ONUR LİSTESİ, TS1, KASIM 2020 (HALL OF FAME);

⭐ Advent Calendar giveaway ⭐

December! 🎁 Gift time!
Every day from December 1st to December 24th, starting at 10:00 AM (UTC+1), we'll be doing an 8-hour giveaway in Discord! Don't miss ➡️ today's surprise! ⬅️
How can you participate? Join us in the official Travian: Legends Discord server, accept the rules to unlock all the channels, head to the #advent-calendar channel, and seize your chance to win!
  • Laurel_Wreath_Travian_3_tribes.png

Sunucu Bilgisi

Oyun Sunucusu: ts1.travian.com.tr

Travian Sürümü:
    T4.5 (3 Halk)

Harita Boyutu: 801x801

Hız: 1x

Tılsım: 21.06.2020

İnşa Planı: 29.09.2020

Oyun Dünyasındaki İlerleme

serverStart.pngBaşlangıç Tarihi:

13.03.2020

firstWW_tribe6.pngDünya Harikasının İlk Seviyesi

Yenilmez15
    secondVillage_tribe6.png İkinci Köyünü Kuran İlk Oyuncu:

MALKOÇOĞLU serverEnd.png Bitiş Tarihi: 09.11.2020
    artifacts_tribe7.png İlk Tılsım Fetheden Oyuncu:

Ji-Bi serverAge.png Geçen Gün Sayısı:

241
    constructionPlans.png İlk İnşa Planı Fetheden Oyuncu:

Yenilmez15

playerTotalCount.png Toplam Hesap Sayısı:

14914

Irklar ve Yüzdeler

Irk Yüzde
    Roman_Icon_T4.png 38,9
    Teuton_Icon_T4.png 28,6
    Gaul_Icon_T4.png 32,6

Dünya Harikası

World_Wonder_64x65.png Birlik Seviye Kurucu
    Roman_Numerals_1.png SASİMZA 100

hamlet

Roman_Numerals_2.png CEVHER S 79

Lancer EVO

Roman_Numerals_3.png CEVHER S
    70

ŞİKİ ŞİKİ BABA

İlk 5 Oyuncu - Nüfus & Saldırı

Population_63x65.png Attacker_Defender_65x62.png
    Sıra Oyuncu Nüfus Sıra Oyuncu Puan

tipi

38364 #1

ŞİKİ ŞİKİ BABA

3171038

covid.19

37566 #2

Lancer EVO

2111349

yigit_türk

36921

Kermit

1944941

#4 The Jolly Joker 36043 #4

Seykar

1264610

Vonali

29704 #5

Elvithrandel

1220451

İlk 5 Oyuncu - Savunma & Kahraman

Attacker_Defender_65x62.png Hero_64x65.png
    Sıra Oyuncu Puan Sıra Oyuncu Tecrübe

Haylaz

2134934

ŞİKİ ŞİKİ BABA

3012818

Kwoon03

1591322

Lancer EVO

2455554

kingraptor26

1153724

Kermit

2101364

#4 Marcus Crassus

1084817

Haylaz

1900817

Thanos

976931

Kwoon03

1549871

Her güzel şeyin olduğu gibi bu çağın da bir sonu bulunmakta. Bir zamanlar Solomon'a, üzerinde dünyanın tüm sevinçlerini veya kederlerini ortadan kaldırabileceğinin yazılı olduğu bir yüzük verildi, bu mesaj kabaca "bu da geçer" olarak çevrilebilir. Tüm Travian oyuncularına, bunun da geçip gittiğini duyurmak bizim hem sevincimiz hem de üzüntümüz! Umarız bizim size hizmet ederken keyif aldığımız kadar siz de bizimle keyifli vakit geçirmişsinizdir ve en sona kadar bizimle kaldığınız için teşekkürler!

Sonuçlar: Gün çoktan geceye karışmıştı, yine de SAS/İMZ CEVHER ŞENOL köyünün işçileri soğuk kış ayları boyunca çalıştı; hem çalışmalarını yok etmek için üstlerine gelen sayısız orduya karşı ihtiyatlı, hem de özgür halkların şimdiye kadar karşılaştıkları en büyük tehlikeye ve zamana karşı yarıştıklarının farkında olarak. İşçilerin durmak bilmez çabaları sonrasında isimsiz bir işçinin nihai taşı yerine yerleştirmesiyle, Natarlar'ın düşüşünden beri sonsuza kadar tarihin en büyük ve en görkemli buluşu olarak bilinecek yapısı tamamlanarak 19:43 tarihinde meyvesini verdi.

Tarihin, kendisiyle ilgili pek çok şey yazacağı ve haklarındaki destanın dilden dile dolaşacağı Kahraman Yönetici hamlet, birliği SASİMZA, dostları ile birlikte yüz binlerce hammadde harcadı, savunma için yüz binlerce korkusuz askerini feda etti. Bu nedenle "bu çağın kazananı" unvanı "hamlet" adlı oyuncunun oldu!

tipi gün sonunda barış içinde, uzun yıllar hüküm sürecek krallığının başına geçebilme şansını elde etti. Savaşlarla dolu bu çağda cesaret ve başarılarıyla anılacak olan, ikinci ve üçüncülüğü elde eden covid.19 ve yigit_türk ise, hiç şüphesiz ki, Travian Halkı' nın hiç unutmayacağı isimlerden olacak...

Tartışmasız en büyük kahraman ŞİKİ ŞİKİ BABA, elbette tarih kitaplarında yerini alırken.

Dünya Harikası’nı kurmak için büyük çabalar harcayan korkusuz Haylaz ve cesur birliklerinin yaptıkları yardımlar da

unutulmazlığını koruyacak...

Sonsuz Saygılarımızla,

Travian Ekibiniz

gXeFpy.png

GZ8J7y.png

Post was edited 1 time, last by Gorz ().

• Merhaba cesur Travian oyuncuları;

SAS Birlikleri oyuncusu cannmatik ile yaptığımız bu güzel röportajı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

1-) Bize kendinizden ve birliğinizden bahsedebilir misiniz?

Selam! Ben Can Matik. 22 Yaşında Matematik okuyan müzikle ilgilenen ve part time öğretmenlik yapan biriyim . Birliğim SAS ise oyun başlangıcındaki birliğimden farklı bir birlik. Oyuna birliksiz başladım daha sonra TİM birliğine geçtim bölgesel avantajdan kaynaklı. Fakat bölgesel planlamanın düzgün olmadığını bunu orta ve geç oyunda dezavantaj yaratacağını farkedip SAS birliklerine geçiş yaptım. Tahmin ettiğim gibi de oldu. İlk birliğim orta oyun öncesi dağıldı ve SAS a katıldı. Düzgün planlama oyun bilgisi yardımlaşma diplomasi ve yeterince altınla WOW umuzu kurduk.

2-) Kendinizi nasıl bir oyuncu olarak tanımlarsınız?

Kendimi nabza göre şerbet veren bir oyuncu olarak tanımlarım. Gönlüm hep saldırı oyuncusu olmaktan yana olmuştur . Fakat doğru zamanda 15 tarlalı bir köyün olmadan ve oyun başlarında yağma zamanlamasını düzgün yapamadıktan sonra bu etkili bir saldırı oyuncusu olmaktan çok birliğe faydalı olmayan bir oyuncu olmaya dönüşüyor. Oyun başında saldırı ağırlıklı giderken güzel bir şekilde ordumu çaktıktan sonra birliğin casusçusu olmadığını farkettim ve Roma ırkının yalak avantajını kullanarak Casus tılsımıyla birlikte oyun dünyasının tabiri caizse “Röntgencisi” haline geldim

3-) Travian serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

Travian serüvenim 2010 lu yılların başında kuzenimle Çanakkale’de MMORPG oynarken başladı. Oyundan çok sıkılmıştık fazla vakit harcıyorduk. Yapacak pek bir şeyimiz yoktu dayım da o zamanlar Travian meraklısıydı biz de bakıp sorular soruyorduk. Daha sonra hep birlikte bi hesaba bakmaya başladık .

4-) İlk başladığınız zaman ile bugünkü travian arasında sizce en önemli farklar nelerdir?

İlk başladığım zamankiyle en önemli farklardan biri multi hesap kullanımının artması oldu. Bu durum çoğu oyuncu için adaletsiz bir durum yarattı. Bunun dışında kahraman kışlasında seçtiğin bir asker türü senin kahramanın oluyordu . Bu olay o an sahip olduğun oyun bilgisine göre yerine göre avantaj yerine göre dezavantaj yaratıyordu. O dönemi özlemiyor değilim…

5-) Favori ırkınız hangisi ve neden?

Favori ırkım her zaman Roma oldu büyük ihtimal olmaya da devam edecek. Doğru planlama ve iyi bir yağma listesiyle geç oyunda en avantajlı ırk olduğunu düşünüyorum. Aynı anda hem hammadde hem de köy içindeki binaları geliştirmek orta oyunda yeterli hammaddeyle çok büyük avantaj sağlıyor. Yalak avantajı ile İmparatorislerin yıkıcı gücü ve yağma kapasitesi birleşince diğer oyuncuların düşündüğü tek şey bu oyuncuya bulaşmamalıyım oluyor.

6-) Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

Travianda yaşadığım tartışmasız en ilginç olay 400 mancınık ile AYYILDIZ WOW u sıfırlamamız oldu. Onun dışında Pinga adlı oyuncunun asker köyü sıfırlanmasın diye gelen saldırıdan önce birlikçe diğer köylerini sıfırlamamız da ilginç olaylar arasında.

7-) S1 sunucusu için kısa bir analiz yapabilir misiniz?

S1 sunucusu şu ana kadar oynadığım oyuncu kitlesi en dengesiz sunuculardan biri oldu. Oyunda çoğu kişi pandemi sebebiyle eskiden oynayıp yeniden başlayanlardı. Ama bunun yanında reklamlardan görüp oyunu deneyimlemek isteyen de çok oyuncu vardı. MÜHÜR ve MVP birlikleri tamamı tecrübeli oyunculardan oluşuyordu orta oyunu çok iyi yönettiler ama insan kaynağı sıkıntısı tecrübeleri ne kadar iyi olursa olsun yeterli defansı toparlayamamalarını sağladı. RK birliği tılsım avantajını SAS birliklerinden sonra en iyi kontrol eden birliklerden biri oldu Daha Hızlı Asker yetiştirmeyi güzel kullandılar. Ama büyük tılsımlarını DEF oyuncularına vermeyerek minik bir hata yaptılar. Bunun dışında Diplomasisi bu kadar iyi bir birliğe hiç girmemiştim oyunun en büyük 3 birliği ile anlaşma sağlandı. Oyun sonunda RK nın anlaşmayı bozması dışında şaşırtıcı biçimde gayet güzel ilerledi güneybatı bölgesinde barış hakimken küçük birliklerin düzenli bir şekilde saldırı ve savunma operasyonları yapmaları şaşırtıcı şekilde güzeldi bizi de şaşırttılar.

8-) Her wowu düzenli olarak casuslamak nasıl bir histi kısaca bahsedebilir misiniz?

Her WOWu düzenli olarak casuslamak her casus attığımda çakılacak mı acaba düşüncesi biraz heyecanlı biraz güzel bir histi. WOWda kaç asker olduğunu bilmek gerçekten önemli. Kaç orduyla kaç seviye alacağını az çok hesaplayıp fazladan ordu çakmanın önüne geçiyor. Benim sayemde oyun sonunda elimizde hala çakmaya hazır wow orduları duruyordu.

9-) Şu anda Travian'ı aktif olarak oynayan birlikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Şu anda Travian’ı aktif olarak oynayan birlikleri çok tanımadığım için bu soruya cevap vermemeyi tercih ediyorum.

10-) Tecrübeli bir oyuncu olarak, yeni başlayan oyunculara önerileriniz var mı ?

Yeni oyuncuların çoğu oyun bilgisi olmadan cermen alıp saldırı oynamak istiyor. Ama bunun için bolca yağma yapmaları ve bolca altın harcamaları gerektiğini bilmiyorlar. Bir diğer unsur ise bireysel başarı elde etmek isteyip birlik faktörünü göz ardı eden oyuncular. Oyun sadece saldırıdan ibaret değil. İyi bir saldırı oyuncusu olamasanız bile 9 tarlalı bir köye sahipseniz ırkınız farketmeksizin kilit bir savunma oyuncusu olabilirsiniz. Bölgesel yapılanmayı iyi analiz edip doğru birlik seçimi yapmanız gerekiyor. Bir diğer unsursa oyuncuların ikinci köylerini ilk köyünün hemen yakınına kurmaları oluyor. Bu çok yanlış bir hareket. Birliğinizi ve oynayacağınız alanı seçtikten sonra büyük ihtimal ilk köyünüzü feda edip diğer köylerinizi onun yanında kurmanız gerekiyor. İkinci köy seçiminizi 9 tarlalı veya 15 tarlalı mümkünse vahalı olarak seçmeniz çok önemli. Sürekli NPC yapıp altın harcayamayacaksanız 15 tarlalı köy sizin için avantajdan çok dezavantaja dönüşüyor bunu gözardı etmemek gerek. Bir de son olarak nasıl bu cannmatik oldum da yazıyorum derseniz benim seçtiğim 15 li benden önce göçmenlendi yakınlarımda hiçbir 9 lu 15 li kalmamıştı biri hariç. Terkedilmiş natar köyü.... Fakat daha oyun başlayalı 1 ay olmuştu. Naptım durdum mu? Hayır tabiki. Dedim ya şimdi ya hiç. Tüm birlik hepimiz birimiz için dedi bana hammadde attı ve serverın ilk reisini çıkarıp 9 tarlalıma kavuştum. Yeni başlayan oyunculara diyeceğim şudur. Merkez yapacağınız köyleri çıkış köyünüzün dibine atmayın zor başarılır imkansız zaman alır.

11-) Sizce bir birliğin Dünya Harikası kurma yolunda atması gereken en önemli adımlar nelerdir?

İlk olarak birlik kendi gücünün farkında olmalı. Kimin elinde hangi ordu var bunu bilmeleri lazım. Tılsım avantajını ve özellikle mimar tılsımını ellerinde bulundurmaları lazım. Mimar tılsımı olmadan WOW kurmak cidden bir eziyet. Bu arada hatırlatma yapayım. Mimar tılsımı WOWu değil WOW köyündeki surun dayanıklılığını arttırıyor. Birlik savunma gücünün saldırı gücünden daha fazla olması gerekiyor. Mümkünse birliğin tüm oyuncuları saldırı veya savunma oyuncusu olması farketmeksizin yan köylerinden tahıl üretimi kadar defans askeri basıp askerleri wowa gönderip tahıl rotası kurmalı. Bunun dışında blok defçiler de defanslarının hepsini atmamalı tahıl sıkıntısı yaşamamak için saldırıların sahte mi gerçek mi olduğunu analiz etmek çok önemli. Diğer bir adımsa günde ortalama 100 altın harcayacaklarını göz önünde bulundurmak.

12-) Bir birliğin yapısının korunması nelere bağlıdır?

Birliğin yapısının korunması herkesin fikrinin dikkate alınmasına bağlıdır. Bunun dışında organize saldırı ve savunmalar yapmak birlik oyuncularının birliğe olan güvenini arttıracaktır. Herkes birbiriyle hızlıca iletişime geçebileceği bir kanalın içinde bulunmalı ve şu unutulmamalı bu oyunun asıl amacı oyunu kazanmak değil oyunu kazanırken geçirdiğimiz vakittir. O yüzden herkes birbiriyle iyi geçinmeli. Bu noktada birlik başkanlarının oyuncular arası iletişimi arttıracak faaliyetler yapması çok önemli. Bir diğer unsursa her birlik WOW kuracak kapasiteye sahip değil bu yüzden birlik başkanı durumun farkına varıp diğer birliklerle diplomatik ilişkiler kurmak zorunda. Eğer bu durum gerçekleşmezse birlik gelişemediğinin ve boşa kürek çektiğinin farkına varır ve dağılma yoluna gider.

13-) Birliğinizi tekrar oyunda görecek miyiz, bu konuda bir planlama var mı?

Birliğimizi S7 de görme şansınız var ama kesin bir şey söylemeyeceğim.

14-) Travianın bugüne kadar size neler kattığını ve sizden neler götürdüğünü düşünüyorsunuz ?

Travian’ın bana kattığı en büyük şey büyük ihtimal sistematik planlama ve Excel eğitimi olmuştur. Ordularla aynı anda sıralı atmak veyahut kilit atmak için Excel dosyaları oluşturuyordum. Aynı zamanda yağma yaparak mı yoksa hammaddeye yönelerek mi daha çok kazanacağımı hesaplayan minik algoritmalar da yazdım. Bunun dışında benden götürdüğü şeyler kimi zaman sabrım kimi zaman da altına harcadığım para olmuştur.

15-) Travian ile ilgili pişmanlıklarınız neler? Neleri yapmayı isterdiniz veya neleri yapmamış olmayı dilerdiniz?

Travianla ilgili pişmanlığım yok. Neleri yapmayı isterdim derseniz ordumu çakmayıp tılsım bekleyip WOWlardan birini de ben sıfırlamak isterdim.

16-) Forum hakkındaki düşünceleriniz nelerdir, forumu ne sıklıkla takip ediyorsunuz?

Forumu genelde 1 veya 2 günde bir takip ediyorum. Özellikle yeni forum eskisine göre daha erişilebilir ve daha güzel bir arayüzde yapılmış. Yeni oyuncuların oyuna başlamadan önce girip bilgi almasını tavsiye ederim.

17-) Röportajımıza son verirken eklemek istediniz bir şey var mı?

Altın fiyatları çok zamlandığı için çoğu birlik oyuna devam etmemeyi düşünüyor bu konu hakkında bi revizyon gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum.

• Merhaba cesur Travian oyuncuları;

SAS Birlikleri oyuncusu Elvithrandel ile yaptığımız bu güzel röportajı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

1-) Bize kendinizden ve birliğinizden bahsedebilir misiniz?

Adım Alperen 28 yaşındayım. SAS Birliklerinde tamamladım oyunu bu server kurulan bir birlik +/- bölgesinde mücadele verdik daha sonra -/- ve +/- den de SAS bünyesine katılan ekipler oldu. Bizleri bir araya getiren Hamlet Genel başkanımıza da teşekkür ederim.

2-) Kendinizi nasıl bir oyuncu olarak tanımlarsınız?

Oyunda hırslı bir kişiliğim var ve bulunduğum birlik ve birlik arkadaşlarım için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışırım. Sanırım bunu da biraz abartıyorum :D

3-) Travian serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

Ben o kadar eski bir oyuncu değilim ilk serverım 2015 S1di ev arkadaşlarımızla bi bakalım nasıl oyunmuş bu derken online süremizden dolayı ve forumlarda oyunla ilgili bilgiler okuyup uygulamaya başlayınca WOW başarısına giden bir server oldu :D Buradan da GECE Birliklerine selam olsun başta ygzcn, Lucky Can ve Hiperocktif Sabri abime GECE birlikleri oluşumunda baya mesai harcamışlardı o sene. Travian serüvenim bu şekilde başladı 1-2 hafta oynarız derken olaylar WOW a kadar gitti :)

4-) İlk başladığınız zaman ile bugünkü travian arasında sizce en önemli farklar nelerdir?

2015 ten bu yana ittifak sistemi konusunda bazı değişimler olmuş bence buda wow a oynayan birlikler için dezavantaj. WOW'a defans ve rota sıkıntısı oluyor SAS olarak 5-6 birliktik mesela ve müttefikimiz 2 birlikti wow a rota ve defans bağlamında sadece 3 birlik yardımcı oluyor. En azından wow da bazı kuralların kalkması lazım diye düşünmekteyim. Eskiden böyle bir durum yoktu.

5-) Favori ırkınız hangisi ve neden?

Aslında Cermen ve Roma eşit sevdiğim ırklar birinin seri asker basımı aktif oyun süreci hızlı ama Roma olunca da bir süre sessiz kalıp sonradan oyun sizin için keyifli hale geliyor Roma Ateş Mancınığı tek geçerim :D

6-) S1 sunucusu için kısa bir analiz yapabilir misiniz?

Bu sene S1 beklenen rekabeti vermedi işin aslı oyunu domine eden taraf bizdik rakiplerimiz çok zayıf ( şahsi olarak oyuncu kimliklerine demiyorum en azından bu server bu şekilde oldu ) ve cevapsız kaldı doğru hamleler ve stratejiyle erken kopardık. Orduları kaç sefer çakmak için yollayıp boş asker köylerini sıfırlayıp savunma ile karşılaşmayınca ve bu durum 3-4 sefer olunca rakibin kafa hesapları oyundan azda olsa düştü maalesef . Bundan dolayı da operasyonları hazırlayan Ferhat kardeşime emeklerinden dolayı teşekkür ederim :)

7-) Tecrübeli bir oyuncu olarak, yeni başlayan oyunculara önerileriniz var mı ?

Buralar kurtlar sofrası olmuş o yüzden konuya çok hakim değillerse defansif oyun tarzıyla oynayıp 2. serverlarında ofansif oyuna geçmeleri. Ek olarak da paranız yoksa oynamayın döviz kuru buralardan da hissedilmeye başladı :)

8-) Sizce bir birliğin Dünya Harikası kurma yolunda atması gereken en önemli adımlar nelerdir?

WOW sürecinde en önemlisi bölgesel temizliktir, ya rakibi tamamen ortan kaldırmaya çalışırsınız yada sık sık hamle yapıp rakibin gelişimini stabil tutarsınız. 1 kere gittik askerinin kestik yada köyünün gelişiminin %50 sini yıktık gitmeyelim etmeyelim şeklinde düşünmemek lazım. Ve tabi sabır çok önemli WOW ordusu basanlar için ve blok defans basanlar için asker beslemek bir yerden sonra zorluyor o yüzden sabır ve doğru strateji çok önemli ve diplomasi de bu işin vaz geçilmezidir.

9-) Bir birliğin yapısının korunması nelere bağlıdır?

Birliklerin yapısını koruyan en önemli unsur birlik üyeleri dışında yönetimdekilerdir. Yönetim olarak yaptığınız işi en iyi şekilde yaparsanız bir üyelerini oyunda tutarsınız ve herkese yapması gerekeni doğru bir şekilde aşılarsanız bu size en büyük başarıyı getirir.

10-) Birliğinizi tekrar oyunda görecek miyiz, bu konuda bir planlama var mı?

SAS birlikleri şuan için ekip olarak tekrar bir sunucuya başlar mı bilemeyiz yorucu bir sunucuyu geride bıraktık biraz dinlenmeyi düşünüyoruz şuan için öyle bir durum yok olursa zaten gereken yeni açılan sunucu duyurusunda bölgemizi sizlerle paylaşıp forum severlere duyururuz.

11-) Travianın bugüne kadar size neler kattığını ve sizden neler götürdüğünü düşünüyorsunuz ?

Travianın bizlere kattığı en güzel şey burada kurulan dostluklardır. Götürüsüne gelirsek şahsi olarak benden pek bir götürüsü olduğunu düşünmüyorum oyun bu sonuçta keyif almak için oynuyoruz.

12-) Travian ile ilgili pişmanlıklarınız neler?Neleri yapmayı isterdiniz veya neleri yapmamış olmayı dilerdiniz?

Sanırım tek pişmanlığım geç ordu biriktirmeye başlamam kanı deli akan bir oyuncuyum ve yeterli ordu sayısına ulaşınca elimde tutmayı sevmiyorum maalesef :D . Bu serverda WOW'a bastığım ordu rakamları bu nedenden dolayı düşük kaldı daha büyük bir ordu çıkartma imkanım vardı.

13-) Forum hakkında ki düşünceleriniz nelerdir, forumu ne sıklıkla takip ediyorsunuz?

Aktif oynadığım bir server olduğunda daha çok takip ediyorum yada daha önce oluşumların içinde bulunduğum birliklerin olduğu server gidişatını takip amaçlı kullanırım. Bazen forumun amaçları dışına çıkıldığını da görüyoruz. Ama yine de keyifli bu oyunu oyun yapan raporlar ve bu raporlara da forumdan ulaşıyoruz :)

14-) Röportajımıza son verirken eklemek istediniz bir şey var mı?

S1 Sunucusunda WOW kuran birlikte olmamdan dolayı tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ederim başta Hamlet Mehmet abi, FerhatBerat Ferhat, Aka harad Mert kardeşim, KaN Hakan kardeşim, Amaster Alp, Taso Tahsin abi, Kingraptor26 Taha ve Sahiny Şahin kardeşime ,Jabbar ekibi Ramazan-Emre- Kaan üçlüsüne ve WOWcumuz Ertem'e emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu başarıda yanımızda olan İmza birliklerine teşekkür ederim. Son olarakta yeni güncellenen altın fiyatları biz travian severlerin pek hoşuna gitmemiştir umarım oyunu ve sunucuları etkilemez.

WOW kuran ekibiz ve cannmatik hesabı sanırım roma casusunda rekora sahiptir 20 k casusu vardı.