Yalanlar ve gelincikler – Bölüm 2 – Sansar Kelimeleri

 • TheWeasel_2_Header-1920x1080-2.png


  Yalanlar ve sansarlar – Bölüm 2 – Sansar kelimeleri

  Sansar kelimeleri

  Anlamlı bir izlenim oluşturma amacı olan kelimeler;
  ama aslında sadece belirsiz birer iddiadan ibaretler.
  Örneğin: “Çoğu insan inanır ki...,” “Herkes bilir ki...,”
  “Bu yaygın bir inançtır.”
  (Kadim Sözlü


  Çocukların iki yaşına ulaşana kadar neler olduğunu hatırlayamadıkları genel bir inanıştır. Buna karşın Cassius Aelius annesini hatırlıyordu. Tabii ki bu apaçık bir hatıra değildi; daha çok sıcak ellerin anısı, annesinin odasına geldiğini duyduğunda hissettiği mutluluk, ona bir şarkı söylediğinde duyduğu yumuşak sesi veya saçlarını kulağının arkasına doğru attığında kendisinde ortaya çıkan her zamanki mimikleri. Tüm çabalarına rağmen hatırlayamadığı tek şey, annesinin yüzüydü.

  Ayrıca başka bir anısı daha vardı. Nahoş bir ter kokusu ve bir odaya doluşmuş kızgın bakışlı erkekler. İçlerinden biri onu beşiğinden kaba bir şekilde almış ve onu yatağına fırlatmadan önce çirkin bir surat ona dik dik bakmıştı. Sonrası tamamen karanlık.

  Annesi öldüğünde 2 yaşından küçüktü. Suikastçılar annesini, kocasının bir savaştaki ölüm haberini aldıktan hemen sonra inzivaya çekildiği uzaktaki malikanelerinde öldürmüştü. Tabii ki annesinin kayınbiraderi bir soruşturma başlattı ama her şey boşunaydı. Katiller hiçbir zaman bulunamadı.

  Cassius biraz büyüdüğünde, annesinin eski bir hizmetçisi ona gizlice amcasının hazinesinden küçük bir kabartma kolye gösterdi. Saçına düzgünce yerleştirilmiş bir hükümdarlık tacı olan, yüksek alınlı, düz burunlu, keskin çeneli, bir parça gururlu ve ağırbaşlı görünüme sahip, görünüşünde aristokrat geçmişi hissedilen bir kadın. Hükmetmeyi ve idare etmeyi seven, en küçük itaatsizliğe bile tahammül etmeyen bir kadın. Bu gerçekten… onun annesi miydi?

  Cassius Aelius, annesinin ölümünden sonraki neredeyse tüm hayatını amcasının malikanesinde geçirmişti. Mutlu bir çocukluk geçirdiği söylenemezdi; amcası belli bir noktaya kadar varlığını fark etmemişti. Amcasının önemsediği tek şey ona klasik bir eğitim vermekti çünkü aile üyelerinden birinin okuyamaması, yazamaması ve temel matematik bilmemesi bir utanç kaynağı olurdu.

  Böylece Cassius doğal olarak günlerine özel eğitmenlerinden aldığı derslerle başlardı. Bundan sonra genellikle malikaneden ayrılır, dışarıda vakit geçirir, yakındaki ormandaki ağaçlara tırmanır, engebeli bir sahilde kulübeler inşa eder ve kendi başına yaptığı yayla çeşitli hedeflere atışlar yapardı. Veya içeride kalır ve gizlice hayatının asıl sorusunun cevabını arardı: Annesinin ölümünün ardında kim olduğu sorusu.

  15 yaşına geldiğinde bu konu hakkındaki tüm söylentileri biliyordu. Amcasına karşı bir komplo girişimi nedeniyle amcasının emriyle öldürüldüğü. Sadece kim oldukları belirsiz bir haydut grubunun talihsiz bir kurbanı olduğu. Hatta babasının son isteğinin kendisinden daha uzun yaşamaması olduğu bile söyleniyordu.Her şeye rağmen bu söylentilerin hiçbirine ait bir kanıt yoktu ve araştırmalarının tek sonucu, yeğeninin bu ilgi alanı hakkında uzun süre karanlıkta kalamayan amcasının ona karşı tavrındaki değişiklik olmuştu.

  Bu tam da özgürlüğünü kaybettiği andı ve bu zamandan sonra bir hizmetliler ordusu bütün hareketlerini izlemeye başladı. İşte tam da o zamanlar Sansar'la tanışmıştı.


  TheWeasel_2_Riddle-1920x1080-1.png


  Görev: Eşleşen parçayı bul!


  Başlangıç tarihi/saati 22.03.2021 – 09:00 (UTC+0)
  Bitiş tarihi/saati 29.03.2021 – 09:00 (UTC+0)
  Kazananlar şuradan gelecek eposta aracılığıyla ödüllerini alacak: 12.04.2021
  Ödüller 100 kupon x 50 Altın
  Kazananlar seçildi Doğru cevabı veren tüm katılımcılar arasından rastgele olarak 100 kazanan seçilecek.
  Altın kuponu şu zamana kadar geçerlidir 31 Aralık 2022
  Not Her kullanıcı sadece bir topluluktaki yarışmaya katılabilir.


  LÜTFEN YANITLARINIZI AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK VERİN, BU BAŞLIK ALTINA YAPILAN YORUMLAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

  Travian: Legends - Yalanlar ve Sansarlar - 2


  Travian: Legends Ekibiniz