S2 neden boş ? Ankete Katılalım

• S2 neden boş kaldı 68

1. Altın fiyatları (46) 68%
    2. Multiden sıkılanlar (9) 13%
    3. Yeni versiyon gelecek olması (6) 9%
    4. Yönetimden duyulan rahatsızlıklar (5) 7%
    5. Traviana ilginin azalması (2) 3%

Evet sevgili dostlar S2 açılmasına saatler kalmışken katılacak birliklerin az olması veya katılacakların kendini gizli tutması.

S2 neden boş olacak küçük bir anketle düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İyi Oyunlar.

• Altın fiyatları, multi köyler v.s. hepsi yönetimden duyulan rahatsızlığın altında alınması gerekmez mi? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum. Bunu yazmamdaki amaç; benim gibi yorumlayanlar nedeniyle aynı anlamların farklı şıklara dağılması neticesinden dolayı net verinin elde edilemeyecek olması.

"Sen ne söylersen söyle; söylediğin karşındakinin anlayabileceği kadardır."

-Mevlana-

• 2006dan beri travian oynarım kendi çapımda. Çok ünlü bir oyuncu olmadım, çok başarılı bir oyuncu da olmadım ama hep zevk aldım oyundan. Buradan bir sürü arkadaş edindim uykusuz kaldım emek ve para harcadım. Travian gibi efsane bir oyunun travian gibi binlerce bağımlısı olan bir oyunun bu hale gelmesi cidden üzüntü verici. Yeni server açılmış 12 saat olmuş bakıyorum 1111 oyuncu var. Yazık ki ne yazık. Tüm oyuncuların gördüğü ve dahi dile getirdiği sorunları travian yönetimi görmez mi? Oyun neden bu kadar oyuncu kaybetti diye düşünmez mi? Cidden aklım almıyor. Bir oyun kasti olarak oyuncu kaybetmek istese ancak ve ancak peşpeşe bu kadar hata yapardı.. Gerek altın fiyatları gerek multi hesaplara verilen taviz bu oyunun cılkını çıkarmıştır. Kimle konuşsam ailem var çoluk çocuğum var bu altın fiyatlarıyla oynayamam diyor. Ts2ye sırf alışkanlığımdan kaynaklı kayıt oldum 12 saat oldu hala oynayıp oynamama kararı alabilmiş değilm. Böyle bir servere ne altın ne de emek harcanır.. Travian yönetiminin istediği oluyor oynayan kalmadı.. Hayatımda ilk kez foruma yazıyorum. Bu düşünecelerimi de yazmasam içim rahat etmezdi. Bir faydasının olmayacağındanda adım gibi eminim. İyi akşamlar ve hala oynayan kaldıysa(!) iyi oyunlar.

Şarapçı (Tuncay)

• Altın fiyatları, multi köyler v.s. hepsi yönetimden duyulan rahatsızlığın altında alınması gerekmez mi? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum. Bunu yazmamdaki amaç; benim gibi yorumlayanlar nedeniyle aynı anlamların farklı şıklara dağılması neticesinden dolayı net verinin elde edilemeyecek olması.

Haklısın fakat yönetimden duyulan rahatsızlıkarda forumda dahil bazısını ayrı ayrı yazmamda sebep dikkat çekmesi hoş işlerine geldikleri gibi hem oyunda hem forumda hareket ettiklerini herkes biliyor ondan birşey ifade etmeyecek fakat genede ufakta olsa bir tepki veya dikkat çekme çabası benimkisi :))

• Altın fiyatları ne zamandır bu şekilde yüksek, bir kaç sene ara verdim eskiden 250 altını çok ekonomik bir şekilde alabiliyordum, şuanki fiyat akla zarar olmuş.

• astronomik rakamlarda yağma yapan hesaplar her ne hikmetse belli bi süre sonra hep 'Travian kuralları çerçevesinde' devrediliyo :). Çatır çatır satıyolar hesapları ben yıllar önce dedim eğer bir mmorpg bazı insanların ekmek kapısı haline gelirse o oyun batar. Knight Online da öyle olmadımı ? Para kazanmak için oynayanlara engel olmadılar. Sonuç bu. Ben de yaparım 20 tane hesap açıp yağma atıp haftada 2 milyon yağma yapar aşırı çabuk gelişir sonra da parayla satarım. İnsanlar bunu görüyo istediğin kadar uyuma adamlar para kazanmak için 7/24 oynuyo sen hobi olarak oynuyosun işten gelince akşamları. Ne kadar iyi oynarsan oyna bir gün bu para için kasılan hesaplar gelip seni mancıklayacak. Daha ne oynıycaksınki. ? Bi de her serverda hep aynı kişiler birlik kurup o serverı onlar idare ediyo bi bakın her serverda sadece bir elin parmağı kadar büyük birlik var. Diğerleri ya o birliklere girecek ya da o büyük birlikler tarafından imha edilecek. Bu dinamiklerle oyundan zevk almak çok zor artık. İsteseler engellerler. O kadar basit ki. Hesap devretmek yasak olacak. Adam oynadı tamam artık oynamak istemiyo kapat o zaman kardeşim devretmek nedir yaw ? Devretmeye izin verdinmi ekmek kapısı oluyo oyun bir hobi olmaktan ziyade. Bi de çeteleşme var. Server a girmeden önce organize oluyolar birbirlerine yakın hesap açıyolar. Ya onlara katılmak zorunda kalıyosun ya da seni mancınıklıyolar yağma köyü yapıyolar :) Boşuna oynuyosunuz yıllar önce de söylemiştim.

• forumun en boş insanları buysa sende travian tarihinin en çok boş köyüne sahip insansın o zaman bu da doğru mu :) yoksa hesap silmke sayılmıyor mu

2020 Arap Elemesi : ReaLiZM09 / PARS
    2020 3x Shadow Empire : PARSTT
    2020 Finaller : PARS
    2020-2021 S5 : Holigan
    2021 S2 : ReaLiZM09

• forumun en boş insanları buysa sende travian tarihinin en çok boş köyüne sahip insansın o zaman bu da doğru mu :) yoksa hesap silmke sayılmıyor mu

9 köy yıktım 1 haftada boş köyle bunu yapmışım demekki biride sizin 9 tarla merkezin 11 tarlalarını sıfırlamaktı :D

• bravo gerçek oyuncu tılsımı görürsen şükret :)

• bravo gerçek oyuncu tılsımı görürsen şükret :)

Her server bir sürü köy yıkarım her iddaalı arkadaş bunu söyler,merkezime bile saldırı çıkamazlar sırf çıkıştan köylerini yıktığım için merkezlerinden çıkışıma bulaşırlar ,sizdende aynı performans gelecek sanırım.

• Her server bir sürü köy yıkarım her iddaalı arkadaş bunu söyler,merkezime bile saldırı çıkamazlar sırf çıkıştan köylerini yıktığım için merkezlerinden çıkışıma bulaşırlar ,sizdende aynı performans gelecek sanırım.

pfff her iddialı arkadaş casusun giremediği yere koçsuz tokmak kaho atıyorsa performansa gerek yok çerez gibisindir sen