian Games kombinują jak mogą aby jeszcze więcej wycisnąć kasy. Ich nie obchodzą gracze nie wydający pieniędzy na ZM. Po co zostawiać działający system, skro można wycisnąć z graczy dwa razy tyle. Na takich MS i tak każdy leci na ZM nie patrząc na ilość wydawanych pieniędzy, wiec skoro graczom to nie przeszkadza a i tak wydadzą te pieniądze na ZM, to czemu nie zarobić dwa razy więcej na łosiach.

Ilość graczy maleje więc kasę trzeba wyciskać z weteranów.