Multi acc

• Poštovani,

ovim putem iznosim prijedlog za jedan od gorućih problema Travian zajednice - multi nalozi.

Obzirom da je vrlo jednostavno napraviti i voditi nekoliko računa istovremeno, a teško ih je otkriti zbog raznoraznih softverskih rješenja koji prikrivaju IP adresu i/ili daju lažne lokacije. Moj prijedlog se odnosi na uvođenje i implementaciju jedinstvene identifikacije, konkretno govoreći - spajanje mobilnog broja sa vlasnikom/cima računa. Na taj način u startu se otežava pravljenje više od jednog računa po vlasniku ili se barem smanjuje broj multi naloga po osobi sa dosadašnjih 5+ na možda 2 max, što također smatram djelomičnim rješenjem u najgorem slučaju.

Neupitno je da svaki igrač danas posjeduje mobilni broj a smatram da je ovo najjednostavniji i lako primjenjiv način suzbijanja multi naloga (barem dok se ne smisli nešto bolje).

Iskreno se nadam da će te razmotriti moj prijedlog.

Srdačan pozdrav!

• Pozdrav,

tema multi naloga je veoma česta u raspravama između ambasadora i travian tima u pokušaju da im se stane u kraj ili da ih se svede na neznatan broj jer smatram da je nemoguće ih iskorijeniti. Dosta je prijedloga bilo, na jedan prijedlog sam čak pokrenula i anketu da vidim šta i kako igrači misle o tome. Bio je i prijedlog vezanja naloga za broj telefona na šta smo došli do zaključka da ne bi dalo neki odziv jer em je lako kupiti kartice sa brojevima em ima svako po nekoliko članova domaćinstva koji imaju svoje telefone...

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

• Siguran sam da vam je jako bitno da ukinete multi naloge koji vam donose dodatnu zaradu xD.

rs1 2008-2009 DN-T*H*C Gliso
    rs1 2009-2010 ND-RB tul3 | rs1 2010-2011 Гарда Ш BoMoTuBa
    rs1 2014 HEAVEN JInx | rs4 2014 NW qwerty
    rs1 2015 Joker kHarizmaticar
    rs1 2015-2016 SWA N04 gliso
    rs1 2016-2017 DN troup kHarizmaticar
    rs1 2017-2018 SWA_No1 zManijak
    com31 2018 RS-SN zManijak
    rs1 2018-2019 SN Femisan-A

bs5 2018- 2019 Don kihot

bs3 2019-2020 Heaven Femisan-A

• Pravila igre su ista za sve igrače bez obzira da li kupuju zlato ili ne.

Mnogi od vas već svoje ideje dostavljaju preko Jelene našeg Balkans ambasadora, ali ako imate još nekih ideja i predloga kako da sprečimo i demotivišemo igrače da varaju slobodno ih napišite - svaki predlog je dobrodošao. Hvala unapred! :)

Mnogi od vas već svoje ideje dostavljaju preko Jelene našeg Balkans ambasadora, ali ako imate još nekih ideja i predloga kako da sprečimo i demotivišemo igrače da varaju slobodno ih napišite - svaki predlog je dobrodošao. Hvala unapred! :)

Motivacia, pare kao i uvek.. U ovom slučaju gold. 8)

Napravite opciju da svako ko prijavi varalicu dobije nagradu ako se ispostavi da je u pravu.

Ako ima info da je višestruki multi, veća i narada... :)

Npr... :/

Mislim da bi prijave padale samo tako. Iako do sada igrači nisu hteli da cinkare osim ako im ne ide baš u prilog.

A to su opet bili pojedini koji i sami rade razne mućke (pa su ugl svi u top 10 na serv)...

Samo, nagrada treba biti dovoljno velika da motiviše cinkarenje ... :S:S

• Златото да е в кюлчета, моля :D Виртуално злато не ме устройва ахахахха :) Ми така де, като ще има награди, поне да са истински :saint:

• Več sam jednom napisao ali evo opet:

Dozvolite da svaki igrač može da ima 3 legalana naloga i rešen problem.

PAIN HEALS!
    CHICKS DIG SCARS!
    GLORY LASTS FOREVER!

elbrok - svi serveri

• Iskreno mislim da su prijave najmanji problem i nešto ne vjerujem da ih fali. Niko ne prijavljuje svoje saigrače znali da varaju ili ne, al uvijek postoje protivnici ili jednostavno pojedinci koji će prijaviti i to je okej. Problem je u dokazivosti tih radnji tj. tih prijava.

Mudrost lisice često se precjenjuje jer joj se u zaslugu upisuje i glupost kokoši.

• izbacite mehanizam kulturnih poena i moralnog bonusa, i onda svako sebi moze naklikati kolko zeli :p

Fear him who fears nothing

- TIK TAK

Predlog
    Prvi korak je da ugasite one racune koji prave veliko razliku u pljackanju, znate i vi da na posteni nacin jedan igrac nemoze napljackati toliko, da se napravi takva razlika izmedju ostalih u top10
    Drugi korak je da se lako moze vidjet ko koristi multiče ako samo otvorite mapu i vidite da ima oko jednog igraca 15 i vise drugih igraca koji nisu u isti koaliciji a ovaj jedan ih sve pljacka bez stete na njegovi strani

To da travian team nemoze nista napravit su price za djecu ;) Mogli bi vec davno zaustavit ovo sranje samo je problem u parama koje donose neki sa multi racunima

Account history (Krucifix):
    (Slovenian)
    OST ~ JZP ~ KYS ~ Angels ~ UNITY ~ Gods ~ VvV ~ LP ~ ME ~ KYS
    (Others)
    UNITED(Ba5) ~ CUP Int(Qualification) ~ WiC(De) ~ KYS(Ba3)

Krucifix
    Playing since 2006

• Milsim da treba da vi to kao moderator rijesite,sve ok,ali nismo mi programirali igru da znamo vase alate koje imate i pristupima acc,koji vi kao moderator imate pravo.

Znaci mozete na svaki nalog uci i provjeriti "pjeske" ako treba,a da ne govorim da je malo smijesno da vi pitate nas kako da rijesite problem.

I kazne rigorozne,ta kazna izaberi koji nalog da ti obrisemo,nije ispravna,treba sve naloge obrisati koji su povezani enormnom pljackom,pogledajte koje naloge pljackaju i sve je receno,i mislim da nije stvar prvih deset pljackasa,mislim da je rijec o minimu prih 20 cak,nadam se da se varam.

Pogledajte omjer off poena i pljacke,razlika drasticna.

Ker je jasno da ljudje dosti uporabljajo brskalnik Tor, bi najprej probal onemogočiti igranje preko njega. Potem igralci uporabljajo še druge pripomočke za spreminjajoč IP kot so VPN. Tale stran lahko pomaga:

https://vpnsuccess.com/2020/08…f-someone-is-using-a-vpn/

Druga stvar je, da se pregleda maile. Marsikdo mogoče uporabi "10min mail" za registracijo. Tisti ki to naredi je 99,99% tako imenovana varalica. Tukaj bi se lahko naredila tudi neka "blacklista" za tiste maile, ki so že bili banani zaradi multiacc na prejšnjih serverjih. Mogoče se dela primerjava mailov, ker se velikokrat naredi da nekdo ki ima 5 mail računov, ima podobno uporabniško ime na mailu. (primer: Kralj1@gmail.com; Kralj2@gmail.com)

Tle dodajam link tako imenovanih "Evercookies". Sicer se ne spoznam na to, ampak po drugi strani se z računalništvo in informatiko ne ukvarjam.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Evercookie

Kakorkoli veliko sreče pri pomoči nam borcem, ki nas tisti zagnani računalničarji in programerji zasenčijo iz vsake strani. Verjamem da se borite ampak vedite da tudi mi nekateri vemo, da vas v ekipi za iskanje "varalic" ni 100 in da je težko vsakega posebej preverjati ali je legit ali je fake. Majhna skupina ljudi brez optimalne programske opreme ni zmožna pregledati takšno količino ljudi.

Kar se tiče golda. Tudi Travian je biznis in, ker je "free to play" je potrebno nekaj zaslužit. Jaz vam zaupam trenutno in vam bom še naprej, da ne popuščate igralcem, ki kupijo več od povprečja.

Lep pozdrav,

Kralj

• Milsim da treba da vi to kao moderator rijesite,sve ok,ali nismo mi programirali igru da znamo vase alate koje imate i pristupima acc,koji vi kao moderator imate pravo.

Znaci mozete na svaki nalog uci i provjeriti "pjeske" ako treba,a da ne govorim da je malo smijesno da vi pitate nas kako da rijesite problem.

I kazne rigorozne,ta kazna izaberi koji nalog da ti obrisemo,nije ispravna,treba sve naloge obrisati koji su povezani enormnom pljackom,pogledajte koje naloge pljackaju i sve je receno,i mislim da nije stvar prvih deset pljackasa,mislim da je rijec o minimu prih 20 cak,nadam se da se varam.

Pogledajte omjer off poena i pljacke,razlika drasticna.

opet se gubis

• Ipče ne sme vise da se pojavi od sramote na b4 forumu pa dosao ovde prosipati glupost, cuti ipče bolje nisu ovo teme za tebe :D

A sto se multi naloga tice, pa mozda za pocetak zabraniti loganje sa tora, vec se dobro zna da vi tamo imate informacije i sa kog IP-a se loga nalog i sa kog pretrazivaca, banujte tor prosto i jednostavno za pocetak...

Garantujem da niko na svetu ne koristi tor zato sto preferira pretrazivac nego zbog pogodnosti koje pruza isti, tako da necete ostetiti nikog ko igra legalno...

A sto se tice vpn-a tu ne mozete mnogo sem da zaobilazite problem kao kisa oko Kragujevca kao sto i do sada radite, da uvodite neke glupe blokade koje vise stete obicnim igracima nego ovima sa multicima, i to ne samo obicnim

igracima nego citavim alijansama sa ovim blokadama u tgovini/situ/pojacanjima itd itd(sve jako glupa resenja koja uopste ne stete multicima, ali stete pravim igracima, i na kraju se opet zaobidju kada treba...)

I onda dolazimo do poslednje cinjenice u idealnom svetu gde nema tora i vpn-a(iako vpn tesko da mozete da iskorenite) opet jedan IP/browser jedan nalog(oni koji igraju duze od jednog servera znaju za to) a takvi multici su legalizovani davnih dana i zovu se tech nalozi, tako da moj zakljucak je da ili menjajte pravila ali ne kao do sada sa nekim imaginarnim blokadama, jer to nikud ne vodi, nego u pravilima EKSPLICITNO sta je dozvoljeno a sta ne ili legalizujte sve multi naloge pa neka klika ko koliko voli...

PS. molio bih samo bez pravila koja mogu da se tumace na 100 nacina, nego ako treba citava word strana za jednu tacku pravila bolje tako da bude JAVNO i EKSPLICITNO nego ova dosadasnja koja mogu em sto imaju rupu u "zakonu" em sto svako moze da ih tumaci na svoj nacin... Znaci dajte tacno primere sta moze a sta ne, i KOLIKE SU KAZNE za svaki prekrsaj ponaosob, ovo do sada u powerpointu sto moramo da vijamo sa ambasador submita je sramota za igru koja obrce siguran sam milione...

I mogu ja a i siguran sam dosta igraca jos da vam pisu strane i strane kako da se resite multica, ali kao prvo mi za to NISMO placeni i nije nas POSAO da to radimo, kao drugo posle 15 godina igrice ostali su samo igraci koji igraju sa dodatnim nalozima i nije im ni u cilju da se toga rese, na serverima su uglavnom manjina oni koji igraju jedan nalog i brzo postaju farme i zavrsavaju sa igrom tako da nece ovde ni komentarisati(ima laznih moralista naravno kao Ipče ali to je ljudska olos i sa njima ni ne treba razgovarati) i kao trece travian je zeljan para i da hoce da napravi KVALITETNU igru BEZ VARANJA za pocetak bi izbacili ili JAKO ali BAS JAKO ogranicili koriscenje golda, sto je svima jasno nikad se nece desiti...

Tako da pouka cele price odreknite se love zarad dobre igre i uposlite nekog ko je profi sa klikanjem 100 naloga istovremeno ZA PARE(o ne opet cete morati da platite nesto) ne za jedan put u frankfurt(i u real svetu kada haker zaj**e sistem ne ode u zatvor na 20 godina da trune, nego ga uposle u syber security i to za dobre pare i on zna bolje od svih ovih obicnjaka kako da stane na put tome, razmislite malo o tome...), i mozda ce igra poceti da lici na nesto posle 10 godina opet, ali to su samo puste zelje pusti snovi, vama je u cilju samo da za sto manje ulozenog novca, izvucete sto vecu dobit i to je normalno u danasnje vreme ali nemojte onda da se zavaravamo sa ovim temama vise, jer svi znamo da nikome ne ide u korist da se igra po propisima i bez golda..

Hvala lepo

• Stara školo, nisam "moderator" al da ti odgovorim u vezi vpn-a i tor-a :D

Tor odavno nije dozvoljen al iz razloga jer se podvodi pod: modifikovane browsere il kako već su ih nazvali, znači ne toliko zbog onoga šta može već eto... Znam za dosta slučajeva koji su dobili ban zbog tora.

A što se tiče upotrebe vpn programa to se ne može zabraniti zbog nekog evropskog zakona o privatnosti il kako već se zove, tako mi je bilo rečeno.

Moje neko lično mišljenje da u borbi protiv multi/tech naloga mogu puno doprinijeti multihanteri, da imaju veća ovlašćenja, s tim da kod nas balkanaca bi to morali biti neki stranci jer bi za svakog našeg "domaćeg" postojala sumnja a i optužbe da je 12. igrač na protivničkoj strani čim nekome nije nešto po volji.

• Personalne savezne multihuntere vise NIKADA ne vracati na server, molim lepo, kao sto rece stara skola, nadjite bre coveka koji pere igricu, a ne nekog bota prosecnog, koji smisli prosecno resenje na stetu svih...

Fear him who fears nothing

- TIK TAK

• Rekao sam da necu sa vama na forumu b4 upravo iz razloga sto ste vi ti koji koristite mulitice i nas igrace i alijanse koje ne dozvoljavaju multi igrace u alijasnsi nazivate pasce,ološ kao sad i sl.

Ti da imas imalo obraza ne bi tako nazivao ljude na serveru.

da budem iskren gadite mi se svi vi koji branite varanje na travijanu.

Mene nazivas olosem sto branim moralne vrijednosti a ti koji varas na serveru si kao ispravan.

Sram da vas bude

• Moje neko lično mišljenje da u borbi protiv multi/tech naloga mogu puno doprinijeti multihanteri, da imaju veća ovlašćenja, s tim da kod nas balkanaca bi to morali biti neki stranci jer bi za svakog našeg "domaćeg" postojala sumnja a i optužbe da je 12. igrač na protivničkoj strani čim nekome nije nešto po volji.

Teško da mogu, da li zato što nisu dovoljno ovlašćeni ili jednostavno ne žele, to je pitanje za Travian Team.

Imamo primer prijave od pre 7 dana na ba4, dokaz koji ne može da se obori. Igrač je poslao poruku sa multi naloga, uvidevši grešku 60 sekundi kasnije je poslao identičnu poruku (u slovo, odnosno copy paste) sa svog glavnog naloga. Radilo se o pokušaju špijuniranja, koje je potpuno legalno, ali ne u slučaju da jedan te isti čovek sa istog računara ima 10 naloga koje ubacuje u druge saveze i špijunira. Imamo dokaz i reportovali smo linkove obe poruke, obe su poslate preko šifre, a ne postoje dva čoveka koja na ovoj planeti mogu razmišljati isto i kucati isti sadržaj sa istom interpunkcijom u razlici 60 sekundi.

Ovde se više ne radi o tome ko vara, jer je igra promenila tok, i nekada nedopustive stvari su sada dozvoljene, ali svi imamo pravo naviknuti se na to.

90% igrača nije moguće uhvatiti u prevari pravilnika igre, ukoliko se sami ne odaju ili ne naprave neku glupost, i nema šta da se kuka oko toga, ako ti se ne sviđa kako igra trenutno izgleda, zaobiđi je. Pravo pitanje je, kada se uhvate u takvoj grešci i to se dokaže, zašto nisu trajno banovani?

Travian Team/Multihanteri ne radi svoj posao ni u ovakvim čistim ko suza situacijama, tako da sve ove okolne diskusije o nekim promenama su totalno besmislene, jer ne radite posao ni sa onim što trenutno imate.

Ja ću za ovaj slučaj pisati direktno Nemcima, jer se na ozbiljnijim serverima ovih 10% slučajeva kada se neko sam oda bar regularno rešava i banuje, ali pošto se kod nas ni to ne radi, veoma miriše na konekcije određenih igrača sa istim tim multihanterima i domaćim Travian Teamom. Vreme je da se nekim ljudima podele otkazi, pa ćemo posle toga možda i diskutovati :)

• Interesanto je sto Ipče i ovde lazno moralise, lajkuje post coveku a odnosi se na igraca NJEGOVE alijanse, meni prica da igram sa multicima a NJEGOVI igraci pisu sa 2 naloga iste poruke, navodno se gadi varalica ali ih drzi i u savezu i u alijansi je sa njima... E to je ljudska olos, prvo pocisti svoje dvoriste pa onda prosipaj mudrolije po forumu, zatvara jedno oko na svoje "posenjacine" dok protivnicke saveze koji brisu pod sa njim naziva varalicama samo zato sto su BOLJI igraci od njega i njegovih porodicnih kako ih on naziva ljudima...:/

A da ima neke pravde na travianu prvo bi taj nalog(svi znamo o kom bugaru je rec) dobio ban al dozivotni, a likovi tipa Ipče sto ga brane na forumu treba da dobiju zabranu pisanja. <X

I da Ipče nisi ti rekao da neces na b4 forum nego si pobegao nakon sto su sela pocela da vam nestaju sa mape, a do tada si bio najglasniji, tako da opet lazi i lazno moralisanje, gadis se svima vec pa cak i tvojima verovatno, aj sada zaobidji i ovaj forum nisi ti za javnost. I da pozdravi Ahila mucenika! :*

• Има една поговорка: "Крадецът вика - Дръжте крадецът!"

хората които се оплакват най-много, би трябвало да се проверят първи :) и ако има при тях нарушители да се накажат двойно :saint: