ALTIN Fiyatlarına Gelen Zam Hakkında

• Orome Adlı Tr admini bugun aynen şu açıklamayı yapmıştır. :

Değerli oyuncularımız,

enflasyon ve Türk Lirası'nın EURO'ya karşı devalüasyonu nedeniyle Altın Paket fiyatlarını aşağıdaki gibi değiştirmek zorunda kaldık. Değişiklikler sadece Türk Lirası cinsinden fiyatlandırmayı etkileyecektir, mevcut EUR fiyatlandırmasını etkilemeyecektir. Fiyatlandırmadaki değişiklikler şu andan itibaren etkili olacak ve mevcut ve gelecekteki oyun dünyalarına uygulanacaktır.

Buna göre :

1600 Altın : 395 TL

600 Altın : 158 TL

250 Altın : 78 Tl olarak güncellenmiştir.

Öncelikle belirteyim. Travian forumda yıllardır ilk defa bu kadar sert bir üslupla yazmaktayım.

Travian TR'ni en kalabalık ekiplerinden biri olarak bu duruma tepki göstermek istediğimizden bu konuyu açmış bulunuyorum. Bu zamana kadar yapılan zamlara bir kere bile ses çıkartmadık. Fakat artık bu işte art niyet arıyorum. Sürekli kur dalgası bahane edilerek altın fiyatları fahiş seviyelere kadar çekildi. Bugun TR'de Asgeri ücretle çalışan bir insan 5 tane 1600 altına maaş gömecek yani bu mudur .?

Kur farkını kura göre güncellemek dururken üzerine saçma sapan farklar koyanlarda yine TR yönetimidir. Bugun itibari ile güncel Euro fiyatlanması : 9,27 Türk Lirası 'dır . Yurt dışı kupon fiyatı 1600 altın. 28/29 Euro bandında geziyor. 28 E X 9.27 Tl : 259. 56 Tl ediyor. 260 Tl lik altını Türkiye'de üzerine 135 TL koyarak satmaya çalışmak nasıl bir basiretsizliğin ürünüdür hala anlam veremiyorum. Şaka mı yapmaya çalışıyorsunuz. Ta en başından bu zamlara direk karşı çıkmamız gerekiyordu ama iyi niyetle ' kur farkı zammı ' yaptığınızı düşünmekteydik. Ama iş zıvanadan çıktı. Bu nasıl bir zam oranıdır. ? Bu neyin zammı'dır.

Biz Travian Tr ekiplerinden RH Birlikleri olarak bu yaptığınız altın zamlarına altın almayarak karşılık veriyoruz. Hadi bakalım. El mi yaman bey mi yaman görelim. Bu oyunu TR de oynayan belli ekipler var. Bunlar altın almayı bıraktığı anda kitlenip kalacaksınız. Bunu Almanya'ya bildirecek olan , anlatacak olan sizsiniz. Bunu farketmelerini sağlayacak olanda sizsiniz. Eğer bunu beceremiyorsanız orada olmanızın mantığı ne .? Bırakın Adminliği çoluk çocuk yapsın. En azından masumane duygularla iş yapar.

RH birlikleri olarak Altın alımlarımıza son raddeye kadar ara vermiş bulunmaktayız.

Buradan TR yönetimine de tekrar söylüyorum ; Bu işi bırakmanızın gerektiği çok açık değil mi . Yönetim olmadan Travian Türkiye daha güzel bir oyun haline gelecektir. Bu oyun için çapınız , vizyonunuz ve oyuna gösterdiğiniz değer son derece yetersiz. !

• Bu nasıl zam, zam değil bildiğin soygun.

4zBQv4.gif

s2-k̷i̷n̷g̷r̷a̷p̷t̷o̷r̷2̷6̷

s1-k̷i̷n̷g̷r̷a̷p̷t̷o̷r̷2̷6̷

s3-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

s1-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

s4-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

Post was edited 1 time, last by HuN ().

• Duygularımıza tercüman olduğun için teşekkür ederim. Şahsen oyunu bırakma kararı aldım. Şu an oynadığım aktif serverler ile jübilemi yapacağım. Modlar kendi aralarında oynarlar artık.

HOLİGAN A.Ş - CAN

eGvNMZ.jpgwsjpqg.png

Avrupa Speed, WW hesabından WW ordusu

ROMA DÜNYA REKORU,GEORGE KARELİAS!

H Z Z

• Bırakın altın almamayı böyle tepki olmaz.. Tepkiyi hesapları silerek olur ve oynamayarak..

Allah bildiği gibi yapsın sizi tr yönetimi

• asgari ücret edebiyatı falan yapılmış.eh asgari ücretli insanda bi zahmet travianda altın almasın.ülkenin ekonomisi buralara gelene kadar kimsenin sesi cıkmadı şimdi altın fıyatları artınca ayıktı bizim keleş oglanlar :) parasız oynayan ya da hiç oynamayın kardeşim

• HuN Birader senin için fesat, ne anladıysan artık mesajımdan editlemişsin te allam.

4zBQv4.gif

s2-k̷i̷n̷g̷r̷a̷p̷t̷o̷r̷2̷6̷

s1-k̷i̷n̷g̷r̷a̷p̷t̷o̷r̷2̷6̷

s3-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

s1-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

s4-s̷e̷y̷y̷a̷h̷

• Siyasal romacılara oy verdiğiniz sürece böyle olacak..

Hadi yine dokundurdum çift yönlü

Zekanı test etmek için BURAYA tıkla.

У нас, россиян, есть поговорка: «Не будь ни другом, ни врагом с кем-то, кто не пьет водку»

SOVYETLER BİRLİĞİ BASIN SÖZCÜSÜ @Nicholai Hel

• daha önce de belirtmiştim

Birçok kişi gibi ben de travian benzeri birçok oyun oynadım,hala oynuyorum.Hepsinin uyguladığı fiyat politikası belli ve aralarında açık ara fiyat-performans davranışı en berbat oyunlardan biri de travian

Sevgili yöneticiler sizin kafanız mı güzel travian bu parayı hakedecek ne yaptı :|

Browser tabanlı bir oyunda 2-3 tıklama alt tarafı bu fiyatlandırmayı abartacak ne vardı

neyse iyice eriyen oyuncu kitlesinin üstüne bu haber güzel oldu :)

• Bu şekil bir zam kabul edilemez %50 den fazla bir zam uygulanmış TR şartlarında artık milletin altın alması pek olası durmuyor.

2011'den bu yana:rep03:... 2015'dan bu yana TR/S3/AVENGERS :rep02:

Ecoww-Kaplan = :hero2::rom01::rom02::rom03::rom06:

-2018/TR/S3/AVENGERS WOW :rom09:

• Bu son server olur zaten. İstesek de istemesek de oynanmaz artık.Kim verecek la o kadar parayı alooo yönetim titre ve kendine gel.

Bi oyuncu kaybını bu gümüşlü sürüme geçerek yaşadılar 30k lık serverlar 3 4 k ya düştü yarısı boş zaten.

Şimdi de 1k nın altında maksimum oyuncu bulursunuz o da belki.

Eski 3x ler...

AN-AS,Anakonda,River&forza,ArminuS

79dn.gif

• Daha yıllık enflasyon belirlenmemişken euronun devülasyonu bilmem ne gibi saçma bir açıklama yapıyorsunuz :) Aylık olarak mı hesaplanıyor merak ettim de. 395 Tl 1600 altın . Kendi ayağına sıkan bir TG yönetimi var kaç kişi bu paraları her ay oyuna yatırabilir.

blueghost

Bütün Savaşlar Önce İnsanların Zihninde Kazanılır.

Her server blueghost!

Since 2010

Yaşasın Tam Bağımsız Ruh Hastaları!

• asgari ücret edebiyatı falan yapılmış.eh asgari ücretli insanda bi zahmet travianda altın almasın.ülkenin ekonomisi buralara gelene kadar kimsenin sesi cıkmadı şimdi altın fıyatları artınca ayıktı bizim keleş oglanlar :) parasız oynayan ya da hiç oynamayın kardeşim

köydeki çiftçiyle benim oyum bir mi de tam olsun :)

Yaşasın tam bağımsız Ruh Hastaları !

Askeri ücetli'de oynayacak. Almanya'nın asgari ücretlisine oynama hakkını maddi olarak nasıl veriyorsan Türk vatandaşına da vereceksin. Hala daha sana karşı sakin ve üslubumu koruyarak cevap verme gayretindeyim. Tartışma çıkartıp konu dağıtmana gerek yok. Bak ülkenin durumu içinde bir not koymuşum oraya önce orayı okumanı öneririm.

' Bugun itibari ile güncel Euro fiyatlanması : 9,27 Türk Lirası 'dır . Yurt dışı kupon fiyatı 1600 altın. 28/29 Euro bandında geziyor. 28 E X 9.27 Tl : 259. 56 Tl ediyor. 260 Tl lik altını Türkiye'de üzerine 135 TL koyarak satmaya çalışmak nasıl bir basiretsizliğin ürünüdür hala anlam veremiyorum. '

260 Tl lik kur fiyatını kupon olarak bile biz mininmum 340 Tl bandında alacağız. Bu 80 Tl 'l ik fark nereye gidiyor. Bunu sorgulayacak yeteneğe sahip misin.

• Bu şekil bir zam kabul edilemez %50 den fazla bir zam uygulanmış TR şartlarında artık milletin altın alması pek olası durmuyor.

Tam olarak %57.5 :D

blueghost

Bütün Savaşlar Önce İnsanların Zihninde Kazanılır.

Her server blueghost!

Since 2010

Yaşasın Tam Bağımsız Ruh Hastaları!

• Elbette bu durum sayın Topluluk yöneticisinin inisiyatifinde değil farkındayız. Ancak bu konu altında aldığı geri bildirimleri ilgili kişilere iletmesini umut ediyoruz.

Durumu kendimden örnek vererek anlatmak istiyorum. Bu zamdan önce gelen zam ile beraber aylık altın harcamam 3200`den 2200 seviyesine düşmüştü. Yeni gelen zam ile birlikte bu miktar 1200 altın seviyelerine düşüyor. Ne yazık ki benim standartlarımda ve hedeflerimde oynayan bir oyuncu için 1200 altın ile oynamak pek mümkün değil. Bir önce ki zam oranlarının oyuncu kitlesine olan kaybını bir birlik başkanı olarak yakından gördüm. Bu zam oranlarının discord kanallarında ki ve WhatsApp gruplarında ki yankılarını baz alarak ve dahi kendi düşüncelerimi baz alarak söyleyebilirim ki TG yönetimi bu sefer sınırı aştı.

Steam gibi dev ve tekelleşmiş bir platform kur seviyesini 4.5-5.0 bandında tutarken hedefi sürümü koruyabilmektir. Sanıyorum ki TG'nin pazar işlerini yürüten ekip TR pazarını yeterince okuyamıyor.

Bir aylık bir altın harcamam ile 2020 yılında çıkan bir oyunun fiyatının aynı olması büyük bir hatadır.