Sugestia dotycząca odsyłania jednostek def z uwzględnieniem tz. stałki

• Może nie będzie to jakoś bardzo doprecyzowane ale zarys jest można to wspólnie ogarnąć.

1. Proponuję zrobienie w miejscu zbiórki możliwości oznaczenia jednostek które są w osadzie na stałkę-skupimy sie wyłącznie na jednostkach def (np. oznaczenie kropką taką jak można oznaczyć przychodzący atak) Takie oznaczenie powinno skutkować tym że jednostki wysłane na stałke są wyodrębnione od jednostek które przyszły i są do odesłania (wiadomo mówimy tu o jednym graczu i i wojska z tej samej osady (jak wiemy wojsko dosłane łączy się z wojskiem które już jest)

2. Po wprowadzeniu zmiany z pkt. 1 (a najlepiej obie sugestie wprowadzić razem) można pomyśleć nad możliwością odesłania wojska za jednym klikieciem z uwzględnieniem jednostek które zostały oznaczone jako stałka (patrz pkt. 1 , czyli zostają w osadzie). Może rozwijana lista z nickami osób których wojsko jest u nas w osadzie. Po wybraniu gracza pojawia się lista jego wiosek z których wojsko jest u nas z możliwością; zaznacz wszystkie - cofnij i tu pojawia się okno z potwierdzeniem. Opcja z "wszyscy" też będzie spoko ( wszyscy- odesłanie wszystkich jednostek wszystkich graczy) oczywiście z możliwością pominiecia zaznaczonych stałek.

3. Niezbędne do pkt. 2. musi być możliwość zaznaczenia czy jednostki (rodzaje) mają być odesłane razem czy osobno z uwzględnieniem bohatera.

- Raczej odsyłamy defa dzieląc na rodzaje może tylko taka opcja wystarczy ?

Co o tym sądzicie ?

Jak ma ktoś lepszy poysł lub możecie ulepszyć powyższy/e to będzie super bo jak sami wiecie uciążliwe jest odsyłanie defa każdej wioski osobno a jeszcze trzeba pamiętać o stałce skąd była ile jej było.

Pozdrawiam

PRO8L3M

• Cześć,

Dzięki za pomysł.

Parę pytań:

1. Jaki masz pomysł na oznaczanie wojsk w momencie kiedy już są w danej osadzie? Obecnie są grupowane są per wioska zatem nie widzę możliwości wprowadzenia pomysłu z kropką, ponieważ ta kropka, o której piszesz jest tylko kiedy wojska idą do danej wioski. Kto konkretnie wybiera czy dane posiłki są "stałką" czy też nie? Gracz, który wysyła posiłki czy ten który je otrzymuje? Czy oboje? I czemu tak? :)
    2. Ten punkt wynika z pkt. 1 i zakładam, że chodzi o opcję możliwości odesłania wszystkich wojsk, które są oznaczone jako "stałka" lub tych, które nie są oznaczone jako stałka. Sam podział jest technicznie sztuczny, ale może być faktycznie przydatny w niektórych momentach.
    3. Nie rozumiem chyba o czym tutaj tak naprawdę piszesz.

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• 1. Jak ta opcja z kropkami jest niemożliwa to zaproponuj coś co jest możliwe Glacier. Lepiej się orientujesz w tych sprawach pewnie.

Oznaczać powinien gracz który wysyła i ten który dostaje stałke w tedy system widzi takie oznaczenie. Nie wiem nie znam się na programowaniu ale myślę że jest to do ogarnięcia macie chyba zespół informatyków od tego.

2. Wojsko oznaczone jako stałka jest pomijane przez system przy odsyłaniu wojsk które przyszły na jedną akcje i mają wrócić. Nie widze w tym nic sztucznego... ?

3. Ja Ci wytłumaczę o czym pisze podam przykład :P Dostajesz dzisiaj stałke z 20 kont z 60 wiosek a jutro ida na Ciebie ataki i te same konta wysyłaja deffa z tych samych wiosek i wojska łączą się (te ze stałki z tymi co przyszły) okazuje sie że to były fejki i musisz cofnąć wojsko które Cię broniło a jest to 40 wiosek do kliknięciażeby cofnac bo nie kazdy cofa a juz na pewno nie od razu po tym jak wszedł atak i pamietaj jeszcze kto ile i czego wysłał na stałke z kazdej wioski a w notesiku chyba nikomu sie chce się zapisywac :P

• 3. Ja Ci wytłumaczę o czym pisze podam przykład :P Dostajesz dzisiaj stałke z 20 kont z 60 wiosek a jutro ida na Ciebie ataki i te same konta wysyłaja deffa z tych samych wiosek i wojska łączą się (te ze stałki z tymi co przyszły) okazuje sie że to były fejki i musisz cofnąć wojsko które Cię broniło a jest to 40 wiosek do kliknięciażeby cofnac bo nie kazdy cofa a juz na pewno nie od razu po tym jak wszedł atak i pamietaj jeszcze kto ile i czego wysłał na stałke z kazdej wioski a w notesiku chyba nikomu sie chce się zapisywac :P

Zawsze są raporty o posiłkach na deffa ;) Wiem długo zajmuje czas odczytywania rapków i cofania wojska ale żeby było szybciej można otworzyć dwie strony w grze .

Moim zdaniem lepszą opcją byłoby zastosowanie systemu z serwerów typu RoA gdzie n można było operować takim defem dalej bez konieczności cofania tegoż deffa do osady z której pochodzi

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Piszę dysertację "Wpływ faz księzyca na ilość trolli na FG"

Gdyby głupota miała nogi niejedna osoba całowała by Księżyc w tyłek na kolanach

Nie każdy kto skończył KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 skończone8)

Oddajcie konto Wijasa

• 1. Jak ta opcja z kropkami jest niemożliwa to zaproponuj coś co jest możliwe Glacier. Lepiej się orientujesz w tych sprawach pewnie.

Oznaczać powinien gracz który wysyła i ten który dostaje stałke w tedy system widzi takie oznaczenie. Nie wiem nie znam się na programowaniu ale myślę że jest to do ogarnięcia macie chyba zespół informatyków od tego.

Jesteś twórcą pomysłu, więc po prostu chciałbym się dowiedzieć jak to widzisz, jak chciałbyś to rozwiązać. I nie chodzi tutaj o wiedzę z tego czy innego zakresu. Po prostu jeśli masz na to pomysł to śmiało mów, jeśli nie to nie ma problemu :)

2. Wojsko oznaczone jako stałka jest pomijane przez system przy odsyłaniu wojsk które przyszły na jedną akcje i mają wrócić. Nie widze w tym nic sztucznego... ?

Są sytuacje, w których jest pomijane, a są takie, w których nie jest, ale nie o to mi chodziło.

Przez sztuczny podział, bo o podział mi chodziło to miałem na myśli to, że np. teraz masz wojska podzielone per wioska to po Twoich zmianach mogłoby być tak, że jedna wioska byłaby pokazana w MZ dwa razy. Jedna tak jak obecnie, czyli "zwykłe" posiłki, a drugie posiłki z tagiem np. "stałka". To wydłuża i tak już długi czasami widok w MZ. To nazwałem sztucznym podziałem, ale to jest ewentualnie kwestia wyłącznie pokazania tego, więc może moje myślenie jest ograniczone w tym zakresie i nie ma tutaj co wchodzić w szczegóły.

3. Ja Ci wytłumaczę o czym pisze podam przykład :P Dostajesz dzisiaj stałke z 20 kont z 60 wiosek a jutro ida na Ciebie ataki i te same konta wysyłaja deffa z tych samych wiosek i wojska łączą się (te ze stałki z tymi co przyszły) okazuje sie że to były fejki i musisz cofnąć wojsko które Cię broniło a jest to 40 wiosek do kliknięciażeby cofnac bo nie kazdy cofa a juz na pewno nie od razu po tym jak wszedł atak i pamietaj jeszcze kto ile i czego wysłał na stałke z kazdej wioski a w notesiku chyba nikomu sie chce się zapisywac :P

Ok, dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Wszystko jasne.

Zawsze są raporty o posiłkach na deffa ;) Wiem długo zajmuje czas odczytywania rapków i cofania wojska ale żeby było szybciej można otworzyć dwie strony w grze .

Moim zdaniem lepszą opcją byłoby zastosowanie systemu z serwerów typu RoA gdzie n można było operować takim defem dalej bez konieczności cofania tegoż deffa do osady z której pochodzi

To jest jakieś wyjście natomiast tutaj też nie masz możliwości zostawienia dokładnie tylu wojska ile miałeś przed zmasowanym przysłaniem Ci nowych posiłków, o którym napisał PRO8L3M.

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• Chyba się mylisz nie muszę zawracać wszystkich posiłków od gracza za jednym zamachem ;)

Istnieje możliwość odsyłania nawet po jednym ;)

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Przez sztuczny podział, bo o podział mi chodziło to miałem na myśli to, że np. teraz masz wojska podzielone per wioska to po Twoich zmianach mogłoby być tak, że jedna wioska byłaby pokazana w MZ dwa razy.

Można by umożliwić wyświetlenie w miejscu zbiórki tylko wojsk będących lub niebędących stałką

• moze w tym miejscu jedna mała zakładeczka w stylu "oddziały stacjonujące"?

Ale to nie odróżnia stałki od pomocy doraźnej, ale odesłanie całego defa jednym klikiem przydałoby się (oczywiście z 1 osady na raz)

Kris123455 :) czyli lek na głupotę

• Kurczę, brakuje mi informacji na forum gdzie i na jakim serwerze startują polskie ekipy. Obojętnie czy to są prawdziwi Polacy czy też ci gorsi. Chętnie poklikałbym nawet "wspomagające" ale nie mam pojecia gdzie i kiedy.

Nawet staremu osłowi Aureusowi bym poklikał def lub zwiad. Lordowi bym zapewnił mały parking, Lalkę też bym przeprosił i oddał startową, ale nie wiem gdzie.

• Tyfusik ty masz jakieś kompleksy z mojego powodu ?? Co drugi post wywołujesz mnie do tablicy i po co czy ja Cię zaczepiam ??Ogarnij się i lecz kompleksy w najbliższej PZP lub w klubie AA ;(:saint:

Po drugie ja nie już nie gram i nie mam zamiaru a z PF-ek nie miałem zwyczaju korzystać :saint:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa

• Tylko Ciebie pamiętam z starych graczy. Nic osobistego. Nie złość się na mnie. W sumie to tylko Ty odpisujesz na jakies zaczepki. Pozdrawiam serdecznie.

• Ja się nie obrażam pisałem to jako żart :saint:

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus ts20 RoA +B+

Ponury Grabarz ts4

Oddajcie konto Wijasa