[Poradnik] Załóż swoją drugą osadę w 150 krokach! [serwery 1x]

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
  • Chcesz zaimponować znajomym i założyć swoją drugą wioskę z chirurgiczną precyzją bez straty niepotrzebnego czasu?

Czy może jesteś zmęczony próbą zapamiętywania wszystkich niezbędnych kroków za każdym razem, gdy zaczynasz nowy świat gry? A może po prostu jesteś nowy w grze i nie masz pojęcia, o czym mówimy?

Cóż, bez względu na to, dlaczego trafiłeś do tego przewodnika, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci założyć drugą wioskę tak szybko i jak tylko możesz. Jest to jedna z kluczowych czynności, które wykonujesz we wczesnej fazie gry i może mieć duży wpływ na twoje postępy w dalszym etapie rozgrywki. To jedna z tych rzeczy, które naprawdę chcesz opanować i być przy tym tak precyzyjny jak szwajcarski zegarek.

Ten przewodnik został stworzony przez Anthony'ego i Ivana, więc przede wszystkim wielkie uznanie dla tych weteranów. Udostępnili nam dokument, który jest zwykle utrzymywany w tajemnicy przez większość sojuszy, więc jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Oczywiście jest to tylko ogólny przewodnik, który można dostosować do własnego stylu gry. Każdy sojusz ma własną strategię, więc z przyjemnością usłyszymy, a może nawet opublikujemy ich więcej.

Możesz pobrać kopię dla siebie, zmodyfikować ją według własnego uznania lub po prostu uzyskać dostęp do tej, klikając poniższy link!

Poradnik dostępny jest w wielu wersjach językowych i możesz go zobaczyć pod tym linkiem: ➡️➡️ Załóż swoją drugą osadę w 150 krokach! ⬅️⬅️

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Hmmm przecież mamy świetny poradnik opracowany przez Lorda , Zborka Eragona i nie pamiętam kto był czwarty

Poradnik spokojnie pozwala założyć drugą osadę przed końcem O.o

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• Tamte poradniki są przestarzałem. Chyba, że robił ktoś aktualizację, której nie widziałem.
    Poza tym Aure ten teoretycznie jest o tym, jak postawić drugą osadę najszybciej.
    Glacier masz potwierdzenie, że jest to aktualne? Z uwzględnieniem zadań itp.?
    Pytam ponieważ sugestie stawiania budynków do PK+małym święcie, wydają mi się niepotrzebne odkąd dostaje się konkretną sumę PK za wybudowanie rezydencji.

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• Hmmm przecież mamy świetny poradnik opracowany przez Lorda , Zborka Eragona i nie pamiętam kto był czwarty

Czy to oznacza, że nie mogą powstawać kolejne? ;)

Tamte poradniki są przestarzałem. Chyba, że robił ktoś aktualizację, której nie widziałem.
    Poza tym Aure ten teoretycznie jest o tym, jak postawić drugą osadę najszybciej.
    Glacier masz potwierdzenie, że jest to aktualne? Z uwzględnieniem zadań itp.?
    Pytam ponieważ sugestie stawiania budynków do PK+małym święcie, wydają mi się niepotrzebne odkąd dostaje się konkretną sumę PK za wybudowanie rezydencji.

Tak, jest to poradnik aktualny, ale jak wyżej, nie oznacza to, że jest to jedyny poradnik, który należy stosować. Możecie to sprawdzić, możecie próbować udowadniać, że macie lepsze - nic nie stoi na przeszkodzie :) ba! wręcz zachęcam Was do tego.

glacier.png

Członkowie zespołu Traviana pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• No to jest chyba poradnik jak zrobić osadę na prędkości x1 bo na x2 nie ma sensu robić ratusza i święta bo w 60h można mieć osadę bez grabki 😀

• No to jest chyba poradnik jak zrobić osadę na prędkości x1 bo na x2 nie ma sensu robić ratusza i święta bo w 60h można mieć osadę bez grabki 😀

Co nie znaczy, że nie możesz jej mieć szybciej, prawda? ;) W sensie... skoro możesz zrobić to samo na 2x co na 1x tylko jeszcze szybciej to ja tutaj nie widzę z tym problemu. No chyba, że chcesz mieć drugą osadę przed końcem OO i nic więcej - wtedy jak najbardziej masz rację.
    Ale masz rację. Poradnik jest pod prędkość 1x czyli pod standardową prędkość wszystkich serwerów na całym świecie.

glacier.png

• Kazdy pomysl dobry. 150 krokow...uwazam ze to dosc prymitywna forma pokazania jak buduje sie po kolei eko i budynki aby zalozyc w koncu 2 osade. Co bysmy powiedzieli na arkusz, ktory zlicza pk, dolicza przyrost surowcow i koszty budowy, a takze uwzglednia produkcje bohatera oraz wyzwania itd?

No i w dodatku w naszym nie trzeba klikać tylu niepotrzebnych budynków czy też nawet useless święta, które są wymienione w tym badziewiu.

• No i w dodatku w naszym nie trzeba klikać tylu niepotrzebnych budynków czy też nawet useless święta, które są wymienione w tym badziewiu.

Zborekk, to czemu się nie pochwalicie swoim?

Niepotrzebne budynki? Które konkretnie masz na myśli? Kryjówki? Relacja kosztu do zdobywanych PK tutaj jest bardzo korzystna.

glacier.png

• Nie chce mi się dokładnie liczyć bo aż w oczy coś tu kuluje.
    Jeżeli 1-10 poziom rezydencji to jak dobrze kojarze to 60k surki.
    3 osadnicy np germanscy to 60 k surki
    120 k
    produkcja po wybudowaniu pol z schematu powyżej daje z kontem plus 1 okolicach 1600 surowców/h
    plus surka z bohatera.

Gdzie to już zbieranie na te 2 czyności to ok 60h licząc że boh przyniesie dobrze surowce....
    a gdzie surowce na akademie ratusz święto.

Chyba autor zapomniał dodać że trzeba farmić.
    a do tego zabronione multikonto lub niechciane dodatkowe konta ... co dla nowicjusza nie realne aby ktoś mu pomagał.
    z chęcią sprawdze dokładnie to.
    Lecz nie wierze że bez farmienia w 72h wysle osadników.

Jeżeli faktycznie bez farmienia nie da się szybko postawić drugiej osady to dziwie się że ktoś z zespołu traviana poleca owy poradnik .

edit

do tego kolejność chyba nie trafiony, korzystając np z monet.
    Blokuje się po 5 min bo brak surowcy.
    i zaczynają być schody.
    co na ok ok 2.5 h w plecy z produkcją pk co do innego poradnika znanego każdemu.

edit2

Nie jest opisane kiedy budujemy 4 pole żelaza z 0 na 1 poziom :D

• Celtus na x2 w niecałe 70h możesz wysłać osadników grabiac 7 podstawowymi jednostkami puste oazy na koncie Witcher na ts2 którymś mieliśmy taki wynik więc można ale tak jak mówię ten poradnik jest na serwer x1 😀

Pozdro

• Zborekk, to czemu się nie pochwalicie swoim?

no popatrz pan

już pominę fakt, że sam do mnie pisałeś wtedy o to czy możesz wziąć ten poradnik na warsztat, czyli dodać nowe grafiki, jakoś poprawnie opisać itp.

Niepotrzebne budynki? Które konkretnie masz na myśli? Kryjówki? Relacja kosztu do zdobywanych PK tutaj jest bardzo korzystna.

jak ktoś potrafi grać i popatrzy sobie na ten skoroszyt to wie, że jest on gówno warty. jeśli ktoś idąc w eco ma robić święto pod pk to pozdro 600

• To ja właśnie ze zborkowego korzystam i fakt jest wg mnie najlepszy trzeba by bo go zaktualizować bo juz samouczka nie ma ale i tak daje najlepsze wskazówki

Pozdro 700 xD

• no popatrz pan

już pominę fakt, że sam do mnie pisałeś wtedy o to czy możesz wziąć ten poradnik na warsztat, czyli dodać nowe grafiki, jakoś poprawnie opisać itp.

To pominiesz czy nie pominiesz bo chyba jednak nie ;). Myślałem, ze jest jeszcze jakis inny. Tak, masz rację, że chciałem i chce się tym zająć a powody, dla których tego nie zrobiłem są bardzo proste. System zadań się wkrótce zmieni, więc ewentualne zmiany teraz skończą się tylko tym, że za chwilę będzie on po raz kolejny nieaktualny, dlatego zaczekam do czasu aż wejdą już wszelkie zmiany wpływające na okres gry do postawienia drugiej osady.

Wiecie, doceniam Wasz feedback, że poradnik jest do niczego. Ja go ani nie zamierzam bronić ani atakować. Ktoś wykazał próbę podzielenia się swoją strategią gry na serwerach 1x i tyle. Przykre jest jednak, że nie podajecie żadnych konkretów co jest nie tak, aby go ewentualnie poprawić. Bo akurat takiego typu rzeczy są przeznaczone dla osób, które nie będą w stanie same ocenić i sprawdzić dlaczego jest on słaby tak jak mówicie.

glacier.png

• I jeszcze dodam Panowie, że poradników może być wiele, a każdy może mieć swoją strategię i swoje spostrzeżenia - za które naprawdę jestem wszystkim i każdemu z osobna bardzo wdzięczny. Ten poradnik na pewno będzie przydatny dla nowego gracza. To nie ma być poradnik dla osób jak Wy, które wręcz znają grę na wylot i według mnie jak najbardziej może stanowić "punkt wyjścia" do ulepszania strategii dla nowych graczy, ponieważ taki gracz nie ma pojęcia jak w efektywny sposób założyć drugą osadę przed końcem OO.

glacier.png

Post was edited 1 time, last by Glacier ().

• Ktoś wykazał próbę podzielenia się swoją strategią gry na serwerach 1x i tyle

Nie. To początkowo to był wątek, który pokazywał poradnik do założenia drugiej osady, nie było podane do jakiej prędkości serwera przystosowany jest ten poradnik, w dodatku na blogu traviana dalej tego doprecyzowania nie ma, także posługując się logiką podstawową prędkością serwerów Travian Legends jest prędkość x2, a ten poradnik dla tej prędkości to gówno i kupa zmarnowanych surowców oraz czasu. To wprost pokazuje, że Travian Team nie potrafi grać w grę, którą stworzyli, nie znają mechanik, które są w grze i propagują poradniki, które są do niczego, to jest jawny scam ze strony TT.

Przykre jest jednak, że nie podajecie żadnych konkretów co jest nie tak, aby go ewentualnie poprawić.

Już Ci mówię co jest do bani:

- tylko idiota stawia kryjówki na 3lvl po wyszkoleniu osadników

- tylko idiota stawia cropa na 5lvl, skoro wystarczy jedno pole na 5lv, a reszta na 4lv

- tylko idiota będzie robił święto idąc w eko w OO, bez żadnego farmienia

Może ten poradnik dotyczy tylko serwerów o prędkości x1, ale wydaje mi się, mimo braku doświadczenia na x1, że nawet do tej prędkości to nadal badziew, m.in. ze względu na święto i te kryjówki po krasnalach, bo pk da się zdobyć w inny sposób. Nawet nie jest powiedziane w jakim czasie te wszystkie kroki są możliwe do wykonania, a to jest najważniejszy czynnik na początku gry, czyli to jak szybko jesteś w stanie założyć 2 wioskę.

Składam wniosek formalny o wyrzucenie tego tematu do kosza z powodu jego szkodliwości dla nowych graczy.

To pominiesz czy nie pominiesz bo chyba jednak nie ;). Myślałem, ze jest jeszcze jakis inny. Tak, masz rację, że chciałem i chce się tym zająć a powody, dla których tego nie zrobiłem są bardzo proste. System zadań się wkrótce zmieni, więc ewentualne zmiany teraz skończą się tylko tym, że za chwilę będzie on po raz kolejny nieaktualny, dlatego zaczekam do czasu aż wejdą już wszelkie zmiany wpływające na okres gry do postawienia drugiej osady.

W chuja cięcie też zajęcie.

• Nie. To początkowo to był wątek, który pokazywał poradnik do założenia drugiej osady, nie było podane do jakiej prędkości serwera przystosowany jest ten poradnik, w dodatku na blogu traviana dalej tego doprecyzowania nie ma, także posługując się logiką podstawową prędkością serwerów Travian Legends jest prędkość x2, a ten poradnik dla tej prędkości to gówno i kupa zmarnowanych surowców oraz czasu. To wprost pokazuje, że Travian Team nie potrafi grać w grę, którą stworzyli, nie znają mechanik, które są w grze i propagują poradniki, które są do niczego, to jest jawny scam ze strony TT.

Zborek, ale to nie jest poradnik zrobiony przez Travian Team. Jest jasne napisane, że jest to poradnik, którym podzieliło się dwóch graczy i zostało postanowione, że go udostępnimy. Tylko tyle. Nie ma co się tak denerwować. Standardowa prędkość wszelakich serwerów Traviana: Legends to prędkość 1x, a nie 2x. Tylko w naszej domenie prędkość standardowa to 2x, zatem jeśli szukamy jakichkolwiek niedopatrzeń i koniecznie chcemy wytknąć komuś błąd to proszę bardzo. Popełniłem błąd w punkcie braku doprecyzowania o jaką prędkość serwerów chodzi.

Już Ci mówię co jest do bani:

- tylko idiota stawia kryjówki na 3lvl po wyszkoleniu osadników

- tylko idiota stawia cropa na 5lvl, skoro wystarczy jedno pole na 5lv, a reszta na 4lv

- tylko idiota będzie robił święto idąc w eko w OO, bez żadnego farmienia

Dzięki za te uwagi, mam nadzieję, że ewentualni chętni do skorzystania z tej listy wezmą to pod uwagę.

Może ten poradnik dotyczy tylko serwerów o prędkości x1, ale wydaje mi się, mimo braku doświadczenia na x1, że nawet do tej prędkości to nadal badziew, m.in. ze względu na święto i te kryjówki po krasnalach, bo pk da się zdobyć w inny sposób. Nawet nie jest powiedziane w jakim czasie te wszystkie kroki są możliwe do wykonania, a to jest najważniejszy czynnik na początku gry, czyli to jak szybko jesteś w stanie założyć 2 wioskę.

Składam wniosek formalny o wyrzucenie tego tematu do kosza z powodu jego szkodliwości dla nowych graczy.

Cóż, zarówno wy jak i każdy inny ma prawo wrzucić swój poradnik czy plan jak coś zrobić w grze. Tak samo jak i ten poradnik nie pokazuje wszystkiego tak samo wiele innych zawiera braki.

W chuja cięcie też zajęcie.

Nie rozumiem i proszę jednak o normalny język w wiadomościach jeśli chcesz pogadać na ten temat. Mnie możesz obrażać do woli bo ja się raczej rzadko obrażam, ale wolałbym podarować takiej retoryki czytającym ten wątek.

glacier.png

• Zborek, ale to nie jest poradnik zrobiony przez Travian Team. Jest jasne napisane, że jest to poradnik, którym podzieliło się dwóch graczy i zostało postanowione, że go udostępnimy. Tylko tyle. Nie ma co się tak denerwować.

Jest to poradnik jakichś dwóch nobasów, oni go nie opublikowali na forum tylko udostępnili to TT, także oni musieli go przeczytać i jak widać uznali, że jest na tyle dobry, że należy go opublikować na forum oraz blogu, co pokazuje, że TT nie wie jak ich gra działa i że są większy dzbanami jak robek.

Nie rozumiem i proszę jednak o normalny język w wiadomościach jeśli chcesz pogadać na ten temat.

Przesadziłem, to prawda. Chodziło mi o to, że maj to był czas jeszcze przed ems, gdyby ten uaktualniony poradnik ukazał się przed ems, to moim zdanie o wiele bardziej by pomógł nowym graczom (mieliby oni czas na zaznajomienie się z mechaniką gry na starcie oraz odczuwaliby większy komfort gry na najbliższych finałach czy serwerach regionalnych w OO), niż to, że będzie on zaktualizowany jak jakieś tam zmiany w zadaniach zajdą prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku albo dopiero w następnym, ponieważ nie sądzę, żeby te zmiany wywróciły nagle sposób w jaki zakłada się 2 osadę o 180 stopni.

• Przesadziłem, to prawda. Chodziło mi o to, że maj to był czas jeszcze przed ems, gdyby ten uaktualniony poradnik ukazał się przed ems, to moim zdanie o wiele bardziej by pomógł nowym graczom (mieliby oni czas na zaznajomienie się z mechaniką gry na starcie oraz odczuwaliby większy komfort gry na najbliższych finałach czy serwerach regionalnych w OO), niż to, że będzie on zaktualizowany jak jakieś tam zmiany w zadaniach zajdą prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku albo dopiero w następnym, ponieważ nie sądzę, żeby te zmiany wywróciły nagle sposób w jaki zakłada się 2 osadę o 180 stopni.

Jak mi pomożesz to możemy do tego usiąść razem nawet jutro. Nie mam Waszych wyliczeń ani wszystkich informacji, na których bazowaliście by go stworzyć - to przecież ogrom pracy.

Ja po prostu uznałem, że sam nie będę w stanie tego zrobić na czas + w momencie, w którym dowiedziałem się, że będą zmiany to stwierdziłem, że skoro obecnie ludzie i tak korzystają z Waszego poradnika to ewentualne zmiany w nim obecnie i tak niczego nowego nie wprowadzą. Zmiana w zadaniach to zupełnie nowa pieśń i tutaj według mnie już będziecie lub będziemy mogli razem liczyć co i jak w excelach. Może błędnie założyłem... nadal podkreślam, ja też się czasami mylę.

Jeśli jednak w jakikolwiek sposób straciłeś do mnie zaufanie przez to, że nie podjąłem tematu związanego z aktualizacją Waszego poradnika od razu to tutaj przed wszystkimi mówię otwarcie - sorry, nie chciałem, żeby tak to wyszło i tak to wyglądało :)

glacier.png