[Dyskusja] 馃挰 Wersja 4.6 - ju偶 wkr贸tce!

• Musz臋 Ci臋 zmartwi膰, ale nikt na mnie niczego nie wymusza w tym zakresie i po prostu jestem takim cz艂owiekiem i dzi臋kuje ludziom za ich czas

Ja w to nie w膮tpi臋, 偶e jeste艣 mi艂ym cz艂owiekiem, co nie zmienia faktu, 偶e travian zmieni艂 swoj膮 polityk臋 w tym zakresie i nawet bym tu wstawi艂 艂adn膮 graficzk臋 od nich jak nale偶y odpowiada膰 ludziom, ale pewnie mi tego zabrania umowa, kt贸rej nigdy nie przeczyta艂em wi臋c na wszelki wypadek sobie daruje.

Tutaj nie ma nic o rozwi膮zywaniu problem贸w z kontami technicznymi Turek. Oboje wiemy, 偶e konta techniczne to nie jedynie problem wybijania zwierz膮t przez bohatera w early game, wi臋c to na pewno nie jest zmiana, kt贸r膮 nazwaliby艣my dzia艂aniem przeciwko kontom technicznym. Bardziej przeciwko konkretnemu zachowaniu w pocz膮tkowej fazie gry. Og艂oszenia s膮 robione do艣膰 dok艂adnie i je艣li nie piszemy o kontach technicznych to znaczy, 偶e z nimi nie walczymy wprowadzanymi zmianami.

Nazwij sobie te konta jak chcesz. Atakowanie oaz przez "przyjaci贸艂" nadal b臋dzie wyst臋powa膰 z t膮 r贸偶nic膮, 偶e teraz po to 偶eby wybi膰/z艂apa膰 cz臋艣膰 zwierz膮t aby hirek z g艂贸wnego konta prze偶y艂 lub straci艂 mniej hp. Super zmiana, szkoda tylko, 偶e nie po to o czym piszecie w og艂oszeniu.

Wydaje mi si臋 mimo wszystko, 偶e chocia偶 troch臋 rozumiem. Wydaje mi si臋, 偶e m贸wisz lub m贸wicie, 偶e ta konkretna zmiana zmienia spraw臋 ZM o 180 stopni, tak, jakby do tej pory te ZM nie mog艂y da膰 takiego boostu, o kt贸rym piszecie czy te偶 piszesz. Jak kto艣 m贸g艂 kupi膰 mas臋 ZM to i tak dominowa艂 aukcje. M贸g艂 zabija膰 zwierz臋ta i czy艣ci膰 oazy. Piszesz, 偶e b臋dzie licytacja o przedmioty... ok, ale z mojej perspektywy zawsze by艂a. Bardziej ni偶 to, 偶e cena przedmiotu p贸jdzie jeszcze wy偶ej na pocz膮tku gry uwa偶am, 偶e wy偶sze ceny przedmiot贸w mog膮 si臋 d艂u偶ej utrzyma膰 na aukcjach (uwa偶am, 偶e jest bli偶ej nieokre艣lony punkt, w kt贸rym nawet ten bogacz nie wyda wi臋cej i powie - wejd臋 w kolejn膮 aukcj臋) i te "lepsze" przedmioty b臋d膮 d艂u偶ej niedost臋pne finansowo dla os贸b z okre艣lonym bud偶etem, ale tak czy inaczej nadal zadecyduj膮 gracze bo kto艣 te ceny musi podbija膰. Same nie rosn膮.

W艂a艣nie o to chodzi, 偶e do tej pory monety nie mog艂y da膰 takiego boostu. Nawet jak kto艣 skupi艂 wszystkie ma艣ci to i tak wojsko musia艂 grabi膰 sure wojskiem, wi臋c bez r贸偶nicy czy zwierzaki wybi艂 on, czy konto zaprzyja藕nione. Teraz ten kto wygra aukcje = wyda najwi臋cej pieni臋dzy za艂o偶y osad臋 szybciej ni偶 ten kto aukcji nie wygra, czyli najszybciej osad臋 za艂o偶y konto, kt贸re wyda najwi臋cej. Aktualnie wystarczy wydanie odpowiedniej ilo艣ci monet, wcale nie tak du偶ej jak mo偶e si臋 wydawa膰 + odpowiednia taktyka z farmieniem oaz i Ci co wydadz膮 te monety oczywi艣cie uzyskaj膮 przewag臋 nad tymi co nie wydadz膮 ich wcale, jednak wydawanie wi臋kszej ilo艣ci monet ni偶 to potrzebne nie przyspieszy za艂o偶enia drugiej osady co jest w travianie kluczowe do dalszego rozwoju.
    Ilustruj膮c to na konkretnym przyk艂adzie:
    1) do tej pory np. na 1000 graczy na serwerze 100 wykupi艂o bonusy + mia艂o monety na ko艅czenie budowy, to 100 graczy rywalizowa艂o o za艂o偶enie drugiej osady najszybciej w zale偶no艣ci od tego jak potrafili gra膰
    2) po wprowadzonych zmianach je艣li na 1000 graczy 100 wykupi bonusy + b臋dzie mia艂o monety na ko艅czenie budowy to i tak drug膮 osad臋 za艂o偶y ta osoba, kt贸ra kupi na aukcji odpowiednie itemy - wyda najwi臋cej pieni臋dzy niezale偶nie od tego jak dobrze b臋d膮 gra膰 pozosta艂e osoby.
    Je艣li zamiast aukcji by艂by dost臋pny sklep z itemami dla bohatera to wtedy wszyscy mogliby za odpowiedni膮 ilo艣膰 pieni臋dzy by膰 na r贸wnym poziomie (chocia偶 i tak bym to uwa偶a艂 za 藕dzierstwo).

Tutaj nie ma co si臋 zastanawia膰 czy tak b臋dzie, czy nie, bo na pewno b臋dzie. Mo偶na jedynie rozwa偶a膰 czy to dobrze, 偶e tak b臋dzie.

• Budowa艂e艣 kiedy艣 off na 6c przy du偶ych koszarach i du偶ej stajni ? a drugi w drugim 15c ?

Ja zaraz po OO mam tyle surowc贸w ilu ty nigdy nie zrobisz na OO. Rozumiesz czy dalej nie jarzysz ?

Obecnie mog膮 latac na OO Germanie jak maja czas ewentualnie bota a ja wole na eko isc bo wiem 偶e po OO nadgoni臋.

To czy po zmianach b臋dzie sens lata膰 herosem na OO to poka偶e 7 dniowy serwer - tam troch臋 polatam i ocenia czy to ma sens czy nie.

To jak ja gram i to czy jestem top czy jak piszesz farma to nie ma znaczenia.

Ja wypowiadam sie nie w zakresie zajmowania jako 1 15+150 chod藕 i o tym pisa艂em ale nie wzgl臋dem swojej osoby.

Pisze jak pisze bo dostrzegam problem, kt贸ry sie niebawem pojawi jak TG sie nie opami臋ta.

To go dostrze偶esz ju偶 po fakcie dokonanym i dopiero wtedy zaczniesz krzycze膰 ale wtedy b臋dzie juz za p贸藕no.

• Jak dla mnie, nabijasz tylko posty :D

Zmiany super, wszystko na +, nic tylko czekam z popcornem na gorzkie 偶ale na fg :!:

Tyle surowc贸w co Ty to nie mam ale obaj wiemy jak Ty grasz. Niczego nie nabijam bo nie musze.

Po OO mam tyle surowc贸w, 偶e mog臋 gra膰 na luzie bez spinki na OO.

I Ty wiesz , ze tak si臋 da ale s膮 spokojniejsi gracze jak ja i tacy jak Ty co siedz膮 w piwnicy i graj膮 24/h.

• Glacierze Turek dobrze pisze. Ja zacz膮艂em w膮tek z p艂aceniem za zwierzaki, ale ja mam nowe konto na forum, ale Turek ma stare i to gracz do艣wiadczony. Skoro i on widzi to, na co ja zwr贸ci艂em uwag臋 to uwierz Gnaciarze, 偶e to b臋dzie naprawd臋 powa偶ny problem.

• Budowa艂e艣 kiedy艣 off na 6c przy du偶ych koszarach i du偶ej stajni ? a drugi w drugim 15c ?

jak si臋 ma pfki to croop do niczego Ci nie jest potrzebny :D

A Turek dobrze gada, niby emeryt ale jeszcze trze藕wo my艣li! Pola膰 mu

• jak si臋 ma pfki to croop do niczego Ci nie jest potrzebny :D

Pfki multiki koledzy, ktorzy maja tak samo na imie itd Teraz widac jak na dloni kto jak gra i komu zmiany nie w smak

Glacier Kiedy bedzie mozna zaczac kupowac i sprzedawac ekwipunek bohatera? Do tej pory bylo to tzw. 10TE WYZWANIE A TERAZ?

• jak si臋 ma pfki to croop do niczego Ci nie jest potrzebny :D

ja nie mam PF ja gram zgodnie z regulaminem na jednym koncie.

• Pfki multiki koledzy, ktorzy maja tak samo na imie itd Teraz widac jak na dloni kto jak gra i komu zmiany nie w smak

Glacier Kiedy bedzie mozna zaczac kupowac i sprzedawac ekwipunek bohatera? Do tej pory bylo to tzw. 10TE WYZWANIE A TERAZ?

W艂a艣nie pfki s膮 zgodne z regulaminem, konto jak ka偶de inne. Ludzie po prostu nie umiej膮 gra膰 przeciwko nim dlatego jest p艂acz :P Czy konta pod parking w soju Twoim zdaniem s膮 nie fair? Bo dzia艂a to na tej samej zadadzie

multi nie posiadam i pot臋piam ich u偶ywanie. Generalnie nawet pisa艂em Glacierowi 偶eby zablokowa膰 mo偶liwo艣膰 logowania z tora, ukr贸ci艂o by to 95% mult贸w...

ja nie mam PF ja gram zgodnie z regulaminem na jednym koncie.

Ja mam pf i te偶 zgodnie z regulaminem! I nawet gram pf i te偶 gram zgodnie z regulaminem :D

• Tyle surowc贸w co Ty to nie mam ale obaj wiemy jak Ty grasz. Niczego nie nabijam bo nie musze.

Po OO mam tyle surowc贸w, 偶e mog臋 gra膰 na luzie bez spinki na OO.

I Ty wiesz , ze tak si臋 da ale s膮 spokojniejsi gracze jak ja i tacy jak Ty co siedz膮 w piwnicy i graj膮 24/h.

Chyba jedyny w膮tek w kt贸rym nabijasz posty pisz膮c jeden po drugim, jakby nie mo偶na by艂o zebra膰 my艣li w jednym/edytowa膰 postu. :D

Zawsze te kt贸re najwi臋cej mucz膮, najmniej mleka daj膮. Je艣li jedyny problem kt贸ry widzisz to sura z oaz za zwierzaki, to Travian jest w dobrych r臋kach :*

• Chyba jedyny w膮tek w kt贸rym nabijasz posty pisz膮c jeden po drugim, jakby nie mo偶na by艂o zebra膰 my艣li w jednym/edytowa膰 postu. :D

Zawsze te kt贸re najwi臋cej mucz膮, najmniej mleka daj膮. Je艣li jedyny problem kt贸ry widzisz to sura z oaz za zwierzaki, to Travian jest w dobrych r臋kach :*

jeden powa偶ny problem w nowych a planowanych zmianach. nad innymi bulami d... a mecz膮cymi graj膮cych w trave nie pisze bo to nie miejsce. nie spinaj sie tak xD

• jeden powa偶ny problem w nowych a planowanych zmianach. nad innymi bulami d... a mecz膮cymi graj膮cych w trave nie pisze bo to nie miejsce. nie spinaj sie tak xD

Do ciebie nale偶y po艂owa post贸w w tym w膮tku, kto spina ten spina :D

Ja swoje powiedzia艂em, Glacier zla艂 i tyle w temacie, b臋dzie jak b臋dzie, cokolwiek tu kto艣 odpowie i tak zmiany wejd膮 :/

Szykuj kask臋, Niemcy czekaj膮

• jak to m贸wi膮 po偶yjemy zobaczymy :)

PF nie wyt臋pi膮 bo nimi dlaczego nie mog臋 stawia膰 deffa na jednego gracza a innemu dawa膰 wyci膮ga膰 sur臋? kto b臋dzie to analizowa艂 i na jakiej ewentualnie podstawie takie konta blokowa艂?

co innego multi...

Brak Czasu Na Gr臋 ! ;(

• Do ciebie nale偶y po艂owa post贸w w tym w膮tku, kto spina ten spina :D

Ja swoje powiedzia艂em, Glacier zla艂 i tyle w temacie, b臋dzie jak b臋dzie, cokolwiek tu kto艣 odpowie i tak zmiany wejd膮 :/

Szykuj kask臋, Niemcy czekaj膮

Ja monet nie kupie za to Ty pewnie wydasz co najmniej par臋 st贸wek na tydzie艅 lub miesi膮c. Tak wi臋c jak ju偶 to Ty szykuj sakiewki bo na mi臋dzynarodowym ceny za wszystko b臋d膮 du偶o wy偶sze.

Glacier napisa艂 to co wie a napisa艂, 偶e teraz si臋 wszystko zmieni. B臋dzie inaczej.

Stawki za zwierzaki i maci to jedno.

Teraz cze艣膰 graczy na dzie艅 dobry zaczyna gr臋 na 15c z armia. Dostrzegasz t膮 r贸偶nice czy nie ?

Nie zmieniaj nicka graj na Decept1con - poobserwuje jak sobie radzisz. na mi臋dzynarodowym.

• Teraz cze艣膰 graczy na dzie艅 dobry zaczyna gr臋 na 15c z armia. Dostrzegasz t膮 r贸偶nice czy nie ?

Nie rozumiem co masz na mysli :love:

Nie zmieniaj nicka graj na Decept1con - poobserwuje jak sobie radzisz. na mi臋dzynarodowym.

Trzeba by艂o obserwowa膰 przez lata gdy gra艂em pod tym nickiem, teraz nie zamierzam udowadnia膰 niczego no-nejmowi z fg :* Kiedy艣 zrozumiesz.

• Glacier Kiedy bedzie mozna zaczac kupowac i sprzedawac ekwipunek bohatera? Do tej pory bylo to tzw. 10TE WYZWANIE A TERAZ?

W tej kwestii nic si臋 nie zmienia.

glacier.png

Supporterzy oraz Moderatorzy pracuj膮 na zasadach wolontariatu i nie s膮 dost臋pni przez 24 godziny na dob臋.

• No to trzeba b臋dzie teraz nauczy膰 si臋 gra膰 na innych typach osad jak np. 7c lub 9c :) Idzie mniej monet i potem ile frajdy jak masz wydobycie 25k na godzink臋 ka偶dego surowca :) Wiem, 偶e ponad po艂owa ludzi musi mie膰 15c, bo inaczej nie umiej膮. Nie wiem jak Ty Red Storm grasz ale jak bierzesz 15c to tak czy siak musisz u偶ywa膰 monet chyba, 偶e jeste艣 rynkowym masochistom :) Mnie do szcz臋艣cia potrzeba 7c i 150% oaz cropa i wyci膮gam po 150k deffa mobilnego na serwer. No ale to zale偶y jak to tam kto艣 gra. Ja przyczepi艂 bym si臋 tylko do jednego, ale to wiadomo. Ceny ZM. Reszty nie da si臋 na razie zweryfikowa膰. Mo偶e si臋 okaza膰, 偶e ten nowy system zada艅 b臋dzie wi臋cej dawa艂 sur贸wki i troszk臋 si臋 co艣 tam wyr贸wna ale to trzeba b臋dzie sprawdzi膰 osobi艣cie.

Ps. Napisa艂em o cropach bo jest panika, 偶e moneciarze zagarn膮 najlepsze. Takich graczy jak ja pewnie jest wi臋cej ,co nie rzucaj膮 si臋 na "偶贸艂tka" dlatego mnie tam zwisa czy on b臋dzie mia艂 przewag臋 na pocz膮tku. Najwy偶ej b臋d臋 Mu sprzedawa艂 swoje ma艣ci i te偶 b臋d臋 moneciarzem :)

GR GM JZK

CP dla La Dinausore

kolkigames

semagiklok

klkgames

iNFERNO

• Ceny zm mog膮 zosta膰 ale dajcie promke minimum raz na miesi膮c to b臋dzie w miar臋 ok. Cho膰 ja akurat tutaj jestem oszcz臋dna skner膮 :)

Brak Czasu Na Gr臋 ! ;(

• Wiem, 偶e ponad po艂owa ludzi musi mie膰 15c, bo inaczej nie umiej膮.

Problem w tym 偶e po艂owa tej "po艂owy" we藕mie 15c i go nie wykorzysta lub zmarnuje ca艂kowicie :saint:

15c wymaga niestety sporych nak艂ad贸w ZM i aktywno艣ci jak si臋 chce co艣 osi膮gn膮膰 tym bardziej przy grze off cho膰 i konta deff te偶 te偶 musz膮 liczy膰 si臋 ze sporymi wydatkami

Tak偶e Ci co graj膮 bez monet lub ma艂o aktywnie nawet nie powinni si臋 przymierza膰 do pi臋tnastek :saint:

43.png2kxxh5.jpg2mzzss.jpg

Pisz臋 dysertacj臋 "Wp艂yw faz ksi臋zyca na ilo艣膰 trolli na FG"

Gdyby g艂upota mia艂a nogi niejedna osoba ca艂owa艂a by Ksi臋偶yc w ty艂ek na kolanach

Nie ka偶dy kto sko艅czy艂 KUL jest odrazu KUL-turalny

Aureus s1vol 4 Horda^^WH

Aureus x2 [R]Horda wygrane eME

Aureus t1com PE-14 Omega

Aureus s1vol 12 Anty-Masuffka

Aureus ts20 RoA +B+

Aureus ts3 STP 2018 wygrana

Ponury Grabarz ts4

Ponury Grabarz MP podobno wygrana ;(;(

Kosmate Yeti s1 sko艅czone8)

Oddajcie konto Wijasa

• No to trzeba b臋dzie teraz nauczy膰 si臋 gra膰 na innych typach osad jak np. 7c lub 9c :) Idzie mniej monet i potem ile frajdy jak masz wydobycie 25k na godzink臋 ka偶dego surowca :) Wiem, 偶e ponad po艂owa ludzi musi mie膰 15c, bo inaczej nie umiej膮. Nie wiem jak Ty Red Storm grasz ale jak bierzesz 15c to tak czy siak musisz u偶ywa膰 monet chyba, 偶e jeste艣 rynkowym masochistom :) Mnie do szcz臋艣cia potrzeba 7c i 150% oaz cropa i wyci膮gam po 150k deffa mobilnego na serwer. No ale to zale偶y jak to tam kto艣 gra. Ja przyczepi艂 bym si臋 tylko do jednego, ale to wiadomo. Ceny ZM. Reszty nie da si臋 na razie zweryfikowa膰. Mo偶e si臋 okaza膰, 偶e ten nowy system zada艅 b臋dzie wi臋cej dawa艂 sur贸wki i troszk臋 si臋 co艣 tam wyr贸wna ale to trzeba b臋dzie sprawdzi膰 osobi艣cie.

Ps. Napisa艂em o cropach bo jest panika, 偶e moneciarze zagarn膮 najlepsze. Takich graczy jak ja pewnie jest wi臋cej ,co nie rzucaj膮 si臋 na "偶贸艂tka" dlatego mnie tam zwisa czy on b臋dzie mia艂 przewag臋 na pocz膮tku. Najwy偶ej b臋d臋 Mu sprzedawa艂 swoje ma艣ci i te偶 b臋d臋 moneciarzem :)

Nie zbudujesz w 6c off bez 15c 鈥 wa偶ne, aby 15c bra膰 w odpowiednim momencie a nie, jako drug膮 osad臋 jak gra si臋 tak jak ja. Taki gracz jak ja gra inaczej, bo sytuacja monetarna na mnie to wymusza. Gdybym mia艂 sporo monet na mielenie w 15c to bra艂bym jak 2 osad臋 15c, bo to najlepsza i najwygodniejsza opcja. 15c to nie b臋dzie wielki problem, bo samo TG pisze, 偶e b臋dzie tego wi臋cej i ja im wierze 鈥 problemem b臋dzie p艂acenie du偶o za zabijanie zwierzak贸w oraz to, 偶e taki gracz od razu przeskakuje na budow臋 wojsk w crop. To go promuje i przyspiesza. Cze艣膰 os贸b to dostrzeg艂o a inni dostrzeg膮 jak to wejdzie w 偶ycie to si臋 przekonaj膮, co to znaczy uzyska膰 sztuczn膮 przewag臋 w grze.

Pisa艂em o tym, ale pisze raz jeszcze. Ceny na aukcjach mog膮 by膰 mega olbrzymie, bo dzi臋ki temu ja i mi podobni zyskaj膮 monety na gr臋. Ceny za klub na x1 podskoczy艂y, ale dali 100 ZM (nie licz臋 dodatkowych 30zm, bo to idzie na plusa i produkcje u mnie) i trzeba uzbiera膰 tylko 100 ZM dodatkowych to tak jak 100ZM obecnie. Przy lepszych cenach na aukcjach uzyskanie tych 100 ZM dla mnie i mi podobnych nie b臋dzie jakimkolwiek problemem. Realnie wi臋cej zap艂ac膮 gracze graj膮cy na serwerach x3x5x10 bo tam cena wzrost o 20ZM (50 p艂acili poprzednio a teraz TG daje im na start 130 ZM i jest 180 ZM). Tak wiec b臋d膮 musieli wyda膰 dodatkowo z 20ZM.

Problem w tym 偶e po艂owa tej "po艂owy" we藕mie 15c i go nie wykorzysta lub zmarnuje ca艂kowicie :saint:

15c wymaga niestety sporych nak艂ad贸w ZM i aktywno艣ci jak si臋 chce co艣 osi膮gn膮膰 tym bardziej przy grze off cho膰 i konta deff te偶 te偶 musz膮 liczy膰 si臋 ze sporymi wydatkami

Tak偶e Ci co graj膮 bez monet lub ma艂o aktywnie nawet nie powinni si臋 przymierza膰 do pi臋tnastek :saint:

Ka偶dy gra na monetach tylko na innej ilo艣ci. Ca艂kowicie bez monet nie da si臋 gra膰. Farmy mog膮 "gra膰" by膰 klikane bez monet ale to farmy a nie gracze.

Post was edited 3 times, last by Red Storm: Po艂膮czono post napisane przez Red Storm do tego postu. ().