Księga mądrości – Część XII – Koniec księgi

• book-of-wisdome12-800x400-1.png

Gdyby tylko dotarli na miejsce godzinę wcześniej…

Kwintus Maksymus nie potrafił zdusić emocji. Przeklął wszystkie demony świata! Udało mu się prawidłowo odczytać wskazówki księgi, znalazł miejsce, a jednak wszystko na nic.

Gospoda stała w ogniu. Ogromne płomienie wznosiły się w niebo, rzucając światło i cienie na sąsiednie budynki. Groziło rozprzestrzenienie się pożaru na całą osadę. Budowla była pożerana przez płomienie.

Kwintus Maksymus poczuł rosnący ból. Szukał tej księgi przez cały rok, dowiedział się o niej tak wiele. Teraz, gdy zdał sobie sprawę, że nigdy jej nie dotknie, poczuł się jakby utracił bliskiego przyjaciela. Prawdziwą bratnią duszę.

Nie miał już prawie po co żyć. Co miał zrobić dalej? Gnić w zapomnianej bibliotece, bez szansy na powrót do towarzyszy broni, topiąc samotność w winie?

Kolejny płomień rozświetlił ciemniejszy zakątek placu i nagle ją zobaczył. Znajomy szyfr na klamrze, ledwo widoczny pod starym kocem. Księga nadal była niemal nietknięta. Stary żołnierz słyszał krzyki, ale nie zawahał się ani chwili. Tak, jak rzucał się w wir walki, rzucił się w sam środek płonącego chaosu.

*

– Przeżyje?

Ściszone głosy przenikały do umysłu starego żołnierza i Kwintus Maksymus otworzył oczy. Po całkowitej ciemności białe ściany szpitala niemal go nie oślepiły.

– Trudno powiedzieć.

Rozpoznał drugi z głosów i niemal poczuł się szczęśliwy pomimo bólu. Lekarz z jego kohorty? Skąd jego przyjaciel się tu znalazł? Jak długo był nieprzytomny? Tydzień? – Biorąc pod uwagę jego stan, nie wiem czy by się z tego cieszył. Belka spadła mu prosto na nogi. Nie będzie więcej chodził. – Lekarz westchnął.

– Stara zrzęda. – Kwintus Maksymus ledwo mówił. Lekarz przysunął się bliżej. – Nie bądź taki ponury. Księga nadal tu jest? Mam na dzieję, że jej nie otwierałeś!

– Nie. Klamra jest dobrze zaszyfrowana. Nie otworzyłbym jej nawet, jakbym chciał. Żałuję tylko, że nie wrzuciłem jej do ognia za to, co z ciebie zrobiła. – Stary lekarz zmarszczył brwi i żołnierz nagle usłyszał w głosie przyjaciela łzy. – Kwintusie, jak mogłeś być tak nierozsądny? Czy ta księga warta była zniszczenia twego życa?

Kwintus Maksymus wziął głęboki oddech. Jego głos był stanowczy i spokojny.

– Tak, była tego warta. A teraz możesz ją do mnie przynieść? Szukałem jej cały rok i chcę wreszcie poznać zakończenie tej księgi.

Zakończenie:

Młody żołnierz w nowiutkim wyposażeniu pretorianina wszedł cicho do biblioteki. Miejsce to nie zmieniło się ani trochę od kiedy był tu ostatnio. Ci sami uczniowie, te same półki, ten sam kurz na okładkach książek. Ten sam podejrzany bibliotekarz wpatrywał się w gościa.

– Czy to Ty? – Bibliotekarz sapnął. – Wyglądasz… inaczej. Młodziej.

Kwintus Maksymus zaśmiał się.

– Świeże powietrze, dobra przygoda i ciekawa lektura, cóż lepszego dla zdrowia niż to połączenie? Przyniosłem księgę z powrotem. Proszę, wstaw ją na jej miejsce. Przyjaciele nie powinni być tak długo rozłączeni. Ja też wracam do swoich.

Ostrożnie wyciągnął starą księgę z torby i poklepał jej okładkę ze śmiechem. – Żegnaj, przyjaciółko. Cieszę się, że przyniosłem cię do domu. Odwrócił się do bibliotekarza i uśmiechnął znowu. – Dobrze się nią zajmuj i pamiętaj: ta stara księga jest całkiem dobra w spłacaniu swoich długów.

Zadanie: złam szyfr.

Mp-253-TL_BookofWisdom12_Riddle-Image_800x400.png

Szczegółowe informacje

Data i godzina startu

14.12.2020 - 10:00 UTC+1

Data i godzina zakończenia

21.12.2020 – 10:00 UTC+1

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi

22.12.2020

Sposób wyboru zwycięzców

Spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi wybierzemy 6 losowych zwycięzców

Nagroda

50 Złotych monet x 6 zwycięzców

Vouchery ważne do

30.04.2021

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracują na zasadach wolontariatu i nie są dostępni przez 24 godziny na dobę.

• A=4

B=2

C=8

D=6

Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi

花は桜木人は武士

`Wśród kwiatów-wiśnia, wśród ludzi-wojownik...`

PFTF, Lamy, Kolorki i takie tam... <3

• I) A=B*B daje opcje:

a) B=2, A=4

b) B=3, A=9

II) B+C=D+A i A+B+C+D=20 => B+C=10 i D+A=10

I + II daje opcje:

a) C=8, D=6

b) C=7, D=1

III) C+D=B*7 => tylko wersja a) spełnia (8+6=2*7),

Ostateczne rozwiązanie:

A=4

B=2

C=8

D=6

Skorpionik

finals.travian.com

"Cokolwiek robimy, róbmy to z klasą" - Freddie Mercury
    Doświadczenie bojowe:
    S7 vol1 (2007/2008) - GoT (winner)
    S2 vol2 (2008/2009) - =V= (winner)
    Travians (Travianer ver.EN) (2009-2012) - Polskie Tawerny
    TS4 (2013/2014) - KAT
    TS7 Urodzinowy (2013/2014) - DW
    TS2 x2 (2014/2015) - MS-13
    TS4 x2 (23.01.2017) - CSS/4Fun/...
    TX2 x2 EMŚ (12.06.2017 - 05.10.2017, domena TR) - PS B
    Finał MŚ (15.11.2017 - 11.03.2018) - PS B

Finał MŚ (15.11.2018 - 20.03.2019) - BH

EMS 2020 (16.06.2020 - 05.10.2020) - PL - BH

• Patrząc po wypowiedziach i składniach zdań na forum - nie mamy humanistów.
    Czyli sami matematycy, także dużo rozwiązań będzie ;)

A = 4
    B = 2
    C = 8
    D = 6

- RONIN -

Oddajcie mnie to stare forum...

• A = 4

B = 2

C = 8

D = 6

Nie karmić trolla!!

OSTRZEŻENIE:
    Drogi Użytkowniku, czytasz moje posty wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, np. choroby układu pokarmowego, nerwowego lub oddechowego.

• A = 4
    B = 2
    C = 8
    D = 6

S7PL 2008 Szymczaak008

SPEED 2010 Szymczaak008

2014 TS3 PL Szymczaak008

2015 TS4 PL Szymczaak008

2017 TS4 PL Szymczaak008

2018 TS1 Szymczaak008 TOP4

2019 TS1 LatajacePajace

2020 MS LatajacePajace