Férovosť v hre

• Detekce neni možná. Stačí si založit za 200 kč virtualní server s IP adresou a jedeš přes vzdálenou plochu. Toto nejde nijak odhalit. Jediná detekce je možná oveření člověka at už dvojfázovým ověření pomocí telefonu učtu na FB, googlu applu a pod těch možností je mnoho jak znepříjemnit takové hraní

I'm never afraid of the future. He will soon come.

• tiež by som bol za to detekovať to nejako este ci uz cez nejaku socialnu siet alebo cez sms.. jednoducho obmedzit ludom vytvarat viacej uctov.

• Pokud to hraje více lidi tak je to v pořádku, problém je že se tak neděje. To co popisuješ by se nedělo kdyby to byli skutečný hráči nebo určitě ne v tak velké míře, přece jen se špatně hledají hráči co ti budou klikat vesnice na farm a přebírku. Při dnešní ceně virtual serveru, VPN a podobných věci není problém aby jeden hráč hrál více účtů. To je hlavní problém s kterým nikdo nic nedělá.

:D zásadně nesouhlasím.

Větší problém mám najít aktivní lidi co by šli klikat než někoho kdo bude klikat vesky na farm..

bohužel hra je už dávno mrtvá a ani poslední změny s tím nic neudělají. Akorát na chvíli zamaskuji skutečnost že to už nikdo nehraje :)

• overovať užívateľov cez nejaké sociálne siete, mobilné číslo/identitu nieje vôbec potrebné

som programátor a viem, že existuje viacero spôsobov ako zistiť že sa jedna o TECH účet ... nepomôže ti ani iná IP adresa/virtuálny server

travian je biznis, zaujíma ich iba to, ako môžu čo najviac zarobiť ... až na druhom/X-tom mieste je hrateľnosť hry a to, čo si o hre myslia hráči

• Tak proč nenavrhneš dané řešení? TG programátory nemá či, když to očividně jde? :/ Ty potřebuješ jasný důkaz, abys mohl někoho obvinit a ne teoretický

• Tak proč nenavrhneš dané řešení? TG programátory nemá či, když to očividně jde? :/ Ty potřebuješ jasný důkaz, abys mohl někoho obvinit a ne teoretický

to si sa vyjadroval k môjmu príspevku ?

• Detekce neni možná. Stačí si založit za 200 kč virtualní server s IP adresou a jedeš přes vzdálenou plochu. Toto nejde nijak odhalit. Jediná detekce je možná oveření člověka at už dvojfázovým ověření pomocí telefonu učtu na FB, googlu applu a pod těch možností je mnoho jak znepříjemnit takové hraní

ano

ako ti aj odpisal, problem nieje v overeni ale v tom, ze o to nemaju zaujem. preco by si nicili zisky na zlatkach z tych suportov?

• ako ti aj odpisal, problem nieje v overeni ale v tom, ze o to nemaju zaujem. preco by si nicili zisky na zlatkach z tych suportov?

zas a opět...vidím stížnost, ale ne řešení, tak kde to vázne když je to tak ez... ano a proto by v blízké době mělo být zrušení "private farming" , "když jim jde jen o zisk"

• zas a opět...vidím stížnost, ale ne řešení, tak kde to vázne když je to tak ez... ano a proto by v blízké době mělo být zrušení "private farming" , "když jim jde jen o zisk"

preco? cim viac suportov si clovek postavi tym viac z toho maju penazi

• aj by som sa vyjadril k danej téme lepšie, ale v sekcií General Discussions mi často admini nepotvrdia príspevky (asi im vadí to čo píšem ?)

admini a tento príspevok uverejníte ?

• aj by som sa vyjadril k danej téme lepšie, ale v sekcií General Discussions mi často admini nepotvrdia príspevky (asi im vadí to čo píšem ?)

admini a tento príspevok uverejníte ?

co take si tam pisal :D

• Nicméně realita je taková, že 99% případů je multiaccount, jenž TG nemůže/nechce detekovat a trestat. Tech accounts, které by nebyli zároveň multiaccounty, neexistuje podle mě ani to jedno procento.

Viz na aktuálním czsk speedu Raymo Parfield (beast a jeho povedení dualové), nebo na PLX ally AY + PAN, hráči s nicky farmtop, topfarm atp...

Zkrátka doufejme že vstoupí v platnost toto, a to co nejdříve -

príde mi, že touto zmenou pravidiel sa nič zásadné nezmení...
    každý bod toho nového pravidla sa dá extrémne jednoducho obísť
    plus, vždy je "uhádateľné" že účty podporujúce jeden účet tým podporujú vlastne alianciu, pretože je to strategický účet pre alianciu...

• overovať užívateľov cez nejaké sociálne siete, mobilné číslo/identitu nieje vôbec potrebné

som programátor a viem, že existuje viacero spôsobov ako zistiť že sa jedna o TECH účet ... nepomôže ti ani iná IP adresa/virtuálny server

travian je biznis, zaujíma ich iba to, ako môžu čo najviac zarobiť ... až na druhom/X-tom mieste je hrateľnosť hry a to, čo si o hre myslia hráči

nesúhlasím, neexistuje spôsob ako spoľahlivo zistiť či sú 2 účty klikané jedným človekom alebo 2
    ani duplicitná kontrola cez mobilné číslo či sociálne siete ti nepomôže

nesúhlasím ani s tým že travian team nezaujíma hrateľnosť hry alebo to čo si myslia hráči... keď bude hra nehrateľná tak nebude zarábať
    každopádne supportené účty majú tendenciu vytvoriť vyšší zisk, hrať viacero serverov narozdiel od človeka, ktorý je supportenými účtami tak prekvapený že o nich spraví vlákno na fóre čiže je v konečnom dôsledku pre hru lepšie ísť po ruke práve týmto účtom o ktorých si môžte myslieť že sú "neférové" napriek tomu, že na tomto fóre bolo už x-krát vysvetlené že to férové je a aj v súlade s pravidlami

a zároveň je takmer nereálne supporty (alebo aj multiúčty) nejako dokázať... resp. mohli by sa pravidlá zmeniť natoľko, že efektívne znemožnia supportenie ale to by tú hru zničilo viac ako supporty len ignorovať

• príde mi, že touto zmenou pravidiel sa nič zásadné nezmení...
    každý bod toho nového pravidla sa dá extrémne jednoducho obísť
    plus, vždy je "uhádateľné" že účty podporujúce jeden účet tým podporujú vlastne alianciu, pretože je to strategický účet pre alianciu...

Jak se to dá obejít? :/

• Jak se to dá obejít? :/

popravde nechcelo sa mi to vypisovať ale teda toto sú len prvotné nápady pár min po prečítaní, samozrejme by sa dali vylepšiť po dlhšom premyslení :
    1. accounts that have no alliance or in a ...
    - budem mať 10 supportov, spravím dve aliancie tým pádom každá aliancia má 5 hráčov

- poviem supportom aliancie A aby farmili supporty aliancie B a supportom aliancie B aby farmili supporty aliancie A + ja budem farmiť všetkých, tak zaručím, že každý z mojich supportov je farmený 6 hráčmi a všetkých ostatných môžu kľudne defovať/uhýbať surkami
    2. accounts that repeatedly defend all other raids...
    - vzhľadom na to že moje supporty v ali A farmí 5acc z ali B + môj acc v ali C a moje supporty v ali B farmí 5acc z ali A + môj acc z ali C tak nikdy nieje pravda že supporty nedefujú LEN 1 útočníka resp. LEN útočníkov z 1 aliancie
    - zároveň môžem súperov nedefovať ale uhýbať surovinami čiže som to obišiel keďže lúpež prešla
    3. accounts that jump in and out of conf...
    - toto pokiaľ viem sa ani nikdy nejako extra nepraktizovalo... ak chcem aby moje supporty defovali útočníkov tak poviem supportom aby spravili def jednotky v dedinách s úhybom a defovali sa... prečo by som mal chcieť aby moje supporty skočili do mojej aliancie po def keď si ho vedia naklikať sami a nespôsobí mi to antipush ?
    4. accounts which raid those private farms
    - vzhľadom na to že som obišiel všetky náznaky toho že by bola farma privátna tak tento bod je hádam jasne tiež automaticky obídený

• No bude to i fungovat trošku jinak...Budou se shromažďovat data, celková produkce účtů kdo a jak tento účet farmí. Pokud tu bude vyloženě výhoda jedné strany ( účtu, alliance ), tak se to bude brát jako private farming

Takže v prvním případě je jedno jestli je v allianci jeden nebo 5 hráčů...vyloženě si popsal private farming jen ve větším měřítku tudíž by se to mělo také tak brát a banovat.

• No bude to i fungovat trošku jinak...Budou se shromažďovat data, celková produkce účtů kdo a jak tento účet farmí. Pokud tu bude vyloženě výhoda jedné strany ( účtu, alliance ), tak se to bude brát jako private farming

Takže v prvním případě je jedno jestli je v allianci jeden nebo 5 hráčů...vyloženě si popsal private farming jen ve větším měřítku tudíž by se to mělo také tak brát a banovat.

ako som hovoril, toto je len prvý nástrel ktorý sa určite dá premyslieť lepšie

to čo píšeš, že sa budú zhromaždovať data a ktorý acc na všetkých (napr. 11tich) je na tom najprofitujúcejší a potom to bude označené za private farming neviem odkiaľ si vytiahol, ja som na takúto informáciu nenarazil a popravde si neviem predstaviť efektívne vyhodnotenie takýchto dát a na základe toho niečo označovať za "private farming" (prvá vec, ktorá ma napadá - ak nájdeš novú farmu a začneš ju farmiť prvý a jediný na serveri tak to tam tiež spadá a teda dostaneš ban ty aj daná farma ... ? a samozrejme by s tým bolo spojených dalších x problémových situácií)

za predpokladu že je to tak ako píšeš mi to ale absolútne nevadí keďže ako som vysvetlil žiadne z týchto nových pravidiel som NEporušil týmto postupom... čiže tie pravidlá by museli byť inak postavené... a potom sa znovu dostaneme do kolečka že tí šikovnejší hráči opäť veľmi jednoducho a veľmi rýchlo vymyslia ako tie pravidlá obísť

vpodstate si stojím za tým, čo som písal vyššie : mohli by sa pravidlá zmeniť natoľko, že efektívne znemožnia supportenie ale to by tú hru zničilo viac ako supporty len ignorovať

• ako som hovoril, toto je len prvý nástrel ktorý sa určite dá premyslieť lepšie

to čo píšeš, že sa budú zhromaždovať data a ktorý acc na všetkých (napr. 11tich) je na tom najprofitujúcejší a potom to bude označené za private farming neviem odkiaľ si vytiahol, ja som na takúto informáciu nenarazil a popravde si neviem predstaviť efektívne vyhodnotenie takýchto dát a na základe toho niečo označovať za "private farming" (prvá vec, ktorá ma napadá - ak nájdeš novú farmu a začneš ju farmiť prvý a jediný na serveri tak to tam tiež spadá a teda dostaneš ban ty aj daná farma ... ? a samozrejme by s tým bolo spojených dalších x problémových situácií)

za predpokladu že je to tak ako píšeš mi to ale absolútne nevadí keďže ako som vysvetlil žiadne z týchto nových pravidiel som NEporušil týmto postupom... čiže tie pravidlá by museli byť inak postavené... a potom sa znovu dostaneme do kolečka že tí šikovnejší hráči opäť veľmi jednoducho a veľmi rýchlo vymyslia ako tie pravidlá obísť

vpodstate si stojím za tým, čo som písal vyššie : mohli by sa pravidlá zmeniť natoľko, že efektívne znemožnia supportenie ale to by tú hru zničilo viac ako supporty len ignorovať

Oficiálně to asi nikde nenajdeš, ale psal jsem si s ověřeným člověkem a dotyčný mi to +- nějak takhle popsal.

Na to , že vyčistíš farmu a farmíš jí jen ty... hádám, že shromažďování dat nebude během jednoho dne, ale po určitý čas, aby se tomuhle vyhnuli. Každopádně ty pravidla na tom obrázku je jenom návrh...není to oficiálně stanoveno, takže ty pravidla se mohou klidně změnit.

• "overeny človek, ktorý to +- nejak takto popísal" - čiže to pochopiteľne samozrejme absolútne neberiem do úvahy
    jasné, že sa pravidlá môžu zmeniť, ale zopakujem : potom sa znovu dostaneme do kolečka že tí šikovnejší hráči opäť veľmi jednoducho a veľmi rýchlo vymyslia ako tie pravidlá obísť