Tüm Öneri ve Şikayetleriniz İçin

• Değerli oyuncularımız,

Forumdaki öneri ve şikayetleriniz genellikle dağınık bir şekilde yapıldığından ötürü gözümüzden kaçabiliyor. Bu durum hem sizleri üzüyor hem de forumda gereksiz kirlilik yaratıyor. Bu konuda bir şeyler yapılmasının gerekliliğinin farkındaydık.

01.11.2020 tarihinden başlayarak öneri ve şikayetlerinizi artık bu konuda derli ve toplu bir şekilde paylaşabileceksiniz. Bu konuyla beraber yapacağınız önerilerin ve şikayetlerin hem daha fazla insana ulaşmasını hem de seviyeli bir tartışma ortamı yaratmasını umuyoruz. Bu öneri ve şikayetleri haftalık olarak ben elimden geldiğince oyun yöneticileriyle paylaşacağım ve duruma göre sizi bilgilendireceğim. Ayrıca her hafta, o haftanın gündem konusuyla ilgili fikrinizi öğrenebileceğimiz bir anket de yapacağız.

Bu konunun işlevselliği hakkında çok umutluyuz ve sizlerin desteğini görmeyi umuyoruz. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Orome.

orome.png

Post was edited 3 times, last by Orome ().

• Yapılacak öneriler sadece forumla alakalı mı olmalı yoksa oyunda dahil mi?

Burada yapılan önerilerin oyun geliştiricilerine ulaştırılma imkanı nedir?

Ulaştırılan önerilerin değerlendirilmeye alınma ihtimali nedir?

Ulaştırılan ve değerlendirilmeye alınan önerinin akıbeti hakkında bilgi verilecek mi?

Sizde bizde Boşa nefes tüketmeyelim 10 yıldır olduğu gibi.

Bir Nar Klasiğidir "Colonel"

• Önerileriniz forum veya oyunla alakalı olabilir fakat devamında sorduğunuz sorulara kesin yanıt vermem şuan için mümkün değil maalesef. Önerileriniz arasından mantıklı bulduklarımı kendi süzgecimden geçirdikten sonra oyun yöneticilerine sunabilirim ve akıbetleri hakkında bilgilendirme yapabilirim.

• Böyle uygulamalara gidilecekse şehir ayırt etmeksizin gidilmeli hatırladığım kadarıyla Elazığ depreminde bu tarz bi uygulama yoktu

• Böyle uygulamalara gidilecekse şehir ayırt etmeksizin gidilmeli hatırladığım kadarıyla Elazığ depreminde bu tarz bi uygulama yoktu

Ateşkes benim önerimdi ve oyun yönetimince kabul edildi. Daha önceden neden olmadığı hakkında bir fikrim yok açıkçası.

• Benim önerim yakin zamanda baslayacak olan Turnuva serveri basladiginda bu turnuva ile alakali farkli yönde konularin yer aldigi aktiv bir forum görmek isteriz. Malum sonucta Turnuvada yer alacak Türk oyuncular Serverde Türkiyeyi temsil edecekler

• Güzel bir düşünce, forum yönetiminin müşterilerinden birebir geri bildirim alması çok hoş.

Umarım TG yönetimi Türkiye Topluluğundan aldıkları geri bildirimlere -bu konuyu milat kabul ederek- gereken değeri verir.

Türkiye jeolojik olarak doğal afetlere ne yazık ki çok müsait bir coğrafya. İzmir depreminde verilen kararın ileri ki zamanlarda TG yönetimi tarafından ekonomik açıdan sorgulanacağını düşünüyorum. Farklı bir bakış açısıyla baktığımızda yakın zamanda gerçekleşen deprem sayısını incelediğimizde sunucuların büyük bir kısmının ateşkes içerisinde geçmesi durumu da endişelendiriyor. Sanırım bu konuda depremin şiddeti ve sonuçları ile ilgili bir çalışma yapılarak ateşkes ilan edilmesi için standartlar belirlenebilir.

Umarım bahsettiğim konular bazı kişilerce yanlış anlaşılıp bir yerlere çekilmez. Kalbimiz İzmir ve tüm Ege bölgesinde ki kardeşlerimiz ile.

EFw9g0.png

GwGKns.png

Post was edited 1 time, last by RegnumN: Bağlaç hatası ().

• Değerli tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bu gibi yorum ve önerileri umarım daha fazla görürüz bu başlık altında.

Deprem veya herhangi bir doğal afet zamanında ateşkes uygulanmalı mı, uygulanması gerekliyse süresi ne kadar olmalı, bu gibi soruların cevaplanması için dediğiniz gibi standartlar belirlemek durumundayız, kesinlikle katılıyorum.

• Önerileriniz forum veya oyunla alakalı olabilir fakat devamında sorduğunuz sorulara kesin yanıt vermem şuan için mümkün değil maalesef. Önerileriniz arasından mantıklı bulduklarımı kendi süzgecimden geçirdikten sonra oyun yöneticilerine sunabilirim ve akıbetleri hakkında bilgilendirme yapabilirim.

İyi o zaman haftalık önerilere başlayalım.

Bu haftanın Önerisi

1- Köylerin Kısmında o köye hammadde gönder,Asker gönder gibi butonlar olmalı. Böylece köyler üzerindeki hakimiyet daha kolay olacak.

(Görsel Resource bar plus scriptinden.)

Bir Nar Klasiğidir "Colonel"

• Orome Yıllardır Söylüyorum Sen Duy Bari

T3 Nostalji Server İstiyoruz

Miğferlerin 500 600k'ya gitmediği

Kahramanların Sadece Sag el ile Güçlenmediği ( Tamam Sağ El Güçlenme meselesi biraz Realist ama )

Canımız Sıkıldıkça Hero Öldürüp Değiştirdiğimiz Zamanlara Dönmek İstiyoruz

ROA falan açılacagına acın bi T3

Travian Şahlanmazsa Zalımın tekiyim

7BGva5.jpg

s3 - CanOzcan50 (RH)

s6 - By Can ÖZCAN (AYAZ)

• - wow köyleri konfederasyon sisteminden çıkarılmalı.

- konfederasyon sistemi geldiyse birlik başkanlarına oyun içi yetkiler de verilmeli. birlik başkanları veya atayacakları kişiler oyuncuların istatistiklerini görebilmeli. hatta bir adım öteye gidip tüm birlik oyuncularına kontrollü tem ile bakabilmeli. ondan bundan asker sayısı istiyoruz ne gerek var böyle şeylere. hem şifre paylaşımı da azaltılmış olur.

- ittifak kurulabilen birlik sayısı 3ten 4'e çıkarılmalı. ittifakın savaşta gözüktüğü veya ateşkes yaptığı birlikler kısmı bildiğiniz çöp. ya komple kaldırılsın ya da başka bir çözüm bulunsun. oyun içi diplomasi ittifak onaylamaktan öteye gitmiyor.

- rota sistemine iyileştirmeler yapılmalı. yağma sistemi gibi tek bir yerden rotaları kontrol edebilmeli. özellikle tek tuşla tüm rotaları durdurmanın bir an önce gelmesi temennim.

- yağma listesinde değişiklik yaptığımızda sayfa kendini yenileyip en başa tekrar getiriyordu çok sinir bozucu bir şeydi. kontrol ettiğimde düzeltilmiş. bu zamana kadar düzeltilmemesi büyük hata.

- daha ayrıntılı genel istatistiklerin olmasını isterim. artık o da yönetimin hayal gücüne kalmış.

- sol üst tarafta server saati var. onun yanına şöyle ufak bir kaçıncı günde olduğumuzu belirten bir şey olsa güzel olur.

yerine göre eklemeler yapabilirim şimdilik bu kadar. multiymiş yok tılsımmış yok oyun cezalarıymış hiç birine değinmiyorum. ayrıca euro olmuş 10tl. altına yakın zamanda zam planı varsa ÜZÜLÜRÜK.

• Adam İçi sesim olmuş

Teşekkürler sana Yiğit İnsan

7BGva5.jpg

s3 - CanOzcan50 (RH)

s6 - By Can ÖZCAN (AYAZ)

• T3 nostalji serverini acilmasi konusunda ciddi bir anket yapin burda. Sonucuda travian yönetimine gösterin inanin binlerce kisi istiyor bunu.

Eski sistem multihundert olsun.hesaplar kilitlendiginde günlerce umursamayan,acmayan multihundertler

Geri gelsin. Cünkü adam aciyor 60 multi hesap yakalaniyor o dakikada cezayi bir dokunusla kabul ettiginde aninda hesabi aciliyor.

• Ekleme

--=== SAVAS RAPORLARI SAYFALARINDA HER BIRLIKTEN RAPOR ATMAK ICIN 1 YA DA 2 SORUMLU OLSUN O SAYFADA ONLARDAN BASKA BIRSEY YAZILAMASIN

Facebooktaki o sacma sapan gülme emojileri gibi ama traviana uyarlanmis sekilde Bir Begeni sistemi getirilebilir

Tebrikler

Güzel Savunma

Ne Çakılma Ama

Koçbaşı'yı Öğrenmen Gerek

Tarla Kalmadı

Elinize Sağlık

Gibi tebrik mesajlarini minik emojiler halinde tıklayabiliriz

CUNKU LANET FORUMDA TUM KAVGALAR SAVAS RAPORLARI Sayfalarında oluyor

Rapor diye geliyoruz 5 Adamin Birbirine Didişmesini ve 1 2 Modun gelip

Lütfen Uslu Cocuklar Olalim Hıııı

Demesini görüyoruz

7BGva5.jpg

s3 - CanOzcan50 (RH)

s6 - By Can ÖZCAN (AYAZ)

• asker aktarmanın da sadece kendi birliğinle değil anlaşmalı birlikle de yapılabilmesi lazım, anlaşmadaki birlik oyuncusuna destek atabiliyoruz ama o diğer köyüne aktaramıyor, bu kural düzenlenmeli bence

• ekleme v2

Profilimize Girenleri Forumdaki gibi Görebilmemiz Güzel Olabilirdi aslında.

Düşünsenize Gece Köyünüze OP Yapılacak ve Yatmadan önce bakıyorsunuz 10 Tane A Birliği oyuncusu Köyünüzü İncelemiş

Yığıyorsun defi Geleni Çakıyorsun falan

Tahminimce Tek Karşılığı OP Yapılacak Oyuncunun Birliğindeki Casus Hesaplar

ki o da Casus Hesapların Bulunup Tespit Edilmesini vs Sağlar

Not : Orome Yazılım Geliştiricisi Öğrencisiyim Bende Fikir Bol Beni Alın Kendimi Geliştireyim Bende :D :D :D

7BGva5.jpg

s3 - CanOzcan50 (RH)

s6 - By Can ÖZCAN (AYAZ)

• Böyle strateji konseptli bir oyunda stratejinin ve emeğin paradan daha değerli olması gerek bence. Doğrudur piyasaya sürülen her oyunun asıl amacı para kazanmak. Kimse babasının hayrına oyun geliştirmez.:) Ama bunun için de oyunu pay to win yapmaya gerek yok. Peki nasıl olabilir? Aklıma ilk gelen seçenek: aylık ücret. Travian oyuncularının kaç tanesi server boyunca toplam kaç liralık gold satın alıyor bilmiyorum. Ama oyuncularının büyük bir çoğunluğunun goldsuz oynamaya çalıştığından emin gibiyim. Bir serverden kazanılan geliri o serverdeki kullanıcı sayısına bölersek, tahminimce aylık 20 TL civarlarında ücret tutuyor. Tabi bu benim tahminim. Dediğim gibi gerçek rakamları sadece Almanyadaki abilerimiz ablalarımız biliyor. Sayı daha az veya fazla olabilir. Açıkçası ben herkesin eşit şartlarda olduğu bir travian için böbreğimi bile veririm.

İkinci değinmek istediğim konuysa multi hesap problemi. Ama bende bunun da çözümü var: aylık ücret.8) Nasıl olacak anlatıyım. Şu an serverlere kayıt ücretsiz. Multi hesap ile oynamak isteyen arkadaşlarımız ister vpn kullanarak ister tor browser kullanarak bunu yapabiliyorlar. Hem de yakalanmadan. Peki açtığı her hesap için aylık 20TL ödemesi gerekseydi... Alın size kesin çözüm. Ha diyelim yine de multili oynamak isteyenler var. Onlar için IP adreslerinden ekstra bir sorun daha ortaya çıkacak: Her multi için farklı şahıslara ait kredi kartları. Tüm hesapları kendi kartından açarsan yakalanırsın. Bankaya gidip farklı isimlerde kart da çıkaramazsın.

Tek istediğim pay to win değil play to win Travian. Eminim ki herkes de bunu ister. En azından deneme için ücretli bir tane server açılsa. Yeni görev sistemini denemek için açılacak mesela. Çok mu şey istiyorum?

Hadi iyisiniz gene bugün de Travian'ın sorunlarını çözdüm.8)

OtNgib.jpg                                                                                                 wo7PJ2.jpg                                                                                                     y2fWf5.jpg

.............................Yüce Roma İmparatoru Caessar'ın Önünde Diz Çökün............................

S6 - AYAZ