Collective punishment

• What do you think about this topic? 91

1. Yes, it's a good idea! (30) 33%
    2. No, it's a bad idea! (61) 67%

.

Please select your language:

BA
    BG
    GR
    HR
    RS
    SI

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

Post was edited 3 times, last by Nikola: red color added ().

• Pozdrav :)

Ja nisam za to. :thumbdown:

Jer bahatost takvih igrača prevazilaze savez.

I sada se često dešava da "veliki" savezi čuvaju i multiće, i neaktivne igrače i slično, jer kako kažu, donose poene i na neki način su "korisni" savezu. :rolleyes:

Nisam za kažnjavanje saveza već samih tih igrača, i to za oštru kaznu. :cursing:

Zašto bi neko ko ni nema para za gold, ili jedva stigne da igra (a voli ovu igru), ispaštao zbog nekoga bahatog?

Pri tome nema pravo glasa u savezu (a nema niko osim par vodećih nikada)...

Jednostavno to nije pošteno prema tim igračima. A ispaštaju ionako zbog raznoraznih odluka vodećih "glava"...

Probajte da saznate koliko je multi vezano za nekog igrača (ako postoji šansa za to). Ima ih koji imaju po 6-7 multi nevezano za matični acc.

Koliko sam mogao da primetim na zadnjih par servera, ti igrači goldaju i multiće. Valjda da bi izgledalo kao regularno da igraju.

I onda npr tom glavnom acc-u pogasite za početak sve multi naloge (ili još bolje, ostavite ih da mogu biti farme,ali tako da taj glavni acc i svi koji su u dodiru sa njim (siteri prošli i budući) ne mogu da farmaju), a da mu se glavni acc spuste silosi i skladišta svi na lvl10 i da mu se sve rese spuste na lvl5. I to kao opomena da mu se sledeći potez kršenja bilo kog pravila gasi acc.

A s jedne strane su i ti multići dobri. Objašnjenje- da nema njih bilo bi extremno malo igrača na pojedinim serverima (mada je i ovako sa njima extremno malo (oko 500-600 u isto vreme, a ne ukupno registrovanih)).

Npr ovde gde sad igram ima okruglo 600 igrača a ko zna koliko ih je od toga multi...

Još jedan predlog imam, iako znam da nije u korist vaše firme.

Da se znatno poveća cena zlata.

Goldanje je oteralo dosta ljudi iz igre. Jer je tako napravljeno sad da se relativno lako dođe do golda, ali se samim tim uskraćuje mogućnost (onima koji nemaju para za isto) da išta mogu da urade na serveru.

O aukcijama da ne pričamo. 1 predmet je skoro imao cenu od 120k srebra (600golda). Znači opet momenat gde neko bez para za toliki gold nema apsolutno nikakve šanse da uzme neki predmet.

Znači može se staviti i ograničenje na cenu predmeta, kao jedno od rešenja za takvu situaciju...

Ovu igru ipak igraju i ljudi sa porodicom, malom decom, a ne samo oni koji su studenti kod mame i tate na hrani i koji mogu da se bahate sa svakim dinarom koji dobiju i da sve što imaju mogu da ostave u igri.... :)

Izvinjavam se na opširnosti (skratio sam koliko sam mogao :D8o:S)

Pozz 8)

• Pozdrav za ambasadora dobre volje :):)

Ja isto nisam za ovako nesto,jer ne vidim svrhu kažnjavanja svih igrača iz saveza.a većinom su to defferi koji se pate da dodju do bonusa i svega ostalog

Većina multića su najveći oferi koje za kratko vrijeme podignu nalog na zavidan nivo preko pljačkanja multića.

Vi ste tu da to otkrijete i kažnjavajte njih.

Lp No Limit

• Pravo pitanje je: Da li stvarno mislite da ce kaznjavati igrace koji im donose ogroman profit? Ja mislim da nisu spremni toliko da zrtvuju fairplay zarad svacijeg zadovoljstva. Cak stavise mozda se indirektno pokusava otezati non gold igracima bas iz tog razloga sto ce ih kaznjavati bez razloga i naterati da prestanu sa igrom.

Pozdrav

• Kolektivne kazni poleg krivih vedno zadenejo tudi nedolžne. Zato jih v nobeni demokraciji ne poznajo. So pa značilne za avtokratske sisteme - npr. nacizem., kjer je že pripadnost določeni skupini pomenila krivdo. Si res želimo tega v tej igri?

• ma ne dolazi u obzir...ako neko je toliko lud da klika vise naloga nek klika..sta mi imamo s tim...uvijek bilo i bice...klikam sto volim ovu igru a uvijek se gubitnici zale i na sta jeste a vise sta nije...koliko znam nije to toliki broj igraca koliko oni koji izgube ili misle da ce izgubiti kukaju...

pustite nas da igramo bez izmjena osim za trgovce da se moze vratiti 60 sec poslije slanja npr..ionako se dosta igra unistila raznim dodacima

LP

bs3 2019/20: Lutka&zWer
    ba1 2016,2017 WhiteWalker 2018 Lutka

• Здравейте !!! Не мисля , че е много удачно да се наказва целия клан заради един играч.Защо да не се накаже самич играч, ако се докаже , че наистина използва мултиакаунти . И между другото защо не обърнете по особено внимание на играчите от GW или други кланове които имат повече мултита от колкото играчи .

• εγω που δεν εχω διπλο λογαριασμο και δεν ξερω και ποιος εχει , γιατι να τιμωρηθω ?

Απλα οποιος εχει διπλο λογαριασμο φευγει απο το παιχνιδι

Οποιαδηποτε αλλη συμβιβαστικη λυση ειναι υποπτη

Υπαρχει και η περιπτωση να μου δωσουν παικτη με διπλο λογαριασμο για να τιμωρηθει η συμμαχια !!!

Post was edited 1 time, last by kdk ().

• Ovo je notorna glupost, da ceo savez ispašta zbog toga što neko ima tech naloge. Jedina primerena kazna ovde je kazna za tog igrača koji koristi tech naloge, sve ostalo je nešto uz vetar.

• nemate šta kažnjavati cijeli savez zato što je par offera imalo multiće,kaznite one koji imaju multiće a poštene ljude izostavite iz ovoga.

zanimljivo kako sve odluke koje donesete idu na štetu poštenih igrača a nikada ne protiv onih koji cijelo vrijeme zloupotrijebavaju sustav.

evo još jedan primjer,koliko multihuntera koji nesmiju igrati imaju naloge i opet igraju,šta radite takvim ljudima,apsoluitno ništa dapače još im vi dajete potpunu podršku da to nastave radit,koliko puta dosad su multihunteri presudili servere tako što su uvijek blokirali pobjedničke saveze pod krinkom nepoštenog igranja,a oni sami gaze svoja pravila,i šta sad mi moramo patit zbog takvih ljudi.

• dali bi bilo uredu kaznit sve mh ukoliko jedan neradi po pravilima

igrač koji prekrši pravilo i bude uhvaćen treba mu ugasit sve naloge kad mh budu pošteno odrađivali svoj posao za koji su se prijavili tad će igra postat ponovo zanimljiva za širu masu igrača ali bi mogao opast profit travian timu

• Kolektivno kažnjavanje je najgora moguća ideja.

Zamislite nekog ko igra pošteno skoro godinu dana i onda ga kazne zato što je tamo neki kreten iz saveza imao multiće.

Imate mogućnost da ulazite na svačiji acc. Zar je moguće da ne možete sami utvrditi ko ima multiće a ko igra fer?

Nekoliko načina da to utvrdite:

1. Igrač sa multićima je obično među top 10 pljačkaša.

2. Ima nenormalno više vojske od većine ostalih igrača.

3. Kad pljačka neko selo, pljačka ga samo on i uvek mu se vojska vraća puna resa.

4, 5, 6 itd smislite sami ...

Nisam za to da se poveća cena golda. U tom slučaju bi manji broj igrača mogao doći do njih i napravila bi se još veća "socijalna" razlika.

Pravo pitanje je da li vi zaista želite da uhvatite i kaznite igrače sa multićima?

Sa jedne strane, oni vam uvećavaju prihode i veštački "povećavaju" broj igrača na serveru.

Sa druge strane, sve više igrača diže ruke od traviana jer im se ne igra više pod takvim diskriminatorskim uslovima.

Pozdrav,

Gaius Marius

• pozz

mislim da sve koji krše pravila treba kazniti jednom za opomenu i drugi put izbaciti iz igre. Sad ako savez takovog podržava bilo bi pravedno da i savez dobije kaznu. Kazna ne mora biti drastična više kao opomena svima da se zna da taj i taj acc i savez muljaju. Recimo oduzimanjem određene količine resursa ili nivoa zgrada itd....

pozdrav,

Kruška

• NO!

Imate 100 drugih stvari koje bi trebali da resite pre toga.

Sta bi sa najruznijim dizajnom ikada, ostade zauvek... 😂

• Treba rigorozan biti,ako alijansa tolerise igranje sa vise od jednog naloga,ne treba ni kazna da bude blaza za alijansu,ako moderator podržava jedan igrac jedan nalog.

Sad imamo podatke da skoro vise od duplo ima naloga nego stvarnih igraca.ako je stvar zarade na Multicima i goldu,onda treba promijeniti pravilo i svima omoguciti da varaju ili vratiti ferplej u igru i sve izbrisati i multice i naloge koji su povezani sa njima.