Collective punishment

• Treba rigorozan biti,ako alijansa tolerise igranje sa vise od jednog naloga,ne treba ni kazna da bude blaza za alijansu,ako moderator podržava jedan igrac jedan nalog.

Sad imamo podatke da skoro vise od duplo ima naloga nego stvarnih igraca.ako je stvar zarade na Multicima i goldu,onda treba promijeniti pravilo i svima omoguciti da varaju ili vratiti ferplej u igru i sve izbrisati i multice i naloge koji su povezani sa njima.

Glupo je da alijansa bude kažnjena zbog pojedinaca. :rolleyes:

Ima igrača koji sve rade "ručno" i bez golda. I niko ih nikada ništa ne pita u savezu.

Samo im se naređuje. radi ovo i radi ono...X( :!: I sad tako neko da strada zbog bahatih...:?::?::!::?: Besmisleno...;)

To je isto kao kada bi postojala nagrada od 30k golda za ovakve poštene i dobre igrače (koji nemaju gold inače),

ali pod uslovom da to dobiju i bahati (koji npr imaju 100k golda već)...

Nema smisla jel da?:/ :):thumbdown:

Slažem se za rigoroznost, ali isključivo za te koji su u prekršaju :):thumbup:

Evo primer.

Bio sam u savezu gde su se povremeno pojavljivali žutaći i crvendaći.

Koliko znamo normalnu igru, neaktivnost se ne toleriše.

Desilo se da smo držali jednog crvenog bar 2 meseca (iliti bio je crn na kraju), i da nam nije bilo dozvoljeno ni da izbacimo niti da farmamo istog.

Znači da je očigledno bila nečija garaža, nekoga od glavnih.

Moje se mišljenje nije uvažavalo u vezi toga kao i još nekolicine igrača.

Jednostavno nemamo uticaj na nepravilnost.

A neretko te "vodeće" glave prete i katama kada se buniš. :cursing:

E sad, da li sam ja znači trebao da popijem kaznu zbog nekog idiota koji očigledno osim što ne poštuje pravila ne poštuje ni savez, saigrače svoje?

A upravo to nam govori ovo eventualno novo pravilo...

Da se recimo desila u ovom slučaju kazna saveza, ugasio bih nalog i nikada više travian ne bih igrao...:(

• Uvijek imas opciju napusti savez ako ti se ne svidja ;) takodje i obrisi nalog

• Ovo je suluda ideja kome god je pala na pamet, kolektivno kaznjavanje je zakonom zabranjeno u mnogim zemljama europe i time sto pokusavate ovo podmetnuti znaci da krsite zakone. Kaznite pojedinca makar i brisanjem naloga ali kolektivno to ne ide.

• hahahahaha, da crknes od smijeha sta pitaju ljudi, naravno da ces ih kaznit kakvo je to pitanje, ako je vec pravilo da se pojacanja i resursi salju samo saveznicima kaznjavanje komplet saveza je odlicna ideja, tek tada ce se zapitat sta oni rade tu jesu li budale koje rade za drugog ili mogu iskoristit svoj max potencijal, ako volis igru naravno. i jos nesto, ako vec znate ko su ti prevaranti, oznacite ih drugom bojom na serveru, stavite im krunu kraj nicka ili tako nesto, da se mogu ponosit sobom.

• Dovoljno je otić na trenutni balkan 4 server,otvorit top10 pljačkaša i vidjet poštenjačine, nema te na vidiku u pljačkama i odjednom kreneš peglat sve za duplo,hahahaha, mjesec dana šute i klikaju tko zna koliko računa,razviju ih i onda se krenu kur*** na sve strane kako im nitko nije ravan... Prošle godine klikao u takvom savezu i najglasniji na forumu su bili ti koji su klikali preko 20 multića, kupovali acceve od onih koji bi gasili i tak.. Izbacivala se ekipa koja bi opljačkala par puta multić od dotičnih te bila počašćena prekrasnim riječima na skypu/discordu. Sve u svemu vrlo lako vi možete vidjet i provjerit tko radi nepravilnosti, samo je problem što Vi koji trebate reagirat na nepravilnosti ste u kontaktu s tim igračima,čujete se na dnevnoj bazi, čak i klikate ovu igru skupa s njima u savezu. I onda vi postavljate pitanje da se kazni kompletan savez? Nije ni čudo što vam je masa igrača odlepršala s ove igre i što ste morali spajat domene da server izgledaju na nešto,a ne da bude 150 računa po serveru,a za to ste si vi sami krivi.
    Da imate muda obrisali bi i multiće i glavni acc od onoga tko vara,a vi dajete još i izbor. Samo ispadate smiješni.

• Moderator mora postovati pravila koja je postavio kad je napravio igru,JEDAN COVJEK JEDAN NALOG;OSTALO SE BRIŠE SA SERVERA.

A to da raja nesta glasa,pa da vidi koliko je sa multicima koliko bez ,pa na osnovu toga da donese odluku,i to je VARANJE PRAVILA.

SVE MULTICE I POVEZANE SA MULTICIMA BRISATI

Ako moderator jos nije skontao ko igra,mozemo i mi preko algoritama dati spisak.:):):):)

• Uvijek imas opciju napusti savez ako ti se ne svidja ;) takodje i obrisi nalog

Pa vidi, generalno je tako svugde...

Retko se dešava da se pažnja obraća na sve igrače u savezu a ne samo na pojedince :)

Godinama saveze na svim serverima vode oni koji imaju keša da se bahate pa im se ne može u suštini ništa...

Znaš i sam da ko zna da igra a ima golda ko blesav, bude prilično superiorniji od onoga ko ne koristi gold.

Inače, igram ovu igri jer uživam u njoj a ne radi statistike. Ne zanima me da budem prvi i slično :)

Nisam nikad ni sa kim u zavadi, to mogu potvrditi svi koji su igrali sa mnom, pa i neprijatelji :love:

Savez može da se desi da napustim samo ako je skup igrača koji ne znaju šta će sa sobom pa se menja na 2 dana sve, nit se zna vođa nit plan..to se desilo možda 2 puta za zadnjih par god :S

Nisam od tih koji odustaju jednom kad započnu 8) Ovo što rekoh da bih ugasio nalog ako bih popio kaznu zbog nekog bahatog, uradio bih samo zato jer nije fer.

A obzirom da je kod nas postalo sve španska serija, ili ću prestati da igram ili ću ići na neki strani server..

Ovo što se duže vreme dešava kod nas, mislim da nisam u stanju više da trpim... =O<X

Postalo je odvratno, ne zna se da li su gori prijatelji ili neprijatelji... ;(;(;(

*(govorim generalno, ne u odnosu na mene samoga)

• hahahahaha, da crknes od smijeha sta pitaju ljudi, naravno da ces ih kaznit kakvo je to pitanje, ako je vec pravilo da se pojacanja i resursi salju samo saveznicima kaznjavanje komplet saveza je odlicna ideja, tek tada ce se zapitat sta oni rade tu jesu li budale koje rade za drugog ili mogu iskoristit svoj max potencijal, ako volis igru naravno. i jos nesto, ako vec znate ko su ti prevaranti, oznacite ih drugom bojom na serveru, stavite im krunu kraj nicka ili tako nesto, da se mogu ponosit sobom.

Kako možeš tako da pričaš?

Znači ti ne bi imao ništa protiv da popiješ kaznu ako ti u savezu nađu nekoga sa multićima?

Zanimljivo :/

Malo je mazohističko viđenje stvari :D8o:saint:

• Moderator mora postovati pravila koja je postavio kad je napravio igru,JEDAN COVJEK JEDAN NALOG;OSTALO SE BRIŠE SA SERVERA.

A to da raja nesta glasa,pa da vidi koliko je sa multicima koliko bez ,pa na osnovu toga da donese odluku,i to je VARANJE PRAVILA.

SVE MULTICE I POVEZANE SA MULTICIMA BRISATI

Ako moderator jos nije skontao ko igra,mozemo i mi preko algoritama dati spisak.:):):):)

Bas bi voleo da vidim te algoritme ajde molim te pokazi mi ih... a Jelena je postavila poll da pita igrace sta misle o tome a ne da glasaju i kako se izglasa tako ce se uraditi -.- Jedan covjek jedan acc pa onda p otebi nema duala ili trial naloga ? A i sam si igrao duale dal' to znaci da si i ti bio gresan po tvome, tako razmisli prije nego sto napises nege gluposti :) usredsredi se na svoj acc i svoju igru malo vise i gledaj kako bi mogao nesto napraviti na serveru a ne klevetati okolo (nista uvredivo nisam mislio) :):)

ps. duzan si mi spisak isto igraca nasih koje ste to razvalili

• Нашият посланик е направил тази тема, защото има много оплаквания за наличието на много мултиакаунти в играта. Просто е дала едно предложение как да се справим с проблема, дали се харесва идеята на играчите, да се види тяхната реакция, а не непременно че ще има такова наказание в играта. Предполагам е имала в предвид играчите да играят по екипно, да са по-отговорни, за това и наказанието трябва да е върху целият алианс, а не само върху конкретен играч. Трябва да се има в предвид, че наистина някои играчи играят с повече злато, играят дуо или с повече играчи в един акаунт, така че се развиват по-бързо от останалите заради по-голяма активност в играта, и това е според правилата и няма нарушение.

Естествено , че има и играчи които нарушават правилата, което не е честно спрямо другите играчи. Нашият посланик е дал едно предложение по темата, нека да уважим труда му, и вече всеки да отговори харесва ли му тази идея, или не.

Ако имате други идеи, споделете във форума.

По въпроса за изпращане на ресурси вътре в алианса, това си го е имало от както играя играта. Винаги е имало наливане на играчите, било за войска, било за съкровищница, когато един играч държи артефакта за войската, когато някой атакер или дефер се занули. Това е съвсем нормално целият алианс да помогне на играчите, които имат нужда. Нали и това е целта на играта, да се играе като отбор. :)

• Zanimljivo je gledati ovu temu i pratiti objave, a ne bi se ekipa koja to radi javila, šute i čitaju u sjeni. Ništa od toga neće biti (nažalost) što ste naumili, uvijek će naći način kako prevariti sistem, jer to su ljudi koji to inače rade (bio to Travian ili neka druga igra), koji ne znaju pošteno pobijediti, niti su ikad pošteno pobijedili. Ili putem prevare ili nikako. Moram priznati da sam sudjelovao u prevari i znam imena i prezimena osoba koje to rade, ali nisam cinkaroš, stoga ću to zadržati za sebe (znate vi u Travian Timu jako dobro tko su ti ljudi). Davno je nestao užitak igranja ove igrice, nažalost.

hrx 2011 THC/P.F.

hrx 2013 diamond/RAPTOR

hrx 2015 mlinar/ALIENS®

hrx 2016 fakin&frajla/ALIENS®

bax 2010 djess.ba/spin®

bax 2010 Alucard/PMS2

bax 2015 Humani/alliance: NaBs (ALIENS®)

ba2 2016 CasaNova/Wights

ba4 2010 chipsy!/Legion™

com4 2013 Werzac/BA

com5 2014 Werzac&Diamond/BA

com6 2015 elitni_odredi/BA+++

comx 2017 DSQUARED2/ALIENS®

rs1 2017/2018 zagorec/H-DT1 (Heaven)

rs1 2018/2019 KSHMR/Heaven

Balkans 3 2020 Rokica/Heaven

Balkans 3x 2020 Korkonij/HAOMEI

Balkans 6 2020/2021

• Pita me dosta igraca ovo i cude se da je nasa ambasadorka zapocela ovu temu oko tech naloga, multica i slicno.. otkud to sad odjednom kad ti igras sa njima sto to rade Jelena...u cemu je poenta toga svega sad Jelena????

:!:rs1-Vikinzi

:!:Balkans5-Vikings

:!:Balkans3-Vikinzi

``There is a message in the way a person treats you, Just listen.``

Zapamti: dok ti spavas, neprijatelj ne spava... Zato spavaj sto cesce i sto duze, nek neprijatelj crkne od nesanice.^^^^^^

• Pita me dosta igraca ovo i cude se da je nasa ambasadorka zapocela ovu temu oko tech naloga, multica i slicno.. otkud to sad odjednom kad ti igras sa njima sto to rade Jelena...u cemu je poenta toga svega sad Jelena????

Tema je započeta na prijedlog jednog od ambasadora, nisam željela da o njoj govorim dok se ne konsultujem sa našom zajednicom, al hvala tebi na brizi za mene :*

A što se tiče toga koga ja znam, evo ovako da ti kažem, znam i na svojoj strani kao i na protivničkoj (da ne kažem tvojoj) strani ko vara, al mama nije cinkaroša rodila ;) Elem nisam ni dežurni policajac koji treba da ganja igrače na mapi, smatram da se taj problem treba rješavati sistemski.

A što se tiče pitanja ostalih igrača, svi znaju gdje me mogu naći i svima odgovaram na pitanja bez izuzetaka :)

Svako dobro ti želim Sandra :)

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

• Ne zanima mene ko koga zna tu...samo cudna tema tu postavljena od tebe :/

Jos ambasadorka 🤗👌

Sta sve nece izmisliti na ovom forumu...jos ce i za predsednika da se kandiduju.. a ko ce da igra travian.. :/

Zapamti: dok ti spavas, neprijatelj ne spava... Zato spavaj sto cesce i sto duze, nek neprijatelj crkne od nesanice.^^^^^^

• Ne zanima mene ko koga zna tu...samo cudna tema tu postavljena od tebe :/

Jos ambasadorka 🤗👌

Sta sve nece izmisliti na ovom forumu...jos ce i za predsednika da se kandiduju.. a ko ce da igra travian.. :/

Aj Sandra na fejs gledaj iznova i iznova kako nestaje off :D

• Šansu da se postane ambasador imao je svako ko ispunjava uslove poput toga da se ne radi o igraču koji je imao banove do toga da poznaje engleski jezik. Neke je ta tema očigledno zainteresovala tek kad su vidjeli da sam ispunila sve uslove za tu poziciju i, gle vraga, čak sam izglasana.

Pitala si odakle tema i odgovoreno ti je, ali iskreno mislim da je tvoje obraćanje neke ličnije prirode od brige za mišljenjem igrača.

Zamolila bih te da se držiš postavljene teme, jer sa ovim posljednjim postom je mašiš uveliko. Budući da me imaš na skajpu, a ima i forum inbox opciju možeš meni pisati umjesto o meni drugim igračima.

Hvala

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

• Ma to sve treba da se banuje.

Sportski pozdrav!

<3

Tako je! :))

• Šansu da se postane ambasador imao je svako ko ispunjava uslove poput toga da se ne radi o igraču koji je imao banove do toga da poznaje engleski jezik. Neke je ta tema očigledno zainteresovala tek kad su vidjeli da sam ispunila sve uslove za tu poziciju i, gle vraga, čak sam izglasana.

Pitala si odakle tema i odgovoreno ti je, ali iskreno mislim da je tvoje obraćanje neke ličnije prirode od brige za mišljenjem igrača.

Zamolila bih te da se držiš postavljene teme, jer sa ovim posljednjim postom je mašiš uveliko. Budući da me imaš na skajpu, a ima i forum inbox opciju možeš meni pisati umjesto o meni drugim igračima.

Hvala

Nema potrebe da ja pisem drugima...ja otvoreno kazem :) Pusti druge da se izjasne sad ...Neki su takodje promasili temu :) Pogledaj iznad :)) Mada ovde je o multicima rec i kako to spreciti ....zar ne?!? :) (koliko si ih ti imala? )